Nové gymy

Nové gymy byly spuštěny 22.06.2017 zhruba v 22:00.

Gymy (česky stadióny) jsou místa, kde mohou poměřit síly hráči mezi sebou. Do každého gymu se vejde maximálně 6 pokémonů. Všichni obránci musí být ze stejného týmu.

Pokémoni v Gymu

Pokémona můžete do gymu přiřadit:

 • Pokud jste si vybrali tým (na to potřebujete minimálně level 5)
 • Pokud je v gymu místo. Maximální množství pokémonů v gymu je omezeno na 6.
 • Pokud je gym stejné barvy jako váš tým, popřípadě je šedivý.
 • Pokud stejný pokémon v gymu ještě není.
 • Pokud má pokémon na maximum HP (životy).
 • Pokud jiný hráč právě gym nedobyl a hra čeká na to až přidá. Doba je zhruba 10 minut (v současné době obsahuje hra chybu, kdy i po přidání se musí čekat, lze jí však obejít když všichni hráči přidají pokémona naráz).

Pokémoni jsou v gymu řazení podle toho, jak je hráči postupně přidávali. Nejdříve je ten prvně přidaný, ten také čelí jako první útoku.

Motivace

Pokémon v Gymu má určitou motivaci, ta je znázorněna srdcem. Motivace u pokémona postupně klesá. S ní i CP, které odráží hodnoty útoku, obrany a výdrže (HP). Klesání motivace se zastaví na určité hodnotě.

Pokud je pokémon v boji poražen, tak motivaci ztratí jednorázově. Vychází to zhruba 1/3 z celkového množství. Tedy pokémona s plnou motivací je nutné porazit celkem 3x. V případě, že motivace klesne na 0, tak se pokémon vrátí k trenérovi.

Naopak pokémon motivaci získá, když mu dáte berry. Všechny berry až na goldern rozz berry přidávají stejné množství motivace. Goldern Razz Berry obnoví všechnu.

Berry můžete dát libovolnému pokémonovi. Jako odměnu získáte +20 Stardust a +20  zkušeností.

Pokécoin z gymu

Pokud pokémon dokázal uhlídat Pokémon gym alespoň 1 hodinu, tak se vrátí s určitým obnosem PokéCoin.

Počet získaných pokécoin je 1 za každých 10 minut, kdy Pokémon brání gym. Maximálně lze získat 50 pokécoin za den dohromady od všech pokémonů, co se daný den vrátí. Tedy stačí aby váš pokémon vydržel v gymu 500 minut, což je 8 hodin a 20 minut.

Gym Badge

Gym Badge získáte za protočení disku nad gymem. Dostanete se tam kliknutím na ikonku v pravém dolním rohu, anebo kliknutím na strop gymu ve výpisu bránících pokémonů.

Gym badge má celkem 4 úrovně. Základní, bronzovou, stříbrnou a zlatou. Úroveň je reprezentována barvou lemování badge.

Čím vyšší úroveň daného gym badge máte, tím více věcí za protočení disku nad gymem získáte (jsou zobrazeny žlutým podbarvením). 1 věc získáte navíc pokud je gym v držení vašeho týmů (je podbarvena modře).

Na zvýšení úrovně badge potřebujete určitý počet BP (badge point). BP vidíte znázorněné čárkou pod obrázkem badge. Čím vyšší úroveň gym badge tím také získáte za protočení disku více zkušeností.

Úroveň gym badge Potřebných BP BP celkem Bonusový věcí *XP za protočení
žádná 0 0 +0 25/31
bronzová 500 500 +1 50/63
stříbrná 3500 4000 +2 75/94
zlatá 26000 30000 +3 100/125

* Pokud gym drží váš tým, tak získáte o 25% více zkušeností

BP získáváte následujícími akcemi

Akce BP
Protočení disku 5
Vložení pokémona do Gymu 100
Nakrmení pokémona 10
Poražení protivníkova pokémona CP obránce/100
Bránění gymu* 1/minuta
Poražení Raid Bosse 1000

* BP získáte až když se pokémon vrátí domů.

Jeden z nejefektivnějších způsobů jak získat zlatý gym badge je nonstop Gym bránit. V následující tabulce víte jak dlouho musí celkem gym bránít pokémon pro jednotlivé badge.

Badge Doba
Bronzový 8 hodin 20 minut
Stříbrný 2 dny 18 hodin 20 minut
Zlatý 20 dní 20 hodin

Seznam gym badge a jejich stavu najdete ve svém profilu po kliknutí na obrázek vašeho avatara. Najdete tam i celosvětovou mapku, kde jste vlastně badge získali.

Boje o gymy

Pokud drží gym hráči z jiného týmu, tak na něj můžete zaútočit. Pokaždé když vyhrajete tak motivace obránců klesne a s ní i CP. Pokles je zhruba o 1/3 z celkového CP. Takže každý další útok je o dost snažší. K útoku můžete použít až 6 libovolných pokémonů, které máte. Podmínka je, že musí mít alespoň 1 HP.

Taktika 2/9

Za normálních okolností musí být pokémon poražen 3x než vypadne z gymu. Mezitím je možné jej však přikrmit berry a tak Gym bránit. Existuje však taktika synchronizovaného útoku, který využívá herní mechaniku 2/9.

Když se hráč zapojí do útoku na stejného pokémona tak se přidá k boji v případě, že bránící pokémon má více HP (životů) než 2/9 (dvě devítiny, cca 23%). Pokud má však pokémon pod 2/9 HP tak se vytvoří samostatný souboj (nová instance).

Taktika 2/9 je postavena na tom, že pojedou samostatné 3 instance souboje a bránícího pokémona porazí ve všech 3 naráz. Tím mu ubude všechna motivace (1/3 * 3).

Příklad:

 • Hráč 1,2,3 zaútočí na pokémona. Uberou mu životy tak, aby mu zbývalo pod 2/9 (pod 23%). Hráč 1 v boji zůstává a čeká. Hráč 2 a 3 opustí souboj.
 • Hráč 2 a 3 zaútočí na pokémona. Vzhledem k tomu, že se jedná o novou instanci souboje tak začínají znovu. Uberou mu životy tak aby měl pod 2/9. Hráč 2 zůstává a čeká, hráč 3 opouští souboj.
 • Hráč 3 zaútočí na pokémona. Dostane jej pod 2/9 (pod 23%).
 • V tento okamžik všichni hráči dorazí svého pokémona v jeden okamžik. Ten ztratí kompletně celou motivaci.

Proti této taktice neexistuje v současné době obrana. Pomocí 5ti Machampů jde takto porazit i namaxovaná Blissey.

V následujícím videu je ukázka takového souboje z pohledu 3tího hráče.

Další doporučené čtení

 • Gym Raid – Co jsou Raid Bossové a jak fungují Raidy.

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

298
Komentujte

avatar
144 Komentované diskuze
154 Odpovědi na diskuzi
1 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
123 Už okomentovali
MysakusakNikaEmeldirZebricka19Russulagrisea Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Nika
Host
Nika

Je nějaká možnost, jak přemístit gym? Jeden vznikl poblíž našeho domu a do rána do večera tam vysedávají skupiny teenagerů. Je super, že se můžou nějak zabavit, ale já už jsem zralá na blázinec. Dík

Mysakusak
Host
Mysakusak

Zrusit Ingres portal, od ktereho je gym odvozeny. Muze to udelat jakykoliv Ingress hrac. Jde o podani navrhu na zruseni, o kterem se pak hlasuje.
Nebo napsat Nianticu primo.
Vetsina stopu/portalu zanika spise se zanikem objektu, na ktery jsou vazany.
Mne se treba zruseni stopu/portalu v nepristupne budove prosadti nepovedlo.

Zebricka19
Host
Zebricka19

Pls jak a kde zažádat o přidání gymu a pokestopy. Jsem už zoufalá. Díky Katka

Emeldir
Host
Emeldir

Zacnes hrat ingress, dotahnes to na lvl 10 a das navrh na portal. Pokud budes mit stesti tak ti ho schvali a objevi se i v pogo

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Musím se „pochlubit“ … jednou z věcí, kterou jsem si stanovil jako můj udržovací faktor ve hře, je postupné rozšiřování sbírky zlatých gymů. Dne jsem se dostal na počet 90. To není v tomto směru nijak závratné číslo, ale na druhou stranu je z nich víc jak 80 takových, kde je to těžce vydřené opakovaným dobýváním, krmením co to jde a cíleným raidováním na těchto gymech. Každý sběrač gymů volí jinou strategii. Někdo to kosí náhodně kde ho napadne, někdo postupně rozšiřuje své území okolo bydliště, jiný to zlatí v místech, kde se nejčastěji pohybuje. Já, jakožto Pražák hodně cestující… Číst vice »

Emeldir
Host
Emeldir

Ja jsem lina dojit i na krizovatku asi 50 metru od manzelovy prace, protoze bych tam pri dobyvani stala jak trubka a nechala se ocumovat 😀 Takze z 6 gymu na malomeste mame zlate 3 (u baraku, u manzelovy prace a na zamku, kde obcas dame jidlo v zamecke restauraci). Prvni zlaty byl u manzelovy prace, protoze to vyplynulo z prakticky kazdodenni pritomnosti. Jinak to uplne ignorujeme, kdyz nekde jsme na vylete tak nepotrebujeme novy gymovy zapis, dobijime kdyz uz se fakt nudime nebo potrebujeme souboj na research. Me spis ten seznam straslive irituje a chtela bych moznost ty gymy… Číst vice »

plusle
Host
plusle

preco sa mi nevratil plusle z gymu? ja som ho dobila, bol tam cca 6 hodin aj posledna som tam ostala a hrac dobil gym a mne sa plusle nevratil…

Cuilehayes
Host
Cuilehayes

Niantic teda vratil defender bonus na puvodni? Tzn, ze pokemon, ktery je v odlehlem gymu vydelava prakticky bez prace? Akorat stejne zadny pokecoiny nemam, protoze se pokemon musi vratit, aby coiny prinesl. Coz se mi nikdy nevrati, protoze je na tak debilnim miste, kam nikdo nechodi.
Je to tak? Vydelava teda ten pokemon, kterej je v gymz nejdyl, ale musi se vratit, aby prinesl coiny, nebo je to jeste jinak?

Cuilehayes
Host
Cuilehayes

Mám pokémona v gymu přes 60 dní. Zastavil se na 253 CP. Fakt neexistuje možnost, jak ho dostat zpět, než čekat třeba rok, než to tam někdo vybije?

Brigimike
Host
Brigimike

No, tak už je to rok od aktualizace, a Niantic s tím očividně nic dělat nechce. Už mám skoro měsíc pokémona v Gymu, a nic z toho. Já nevim, člověk si nemůže koupit inkubátory, takže ani vychodit vajíčka nejde, nejsou Lurky, Lucky Egg… To chtěli tímto lidi donutit, aby si kupovali Coiny za reálný peníze?

Kotasanek lev29, červení
Host
Kotasanek lev29, červení

Ahoj, už mám pokeše v gymu na moravě 12 dní. Nekrmím a on se nevrací. Fakt není žádná možnost jak ho bez boje jiným týmem dostat zpět ??? Díky za odpověď.

mmme730
Host
mmme730

Co bys chtěl. Holt Morava..

Mates
Host

Holt musíš počkat až chcípne hlady 😀

Baghira Lee
Host
Baghira Lee

Nojo, jako zviřátko je to hezký, ale co s ním,….budeš si ho vyvíjet, vypipláš si z něj krásnýho silnýho draka,…? pro boj s těma polochcíplejma je trochu zbytečný a pro hlídání gymu na 8,3h příliš silný, mohl by ti tam zkejsnout dva dny,… u nás na dědině klidně tejden….

Leckov1
Host
Leckov1

Poslední dny se mi stává, že porazím dva pokémony a pak mě to z gymu vyhazuje hned po objevení se nápisu go.

Honza
Host
Honza

Ahoj, měl jsem v týmu pokémona 2 dny a nedostal jsem žádné coiny, to samé se mi stává i u gymů, kde mi Pokémoni vydrží 10 hodin a stejně nic nedostanu… Popřípadě děkuji za radu

Veru
Host
Veru

Já po pěti dnech taky nedostala ani korunu.. Tam, kde mi vyhodí pokemona do 24 hodin, vždy dostanu nějaký obnos.

