Mew

Konečně nám Niantic dopřál prvního mýtického pokemona. Forma, kterou se k němu dostaneme je víc než zábavná. Taky jste si udělali Gyaradose pár dnů před zavedením této novinky do hry? V neposlední řadě máme všichni radost, že nám Mew pri chytání nemůže utéct.

Takže už ho máme nebo brzy mít budeme.

Jak na jeho útoky?

Mew je psychický pokemon se slušným atakem a defense 210. Stamina je pak 200. Obrovská výhoda je v možnostech útoků. Těch rychlých může mít 14 a nabíjecích dokonce 25. Sice nemá rychlý útok využívající STAB, to by ale nemělo vadit.
Silných psychických counterů je totiž dost. Třeba Mew2 (atak 300), Alakazam (271), Espeon (261) nebo legendární Lugia (atak jen 193 ale masivní defense 323).

Dále bych se nevěnoval dark útokům. Mew může mít Snarl/Dark Pulse. Máme tu ovšem Tyranitara (atak 251) s Bite/Crunch. Tyran je dostupný v raidech a každý trenér by si měl budovat komando těchto univerzálních útočníků.

Další útoky, které u Mewa ztrácí smysl jsou vodní Waterfall/Surf. Opět tu narazíme na lepší countery jako je Kyogre (atak 270), Gyarados 237) nebo všudypřítomného Vaporeona (205).

Podobné je to s kamennými Rock Slide, Ancient Power a Stone Edge. Všichni máme Golema (211) a k němu 5 jeho bratrů na 30 lvl s Rock Throwh/Stone Edge. Pokud ne, neděláme něco dobře 😉

Elektrických útočníků moc není a jsou potřeba. Jolteon (atak 232) nemá výdrž, a Zapdose (253) s Raikou (241) každý nemá. Jenže je tu community day s Ampharosem (211) který má standardně Charge Beam/Zap Cannon se STAB a mít jich několik není problém.

Tím nechci rychlé elektrické útoky Charge Beam a Volt Switch nebo nabíjecí elektrické útoky Wild Charge, Thunderbolt a Thunder vyřazovat že hry jako ty dark, stone nebo water. Naopak je to dost zajímavá alternativa!

Uvidíme dále, jestli se nedostaneme k něčemu lepšímu.

A tím by mohl být rychlý útok Shadow Claw. Tento ghost útok je u Gengara legacy a je velmi účinný. Dalšími zajímavými rychlými útoky jsou hmyzí Infestation a Struggle Bug. Tyto jsou super efektivní proti travním, psychickým a temným pokemonům.

Z těch nabíjecích nelze nevypíchnout ultra silný Solar Beam. Taktéž Dragon Claw (tří barový, legacy pro Dragonite), bojový Focus Blast nebo fairy Dazzling Gleam stojí za zmínku.

U Mewa bych tolik nekoukal na damage různých útoků, jako na výběr těch, kterých je ve hře nedostatek u jiných pokemonů.
Pak už jen stačí několik desítek TM, pevné nervy a Mew bude dokonalý.

mmme730

Vaše články o čemkoliv ze světa pokémonů a hraní Pokémon GO můžete zasílat na clanky@pokestop.cz.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

22 thoughts on “Mew”

 1. Tak konečně excellent curve bell.mam ho. Mew CP 1277. Jak poznám kolika je procentní? Jelikož jsem sólista tohle mě hlava nebere jak zkoumat procenta

  1. Mám stejný problém excellent sice hodím -napíše mi to, ale asi ne ten správný, visim na něm už přes týden, poradi někdo, jak na to správně jít?

 2. Tak můj chcipak má jen 73%, ještě že není moc použitelnej. Nejsem jeden z těch co chodí denně X legendárek, takže mi to tu tmkama nepřetejká, a když je mám, tak mám spoustu lepších adeptů na změnu. Chytl jsem rock smash/flame charge. Samozřejmě jsem za něj ale rád.

 3. Já pořád visím na Dittu. Vzhledem k tomu, že je teď event a havěť se moc neobjevuje, tak na něm ještě nějaký čas asi viset budu….

 4. Tak už mě chybí jen excellent curve throw ale to asi nikdy nedám. Ja pravidelné hazu great nice i excellent hody bez curveu. To je bida… asi si budu muset někoho z vás pronajmout kdo používá curve hody -)))) jinak Mew zůstane za dveřmi.

  1. Kahan: to dáš 😉 se potrénuj na normálních monech a pak hurá na to a ono se to určitě podaří 🙂 třeba ne hned ale časem určitě. Tím jsem si jist.

 5. Dost lidi asi nebude plytvat TM a mewa parkrat vyzkousi a necha si ho do sbirky. Ja ho kuprikladu ani nebudu power-upovat. Mozna je to ovlivneny tim ze ma opravdu spatne iv. Nakonec se to muze udelat kdykoliv.

 6. Tak jsem to spocital. Mew ma 25 charge utoku. Takze pri pouziti TM je sance 1:24 ze dostanete co potrebujete (ten samy utok nepadne). Jak spravne odvodil kolege prasatko, pravdepodobnost ze padne to co je treba = 1 – (23/24)^N kde N je pocet pokusu. 23/24 je pravdepodobnost ze se vam nepovede v jednom pokusu udelat co chcete. Takze pri 10-ti pokusech je sance 34% na uspech. Pri 50-ti pokusech jiz hezkych 88%. Pri 100 pokusech to uz je skoro jistota 98.6%. Ale nezapominejte na Murpyho zakony !

 7. Nebylo by lepsi napsat na rovinu, ze pocet moznych utoku je spise nevyhoda ? Asi bych dokazal spocitat kolik TM bude pravdepodobne treba na nastaveni pozadovaneho utoku, ale za sebe odhaduji, ze jsem jich tolik nikdy nemnel (budou to desitky az stovky). Na STAB se take musi zapomenout. Proste Mew je roztomily mazlicek do sbirky, bez praktickeho vyuziti. Ale dnes jde na vylet dat po cuni mladsimu brachovi :-).

  1. Věřím, že si jej spousta trenérů na 39 či 40 lvl vymazlí jednoduše proto, že neví co s candy a dustem. Teď psal kámoš, že ho Shadow Claw/Dragon Claw stál 16 fast a 13 charge TM 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *