Level 3 Raid Bosové – L3/T3 Hardcore Challenge (Sezóna I)

Pokud se po Gym Reworku cítíte ztraceni anebo jste z něj zklamání, tak nejste sami. Je nás spousta. Naštěstí Niantic nechal ve hře poměrně dost prostoru na to abychom si jí mohli vylepšit 😉

Prolog

Mnoho hardcore hráčů po celém světě bylo z gym reworku značně zklamáno. Staré spory mezi barvami najednou byly zapomenuty a GPS spoofeři jsou najednou vnímání jako vítaná pomoc u „těžkého“ Raidu anebo když je potřeba „vykopnout“ pokémony z dříve nedotknutelného Gymu.

Jenomže pokud strávíte mnoho měsíců bojem o území a neustálým vykopáváním spooferů, tak vám prostě nejde jen tak někomu „přenechat gym“ abyste měli bez práce goldy anebo si vedle něj stoupnout v raidu a chovat se jako nejlepší kamarádi.

Navíc co si budeme povídat, tohle má byt end game?

Chcete se stát šampiónem?

Buď se můžete se současným stavem hry smířit, odinstalovat hru anebo se vydat na cestu za titulem šampióna. Stačí k tomu jediná věc. Porazit všechny L3/T3 raid bosse sólo.

Připravte se však na to, že to rozhodně nebude lehká cesta. Vyžaduje to velmi dobrou znalost pokémonů, miliony stardust, který investujete do elitních pokémonů a mnoho hodin tréninku.

Ve výsledku dosáhnete toho, co jen zlomek hráčů na světě. A popravdě tím to nekončí 😉

Raid Bossové

Předpokládáme že Niantic bude v budoucnu jednotlivé raid bosse v gymech točit. Ti současní jsou tam hlavně jako příprava na legendární pokémony. Aby každý hráč měl čím je porazit.

Alakazam CP: 22646

Alakazam patří mezi slabší raid bosse i přes největší CP z L3 bossů. Ačkoliv má nejsilnější útoky, jeho slabinou je počet HP. Tedy čas není akutním problémem.

Alakazam je čistě psychyc pokémon, takže jeho slabinou jsou dark útoky.

Několik Tyranitarů (dark/rock) s Bite/Crunch jej dokáže sejmout. Jen pozor pokud bude mít Focus Blast (fire, 140). Dokáže sestřelit slabšího pokémona na jednu ránu.

Arcanine CP: 17832

Arcanine je obtížnější, protože má větší množství HP. Je tedy potřeba soustředit se na pořádné DPS.

Arcanine je čistě fire pokémon, jeho slabinou tedy je water, rock a ground.

Proti Aracnine se osvědčil Tyranitar s Bite/Stone Edge. Má vše co potřebujete. Super efektivní útoky a rezistenci proti ohni.

Jako alternativa jde použít Golem s Rock Throw (ostatní útoky nemají dostatek DPS).

Možná vás napadlo použít Veporeona. Pozor ten nemá dostatečně velké DPS, může však být v zadní řadě pokud DPSka odpadnou a dotáhnout to do konce. Jen pozor na Arcanine s Wild Charge (elektrika).

Flareon CP: 21155

Flareon patří mezi nejtěžší L3 pokémony na odsólování. Stačí jedno zaváhání a už ve sám to nepodaří. Záleží také na útocích, které dostane.

Na následujícím videu použil trenér Golemy, kteří jsou proti útokům Flareona odolní, s útoky Rockt Throw a Stone Edge. Ty naopak způsobují zvýšené poškození. Golemové mají CP 2875, což odpovídá 100% IV na levelu 39 (lze je tedy získat na level 38).

Gengar CP: 19768

Gengar byl druhý raid boss, který byl odsólován a právě u něj se zrodila myšlenka, že hra dokáže nabídnout pro hráče pořádnou výzvu.

Gengar je ghost a poison pokémon s poměrně velkým attack. Pokud si nebudete dávat pozor dokáže poměrně rychle zlikvidovat vaši útočnou šestku. Navíc vydrží o něco více než Alakazam.

Nejjistější volbou proti Gengarovi je Tyranitar s Bite a Crunch. Má dostatek HP i útoky.

Můžete proti němu však nasadit i Dragonite se STAB útoky Dragon Breath, Dragon Tail, Dragon Claw, Outrage.

Pokud nemáte problém s časem dobře poslouží i Gyarados s Bite a Hydro Pump nebo Crunch.

Naopak jestli nestíháte na čas (jste menší level) můžete zkusit zerg taktiku Gengar (Shadow Claw/Shadow Ball) anebo Espeon (Confusion/Futuresight) ale bude to fakt výzva.

Jolteon CP: 19883

Jolteon prozatím nebyl poražen.

Machamp CP: 18144

Machamp je považován za nejslabšího z L3 raid bossů. Dokáží jej s přehledem odsólovat i zkušení hráči s pokémony level 30.

Machamp je čistě fighting pokémon, který se vám bude hodit pro L4 raidy 😉

Tento souboj je hlavně o to sejmout ho co nejdříve. Problém s časem není, jen je silný a dokáže nezkušené hráče rychle vyřídit. Hodně také záleží jaké mu hra přiřadí útoky.