Dk
Host
Dk

Denně dostáváš maximálně 50 coinů. Víc ne.

Baghira Lee
Host
Baghira Lee

Ježíšmarjá,……V tom článku nad touhle debatou se to píše,… je jen třeba si to přečíst:
Počet získaných pokécoin je 1 za každých 10 minut, kdy Pokémon brání gym. Maximálně lze získat 50 pokécoin za den dohromady od všech pokémonů, co se daný den vrátí. Tedy stačí aby váš pokémon vydržel v gymu 500 minut, což je 8 hodin a 20 minut.

Arbesarbes
Host
Arbesarbes

Přestává mě to bavit. Měl jsem 11 pokémonů v gymech asi 2 dny a dostal jsem za ně jenom pár coinů. Tak, jak je to s těma coinama?

Petr
Host
Petr

Pokemon se mi vrátil z gymu po 12ti dnech ale žádný bp jsem nezískal.

Baghira Lee
Host
Baghira Lee

Ježíšmarjá,……V tom článku nad touhle debatou se to píše,… je jen třeba si to přečíst:
Počet získaných pokécoin je 1 za každých 10 minut, kdy Pokémon brání gym. Maximálně lze získat 50 pokécoin za den dohromady od všech pokémonů, co se daný den vrátí. Tedy stačí aby váš pokémon vydržel v gymu 500 minut, což je 8 hodin a 20 minut.

Pavel
Host
Pavel

Jasně, ve městech to i v novém systému aspoň nějak žije, ale gymy zastrčené mimo města v přírodě zejí doposud prázdnotou. Mám pokémona v gymu v lese cca 15 minut od okraje města a je tam již 12 dní bez povšimnutí. Podle mě chybí jen kousek programu, aby pokémon z arény automaticky vypadl poté, co mu spadne touha na minimum a přinesl aspoň nějaké coiny. Pak bude motivace vyrazit tam znovu a opět obsadit. Teď tam nikdo nechodí a to je přece škoda. A to nemluvím o lesních gymech, ke kterým je potřeba jít více než půl hodiny.

Joxvo
Host
Joxvo

👍

AceMíra
Host
AceMíra

Náhodou u nás v malém městě se právě všechny barvy začali spolu bavit žádná nevraživost a hurá na 4 rejdy sejde se nás 8-15 malý dečka i dospělí a vždycky sundáme bosse a na coinech se u toho taky nějak domluvíme kdo koho kdy sundá …. Jediný koho to může teď srá…t jsou ti co farmařili měli nerozbitné desítkové gymy a když se někdo slabší zespoda nedej bože přidal hned ho druhým účtem sundali a zase sami obsadili viz. např. Praha určité čtvrtě. Jezdil jsem tam do práce a vím o čem mluvím. Takže teď mají na coiny šanci i… Číst vice »

Alcieu
Host
Alcieu

když jsi soutěživý typ, tak tě spolupráce holt nebaví, no.
ne, že bych se mezi soutěživé typy považovala, ale motivace prostě klesla.

…nicméně po trucování jsem si nakonec hru zapla v neděli při běhání… a jo, pořád je člověk rád, když se mu vylíhne dratini. ještě tomu dávám šanci 🙂

Tomiho420
Host
Tomiho420

Nekdo ze Znojma na bosse nebo vybijeni gymu?

Joxvo
Host
Joxvo

Mne přijde hodně zvláštní po roce úplně změnit princip nějaké hry! Odměna za prohru??? Za držení Gymu nic? To mohli vydat novou hru pro malé děti.

Bruno
Host
Bruno

Tak nějak se s novými pravidly srovnávám, ale pořád mi nejde překousnout, že dám gól a odměnu dostane soupeř (někdy) a když dostanu gól, tak s ním i odměnu (někdy). Elektrabuzze jsem porazil Golemem a dvěma Rhydony, Exeggutora Kozlem a Umbreonem. Krmím 1700 na 2000, dnes Rapidashe, až bude prach, tak to čeká Hitmonleeho. Elita bude čekat na změnu pravidel.

samotář
Host
samotář

Podle předchozích pravidel posilovaly gymy porážkami. To bylo logicky naprosto neobhajitelné.

