Aktuální seznam pokémonů v raidech – (2. dubna 2018)

S příchodem nových legend se také změnilo několik pokémonů v raidech.

// na článku se pracuje a bude postupně doplňován

  • Z T1 vypadl Wailmer a nahradil jej Duskull. Přibyl také Snuppet.
  • Z T2 zmizeli Electabuzz, Manectric a nahradili je Misdreavus a Sneasel.
  • Z T3 vypadl Jolteon, ale přibyli Pinsir a Granbull.
  • Z T4 bohužel nezískáte Golema. Místo něj přibyli Houndoom a Walrein :/
  • No a legendární Lugii nahradil Latios (do 5.5) a Latias (od cca 6.5).

Tier/Level 1

// Duskull

Magikarp

Magikarp
CP 1165
CP chytaného 104 – 125 130 – 157

Magikarp je v gymech už od prvního raidu. Je nejjednodušším raid bosem jakého můžete potkat. Má totiž jako rychlý útok Splash, který prakticky nezpůsobuje žádné poškození.

Nevím jaký je nejnižší level trenéra, který jej kdy dal, ale věřím že by to zvládl i level 5 🙂

Magikarp je první shiny pokémon, který byl přidán do Pokémon GO a popravdě chce jej každý, protože jeho evoluce Gyarados je velmi silný vodní pokémon. Dlouhou dobu neměl jako rychlý útok některý z vodních útoků, protože by ho to dělalo velmi silným. S příchodem třetí generace získal Waterfall. Pokud jej nakombinujete s Hydro Pump, tak máte opravdu silného vodního pokémona.

Takže jestli nevíte co s Raid Passy, tak určitě zkoušejte Magikarpa, protože se opravdu hodí a s trochou štěstí získáte i shiny.

Snorunt

Snorunt
CP 2825
CP chytaného 403 – 441 504 – 551

Snorunt je jednoduchý pokémon v L1/T1 riadu, který by vám neměl dělat větší potíže. Stačí jeden Flareon a je konec. Odsólovat by jej měl zvládnout i hráč level 1.

Proč tedy Snorunta zkoušet? No s trochou štěstí (zhruba 1 ze 25) může být shiny. Tedy hezký přírůstek do vaší sběratelské kolekce.

// Snuppet

Swablu

Swablu
CP 2766
CP chytaného 375 – 412 469 – 516

Swablu by vám neměl dělat problémy odsólovat. Zvládnout by jej měl každý hráč s pokémony na úrovni level 20 trenéra. Měl by vám stačit jeden Jolteon.

Swablu se evolvuje do Altaria, což není moc zajímavý pokémon, tedy alespoň do síly.

Proč tedy na Swablu plátvat Raid Pass? S trochou štěstí může být shiny.

Tier/Level 2

Exeggutor

Exeggutor
CP 13839
CP chytaného 1589 – 1666 1987 – 2083

Exeggutor je už od začátku Pokémon GO mimořádný útočník a v dávných dobách starých Gymů patřil mezi obránce, kteří dokázali rozhodit soupeřův útok díky silným útokům. Ty stíhal protože má dostatek HP.

Pokud narazíte na tento raid a budete mít Raid Pass navíc, tak do něj jděte. Dva či tři silní Exeggutorové se vám vyplatí i v budoucnu.

Exeggutora byste měli zvládnout odsólovat.

Mawile

Mawile
CP 9403
CP chytaného 793 – 848 991 – 1060

Mawile je zvláštní kombinace steel a fairy pokémona s dark a ghost útoky. Bohužel nemá moc dobré staty, takže pro běžný boj nemá moc využítí. Pokud jste level 15 měli byste být schopni Mawile odsólovat. Jestliže s ní budete mít problém nasaďte Flareona.

Mawile může být shiny. Takže jestli máte Raid Pass navíc, tak jí můžete zkoušet.

// Misdreavus

Sableye

Sableye
CP 8266
CP chytaného 694 – 745 868 – 932

Sableye byste měli bez problémů odsólovat. Má velmi nízkou obranu (141) i útok (141). Pokud jste level 15 tak ho dáte. V případě problémů nasaďte fairy pokémona, proti kterým je zranitelný. Fairy pokémoni mají navíc hodně HP.

Sableye není nijak extra zajímavý pokémon, ovšem může být shiny.

//Sneasel

Tier/Level 3

// Gengar

// Granbull

// Jynx

// Pilowine

// Pinsir

// Machamp

Tier/Level 4

Absol

Absol
CP 26262
CP chytaného 1232 – 1303 1540 – 1629

Absol řádí v raidech už nějaký ten pátek. Ačkoliv nepatří zrovna k zajímavým pokémonům, kterého byste využili, tak se na něj pravidelně pořádají hony, protože může být shiny.

V současné době má Absol 16. nejvyšší útok (246), takže dokáže slušně nakládat. Na druhou stranu má velmi nízkou obranu (120), takže jde dolů velice rychle. Na Absola tak stačí 2 hráči vyzbrojení Machampy anebo Hariyama s fighting útoky – ideálně kombinace Coutner/Dynamic Punch.

Aggron

Aggron
CP 33458
CP chytaného 1636 – 1716 2045 – 2145

Aggron je zajímavý pokémon. Když přicházela Generace III a já si důkladně procházel na co se můžeme těšit, tak u něj jsem se zastavil. Obrana 314 jej řadí na 5. místo. Navíc i ten útok (198) není k zahození. Bohužel Aggron pro boj má málo životů (maximum je 122).

