Mareep Pokémon GO Community Day – 15. dubna

15. dubna nás čeká už čtvrtý Pokémon GO Community Day. Opět budeme mít 3 hodiny na využití štědrých bonusů, které nám Niantic připravil a možnost chytnout speciální verzi shiny pokémona Mareep. Ale projdeme si to pěkně popořadě.

Kdy event bude?

Event se bude konat v neděli 15. dubna od 11:00 do 14:00. Tedy budeme mít 3 hodiny, abychom z něj vytěžili maximum. Bohužel není to moc. Ti z nás kdo musí do práce anebo mají jiné povinnosti tak mají smůlu :/

Jaké budou bonusy

Oficiálně jsou slíbeny 3 hodinové trvání pro Lure Moduly. Nezapomeňte že je musíte pustit až po 11:00 jinak se bonus neprojeví.

Pro vylíhnutí vajíček vám bude stačit ujít 1/4 celkové vzdálenosti. Doba se bude vztahovat na všechny vajíčka, včetně těch které už máte v inkubátorech.

Tento event se bude tentokrát točit kolem pokémona Mareep z Generace II. Měli by po vzoru předchozích Community Day být všude a s šancí 1/25 že bude shiny. Ovšem to veřejně nebylo přislíbeno 😉

Speciální útok Dragon Pulse pro Ampharos.

Mareep, Flaaffy a Ampharos

Mareep je vzácný pokémon, takže spousta z nás aby získala Ampharose tak jej musela táhnout desítky až stovky kilometrů jako buddyho. Pokud jej ještě nemáte tak tento event nepodceňte a zkuste jich pochytat dostatek na Ampharose.

Mareep se chytá celkem snadno. Se zlatou elektrickou medal se šance na chycení pohybuje přes 50 %. Ovšem doporučuji vždy chytat na Razz Berry a minimálně Greter Ball. Ideálně Ultra Ball. Bude jich všude víc než dost, je to lepší taktika než vsázet na Pinap Berry. Prostě radši jich chyťte víc na méně hodů. Přiznám se že tato taktika mě osobně vychází lépe, ale znám trenéry, kteří jedou opak. Zvláště pokud mají možnost přesouvat se rychle mezi místy s masivním spawnem.

Vyplatí se Ampharos?

Ampharos, který bude evolvován při eventu získá útok Dragon Pulse. Jedná se o dračí útok na dvě použití o síle 90. Tento útok je super efektivní proti dračím pokémonům. Takže nabízí se otázka zdali by Ampharos mohl být zajímavým drakobijcem?

Maximální CP Ampharose je 2695, což moc neřekne. Útok 211 je mírně nadprůměrný, obran 172 spíše mírně podprůměrná a maximální počet životů 154 není zas tak špatný.

Ampharos je odolný proti elektrickým, leteckým a ocelovým útokům. Naopak od pozemních (ground) dostává 1,4x více poškození.

Chybí mu tedy odolnost proti dračím útokům. Na drakobijce to nevypadá.

Na druhou stranu je 4. nejsilnějším elektrickým pokémonem dle CP. Předním je Raikou se silnějším útokem (241) a obranou (210), jinak staminu mají stejnou. Pak je tu Zapdos s o dost silnějším útokem (253), o trochu silnější obranou (188) a stejnou staminou. Třetí je Jolteon opět silnější útok (232), obrana (201) ovšem s o dost slabší staminou (130).

Raikou všechny trumfne. Má vysoký útok a slušnou obranu. Zapdos sice dává větší pecky, ale je i letecký typ, což otevírá další slabiny a oproti Raikou má menší obranu. Jolteon má málo životů.

Když si to shrneme tak pokud máte Raikou anebo Zapdose tak pro vás do útoku nemá Ampharos smysl. Na druhou stranu jestli chcete do Gymu dát elektrického pokémona, protože třeba hrajete za Instinct tak lepší volbu nenajdete.

Závěr

Tentokrát nebudou 3x zkušenosti, takže není třeba nějak extra event hrotit a můžete si jej více vychutnat. Samozřejmě většina se zaměří na chytání shiny Mareepa.

Doporučuji také přečíst článek Vyhodnocení Bulbasaur Pokémon GO Community Day – 25. března, kde najdete jak v článku tak i v komentářích tipy jak pochytat co nejvíce Mareepů.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

18
Komentujte

avatar
7 Komentované diskuze
11 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
13 Už okomentovali
KadimirekpetrpandasamotářLegulka Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Kadimirek
Host
Kadimirek

Zdar. Hrajeme to s dcerou 2 měsíce jsme level 25, chytil jsem shiny Mareep CP 509 a normál CP 507. A co teď? Bez té pomůcky nevím co s nimi. Ovcí máme 6 a candy 201. Nějaká rada?

petr
Host
petr

ted je zmer svojim „profesorem“ a on ti rekne, kterej je dobrej a kterej spatnej.. jmenuje se to appraise – dej si to do googlu at vis, která hlaska co znamena.. pak si evolvnes toho lepšího…

Kadimirek
Host
Kadimirek

Díky

Legulka
Host
Legulka

Jaké „plusko“ a „zlatá nedal“ 😀 A jakože může mít někdo 300 pokebalů když po nasbírání 32ks mám prý plný batoh :-\ …. A to vyhazuju i healty, tak na 20 ks od každého jinak pokebalů ještě míň. Musím si přikoupit batoh za peníze?? ^_^

panda
Host
panda

Ano, přikupovat místo v batohu za peníze až na 1500 max.

panda
Host
panda

za coiny – herní peníze, netřeba investovat reálné

samotář
Host
samotář

Ano, ano, co čtyři dny přifouknout batoh o 50 pozic. Chvíli to trvá. 🙂

petr
Host
petr

plusko je cudlik – „pogo plus náramek“ – jakoby to chyta místo tebe – zmacknes cudlik a ono to jakoby 1x hodi a zkusi chytit..
batoh i mista na pokese si zvetsis za coiny – casem budes mit mista o hodne vic a stejne ti nebude stacit… prodávat budes furt…

Gerrard
Host
Gerrard

😀 sem pro aby Niantic všechny eventy na území ČR zrušil. Hráči, které to zajímá, si dojedou holt za hranice a ostatní to nemusí vůbec trápit.

Lord_Ice_Cube
Host
Lord_Ice_Cube

No jen si představte, jak by to vypadalo, kdyby to trvalo celej den. Když už jen za 3 hodiny někdo schopnej chytit přes 200 Dratini, kolik by jich pak chytil za 24 hodin? To by byla ještě větší degradace. Sice je to v blbej čas, ale je to podle mě „menší zlo“. Já sám jsem chytal jen asi 50 minut z Bulbasaur Day a tak 15 minut z Dratini.

Akeno
Host
Akeno

Kdyby to bylo celý den tak by ten výskyt mohli trochu redukovat. Měly by zvýšený výskyt ale rozhodně ne v tak enormním množství jako během těch tří hodin. Bylo by to tak lepší, zajímavější a výhodnější pro všechny a nebyla by to tak velká degradace jako když jich na vás vyskočí 10 během pěti minut.

TNT
Host
TNT

Je rozdil chytat v Praze nebo na venkove, a dal rozlisovat: chodit nebo pouzivat dopravni prostredky, mit dostatecne mnozstvi great, ultra ballu a nebyt zavisly na pokestopech a gymech, pouzivat plusko nebo chytat bez animace chytani,znat mista kde se objevují ve vetsim mnozstvi u sebe a nespokehat na nahodu, … Nikdy to nebude spravedliva hra. Nekoukal bych na ostatni jak ty vysoke statistiky delaji, lepsi je si najit takovy herni klid a mit svuj zivot vybalancovany v neherni casti.

Aethermaster
Host
Aethermaster

Čtvrtý Community day a já zase budu v práci…

Koffing
Host
Koffing

Me spis vadi nesikovna doba. Start v 11 coz lide vetsinou obedvaji.

Akeno
Host
Akeno

No právě, kdyby to bylo celý den (jak je v názvu uvedeno), tak by si každý mohl chytat kdy mu to vyhovuje nejlíp. Takhle by ti spíš měli přejmenovat z Community Day, na Community Three Hours.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Chces snad rict ze das prednost mrzskemu obedu pred chytanim pokemonu ?

Romulus
Host
Romulus

určitě, monů se nenajíme :-))

Akeno
Host
Akeno

Na těchto eventech mě štve ta doba trvání jen tři hodiny, navíc je to furt ve stejnou dobu, která se mě (a jistě i plno dalším lidem) nehodí. Když to má v názvu slovo „DAY“ tak by to správně mělo trvat celý den a ne jen podělané tři hodiny.