Pokémon GO Plus

Pokémon GO Plus (PoGO Plus anebo jen Plusko) je herní příslušenství ke hře, které celkem výrazně změní styl vašeho hraní.

Pár informací k PoGo Plus

PoGo Plus stojí zhruba 1.400 CZK včetně DPH. V krabičce najdete samotný přístroj, pásek na ruku a 2x manuál. Součástí je jedna plochá baterka, která je umístěná v přístroji.

PoGo Plus je v balíčku umístěné na připínání (dá se dát například na kapsu). To je nutné odšroubovat křížovým šroubovákem, následně můžete přišroubovat pásek na ruku.

Samotný pásek je velmi odolný a má slušnou vůli, takže jej natáhnete i na rukáv.

Technické postupy

Před prvním spuštěním musíte vytáhnout ze zařízení tenký plast, který zabraňuje aby se baterka dotýkala kontaktů. Poté je nutné PoGo plus spárovat.

Párování zařízení

Pokud PoGo Plus ještě nebylo s žádným zařízením spárováno, je postup jednoduchý. Jestli už jste párování provedli s jiným zařízením, anebo jste hru reinstalovali či vyprázdnili herní data je nutné jej resetovat (viz. postup dále).

PoGo Plus se připojuje přes Bluetooth. Zapněte tedy Bluetooth.

Telefon okamžitě v okolí začne vyhledávat aktivní zařízení.

Jakmile začne hra vyhledávat zařízení klikněte na tlačítko na PoGo Plus, to začne modře blikat. V ten okamžik byste jej měli vidět mezi dostupnými zařízeními na Bluetooth.

Klikněte na něj, dokud na mobilu neuvidíte že je spárováno.

Aktivace PoGo Plus ve hře

Teď je třeba jej aktivovat v Pokémon GO. Klikněte na ikonku pokéballu a následně na Settings (v prevém horním rohu). V Settings pak najděte Pokémon GO Plus.

Úplně na spodní části je Available Devices. Pokud je zařízení spárováno správně tak znovu klikněte na tlačítko na vašem PoGo Plus.

Objeví se ve spodní části. Klikněte na něj. Po chvilce načítání se objeví následující rychle instrukce. Teď už můžete chytat.

Příště až hru spustíte už bude v pravém horním rohu (pod kompasem) ikonka PoGo Plus. Stačí na ní kliknout a spustí se. Před tím je však dobré zkontrolovat zdali jsou zařízení spárována.

Jestli došlo k chybě – zařízení bliká červeně. Zkuste se podívat zdali je stále spárované přes Bluetooth. Jestliž není, zkuste to znovu. Následně hru restartujte.

Jestli je problém s aktivací ve hře, proveďte restart PoGo Plus.

Herní Ikonky

V pravém horním rohu pod kompasem se vám objeví ikonka PoGo Plus.

 1. Zařízení není připojeno.
 2. Hra se pokouší o připojení.
 3. Zařízení je připojeno a funguje.
 4. Zařízení hlásí, že dochází baterka a měli byste jí vyměnit.

Resetování PoGo Plus

Zařízení si pamatuje s jakým zařízením a hrou je spárované. Takže jej nejde použít na jiný telefon a jinou hru. Pokud jste hru přeinstalovali, vymazali herní data anebo prostě chcete PoGo Plus někomu půjčit je nutné jej resetovat.

Zařízení resetujete následovně:

 • Podržte tlačítko dokud se nezačne svítit modrá dioda (zhruba 5 vteřin).
 • V momentě kdy začne svítit tak tlačítko pusťte a znovu zmáčkněte dokud nezavibruje (zhruba 5 vteřin).

Teď je zařízení připraveno k dalšímu spárování a připojení ke hře.

Problémy s PoGo Plus

PoGo Plus se poměrně často odpojuje. V dřívějších verzích nevydrželo připojené déle jak hodinu. Teď se to zlepšilo. Pokud se PoGo Plus odpojí, tak je třeba jej znovu spárovat. Nesnažte se klikat na ikonku, nejdříve zařízení spárujte.