To ovšem v raidu nic neznamená, protože u T4 raidů mají všichni pokémoni 7500. Je tak Aggron pořádnou výzvou i pro pokročilé hráče? Inu pravdou je, že není. Může za to jeho dvojitá slabina na ground a fighting útoky. Díky tomu jde dát i ve dvou. Ovšem to už je větší výzva než třeba Absol.

Doporučené množství jsou tak alespoň 3 zkušenější trenéři s dobrou sestavou fighting pokémonů (Machamp, Hariyama) anebo ground (Groudon, Rhydon) a hlavně patřičnými útoky. Pokud je mi známo tak Aggrona ještě 2 hráčí nedali.

Opravdu Aggrona nepodceňuje a použijte správné pokémony s útoky, na které má slabinu. On je opravdu silný.

Houndoom

Houndoom
CP 27302
CP chytaného 1373 – 1445 1752(?) – 1806

Houndoom už v raidech L4 byl a některé trenéry zaskočil jeho mírně nadprůměrný útok. Ovšem v dnešní době, kdy je na výběr velké množství legendárních pokémonů už nepředstavuje velký problém pro 3 člennou skupinu. Dokonce se dá porazit ve 2 lidech.

Houndoom je Dark/Fire pokémon. Na výběr proti němu máte buď fighting pokémony anebo water. Fighting pokémoni jsou náročnější, protože mají méně životů a je tedy nutné s nimi uhýbat. Není zde prostor na chyby. Ovšem sundáte jej rychle. Takže sáhněte po Machampech anebo Hariyamech.

Sázkou na jistotu jsou však vodní pokémoni. Gyarados s Waterfall a Hydro Pump je v dnenší době neuvěřitelně silným protivníkem, případně můžete sáhnout po starém dobré Vaporeonovi. Ten si sice dá načas ale diký velkému množství HP vydržá dlouho. Pokud máte Kyogre s Waterfall a Hydro Pump tak lepší vodní pokémon momentálně není.

Celkem zajímaý je ještě Groundon se ground úroky Mud Shot a Earthquake. Je trochu pomalejí ale opět dost vydrží.

Co se týká samotného Houndooma, tak v současné době moc využití nemá. Kombinace Dark/Fire je zvláštní ale nemá moc zajímavé staty. Shiny verze prozatím také není, takže teď je to vyhozený Raid Pass.

Tyranitar

Tyranitar
CP 34707
CP chytaného 2011 – 2097 2514 – 2621

Tyranitar je 6. nejsilnější pokémon podle CP a 13. podle útoku (251). Přitom má mírně nadprůměrnou obranu (212) a dostatek životů (až 170). Proto je také nejlepší univerzální útočník společně s Dragonite. Prostě pokud chcete složit gym a nechce se vám přemýšlet tak sáhnete po jendom z těchto dvou.Nezklamou vás.

Takže proč si jich pár neulovit v riadu s dobrým IV?

Tyranitar opravdu kouše, zvláště pokud je mlha a má Bite/Crunch. To útočníci padají jeden za druhým. Pokud na něj nejdete ve skupině, tak je nutné uhýbat.

Tyranita má jednu jedinou slabinu a to je 2x zranitelnost od fighting útoků. Často se tak proti němu staví Machamp anebo novinka z Generace III Hariyama. Oba mají odolnost proti dark útokům, takže něco ustojí, ale ne moc 😉

Naopak pokud chcete jít v klidu, pohodě a na jistotu tak je lepší zvolit vodní pokémony s dostatkem životů jako je třeba Gyarados anebo Vaporeon.

Elitní hráči dokáží Tyranitara porazit ve 2 lidech. Musí však mít elitní tým pokémonů (fighting) a ideálníá počasí (zataženo).

// Walrein

Tier/Level 5

// Latias

Latios

Latios
CP 49323
CP chytaného 1995 – 2082 ??? – 2603

Latios je silný a nebezpečný protivník. Má velmi vysoký útok (268), která jej řadí na 8. místo a mírně nadprůměrnou obranu (228). Pokud narazíte na verzi s rychlým útokem Zen Headbutt (psychic) připravte se na ztráty. Naproti tomu druhý ryhlý útok Dragon Breath je v raidu slabší.

Z nabíjecích útoků jsou nebezpečné všechny tři – Dragon Claw (3x), Psychic (1x) i překvapivý Solar Beam (grass, 1x).

Na verzi bez dračích útoků (Dragon Breath, Dragon Claw) použijte vlastního draka s dračími útoky. Ideální je legendární Rayquaza, velmi dobrou práci však odvede i Dragonite a Salamence.

Pokdu má dračí útoky dobře poslouží Tyranitar s dark útoky, ale pozor Latios nesmí mít Solar Beam.

Latios jako pokémon není pro většinu lidí až tak zajímavým přírůstkem, protože má málo životů. Z dračích zůstaňte u velmi silného Rayquaza anebo u odlnějšícho Dragonite.

Jedinou výjimkou jsou velmi zkušení hráči s rychlými prsty. Latios totiž může mít kombinaci útoků Dragon Breath a Dragon Claw. Jsou to velmi rychlé útoky, takže pokud dokážete dobře uhýbat, tak díky těmto útokům může být Latios ve vašich rukou velmi nebezpečný.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

Komentujte

avatar
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na