Pokémon GO Plus

Pokémon GO Plus (PoGO Plus anebo jen Plusko) je herní příslušenství ke hře, které celkem výrazně změní styl vašeho hraní.

Pár informací k PoGo Plus

PoGo Plus stojí zhruba 1.400 CZK včetně DPH. V krabičce najdete samotný přístroj, pásek na ruku a 2x manuál. Součástí je jedna plochá baterka, která je umístěná v přístroji.

PoGo Plus je v balíčku umístěné na připínání (dá se dát například na kapsu). To je nutné odšroubovat křížovým šroubovákem, následně můžete přišroubovat pásek na ruku.

Samotný pásek je velmi odolný a má slušnou vůli, takže jej natáhnete i na rukáv.

Technické postupy

Před prvním spuštěním musíte vytáhnout ze zařízení tenký plast, který zabraňuje aby se baterka dotýkala kontaktů. Poté je nutné PoGo plus spárovat.

Párování zařízení

Pokud PoGo Plus ještě nebylo s žádným zařízením spárováno, je postup jednoduchý. Jestli už jste párování provedli s jiným zařízením, anebo jste hru reinstalovali či vyprázdnili herní data je nutné jej resetovat (viz. postup dále).

PoGo Plus se připojuje přes Bluetooth. Zapněte tedy Bluetooth.

Telefon okamžitě v okolí začne vyhledávat aktivní zařízení.

Jakmile začne hra vyhledávat zařízení klikněte na tlačítko na PoGo Plus, to začne modře blikat. V ten okamžik byste jej měli vidět mezi dostupnými zařízeními na Bluetooth.

Klikněte na něj, dokud na mobilu neuvidíte že je spárováno.

Aktivace PoGo Plus ve hře

Teď je třeba jej aktivovat v Pokémon GO. Klikněte na ikonku pokéballu a následně na Settings (v prevém horním rohu). V Settings pak najděte Pokémon GO Plus.

Úplně na spodní části je Available Devices. Pokud je zařízení spárováno správně tak znovu klikněte na tlačítko na vašem PoGo Plus.

Objeví se ve spodní části. Klikněte na něj. Po chvilce načítání se objeví následující rychle instrukce. Teď už můžete chytat.

Příště až hru spustíte už bude v pravém horním rohu (pod kompasem) ikonka PoGo Plus. Stačí na ní kliknout a spustí se. Před tím je však dobré zkontrolovat zdali jsou zařízení spárována.

Jestli došlo k chybě – zařízení bliká červeně. Zkuste se podívat zdali je stále spárované přes Bluetooth. Jestliž není, zkuste to znovu. Následně hru restartujte.

Jestli je problém s aktivací ve hře, proveďte restart PoGo Plus.

Herní Ikonky

V pravém horním rohu pod kompasem se vám objeví ikonka PoGo Plus.

  1. Zařízení není připojeno.
  2. Hra se pokouší o připojení.
  3. Zařízení je připojeno a funguje.
  4. Zařízení hlásí, že dochází baterka a měli byste jí vyměnit.

Resetování PoGo Plus

Zařízení si pamatuje s jakým zařízením a hrou je spárované. Takže jej nejde použít na jiný telefon a jinou hru. Pokud jste hru přeinstalovali, vymazali herní data anebo prostě chcete PoGo Plus někomu půjčit je nutné jej resetovat.

Zařízení resetujete následovně:

  • Podržte tlačítko dokud se nezačne svítit modrá dioda (zhruba 5 vteřin).
  • V momentě kdy začne svítit tak tlačítko pusťte a znovu zmáčkněte dokud nezavibruje (zhruba 5 vteřin).

Teď je zařízení připraveno k dalšímu spárování a připojení ke hře.

Problémy s PoGo Plus

PoGo Plus se poměrně často odpojuje. V dřívějších verzích nevydrželo připojené déle jak hodinu. Teď se to zlepšilo. Pokud se PoGo Plus odpojí, tak je třeba jej znovu spárovat. Nesnažte se klikat na ikonku, nejdříve zařízení spárujte.

Pokud se vám podařilo kliknout na ikonku ve hře a přitom zařízení nebyla spárována, zřejmě se objevila chybová hláška. Teď je nutné hru vypnout, zkontrolovat párování a znovu hru zapnout.

Herní mechanizmy

Herní dioda mění barvy podle toho co se děje.

Bliká zeleně – Poblíž je pokémon, kterého už máte. Po kliknutí na tlačítko jej PoGo Plus zkusí chytit. 3x blikne a buď začne hrát barvami – úspěch anebo je 2x rychle zavibruje – neúspěch.

Bliká žlutě – PoGo Plus zaměřilo neznámého pokémona, takového kterého ještě nemáte. Kliknutím jej můžete zkusit chytit. Případně pustit hru a udělat to ručně.

Bliká modře – Poblíž je PokéStop. Kliknutím protočíte disk a získáte věci.

Blikne červeně – Něco ve hře nefunguje jak by mělo. Například vypadl internet, GPS atd.