Pokud se vám podařilo kliknout na ikonku ve hře a přitom zařízení nebyla spárována, zřejmě se objevila chybová hláška. Teď je nutné hru vypnout, zkontrolovat párování a znovu hru zapnout.

Herní mechanizmy

Herní dioda mění barvy podle toho co se děje.

Bliká zeleně – Poblíž je pokémon, kterého už máte. Po kliknutí na tlačítko jej PoGo Plus zkusí chytit. 3x blikne a buď začne hrát barvami – úspěch anebo je 2x rychle zavibruje – neúspěch.

Bliká žlutě – PoGo Plus zaměřilo neznámého pokémona, takového kterého ještě nemáte. Kliknutím jej můžete zkusit chytit. Případně pustit hru a udělat to ručně.

Bliká modře – Poblíž je PokéStop. Kliknutím protočíte disk a získáte věci.

Blikne červeně – Něco ve hře nefunguje jak by mělo. Například vypadl internet, GPS atd.

Bliká červeně – Většinou 3x za sebou. Jedná se o problém mezi PoGo Plus a mobilním zařízením. Většinou se rozbilo párování.

Chytání Pokémonů

Chytat můžete pouze červenými pokébally. Máte na to vždy jen jeden pokus. Pokud pokémona chytnete dostanete 150 XP (100 za chycení a 50 za first catch bonus). Pokud ne, tak dostanete 25 XP za to že utekl. Jestliže došlo k chybě, například jste se extrémně vzdálili od pokémona, tak nedostanete žádné zkušenosti ale nepřijdete ani o pokéball

Šance na chytání zvedají celkem zásadně medal různých typů.

Počítání vzdálenosti

Pokud máte připojené PoGo Plus, hra počítá vzdálenost i přes vypnutý telefon. Takže ušetříte celkem dost baterku, také mám pocit, že toho i více započítává v porovnání se spuštěnou aplikací.

Co PoGo Plus neumí

 • Neumí házet jiné než základní pokébally.
 • Neumí krmit pokémony.
 • Nelze nastavit, že má nejdříve preferovat pokéstopy a pak až chytat pokémony.
 • Neumí vypnout blikání anebo vibrace.

Jak hrát s PoGo Plus

PoGo Plus naprosto změní vaši herní strategii. Chytáte totiž naprosto všechno. Běžně se rozmýšlíte jestli se vám vyplatí naklikávat toho Natu anebo Murkrow. To s PoGo Plus nehrozí. Prostě je chytáte všechny ať se to podaří anebo ne.

Připravte se ale že vám abnormálně stoupne spotřeba základním červených pokéballů. Ty si vždy nechávejte pouze pro PoGo Plus. Sami naprosto všechno chytejte minimálně modrými Great Bally. I když to je CP 10 Pidgey.

Při jízdě autobusem/autem má PoGo Plus větší toleranci. Nepoužívá se totiž herní mapa. Aplikace rovnou komunikuje se serverem, který jí posílá kde jsou pokémoni a ona mu kde zrovna jste. To vede ke kuriózním situacím, kdy už vám Pokéstop hlásí že to máte zkusit později anebo jste už daleko a najednou se rozbliká modrá dioda a prostě jej lootnete i sto metrů za ním.

Mimochodem PoGo Plus ignoruje Shadowban.

Většina hráčů chytá tak, že má náramek kolem ruky PoGo plus v dlani. Jde jej tak obsluhovat jednou rukou. Přitom můžete mít zařízení v kapse mikiny.

Tlačítko je dostatečně citlivé, takže jsem zařízení přes zimu a jaro nosil pod rukávem mikiny a mačkal jej přes.

Závěr

Pokud budete mít k zařízení jakékoliv dotazy, tak se ptejte, odpovím a případně doplním do článku.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

69 thoughts on “Pokémon GO Plus”

 1. Ahoj, prosim o radu. Plusko mam sparovane, blika modre, ale v nastaveni je seda ikonka se zelenym stredem a na strance hry kolem ikonky beha kolecko a nic vic. Nepomaha restart pluska ani telefonu. Postupoval jsem podle navodu nekolikrat dokola. Vysledek vzdy stejny.

