Level 3 Raid Bosové – L3/T3 Hardcore Challenge (Sezóna I)

Pokud se po Gym Reworku cítíte ztraceni anebo jste z něj zklamání, tak nejste sami. Je nás spousta. Naštěstí Niantic nechal ve hře poměrně dost prostoru na to abychom si jí mohli vylepšit 😉

Prolog

Mnoho hardcore hráčů po celém světě bylo z gym reworku značně zklamáno. Staré spory mezi barvami najednou byly zapomenuty a GPS spoofeři jsou najednou vnímání jako vítaná pomoc u „těžkého“ Raidu anebo když je potřeba „vykopnout“ pokémony z dříve nedotknutelného Gymu.

Jenomže pokud strávíte mnoho měsíců bojem o území a neustálým vykopáváním spooferů, tak vám prostě nejde jen tak někomu „přenechat gym“ abyste měli bez práce goldy anebo si vedle něj stoupnout v raidu a chovat se jako nejlepší kamarádi.

Navíc co si budeme povídat, tohle má byt end game?

Chcete se stát šampiónem?

Buď se můžete se současným stavem hry smířit, odinstalovat hru anebo se vydat na cestu za titulem šampióna. Stačí k tomu jediná věc. Porazit všechny L3/T3 raid bosse sólo.

Připravte se však na to, že to rozhodně nebude lehká cesta. Vyžaduje to velmi dobrou znalost pokémonů, miliony stardust, který investujete do elitních pokémonů a mnoho hodin tréninku.

Ve výsledku dosáhnete toho, co jen zlomek hráčů na světě. A popravdě tím to nekončí 😉

Raid Bossové

Předpokládáme že Niantic bude v budoucnu jednotlivé raid bosse v gymech točit. Ti současní jsou tam hlavně jako příprava na legendární pokémony. Aby každý hráč měl čím je porazit.

Alakazam CP: 22646

Alakazam patří mezi slabší raid bosse i přes největší CP z L3 bossů. Ačkoliv má nejsilnější útoky, jeho slabinou je počet HP. Tedy čas není akutním problémem.

Alakazam je čistě psychyc pokémon, takže jeho slabinou jsou dark útoky.

Několik Tyranitarů (dark/rock) s Bite/Crunch jej dokáže sejmout. Jen pozor pokud bude mít Focus Blast (fire, 140). Dokáže sestřelit slabšího pokémona na jednu ránu.

Arcanine CP: 17832

Arcanine je obtížnější, protože má větší množství HP. Je tedy potřeba soustředit se na pořádné DPS.

Arcanine je čistě fire pokémon, jeho slabinou tedy je water, rock a ground.

Proti Aracnine se osvědčil Tyranitar s Bite/Stone Edge. Má vše co potřebujete. Super efektivní útoky a rezistenci proti ohni.

Jako alternativa jde použít Golem s Rock Throw (ostatní útoky nemají dostatek DPS).

Možná vás napadlo použít Veporeona. Pozor ten nemá dostatečně velké DPS, může však být v zadní řadě pokud DPSka odpadnou a dotáhnout to do konce. Jen pozor na Arcanine s Wild Charge (elektrika).

Flareon CP: 21155

Flareon patří mezi nejtěžší L3 pokémony na odsólování. Stačí jedno zaváhání a už ve sám to nepodaří. Záleží také na útocích, které dostane.

Na následujícím videu použil trenér Golemy, kteří jsou proti útokům Flareona odolní, s útoky Rockt Throw a Stone Edge. Ty naopak způsobují zvýšené poškození. Golemové mají CP 2875, což odpovídá 100% IV na levelu 39 (lze je tedy získat na level 38).

Gengar CP: 19768

Gengar byl druhý raid boss, který byl odsólován a právě u něj se zrodila myšlenka, že hra dokáže nabídnout pro hráče pořádnou výzvu.

Gengar je ghost a poison pokémon s poměrně velkým attack. Pokud si nebudete dávat pozor dokáže poměrně rychle zlikvidovat vaši útočnou šestku. Navíc vydrží o něco více než Alakazam.

Nejjistější volbou proti Gengarovi je Tyranitar s Bite a Crunch. Má dostatek HP i útoky.

Můžete proti němu však nasadit i Dragonite se STAB útoky Dragon Breath, Dragon Tail, Dragon Claw, Outrage.

Pokud nemáte problém s časem dobře poslouží i Gyarados s Bite a Hydro Pump nebo Crunch.

Naopak jestli nestíháte na čas (jste menší level) můžete zkusit zerg taktiku Gengar (Shadow Claw/Shadow Ball) anebo Espeon (Confusion/Futuresight) ale bude to fakt výzva.

Jolteon CP: 19883

Jolteon prozatím nebyl poražen.

Machamp CP: 18144

Machamp je považován za nejslabšího z L3 raid bossů. Dokáží jej s přehledem odsólovat i zkušení hráči s pokémony level 30.

Machamp je čistě fighting pokémon, který se vám bude hodit pro L4 raidy 😉

Tento souboj je hlavně o to sejmout ho co nejdříve. Problém s časem není, jen je silný a dokáže nezkušené hráče rychle vyřídit. Hodně také záleží jaké mu hra přiřadí útoky.

Nejlepší volbou proti je Dragonite, protože má velmi silný útok a díky Flying dostává menší damage od Machampových útoků. Pokud má váš Dragonite Hurricane, bude proti Machampovi navíc super efektivní. Mimochodem pokud máte Dragonite s Dragon Tail a Hurricane určitě si jednoho nechte.

Pokud máte silné draky většinou stačí dát dostatek DPS, abyste poslední místa doplnili něčím co Machampa dorazí.

Na druhou stranu pokud si chcete užít opravdu zábavu zkuste sejmout Machampa pomocí Espeona, Alakazama anebo Exeggutor s psychic útoky.

Vaporeon CP: 16696

Vaporeon je taková Blissey L3 raid bossů. Není problém přežít ale prostě dochází čas. Záleží u něj na tom jaké DPS dokážete při boji vytvořit.

Vaporeon je čistě vodní pokémon, takže je náchylný na elektriku a grass. Grass pokémoni jsou navíc proti vodě odolní, takže nemusí tolik uhýbat.

Podle čísel vychází nejlépe Venusaur s Vine Whip a Solar Beam.

Druhý je Exeggutor se Solar Beam.

Někteří trenéři kvůli hrubému DPS umísťují do první řady Jolteona a snaží se dát co nejvíc DPS (bez uhýbání).

Závěr

Takže pokud jste chtěli pořádnou výzvu, tak tady jí máte. Udělejte si seznam s L3 raid bossy a jděte odškrtávat. Pak napište kolik ze 7 už jste dali a jak vám to šlo. Schválně jestli tady budeme mít nějakého šampiona, který jednou dá všechny.

Btw. ti z vás se silnějším telefonem můžete vše nahrávat a pak dát na YouTube, případně mi poslat video a já jej sestřihám 😉

Abych nezapomněl, už teď se dávají L4 raid bossové ve 3 lidech. Podle simulátorů jdou někteří bossové i ve 2 lidech. Třeba ti nejlepší založí Elitní 4ku a ta bude dávat i legendární raidy 😉

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

73
Komentujte

avatar
36 Komentované diskuze
37 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
37 Už okomentovali
MysakusakdragoDougyGiro91Mikyy5910Toobik113 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Mysakusak
Host
Mysakusak

Mozna by stalo za to napsat calenek r4 solo hardcore chalenge ?

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Tak tady jsou dve moje osvedcene sestavy na Gengara s focus blast a sludge bomb. Shadow ball je pro me smrtici ale uz se pracuje na dalsich tyranech. Lvl 35. Ale skladam ho uz od 32. levelu. Sludge bomb Golem 2,6k MS/E Rhydon 3k MS/E Gengar 2,3k SC/SB Tyranitar 3,2k B/SE Tyranitar 3,3k B/C Tyranitar 3,2k B/SE Focus Blast Dragonite 3,2k DT/O Gengar 2,3k SC/SB Dragonite 3,2k DT/O Exeggutor 2,6k E/P Gyarados 2,9k B/C Exeggutor 2,6k C/SB nebojuje, nebo doklepava. Nejvetsi maser je Gengar, u focusu nastupuje jako druhej a je ho schopnej stahnout na polovic. Nevim jak se to… Číst vice »

Toobik113
Host
Toobik113

Ja dam sam jen 2.l raid

Mysakusak
Host
Mysakusak

Nejak na mne prisla motivacni krize. Spocitla jsem si co dokazu za stardust nasbirany za event vypestovat a zjistil. ze kromne flareona a joltoena bych mnel vsehcny ty r3 bosse dat (candy mam I pokese) … Jeste jsem to prohnal simulatorem (pokebattler) a overil si ze mam pravdu … Ma cenu v praxi realizovat neco, u ceho je uz jasny vysledek ? Treba se ten stardust da vyuzit na neco zajimavejsiho/humorneho ?

micska71
Host
micska71

To máš z toho, že tak chrtíš 😀

Akeno
Host
Akeno

Dnes jsem zkoušel dát sólo Alakazama a dostal jsem výprask. Poradí mi někdo jaké pokémony na něj použit, krom Tyranitarů které nemám?

Frankie
Host
Frankie

Tak se musim pochlubit dnes jsem dal solo Gengar na levelu 34. Zkusenosti: 1. Dal jsem ho na po 4. Zkousel jsem ruzne sestavy, nakonec jsem nezaradil doporucene rydony, protoze nemam dobre utoky. 2. Vitezna sestava: Tyranitar 3200 bite/stone edge, velmi se ozvedcily dva gyaradosove 3000 a 2700 s bite/hydro pump oba utoky super efective oba hlavne hrozne vydrzely a dodelal do dragonite 3300 tail/outrage. 3 vteriny k dobru. 3. Zpusob boje: gengar mel focus blast a docela dobre slo uhybat sec utokum. Na primarni utoky jsem vubec neuhybal a snazil se davat co nejvice bite. Je ale treba uhnout… Číst vice »

Mysakusak
Host
Mysakusak

Tak co, sejmuli jste nekdo nejakeho R3 bosse sami ? Ja uz ani nebu psat kdo mi zase dal na cumak, ale citim ze se to uz blizi. Golemove jsou neklidni, piluji drapky o skaly a Execcute pilne akumuluji tritium na termonuklearni reakce …

Frankie
Host
Frankie

Frankie: Ja mam porad jen zarez na arcanine, machamp je moje prokleti, ale taky se to blizi. Dnes jsem konecne vypestoval draka c 2 iv 91 ale uz jsem nechtel cekat na lepsiho, bohuzel nejslabsi move wing/hyper takze zaplat pan buh za tmka. Potreboval bych tail/hurricane.

Mr. Colombo
Host
Mr. Colombo

Já jsem zatím dal Vapku a Machampa dávám pravidelně. Na Vapku používám Joltaky (mám je vymaxovane z doby, kdy prach nebyl vzácnost). Machampa dávám 2x Dragonite, 2x Alakazam a 2x Exeggutor. Jsem level 37.

Mimochodem s láskou vzpomínám na doby, kdy jsem měl 2.000.000 dustu. Asi měsíc a půl před předěláním gymu jsem to vymrhal na většinu pokemon, kteří jsou teď k ničemu, ale nedá se nic dělat. Chytám mraky seplete a pomalu tvořím útočnou armádu. Teď mám na musce Alakazama.

Frankie
Host
Frankie

Flareon?

Jak jste na tom s Flareonem? Je tu poznamka ze uz padl, ja ho dnes zkousel asi 4krat s ruznymi kombinacemi a nechytal jsem se vubec….

Mysakusak
Host
Mysakusak

Dalsi pokus solo na Arcanina.
Myslel jsem ze to je v pohode a ze to daji namaxovani Vapici a Gyros s hydropumpu …
Stahnul jsme ho asi na 2-3% a zase to nedal na cas
Vapici s Gyrosem by to asi dali, ale to by museli byt 3000+
a kazdy dat 3x hydropumpu bez uhybani . 2800 nestaci …
Zkusim namaxovat druheho golema a Tyranitara se stone edge – to by mnelo byt rychlejsi nez vapici …
Hlavni problem – po revorku NENI STARDUST !!!

Frankie
Host
Frankie

Stardust se ted da sbirat efektivne jen z vajec ale stoji to neco do inkubatoru…

Andi1ek
Host
Andi1ek

Včera jsem ho také zkoušel s 2x golem a 2x rhydon a také to o chviličku nevyšlo na čas. Škoda, že jsem už neměl čas na druhý pokus. Místo rhydonu bych vzal dopředu vapíky. Navíc druhého golema nemám ještě úplně dodělaného. Ono to půjde 🙂

Mysakusak
Host
Mysakusak

Urcite to pujde … Arcanit mi pripada nejjednodusi – nacit ho golemama se stone edge a dostrikat namakanejma vapikama, kterych ma kazdy metraky … Ohledne stardustu – ano da se prakticky ziskat ve slusnem mnozstvi jen z vajicek (pokud nemate cas a nervy chytat plivy 8 hodin denne) To vypada jako dalsi tlak ze strany Nianticu na utraceni realnych penez :-(. No abych daval 2 km vajicka do placenych inkubatoru – tak daleko jsem jeste neklesl 🙁 . Bohuzel to je stale vetsi posuv ve smeru „pay for win“ a ne uvolneni, ve kteri nekteri doufaly, diky sanci na sponzorovani… Číst vice »

Frankie
Host
Frankie

Pravda pravdouci, jinak taky zalezi na movestech, u arkanina mam 2 pekne zarezy na pohodu a pak prekvapka kdyz mel silne utoky tak jsem se nechytal…

Most xxxxx
Host
Most xxxxx

Zdravím , mám šanci dát sólo raid na Muka ?Jsem level 29 a nejsilnější pokemon je Rhydon 2835.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Urcite mas. Horsi je weezing …

Mikyy5910
Host
Mikyy5910

Weezing je celkem v poho na 30tem lvl jsem ho sundal se dvěmi pokemony.na 25lvl to byla fuška.. 🙂

sprinter441994
Host
sprinter441994

ja jsem maka odsoloval na lvl 30 s rhydonem 2800 s nejlepsim utokem a pak mi ten parchant utekl

MuadDibCZ
Host
MuadDibCZ

Ja to dneska zkoušel poprvé a při obou pokusech mi chybělo asi 5sec, abych jo dorazil. Nejlepší na něj byli Golemové.

Frankie
Host
Frankie

Na muka jsem pouzil hrubou silu dragonite 3300 tail/outrage, tyran 3200 bite/stone, to mu ubralo pres polovinu, pak ho dodelali golemove nebo rhydoni, efektivni jakykoli earthquke. Samotni golemove nemusi mit dobry prvni utok a pak je problem s casem.

RajauCz
Host
RajauCz

Muk jde, ale u toho Weezinga je to horší jak to už psal Mysakusak 🙂

Mysakusak
Host
Mysakusak

Sel jsem podruhe sam na Vaporeona.
Stahnul jsem ho na 5% opakovane a nedal to na cas.
Jolteoni v prvi rade byli k nicemu – ciply nez neco udelali.
Podobny problem mneli Venosauri …
Resenim je 5x Execute s ciste travnimi utoky a solar beamem, namaxovany na min 2500 CP kazdy. Candy a hi IV execute s potrebnymi utoky mam (dik raid 2), takze zbyva splasit bambilion stardustu …

Mysakusak
Host
Mysakusak

Tak jsem sel sam na Alakazana
Prvni vlna:
1x Tyranitar Bite/Stone Edge
2x Houndond Snor/Foul Play
2x Scizor Furry Cutter/ X-scisor
1x Pinsir Furry Cutter/ X-scisor
Vsechny potvory v prvni vlne chciply.
Do druhe vlny mi dal system Blissey.
Stahnul jsme ho na 40% a nedal to na cas.
Potvory jsme nemnel namaxovane (neni stardust !!!). Level 34.
Polde mne to jde udelat s par namaxovanymi tyranitary pokud se za par dosadi 4-5 a za namaxovany 3200+ …
Odhaduji to tak na mesic kolektovani stardustu a candy, nez to zkusim znova …

Frankie
Host
Frankie

Ja s tou sestavou co jsem psal, nebudu resit utoky viz dole jsem ho stahnul tak na 5-10 procent. Jednou jsem dal 3 gengary a byl jsem prekvapenej jakou udelali paseku. Souhlasm ze tyranitar udelal dost prace, muj bite/stone, vyplatilo dodge, aby vic vydrzel, resp machamp je na nej superefektivni. Mit takove dva a dva draky taky zbytek se da dodelat espeonem, nebo jinymi psychic

Frankie
Host
Frankie

Tak nevim, dnes solo Machamp 3x a nedal jsem ho, vzdy chybelo par sekund. A to byl nejsilnejsi dragon 3300, espeon, exeggutor, proste nic. Nemate nekdo osvedcenou kombinaci?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Pustil jsi na nej druhou vlnu ? Tzn. v prvni vlne jsi odpalil potvory bez obrany 6x (Espeon, Alkazan) a v druhe pouzil co ti system vybral (asi Execute s psycho utoky) ?
Mnel ten dragonit jako hlavni utok hurikan ? Jaky jsi level ?

Mysakusak
Host
Mysakusak

A mnely ti Espeoni a Alkazan optimalni utok = Future Sight ? A optimlani nabijeni = Confusion ?

Frankie
Host
Frankie

Frankie, hm prave ze kdyz ted studuju detaily, tak to vidim. Espeon mam sec psybeam, exe ma solar, alkazan je super ale maly cp a drak gragon tail a outrage, jinyho nemam. Takze ted uz mi je to vlastne jasny, mam lv 34 ale nemam dobre psychic pokese, nikdy jsem je vlatne nepotreboval. Nevim jestli najit jinou kombinaci, ale spis drit drit… aspon je to zabava a vyzva. Snazim se delat druheho draka, ale ty candy… diky za rady…

Papi
Host
Papi

Ahoj … nájdem niekde ,že ktoré útoky , u ktorých pokemonov sa oplatia meniť … ?? Poprípade článok na tuto tému ?? 🙂

Mysakusak
Host
Mysakusak

Najdes na pokemongohub net navod na kazdeho bosse …

Firkrag
Host
Firkrag

Jsem level 35. Zkoušel jsem dneska sólo Alakazama a dostal jsem sadu. Časově jsem to vůbec nedával a 40vteřin před koncem utekl, pze jsem věděl, že už to nestihnu. Mám jen dva silné pokeše s Dark/Dark útokama a bylo to znát. Naštěstí se za chvíli objevily posily z jiného týmu a pomohli mi ho sundat, takže RAID pass mi nepropadl…

Mysakusak
Host
Mysakusak

Jsem trochu v situaci slepice nebo vejce. Jit sam na r3 vyzaduje optimalni movset. Optimalni movset vyzaduje TM. TM vyzaduje chodit na r3 (na vesnici sam, nejsou lidi). A miliony stardustu k tomu … Po te co nekolikaty specialne vybrany eve po evoluci dostal psybeam zjistuji ze to vubec nebude sranda …

kub
Host
kub

Jejdamane, tak to já jsem jistojistě kohout ze zkumavky 😀