Bliká červeně – Většinou 3x za sebou. Jedná se o problém mezi PoGo Plus a mobilním zařízením. Většinou se rozbilo párování.

Chytání Pokémonů

Chytat můžete pouze červenými pokébally. Máte na to vždy jen jeden pokus. Pokud pokémona chytnete dostanete 150 XP (100 za chycení a 50 za first catch bonus). Pokud ne, tak dostanete 25 XP za to že utekl. Jestliže došlo k chybě, například jste se extrémně vzdálili od pokémona, tak nedostanete žádné zkušenosti ale nepřijdete ani o pokéball

Šance na chytání zvedají celkem zásadně medal různých typů.

Počítání vzdálenosti

Pokud máte připojené PoGo Plus, hra počítá vzdálenost i přes vypnutý telefon. Takže ušetříte celkem dost baterku, také mám pocit, že toho i více započítává v porovnání se spuštěnou aplikací.

Co PoGo Plus neumí

  • Neumí házet jiné než základní pokébally.
  • Neumí krmit pokémony.
  • Nelze nastavit, že má nejdříve preferovat pokéstopy a pak až chytat pokémony.
  • Neumí vypnout blikání anebo vibrace.

Jak hrát s PoGo Plus

PoGo Plus naprosto změní vaši herní strategii. Chytáte totiž naprosto všechno. Běžně se rozmýšlíte jestli se vám vyplatí naklikávat toho Natu anebo Murkrow. To s PoGo Plus nehrozí. Prostě je chytáte všechny ať se to podaří anebo ne.

Připravte se ale že vám abnormálně stoupne spotřeba základním červených pokéballů. Ty si vždy nechávejte pouze pro PoGo Plus. Sami naprosto všechno chytejte minimálně modrými Great Bally. I když to je CP 10 Pidgey.

Při jízdě autobusem/autem má PoGo Plus větší toleranci. Nepoužívá se totiž herní mapa. Aplikace rovnou komunikuje se serverem, který jí posílá kde jsou pokémoni a ona mu kde zrovna jste. To vede ke kuriózním situacím, kdy už vám Pokéstop hlásí že to máte zkusit později anebo jste už daleko a najednou se rozbliká modrá dioda a prostě jej lootnete i sto metrů za ním.

Mimochodem PoGo Plus ignoruje Shadowban.

Většina hráčů chytá tak, že má náramek kolem ruky PoGo plus v dlani. Jde jej tak obsluhovat jednou rukou. Přitom můžete mít zařízení v kapse mikiny.

Tlačítko je dostatečně citlivé, takže jsem zařízení přes zimu a jaro nosil pod rukávem mikiny a mačkal jej přes.

Závěr

Pokud budete mít k zařízení jakékoliv dotazy, tak se ptejte, odpovím a případně doplním do článku.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

90
Komentujte

avatar
46 Komentované diskuze
44 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
59 Už okomentovali
Smejd2000Mara49nokerin009nokerin009Tomin Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Smejd2000
Host
Smejd2000

zdravím, poradí někdo prosím co udělat aby se pogo neodpojovalo po 15 min +-, baterka je plná a chce to zase interakci k zapnutí pogo. (automatické odhlašování poga, zšedne budu vděčný jak bude moc fungovat nepřetržitě :D)

Mara49
Host
Mara49

Zdravím vytáhl jsem po několika měsících plusko ze skříně vyměnil baterku ale nejde mi sparovat na novým telefonu Xaumi

nokerin009
Host
nokerin009

když to ještě šlo tak jsem přeinstaloval na 0.153.2 a vše fungovalo jak má. Teď už to chce 0.157.1 a stále to nefunguje. Bude problém asi se samsungem, protože kamarád má honor a vše ok.

nokerin009
Host
nokerin009

Po Aktualizaci 0.157.0 přesstane fungovat pokemon go plus.

Redstar
Host
Redstar

Už vám plusko funguje? Mě po páteční aktualizaci stále ne..

Tomin
Host
Tomin

Stale nic 🙁

nokerin009
Host
nokerin009

když to ještě šlo tak jsem přeinstaloval na 0.153.2 a vše fungovalo jak má. Teď už to chce 0.157.1 a stále to nefunguje. Bude problém asi se samsungem, protože kamarád má honor a vše ok.

Leona
Host
Leona

Zdravím,koupila jsem si plusko s velkým očekáváním,ale stejně jako hodně komentujících zde,mám problém s odpojováním. Baterku už vevnitř nemám,mám „evolution“ 🙂 (nabíječku) a přijde mi,že bezchybně je připojené jen v místě,kde je wifi,což mi přijde pěkně blbé.. Nemyslím teď místo,kde není signál,jako třeba metro,tam je jasné,že fungovat nebude,ale prostě v centru města, „na cestě“ se pořád odpojuje, hru mám zaplou,vše,co má být,to splňuji… Nechci si myslet,že to byly vyhozené prachy,poradil by mi prosím někdo? 🙂 Děkuji 🙂

Vojtašek28
Host
Vojtašek28

Ahoj, pořídil jsem si plusko , ale často se odpojuje…muže to byt tim že zaroven s nim používam chytry naramek ktery je taky sparovany s telefonem? A když mam spuštěnou aplikaci na pozadi, tak se mi plusko rychle odpoji… je třeba to nějak ošetřit třeba v nastaveni telefonu? Díky moc 🙂

PetrX81
Host
PetrX81

Dělá mi to taky. Dělá to i bez připojení náramku nebo hodinek. Taky bych bral aby zůstal spárován pořád.