Pavel
Host
Pavel

Já tedy nevím, ale mě se ta změna gymů vůbec nelíbí. Jsem turistický typ a rád chodím do přírody. Mojí doménou a motivací tedy byly opuštěné gymy zastrčené hluboko v lesích. Člověk tam musel jít několik kilometrů a když dorazil, sejmul dva, tři pokémony, obsadil arénu a pak z toho měl několik týdnů 10 coinů. Jezdil jsem na výlety, chodil na dlouhé procházky, obsazoval gymy, vybíral plný počet coinů denně. A teď? Pokémon je v lesním gymu už pátý den, příjem z něj je nula. Chodit ho tam krmit kvůli odznáčku? K čemu. Za coiny byly aspoň inkubátory a zase… Číst vice »

kub
Host
kub

No to je těžké, neb někdo zase může hrát jen ve městě při pracovních pochůzkách, při nákupech… aby se zabavil. A když už se dostane ven do přírody, tak vypne telifoun a jen se kochá. S dovolením jsem ten typ. A jako vždy píšu – je velice podstatné pro způsob hraní, kde jeden hraje. Je celkem možné, že se autor hry snaží ji zpřístupnit co nejvíce lidem, že? A domnívám se, že nyní si každý něco najde. Pajdal jako já, si bude sbírat odznáčky ve svém okolí, děti se konečně dostanou do gymů, turisti mohou cokoli, coinmilové něco jistě vymyslí,… Číst vice »

petr
Host
petr

autor se urcite nesnazi „zpřístupnit hru“.. autor si tou hrou vydelava peníze. Když snizi mozny prijem „zdarma“, tak ocekava, ze ten uslej prijem si lidi proste nakoupeji za peníze. ale jo, furt je to sranda – a ja nemel 20 gymu předtím, takze ja osobne ted vydělávám vic coinu – jen uz je to trochu jina hra no.. obsazuju 1-2 gymy…

Joxvo
Host
Joxvo

Podle mne nemají gymy mimo město žádný smysl, nic nepřináší, nikdo o ně nebojuje, nemá smysl je obsazovat. Je to hra už jen do města. Nevím proč se nesníží CP na 0, když se nekrmí.

zdenok
Host
zdenok

Jestli on nás ten Niantic tak nějak nechtěl všechny sbratřit. Modrý červený žlutý, všichni jsme kámoši 🙂 Dřív jsme si „šli po krku“, teď se jeden druhého nemůžeme dočkat až navštíví „náš“ gym 🙂 a otvíráme šampáňo, když se pokeš vrátí. 😉

Kolmen
Host
Kolmen

Někdo tu psal pokud je pokeš ztratí všechnu motivaci, tak že stačí k němu přijít a že jde z gymu poslat domů…no tak to nejde, jediná možnost jak ho dostat z5 je sestřelit ho jiným týmem..to abych si udělal další účet, opravdu nevim jak dostat pokemony z 12 gymu když tam i před patchem vydržely měsíc i dýl. Nejlepší na tom je, že až to jednou někdo půjde sundat, tak mi jich sundá většinu najednou a ja z toho dostanu celejch 50 coinu…tímto zabily všechny gymy co nejsou ve městech…dobra práce Nianticu 🙁

Riiiederner
Host
Riiiederner

Spiše než hraču mi přijde že to přizpusobili pro hrače s druhym učtem a fake gps

Veru
Host
Veru

Nene, po takové době nezbude nic, ani těch 50 coinů. Ze tří obsazených gymů po pěti dnech (byla jsem v nich sama cca 3 dny, ostatní se přidali) nedostala ani 1 coin..🙈

zdenok
Host
zdenok

Náhodou… ehm… netušíte, v jaký správný čas se „můžou“ sundavat gymy jiných týmů abych někoho nerozhněval ? Znáte to ne ? My to máme od 0 do 8, vy od 8 do 16 a další od 16 do 24 hod ? To by tak vycházelo, aby se pokemoni vraceli domu. Na co je mi gym obsazený třeba měsíc co ? Zisk 0. Jo a kolik nejvíc CP se tak může dávat ? Nepřestřelím to 10 CP pigy ? Jo a upozornění… ruku urazim tomu, kdo mi bude krmit pokemony…. To to Niantic zmrvil co ?

