Gym rework

Niantic odhalil co nás čeká v následujících týdnech. Detailní návody a popisy přibudou až to spustí 😉

Nové vlastnosti gymů

Každý gym bude jako pokéstop. Budete jej moct protočit a získat z něj předměty. Což hodnotím jako velmi dobrý nápad. Na gym nepůjde dát Lure Modul.

Každý gym bude mít svůj vlastní badge (odznak). Získáte jej, když dojde k interakci s gymem. Tento badge půjde zlepšovat a to bojem, protáčením, krmením bránících pokémonů (viz. dále) atd. Prostě tím že budete podporovat svůj tým. Za postupné zlepšování bdage budete získávat bonusové předměty.

Badge bude mít celkem 4 varianty – základní, bronzový, stříbrný a zlatý.

Pokud zrovna váš tým ovládá Gym, získáte více věcí za protočení.

Badge také poslouží jako suvenýr z dalekých cest.

U lokálních gymů také jako důkaz kdo tomu tady velí 🙂

Nové boje o gymy

Zapomeňte co jste věděli o gymech. Všechno je jinak.

Gym bude mít celkem 6 míst a dosazovat bude moct tým, který jej kontroluje. Každý přiřazený pokémon musí být jedinečný, takže 6x Blissey už v gymu nepotkáte.

Nejdříve bude bránit gym pokémon, který byl vložen do gymu jako první.

Každý pokémon přiřazený do gymu bude mít vlastní motivaci jej bránit. Když mu to moc nepůjde anebo postupem času jeho motivace bude klesat a s ní i jeho CP. Pro soupeřící tým bude jednodušší jej porazit.

Podle jednoho zdroje by měla motivace klesat rychleji u silnějších pokémonů. Například 3K Dragonite se unudí během půl dne.

Motivace se bude obnovovat pomocí Berry (různé berry budou zvedat motivaci různě). Pokud pokémon ztratí všechnu motivaci tak se vrátí domů. Za krmení pokémonů v gymu také obdržíte stardust.

Nové raidy

Tak tohle ve hře opravdu chybělo. Jednou za čas se objeví v gymu vejce s bossem. Všichni pokémoni z gymu budou vykopnuti, ale vrátí se. Za určitou dobu se vejce vylíhne a všichni trenéři v dosahu s ním budou moct svést souboj. Může jich bojovat až 20. Poté zmizí. Raid boss je běžný pokémon s pořádně zvýšeným CP.

Aktualizace 20.06.2017: Raid boss bude po vylíhnutí „sedět“ na gymu hodinu. Po tuto dobu na něj můžou hráči útočit. Jedno kolo boje bude trvat maximálně 5 minut. Útočit mohou hráči opakovaně.

Raid bossové se dělí do 5 skupin podle obtížností.

Pokud Raid Bosse porazíte, tak získáte odměnu v podobě XP a  včetně nových předmětů:

  • Rare Candy – promění se v libovolné candy
  • Golden Razz Berries- výrazně zvýší šanci na chycení pokémona
  • Technical Machines – umožní vyměnit útoky pokémona (jak rychlé tak i nabíjecí). Takže pokud jste dostali útok který je úplně k ničemu, pomocí těchto předmětů jej půjde změnit. Podle francouzké verze tiskové zprávy to vypadá na náhodnou změnu.

Některé informace také uvádí, že bude možné raid bose po úspěšném boji i chytnout. Po vítězství nad Raid Bossem obdrží každý hráč speciální míčky Premier Ball a to podle toho, jak dobře si v boji vedl a komu patřil gym obsazený bosem. Těmito míčky pak můžete zkusit Raid Bosse chytnout. Bude to však náročné protože hodně skáče. Samozřejmě po chycení se z něj stane normální pokémon.

K útoku na Raid Bosse budete potřebovat Raid Pass. Jeden získáte zdarma 1x za den z Gymu. Můžete však mít jen jeden. Případně si z shopu budete moct koupit Premium Raid Pass.

PokéCoins

PokéCoins získáte, když se vám vrátí pokémon, který ztratil motivaci bránit. Bude záležet jak dlouho Gym bránil, podle toho by měla být určena odměna.

Chybějící info

Následující otázky nejsou zodpovězeny

  • Jak to bude s PokéCoins? V textu o nich není ani zmínka.
  • Co bude s medal Ace Trainer za zvyšování prestiže?
  • Půjde útočit ve více hráčích na 1 gym naráz?

Oficiální video na TC

Na tomto videu můžete vidět některé plánované věci přímo v akci.

Leaknuté video Eurogamer

Aktualizace 20.06.2017

Ace trainer

Medal Ace Trainer už nepůjde získat, pokud jej máte, tak vám zůstane na památku.

Nové medal

S gym rework přibudou 3 nové medal.