Jajal
Host
Jajal

Pokial si otvorite plusko a odspajkujete motorcek a prepojite inak vie plusko chytat automaticky.Jedine pridete o vibracnu odozvu. V podstate budete mat gotcha ktory stoji 3x tolko.

Avalon87
Host
Avalon87

Zdravím chci se jen zeptat musím mít při chytání zapli na mobilu pogo nebo stačí jen met zaple Bluetooth.Diky moc

Erik
Host
Erik

Nazdar. Resetoval som cely mobil a predtym som zabudol odpojit plusko. Teraz mi ho nechce sparovat, a dokonca ani s inym mobilom. Plusko som rucne resetoval asi milion krat ale stale to nejde.. Pise to chyby 0. Ako by sa to dalo spojazdnit?

Acabskej
Host
Acabskej

Ahoj, mám problém s Pluskem u Huawei P8 lite … vím že ještě na CD s Eevee v pohodě fungovalo (srpen) ale teď ho prostě nepřipojím ani k telefonu (hází mi to hlášku že pogo plus není možné spárovat) nevíte někdo co s tím? Na netu jsem našel nějaký postup že se musí vymazat údaje z Google play a stáhnout starší verze, ale nefungovalo mi to.

Honza
Host
Honza

Poslední dobou mi přijde, že omezili rychlost, při které jde na plusko chytit pokemon. Ještě před měsíce to chytalo i v 90 km/h, ale včera jsem to zkusil asi 20x a nechytil žádného v rychlosti větší než 50 km/h (možná jen 40…). Protáčení pokéstopů vyžaduje rychlost ještě mnohem menší.
Hlavní výhoda, tedy lov monů při jízdě autem, tím asi padá.
Máte někdo podobnou zkušenost?

Devilstorm
Host
Devilstorm

Já jsem tedy plusko dříve nepoužíval (mám ho týden), ale co se týká rychlostí mám s ním stejnou zkušenost. Ale dává mi to celkem smysl, vzhledem k tomu, jak u mě fungují rychlosti při hraní bez pluska, jen na mobilu. Zkoušel jsem to na kole, a cca při překročení 40km/h mobil hodí hlášku s pasažérem, vypne počítání a zmizí pokémoni. S těmi pokestopy je to různé, někdy nejdou protočit ani pod 30km/h, jindy při 40km/h jdou (než vyskočí pasažér hláška). Na mobilu vše začne znova fungovat, až když člověk zastaví. Výhodu pluska vidím v tom, že stačí zpomalit (nemá pasažér… Číst vice »

Libor
Host
Libor

Mám prosbu. Zkoušel už někdo Pokemon Go Plus / Gotcha s verzí Androidu 8 a vyšší ? Funguje to spolu jak má, nebo ne ? Díky moc za Vaše zkušenosti a rady.

StanleyK
Host
StanleyK

S jakou účinností Plusko chytá? … Jako točený hod s Nice, či lepší?

Paladin
Host
Paladin

Co přesně značí bílé blikání místo modrého když chci sparovat pluska s telefonem?

slakoth
Host
slakoth

bílé blikání = nespárované plusko, jakmile se spáruje, bliká modře

Slakoth
Host
Slakoth

Ahoj, prosim o radu. Plusko mam sparovane, blika modre, ale v nastaveni je seda ikonka se zelenym stredem a na strance hry kolem ikonky beha kolecko a nic vic. Nepomaha restart pluska ani telefonu. Postupoval jsem podle navodu nekolikrat dokola. Vysledek vzdy stejny.

Brango96
Host
Brango96

Dobrý den, mám problém s používáním PoGo+ na Xaiomi Redmi Note 4 pokaždé když se připojím a náramek zabliká že je poblíž Pokémon nebo pokestop a já jej použiju tak se mi hned odpojí. Náramek sice zase hned spáruji ale hned po dalším použití se náramek odpojí. Nevíte někdo jak tenhle problém vyřešit? Předem děkuji za odpověď.

StanleyK
Host
StanleyK

Zkus restartovat celej telefon.

Brango96
Host
Brango96

Tohle jsem zkoušel, zkoušel jsem resetovat i náramek a nepomohlo to. Dřív mi to šlo bez problémů ale pak se mi vybila baterie a když jsem tam dal novou tak to zacelo dělat tohle. (Baterii tam mám úplně novou a tu správnou tak tím to taky nebude).

Hopskulička
Host
Hopskulička

Asi jdu s křížkem po funuse, ale třeba to pomůže někomu dalšímu. Mě se stalo minulý týden přesně totéž a pomohlo mi až odpojení pluska od bluetooth. V nastavení bluetooth zrušit párování s pluskem a pak ho znovu spárovat.