 2. Dobrý den, mám problém s používáním PoGo+ na Xaiomi Redmi Note 4 pokaždé když se připojím a náramek zabliká že je poblíž Pokémon nebo pokestop a já jej použiju tak se mi hned odpojí. Náramek sice zase hned spáruji ale hned po dalším použití se náramek odpojí. Nevíte někdo jak tenhle problém vyřešit? Předem děkuji za odpověď.

   1. Tohle jsem zkoušel, zkoušel jsem resetovat i náramek a nepomohlo to. Dřív mi to šlo bez problémů ale pak se mi vybila baterie a když jsem tam dal novou tak to zacelo dělat tohle. (Baterii tam mám úplně novou a tu správnou tak tím to taky nebude).

 3. Xiaomi redmi note 4 :
  – Zapnout bluetooth.
  – Nepárovat v mobilu!
  – Spustit hru.
  – Spustit menu: Settings / Pokémon GO Plus.
  – Stisknout tlačítko na PoGo+.
  – Pod „Available Devices“ se zobrazí „Pokémon GO Plus“.
  – Stisknout ikonku vlevo (viz Herní ikony 1).
  – V ikonce se začne prohánět pruh (viz Herní ikony 2).
  – Stisknout tlačítko na PoGo+.
  – Ikonka signalizuje spojeno (viz Herní ikony 3).

  Pokud se některý z kroků nezdaří, je dobré se vrátit o krok zpět. 🙂

 4. Zdravím mám lenovo P70a a když se snažím připojit plusko furt to hází chybu ale když ho skusím připojit na mé staré LG tak vše běží jak má nevíte zda je podporován nebo co by stím mohlo být děkuji za odpověd

 5. Dobry den chtěla bych se zeptat,. Měla jsem telegon Huavei p8 lite, na kterém mě plusko fungovalo. Pořídila jsem si nový tel Xiaomi red 4 a nejak to nemohu spárovat. hlásí mi to chybu „nelze spárovat s pokemon go plus, kvůli špatnému pin kodu nebo paklíči“ Nijak jsem nezjistila co to znamená ani google neporadil

 6. Ahojda,
  dcera dostala PoGo Plus pod stromeček a nejde spárovat. Telen jej vůbec nevidí.
  Zkoušeno na iPhone X, iPhone 6S a iPhone 5S.
  Na všech zařízeních je poslední iOS.
  Můžete někdo poradit?
  Děkuji

  1. S iPhone bohužel zkušenosti nemám. V každém případě bych zkusil před každou změnou telefonu reset PoGo+.

 7. Ahoj všem. Prosím Vás funguje někomu PoGo + na IPadu Air 4 ? Ve hře se najde, jako by se připlo, napíše connecting a to je všechno. Jakoby tam je, ale je šedé a nepracuje. Nevíte někdo, co s tím ? Děkuji Vám za jakoukoli odpověď.

 8. asi tak já mám huawei p8 a mně to píše že nelze párovat a jenom někdy štěstím se mi to připojí ale nevím si rady

 9. ahoj, aktuálně říjen 2017, mi na PoGo Plus nefunguje okamžitá reakce. Stane se, PoGo Plus signalizuje cokoliv a je potřeba počkat minimálně na druhé či třetí bliknutí, než je možné reagovat. V minulosti šlo ihned po upozornění reagovat, dnes nelze. Nějaká zkušenost, jak to opravit? Díky

 10. No to parovani byla fuška ,tvalo mi cca 3hodiny nez sem to rozjel..jinak +ko je super nemužu si stěžovat…teda až na to že se po čase samo odpoji..

 11. Ahoj, přešel jsem na jiný typ telefonu a po restartu pluska mi to nejde spárovat běží to i 10min ale bohužel to je asi tak jediné co se s tím deje. Nevíte někdo co s tím díky za radu

  1. Pokud je Plusko resetováno, tak by se s novým telefonem mělo spárovat. Proběhne alespoň nějaká komunikace anebo žádná? Vidí telefon Plusko?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *