Pokémon GO Plus

Pokémon GO Plus (PoGO Plus anebo jen Plusko) je herní příslušenství ke hře, které celkem výrazně změní styl vašeho hraní.

Pár informací k PoGo Plus

PoGo Plus stojí zhruba 1.400 CZK včetně DPH. V krabičce najdete samotný přístroj, pásek na ruku a 2x manuál. Součástí je jedna plochá baterka, která je umístěná v přístroji.

PoGo Plus je v balíčku umístěné na připínání (dá se dát například na kapsu). To je nutné odšroubovat křížovým šroubovákem, následně můžete přišroubovat pásek na ruku.

Samotný pásek je velmi odolný a má slušnou vůli, takže jej natáhnete i na rukáv.

Technické postupy

Před prvním spuštěním musíte vytáhnout ze zařízení tenký plast, který zabraňuje aby se baterka dotýkala kontaktů. Poté je nutné PoGo plus spárovat.

Párování zařízení

Pokud PoGo Plus ještě nebylo s žádným zařízením spárováno, je postup jednoduchý. Jestli už jste párování provedli s jiným zařízením, anebo jste hru reinstalovali či vyprázdnili herní data je nutné jej resetovat (viz. postup dále).

PoGo Plus se připojuje přes Bluetooth. Zapněte tedy Bluetooth.

Telefon okamžitě v okolí začne vyhledávat aktivní zařízení.

Jakmile začne hra vyhledávat zařízení klikněte na tlačítko na PoGo Plus, to začne modře blikat. V ten okamžik byste jej měli vidět mezi dostupnými zařízeními na Bluetooth.

Klikněte na něj, dokud na mobilu neuvidíte že je spárováno.

Aktivace PoGo Plus ve hře

Teď je třeba jej aktivovat v Pokémon GO. Klikněte na ikonku pokéballu a následně na Settings (v prevém horním rohu). V Settings pak najděte Pokémon GO Plus.

Úplně na spodní části je Available Devices. Pokud je zařízení spárováno správně tak znovu klikněte na tlačítko na vašem PoGo Plus.

Objeví se ve spodní části. Klikněte na něj. Po chvilce načítání se objeví následující rychle instrukce. Teď už můžete chytat.

Příště až hru spustíte už bude v pravém horním rohu (pod kompasem) ikonka PoGo Plus. Stačí na ní kliknout a spustí se. Před tím je však dobré zkontrolovat zdali jsou zařízení spárována.

Jestli došlo k chybě – zařízení bliká červeně. Zkuste se podívat zdali je stále spárované přes Bluetooth. Jestliž není, zkuste to znovu. Následně hru restartujte.

Jestli je problém s aktivací ve hře, proveďte restart PoGo Plus.

Herní Ikonky

V pravém horním rohu pod kompasem se vám objeví ikonka PoGo Plus.

  1. Zařízení není připojeno.
  2. Hra se pokouší o připojení.
  3. Zařízení je připojeno a funguje.
  4. Zařízení hlásí, že dochází baterka a měli byste jí vyměnit.

Resetování PoGo Plus

Zařízení si pamatuje s jakým zařízením a hrou je spárované. Takže jej nejde použít na jiný telefon a jinou hru. Pokud jste hru přeinstalovali, vymazali herní data anebo prostě chcete PoGo Plus někomu půjčit je nutné jej resetovat.

Zařízení resetujete následovně:

  • Podržte tlačítko dokud se nezačne svítit modrá dioda (zhruba 5 vteřin).
  • V momentě kdy začne svítit tak tlačítko pusťte a znovu zmáčkněte dokud nezavibruje (zhruba 5 vteřin).

Teď je zařízení připraveno k dalšímu spárování a připojení ke hře.

Problémy s PoGo Plus

PoGo Plus se poměrně často odpojuje. V dřívějších verzích nevydrželo připojené déle jak hodinu. Teď se to zlepšilo. Pokud se PoGo Plus odpojí, tak je třeba jej znovu spárovat. Nesnažte se klikat na ikonku, nejdříve zařízení spárujte.

Pokud se vám podařilo kliknout na ikonku ve hře a přitom zařízení nebyla spárována, zřejmě se objevila chybová hláška. Teď je nutné hru vypnout, zkontrolovat párování a znovu hru zapnout.

Herní mechanizmy

Herní dioda mění barvy podle toho co se děje.

Bliká zeleně – Poblíž je pokémon, kterého už máte. Po kliknutí na tlačítko jej PoGo Plus zkusí chytit. 3x blikne a buď začne hrát barvami – úspěch anebo je 2x rychle zavibruje – neúspěch.

Bliká žlutě – PoGo Plus zaměřilo neznámého pokémona, takového kterého ještě nemáte. Kliknutím jej můžete zkusit chytit. Případně pustit hru a udělat to ručně.

Bliká modře – Poblíž je PokéStop. Kliknutím protočíte disk a získáte věci.

Blikne červeně – Něco ve hře nefunguje jak by mělo. Například vypadl internet, GPS atd.

Bliká červeně – Většinou 3x za sebou. Jedná se o problém mezi PoGo Plus a mobilním zařízením. Většinou se rozbilo párování.

Chytání Pokémonů

Chytat můžete pouze červenými pokébally. Máte na to vždy jen jeden pokus. Pokud pokémona chytnete dostanete 150 XP (100 za chycení a 50 za first catch bonus). Pokud ne, tak dostanete 25 XP za to že utekl. Jestliže došlo k chybě, například jste se extrémně vzdálili od pokémona, tak nedostanete žádné zkušenosti ale nepřijdete ani o pokéball

Šance na chytání zvedají celkem zásadně medal různých typů.

Počítání vzdálenosti

Pokud máte připojené PoGo Plus, hra počítá vzdálenost i přes vypnutý telefon. Takže ušetříte celkem dost baterku, také mám pocit, že toho i více započítává v porovnání se spuštěnou aplikací.

Co PoGo Plus neumí

  • Neumí házet jiné než základní pokébally.
  • Neumí krmit pokémony.
  • Nelze nastavit, že má nejdříve preferovat pokéstopy a pak až chytat pokémony.
  • Neumí vypnout blikání anebo vibrace.

Jak hrát s PoGo Plus

PoGo Plus naprosto změní vaši herní strategii. Chytáte totiž naprosto všechno. Běžně se rozmýšlíte jestli se vám vyplatí naklikávat toho Natu anebo Murkrow. To s PoGo Plus nehrozí. Prostě je chytáte všechny ať se to podaří anebo ne.

Připravte se ale že vám abnormálně stoupne spotřeba základním červených pokéballů. Ty si vždy nechávejte pouze pro PoGo Plus. Sami naprosto všechno chytejte minimálně modrými Great Bally. I když to je CP 10 Pidgey.

Při jízdě autobusem/autem má PoGo Plus větší toleranci. Nepoužívá se totiž herní mapa. Aplikace rovnou komunikuje se serverem, který jí posílá kde jsou pokémoni a ona mu kde zrovna jste. To vede ke kuriózním situacím, kdy už vám Pokéstop hlásí že to máte zkusit později anebo jste už daleko a najednou se rozbliká modrá dioda a prostě jej lootnete i sto metrů za ním.

Mimochodem PoGo Plus ignoruje Shadowban.

Většina hráčů chytá tak, že má náramek kolem ruky PoGo plus v dlani. Jde jej tak obsluhovat jednou rukou. Přitom můžete mít zařízení v kapse mikiny.

Tlačítko je dostatečně citlivé, takže jsem zařízení přes zimu a jaro nosil pod rukávem mikiny a mačkal jej přes.

Závěr

Pokud budete mít k zařízení jakékoliv dotazy, tak se ptejte, odpovím a případně doplním do článku.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

78
Komentujte

avatar
39 Komentované diskuze
39 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
48 Už okomentovali
dragoAvalon87ErikHopskuličkaAcabskej Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Domspor
Host

Nevite cim je to ze kdyz mam pripojene plusko pak ho treba odpojim a nekdy mi nekde pripojit but kdyz neho zmacknu tak zavybruje nebo zablika bile pomuze jen restart vadi restart necemu je normalni ho delat porad?

Domca
Host
Domca

Chtel bych se zeptak kdyz plusko odpojim a pak ho chci zase pripojit dela to jen obcas tak plusko misto modre blyka bile musim ho potom (plusko) restartovat je to normalni a restart nicemu nevadi?

Libor
Host
Libor

Zdravím všechny. Prosím Vás jak dlouho Vám vydrží v Plusku baterka ? Koupil jsem ho a nedrží déle, než den. Asi jsem měl špatné baterie ?? Teď jsem koupil Panasonic a testuji. Nevím, jestli to může být i Pluskem, ale to je snad jen jednoduchý kus HW. Pravda, lítal jsem s tím každý den ráno a byly 2 stupně i večer. Jestli i to má vliv ?? Nevím, jestli reklamovat, nebo ne. Díky moc za odpovědi.

Holyster
Host
Holyster

Nejde mne Plíšková připojit k zařízení. Hlásí: kód PIN nebo přístupovy kód je nesprávný. Můžete mne prosím poradit co s tím mám dělat?

Holyster
Host
Holyster

Pokémon Go Plus

Kappa
Host
Kappa

ahoj, máte někdo zkušenosti s používáním pluska i když je k telefonu již připojený nějaký fitness náramek nebo bt sluchátka? přemýšlím o plusku, ale váhám, jestli bude chodit připojení, když už používám fitbit
dík

Wolf
Host
Wolf

Zdravím co se podle vás výplatí víc pokemon go plus nebo go-tcha a dokážou protáčet stopy a gym na větší vzdálenost ?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Testoval jsem go-tcha (stejne by fungoval po go plus se zablokvanym tlacitkem v poloze stisknuto) v prostredi OC Chodov v miste se 4 mi permanentne zalurovanymi pokestopy. Sedel jsem v restauraci a jen pozoroval, jak elektronika nasava pokemony z okoli a doplnuje si pokebally z pokestopu. Takovy HW boot … Otazka do diskuze – da se povazovat po go plus s minci a gumickou blokujici zarizeni v poloze zapnuto za legalni zpusob hrani ?

Leckov1
Host
Leckov1

A tohle tě bavilo?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Testoval jsme dnes zarizeni go-tcha … Od Pogo Plus se lisi hlavne modem, kdy permanentne chyta pokemony a protaci pokestopy (stejny mod lze docilit u PoGo plus tim, ze se mechanicky trvale zmackne tlacitko, nebo se nahradi vypinacem) …. Je to dost narez – napadaji mne dost drasticke metody vyuziti: – dat mobil + go-tcha mezi 3-4 pokestopy , zajistit napajeni a po nejake dobe si prijit pro kybl stardustu, XP a predmetu – spooferi by potencialne mohli na optimlani vhodne misto provest teleport a tam automaticky hrabat a syslit , bez rizika ze jim HW nekdo ukradne…. Nevim co… Číst vice »

bety
Host
bety

ahoj. Nevíte někdo něco o deskové hře Pokemon go? Někdy v dubnu byla informace že by měla být vydaná k prvnímu výročí a nikde nic. Jen Pokemon Monopoly…

peter sadecky
Host
peter sadecky

tak ja ho mám tiež, ked som zistil že dokáže používať iba červené lopty bol som z toho dosť sklamaný, predsa len ten catch rate je potom hodne nízky, čo v normálu až tak nevadí ale cez eventy to sem tam zabolí :D, čo sa týka modifikácii na automatické chytanie, myslím že existuje jedna veľmi jednoduchá varianta, síce som ju nejako dlhodobo netestoval, ale mám pocit že stačí proste držať tlačidlo stalčené, ono to už potom točí zbiera pri každej vybrácii, či už to budete držať rukov alebo nejako zalepíte to je na vás, každopádne hovorím dlhodobo som to netestoval

Obskjur
Host
Obskjur

Dlouhým podržením resetuješ tlačítko, takže to nemohlo nikdy fungovat

kody
Host
kody

Já používal plusko dřív na samsung J5,ale co jsem koupil redmi4 tak ho na něm nemůžu rozjet,ikdyž jsem ho se starého telefonu odpároval 🙁

Mech63
Host
Mech63

Čus, mám redmi note 2 a dnes mi přišlo plusko. Ani za boha se mi přes bleetooth nenačetlo. Pak už ze zoufalství jsem vlezl do hry. Settings- Pokémon GO plus-a klikl na Available devices. A světe div se, plusko se připojilo a normálně fachá. Nicméně, když se podívám do bluetooth tak ho tam nevidím. Což mi je tak nějak jedno. Tak ti to třeba pomůže.

mrakys
Host
mrakys

Stejný problém na stejném telefonu, díky za radu, už to maká…. ale připojuju jen ve hře a jede to

Jeninlinek
Host
Jeninlinek

Ahoj stejný problém, vyřešil jsem to oficiálním rootnutím telefonu a přehráním androida na verzi 7.1.2 Ressurection Remix 5.8.4. teď už funguje PoGo+

Lukáš
Host
Lukáš

A nemáš plusko na prodej?

