Community day superevent

Niantic si pro nás na začátek prosince připravil něco opravdu neuvěřitelného. Všichni pokémoni z předchozích Pokémon GO Community day se sejdou na tři denním eventu. Po tyto tři dny budete moct získat jejich evolucí bonusový útok jako při jejich individuálním Pokémon GO Community day. Je to neopakovatelná příležitost pořádně vylepši vaši útočnou sestavu.

Od kdy do kdy?

Event začne 30.11.2018 v 22:00 a měl by končit 03.12.2018 ve 8:00.

Vzhledem k tomu, že součástí eventu je úprava spawnu pokémonů, tak se připravte na anomálie několik desítek minut před začátkem. Může být pěkně rozhozený spawn.

Dále se bude ještě v sobotu 01.11.2018 od 11:00 do 14:00 aktivovány speciální bonusy.

Sobotní speciální bonusy

Součástí supereventu je i běžný Community day. Ten se bude konat v sobotu 01.11.2018 od 11:00 do 14:00. V tuto dobu poběží následující bonusy:

  • 2x více zkušeností za chycení pokémona.
  • 2x více stardust za chycení pokémona.
  • 1/2 vzdálenost pro vylíhnutí vajíček (Egg) v inkubátorech.
  • Lure modul spuštěný v této době potrvá 3 hodiny.

Dále je tu pak ještě jeden neoficiální bonus, který není ověřený. Po dobu community day je zvýšená šance na chycení shiny pokémona na 1/25.

Aktualizace 30.11. Tak Niantic bylo na Twitter potvrzeno že communitní pokémoni budou mít zvýšenou šanci na shiny po celý víkend.

Community day pokémoni

Takže během eventu se budou zobrazovat pokémoni, kteří byli tématem předchozích community day. Jejich evolucí získáte limitovanou verzi poměrně silného útoku.

Pokémon Community day Speciální útok
Pikachu 20.1.2018 Surf
Dratiny 24.2.2018 Draco Meteor
Bulbasaur 25.3.2018 Frenzy Plant
Mareep 15.4.2018 Dragon Pulse
Charmander 19.5.2018 Blast Burn
Larvitar 16.6.2018 Smack Down
Squirtle 8.7.2018 Hydro Cannon
Eevee 11. a 12.8.2018 Last Resort
Chikorita 22.9.2018 Frenzy Plant
Beldum 21.10.2018 Meteor Mash
Cyndaquil 10.11.2018 Blast Burn

Komentáře k útokům

Naprostá nutnost je Tyranitar se Smack Down/Stone Edge. Jednoho jsem si udělal na zkoušku a překvapilo mě jak silný je i jako univerzál. Mít jich 6 tak bych rozhodně nebyl proti. V současné době se vedou diskuze jak dobrý bude Rampardos z Generace 4. Ten bude dávat více poškození, ale zase má velice slabou obranu i když dost životů. I pokud by jako kamenný pokémon předehnal Tyranitara, stále bude na dlouhou dobou spolehlivé číslo dvě.

Další je Metagross s Meteor Mash. Při Beldum Community Day jsem si jich nakonec udělal 5. Sice žádného top bijce, ale za ten útok to prostě sálo. Nejsilnějšího jsem si vyzkoušel na gymu jako univerzála a nebyl rozhodně špatný.

Pro Charizarda je Blast Burn nejlepší útok. Ale u ohnivých typů najdete i silnější útočníky.

I pro Venusaura je Frenzy Plant nejsilnějším útokem.

Ostatní bych asi neřešil. Dragonite s Draco Meteor je slabší než s Outrage a ten zbytek je spíše trofej.

Nezodpovězené otázky

Když se konají Pokémon GO community day, tak jsou doprovázeny bonusovými field research. Například za chycení peti Squirtle byl Squirtl s černými brýlemi.

Otázkou je také jak to bude se šancí na chycení shiny. Zdali bude zvýšená jen v sobotu od 10:00 – 13:00 anebo po celou dobu.

Jak se připravit?

Musíme se připravit na to, že nebude zvýšená šance na chycení těchto bonusových pokémonů. Takež si to che připravit Ultra Bally a hlavně dostatek Pinap Berry. Času na chytání tentokrát bude dost.

Uvidíme také jak to bude s výskytem. Možná se vyplatí utratit všechny ty Lure co máme z boxů 🙂

A jaký je váš plán?

Zajímalo by mě jak to vidíte vy? Zaměříte se na konkrétní pokémony? Jdete doplnit pár chybějících kousků do sbírky anebo si vybudujete kompletní šestici? Připravujete nějakou strategii chytání?

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

66
Komentujte

avatar
23 Komentované diskuze
43 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
37 Už okomentovali
MysakusakHardorKondorpetrEmeldirPetr Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
petr
Host
petr

a taky vam to delalo, ze kdyz jste konecne nabrali dost candy na evolve 98% larvitara, tak ze padnul dalsi 98? abyste si jako nemohli rict „hotovo“, ale museli dal behat na dalsi stovku candy?
uklidnuju se, ze aspon bude dalsi bite/crunch.. ale je to smutny..

HardorKondor
Host
HardorKondor

Kez by, já chytl dvě 93ky a tím to končilo, lepší nebyli. Ještě že jsem měl několik dobrých larev vychozenych z vajec, že jsem měl co evolvovat. Ve vysledku mám 8 tyráků ( 2 z raidů ) a zhruba 600 Candy. Akorát není dust abych vytáhnul šestku, momentálně mám 3 tyrany na lv 30 a zbytek je na dvacítce. Ale šel jsem hlavně po larvitarech, zbytek mi přišel nepotrebnej. Dratinek, beldumu a jejich Candy mám dost. Charmandera jsem našel shiny hned první den a tahat bulbu mi přijde zbytecne když nás za pár měsíců čeká treecko CD a sceptile bude… Číst vice »

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ja se prestal vzrusovat, kdyz jsem mnel na to mit 6 kusu bite/crunch a 6 kusu stone/stone vse nad 90% …
Pro PvP stejne bude stacit jen jeden, v nizkych CP kategoriich tyranitarovi napraska Nosepass tak je to jedno …

mildavil19
Host
mildavil19

Tak noční chytání odpadá , dali jsme jedno luro a jsme jak sněhuláci , telefonům se to nelíbí vůbec

Mysakusak
Host
Mysakusak

Mokry displej nereaguje spravne na dotek – zkratem ve vode se dotek prenasi na spatne misto. Ja strategicky vyuzil podlouby na namesti v C. Budejovice. Ctverec 100×100 m s 6 ti stopy a gymem. Zalurovane se dalo chytat kontinualne chozenim dokola a podloubi chranilo pred snehem. Po 2 hod dosli lure, ale hlavni cil shiny charmander splnen …

DudlikB22
Host
DudlikB22

Když Comunity day končí v pondělí 8:00, předpokládám že evolvovaný pokémon v ten den v 7:59 bude mít event-útok. To pokud bych cestou do práce ještě ulovil něco extra.😉
Za mě Metagross, Tyran a Bulba, + shiny.