Joxvo
Host
Joxvo

🙂👍 přesný

Joxvo
Host
Joxvo

Já obsadil jako první gym na odlehlém místě Ursaringem. Zatím ho nikdo nenapadl a nikdo další se nepřidal, já ho zkusil přestat krmit. Už je tam 4 dny CP kleslo na 415 a zastavilo se, rozhodně neodchází hladový domu!! A pochybuji že ho při tomto systému hry bude chtit někdo vyrazit 🙂

Kolmen
Host
Kolmen

Tak to mam uz skoro 4 dny obsazenejch 12 gymu, nikdo nekrmí, nikdo se nepřidal a nikdo je nesundal. Srdícko je prazdný a jen tam čekaj a ja z toho nic nemam. Vážně super hra 😀 Naopak ve městě kde nakej tlak hracu je, tak zase jsou gymy plne a vzdy nakrmeni pokesi, ale zase to nikdo nesundava…proc taky pri predstave ze tam budu hodinu stat nez to dobiju, to se na to muzu vykaslat a ocividne dalsi lidi to videjí stejne. Pro mě v téhle fazi bohužel konecna, raidy o toch radsi pomlcim, sehnat partu na malým meste je… Číst vice »

chienblanc
Host
chienblanc

zdenok: Hele, sundavej cizi gymy kdy chces a davej si tam co chces, ne? Ve starym systemu ti prece taky nevadilo, ze to nekoho rozhneva. Dlouhodobe obsazeny gym? Co treba prestiz, dobyti uzemi, zlata medaile a nebo jenom, ze je to proste „takovy pekny“ 🙂 Je to jen hra, ne? Proc se za kazdou cenu hnat jenom za ziskem? Coiny nejsou vsechno!

Btw: Mne se taky moc nelibi, ze je ten system odmen takovy podivny, ale zkousim to brat pozitivne a najit si jine motivace a mimochodem zatim inkasuju 50 denne 😉

zdenok
Host
zdenok

Máš pravdu. Budu tedy od teď sbírat odznáčky… hmmmm… mno… ach jo… 😉

Baghira Lee
Host
Baghira Lee

To jo , to zmrvil to je velmi slušně řečeno,… Jinak sestřelovat ty polomrtvoly můžeš po 8h a 20min,…. přesně v tuto dobu se stáváš z vetřelce spasitelem,…

zdenok
Host
zdenok

Není mi to jasné. Příklad: v pondělí obsadím 15 gymů. Celé pondělí klesá pokešům motivace, ale nevrací se, protože jiný tým na gymy neútočí a raid také nevrací pokeše domů. V pondělí večer kouknu na coiny a nepřibude ani jeden. V úterý se opět pokemoni nevrací, večer ani coin navíc. Ve středu se ozve jiný tým, pošle mi domů všechny pokeše a já od toho prvního vyinkasuji 50 coinů a od ostatních 0, protože bych byl nad limitem ? Takže ve čtvrtek zajdu k jedinému gymu, kam dám pokeše, který mi tam vydrží 8,3 hodiny, kdy ho jiný tým vrátí… Číst vice »

BSonja
Host
BSonja

Mě se taky nevrátili aspoň nejsem sama komu to tak dělá 😀

chienblanc
Host
chienblanc

Jo, presne tak 🙂 Musis to holt zkusit hrat i kvuli necemu jinymu, nez jsou coiny.

Baghira Lee
Host
Baghira Lee

Yes,… chápeš to dobře,…. 🙂

stefan
Host
stefan

Za me se s toho stala zberatelska zalezitost odznacku gymu a jejich povysovani na max. Novy system by sem nehodnotil jako horsi nebo lepsi spis je to jine a urcite to budou upravovat tak uz to chodi. Dobre by bylo kdyby udelali nejake pomerovaci tabulky do hry kdo chytil nejvic pokemonu nazbiral nejvic gym odznacku atd. atd. Preci jen pomerovani pindiku maj minimalne muzi radi

Baghira Lee
Host
Baghira Lee

Nojo, to maj rádi, na základce,…