Nejlepší volbou proti je Dragonite, protože má velmi silný útok a díky Flying dostává menší damage od Machampových útoků. Pokud má váš Dragonite Hurricane, bude proti Machampovi navíc super efektivní. Mimochodem pokud máte Dragonite s Dragon Tail a Hurricane určitě si jednoho nechte.

Pokud máte silné draky většinou stačí dát dostatek DPS, abyste poslední místa doplnili něčím co Machampa dorazí.

Na druhou stranu pokud si chcete užít opravdu zábavu zkuste sejmout Machampa pomocí Espeona, Alakazama anebo Exeggutor s psychic útoky.

Vaporeon CP: 16696

Vaporeon je taková Blissey L3 raid bossů. Není problém přežít ale prostě dochází čas. Záleží u něj na tom jaké DPS dokážete při boji vytvořit.

Vaporeon je čistě vodní pokémon, takže je náchylný na elektriku a grass. Grass pokémoni jsou navíc proti vodě odolní, takže nemusí tolik uhýbat.

Podle čísel vychází nejlépe Venusaur s Vine Whip a Solar Beam.

Druhý je Exeggutor se Solar Beam.

Někteří trenéři kvůli hrubému DPS umísťují do první řady Jolteona a snaží se dát co nejvíc DPS (bez uhýbání).

Závěr

Takže pokud jste chtěli pořádnou výzvu, tak tady jí máte. Udělejte si seznam s L3 raid bossy a jděte odškrtávat. Pak napište kolik ze 7 už jste dali a jak vám to šlo. Schválně jestli tady budeme mít nějakého šampiona, který jednou dá všechny.

Btw. ti z vás se silnějším telefonem můžete vše nahrávat a pak dát na YouTube, případně mi poslat video a já jej sestřihám 😉

Abych nezapomněl, už teď se dávají L4 raid bossové ve 3 lidech. Podle simulátorů jdou někteří bossové i ve 2 lidech. Třeba ti nejlepší založí Elitní 4ku a ta bude dávat i legendární raidy 😉

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

74
Komentujte

avatar
37 Komentované diskuze
37 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
38 Už okomentovali
OuJej1MysakusakdragoDougyGiro91Mikyy5910 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
OuJej1
Host
OuJej1

Ahoj, je to super, ale v současné chvíli víc outdatet, než by kdokoli z nás chtěl. T3 RAID bossové ani nejsou pro mnoho sólo hráčů výzvou.
Líbí se mi však způsob, jak je každý RAID boss individuálně rozebrán a popsán.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Mozna by stalo za to napsat calenek r4 solo hardcore chalenge ?

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Tak tady jsou dve moje osvedcene sestavy na Gengara s focus blast a sludge bomb. Shadow ball je pro me smrtici ale uz se pracuje na dalsich tyranech. Lvl 35. Ale skladam ho uz od 32. levelu. Sludge bomb Golem 2,6k MS/E Rhydon 3k MS/E Gengar 2,3k SC/SB Tyranitar 3,2k B/SE Tyranitar 3,3k B/C Tyranitar 3,2k B/SE Focus Blast Dragonite 3,2k DT/O Gengar 2,3k SC/SB Dragonite 3,2k DT/O Exeggutor 2,6k E/P Gyarados 2,9k B/C Exeggutor 2,6k C/SB nebojuje, nebo doklepava. Nejvetsi maser je Gengar, u focusu nastupuje jako druhej a je ho schopnej stahnout na polovic. Nevim jak se to… Číst vice »

Toobik113
Host
Toobik113

Ja dam sam jen 2.l raid

Mysakusak
Host
Mysakusak

Nejak na mne prisla motivacni krize. Spocitla jsem si co dokazu za stardust nasbirany za event vypestovat a zjistil. ze kromne flareona a joltoena bych mnel vsehcny ty r3 bosse dat (candy mam I pokese) … Jeste jsem to prohnal simulatorem (pokebattler) a overil si ze mam pravdu … Ma cenu v praxi realizovat neco, u ceho je uz jasny vysledek ? Treba se ten stardust da vyuzit na neco zajimavejsiho/humorneho ?

Akeno
Host
Akeno

Dnes jsem zkoušel dát sólo Alakazama a dostal jsem výprask. Poradí mi někdo jaké pokémony na něj použit, krom Tyranitarů které nemám?

Frankie
Host
Frankie

Tak se musim pochlubit dnes jsem dal solo Gengar na levelu 34. Zkusenosti: 1. Dal jsem ho na po 4. Zkousel jsem ruzne sestavy, nakonec jsem nezaradil doporucene rydony, protoze nemam dobre utoky. 2. Vitezna sestava: Tyranitar 3200 bite/stone edge, velmi se ozvedcily dva gyaradosove 3000 a 2700 s bite/hydro pump oba utoky super efective oba hlavne hrozne vydrzely a dodelal do dragonite 3300 tail/outrage. 3 vteriny k dobru. 3. Zpusob boje: gengar mel focus blast a docela dobre slo uhybat sec utokum. Na primarni utoky jsem vubec neuhybal a snazil se davat co nejvice bite. Je ale treba uhnout… Číst vice »