Mamonick
Host
Mamonick

Ja ho pouzivam hlavne pri jizde autem. Kdyz mam prazdnej batoh vypnu upozorneni na pokemony a jenom protacim pokestopy. Jinak pri popojizdeni v aute po meste se mi zda ze to ignoruje speedlimit. Mam moznost chytit pokemony co by se mi vubec neukazali. Chytne to tak kazdyho druhyho v prumeru. Jinak mereni vzdalenosti je v mem pripade dvojnasobne. Cestu do a z prace hra sama zapocitala jako 200-300m a s priveskem 600-700m. Setreni baterie je super hlavne kdyz sviti slunicko. Dalsi vyhoda je, ze kdyz specham a jdu jenom obsadit gym tak na telefonu bojuju a na privesku zaroven chytam.… Číst vice »

dado999
Host
dado999

Po zhruba týdenním používání pluska jeho nákup hodnotím kladně. Pochytám mnohem více pokešů než dříve, protože se pohybuju po městě ale nemám čas/nemůžu hledět na mobil. Takže jakmile zavibruje plusko, stisknu tlačítko. Pochytám tak 50% pokémonů, dají se chytit i silnější, rekord mám Rhyhorna s 950CP. Další výhodou je líhnutí vajec – dříve mi trvalo dlouho vychodit vejce, teď je nestíhám točit z pokéstopů 🙂 Taky se mi líbí, že přijdu ke gymu, pravou rukou s mobilem mlátím pokeše v gymu a levou s pluskem zatím pochytám všechno okolo 🙂 Taky kolikrát zahlásí a chytí pokeše, kterého na displeji mobilu… Číst vice »

Berki
Host
Berki

Valí to plusko i když není zapnutá hra v mobilním zařízení?

Alznap
Host
Alznap

A jak to funguje když mám puštěnou hru chytam pokemona na mobilu, tak plusko nic neděla? Nebo mužu chodit koukat na mobil a ještě mačkat plusko?

Obskjur
Host
kubsa
Host
kubsa

Zdravím! kde se dá koupitten náramek? díky za odpověd

Mysakusak
Host
Mysakusak

Napada mne jednoducha HW modifikace zmineneho zarizeni – napojit se na ridici signaly pro LED a nechat obvod automaticky mackat tlacitko za vas, aby vas to neobtezovalo … Takovy roboticky zberac – rano zapnete a vecer se podivate kolik mate stardustu a XP … Dalsim vyvojovym stadiem by byl asi robot, ktery objede trasu za vas a nasbira co potrebujete – ale toho by asi nekdo cestou slohnul … Neni tu nekdo kdo se vyzna v Bluetooth komunikaci – zda by nebylo mozne naprogramovat nejake jine Bluetooth zariznei jako emulator Pokémon Go Plus a rovnou tam pridat funkci automatickeho mackani… Číst vice »

Mysakusak
Host
Mysakusak

Pri trose hledani na internetu jsem nasel kopici navodu a videji jak PoGo plus modifikovat pro automaticke chytani – napadlo to vice lidi.
PoGo plus je sice oficialni prislusenstvi, ale mam pocit ze to celou hru tak nejak degraduje na mackani tlacitka po pipnuti.

Trnec
Host
Trnec

Proč se sr*t s hw když existuje sw? Pogo plus je vyhozenej litr.

Trnec
Host
Trnec

A pro šťoury, osobně nepoužívám nic nelegálního, nejsem bot.

sprinter441994
Host
sprinter441994

ja jsem si nedavno cca 14dní koupil plusko a stalo me 1 000Kč bez koruny cena se pohybovala od 989-999Kč jinak souhasim co je tu napsano

vyrostek
Host
vyrostek

Kdyz se me na plusko nekdo pta, tak odpovidam, ze je to predrazena picovinka, ale kdybych ho ztratil, koupil bych si ho znovu. Takze asi tak. 😉

Morttien
Host
Morttien

Plusko jsem chtěl používat hlavně při běhání na líhnutí vajec, ale vždy se mi započte tak 1/2 až 1/3 skutečně uběhnuté vzdálenosti, takže celkem k ničemu. Má někdo podobné zkušenosti?

srovis1
Host
srovis1

Ahoj mám ale nemám moc velikou uspěšnost chycených pokemonu, na pokestopy za jízdy super:DD

Urinals1
Host
Urinals1

Jak tu bylo psáno. Plusko používa základní pokebaly. Takze se opravdu stava, ze se lov nezdaří. Lepší pokémon ma větší šanci na útěk. Přecijen je na chycení jen jeden pokus. Dá se to zlepšit medailemi jednotlivých druhú. Osobně si myslím, že přednost pluska není v chytáni „100% pokemonu“, ale v protáčeni pokestopu a sbírání pokémonů, kteří se hodí pro XP a nebo pro sbirani bonbónú vhodné na evoluce.