  • Medal za krmení – pokud nakrmíte pokémona v gymu (svého nebo cizího) 10/100/1000
  • Medal za držení gymu – pokud váš pokémon ubrání gym v celkem 10/100/1000 hodin
  • Medal za raidy – pokud porazíte raid bosse 10/100/1000 – btw. bude 1 Raid Pass na den zdarma, takže pokud byste tuto medal dělali jen s nimi tak vám to bude trvat 1000 dní (2 roky a 270 dnů).

Změna STAB

STAB (same type atack bonus) je bonusové zranění pokud má pokémon stejný typ jako útok. Dříve bylo 25%, odteď je sníženo na 20%.

Změna hodnoty Super effective

Útok, který byl Super effective způsoboval o 25% (1.25) větší poškození, nyní to je 40% (1,4). Toto je zásadní změna. Při dvojité zranitelnosti například bleskové útoky proti Gyaradosovi bude bonus 96% (1,96). Proti Jolteonovi teď už prakticky nemá šanci. Vaporeon předtím takto posvačil Ryhorna jen teď už proti němu nestihne dát ani ten speciál.

Změna hodnoty Not very effective

Pokud je váš pokémon díky svému typu proti útoku odolný dostával o 20% menší poškození (0,8) nově to je o 28,6% menší poškození (0,714). U dvojité odolnosti pak místo 36% (0,64) bude 49,1% (0,509).

Co změny hodnot znamenají

Vhodný výběr útočníku podstatně zvýší šance na výhru. Zvláště u Raidů to bude znát. Stále budou velmi silní Normal pokémoni, protože nemají moc counterů. Na druhou stranu se možná vrátí zajímavé mixy jako je Laprass.

Závěr

// na článku probíhají stále úpravy

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

151
Komentujte

avatar
79 Komentované diskuze
72 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
85 Už okomentovali
No koment BroPodprsebkaVincekJariskooodavid Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Jariskooo
Host
Jariskooo

Z pokecoinami je to cele zle !
vyše 2 MESIACE som mal pokemona v gyme, neskutočne som sa tešil že dostanem stráááášne vela pokecoinov…
no potom ma konečne niekto z gymu vykopol, a dostal som smiešnych 50coinov !!!
Fuj hanba !

Kokoswk
Host
Kokoswk

Chtela jsem se zeptat jaktoze mi nefunguje souboj s bossem. Pokazede co mi to najede na souboj mi to hodi error a konecna. Diky za kazdou radu.

david
Host
david

Mě se to stávalo taky, hlavně na tabletu, když blbla lokalizace s GPS. Vyhazovalo to error sotva naběhl souboj. Většinou pomohlo restartovat hru, stejně tak i při závěrečném souboji s bossem. Vždy to nakonec naskočilo 😀

Kary
Host
Kary

Nové gymy se mi celkem líbí, ale je k naštvání, když mám v týmu pokémona více jak den, a když mi bylo vykopnout, tak nedostanu žádný coin. 😔 Doufám, že tenhle fail vymizí.

Vincek
Host
Vincek

Pokecoins lze dostat jen jednou denne. Takze pokud ovlada clovek 10 gymu a vykopnou ho ze vsech 10 dostane pouze za prvni ze kteryho byl vykopnut 10 cions/hod max 50coins.

Podprsebka
Host
Podprsebka

Přesně tak ale něco bych přidal a to je to že každých 6minut ke 1pokékoin jinak jsem rád že nejsem sám kdo to umí nebo ví

Deny
Host
Deny

Zdar lidi,zajímalo by mně to, jak je to z Pokecointy, dám pokémona do Gymu a on se třeba za den vráti…ale občas to pokécointy dá, ale občas nedá ? za jakých podmínek to dáva ? vratil se mi Dragonait po 2 dnech a nedal ani floka 🙁

Kary
Host
Kary

Taky se mi to stalo. Jednoho tam teď mám už 4 dny a jestli mi za to nic nedají, tak budu dost naštvaná. 👿

No koment Bro
Host
No koment Bro

Vy to jen neumíte proč si stěžujete když je to vaše chyba já měl pokeše v gymu 35dní a dostal jsem

Shadow
Host
Shadow

Aby dal gym nějaké cointy, tak v něm musí zůstat pokémon nejméně 3 dny. To platí v případě, že s ním nebude sveden žádný souboj, ale musí v gymu zůstat 3 dny a poté po 3 dnech obdrží 50 cointu a každý následující den 50 cointu znovu. Druhá možnost je ta, že třeba hned první den bude bojovat a v tomhle případě už nemusíte čekat 3 dny, ale hned následující den obdržíte 50 cointu a poté jako v první variantě každý následující den dostanete 50 cointu. Takže zjednodušeně řečeno buď 3 dny bez souboje, nebo souboj a poté následující den.Snad… Číst vice »

Shadow
Host
Shadow

Ješte jsem zapomněl dodat jednu důležitou věc, a tou je. Že peníze obdržíte až poté co vás ž gymu vyhodí. Takže i kdyz tam budete měsíc, tak nedostanete za celou dobu jediný coint, ale pak dostanete naráz pěkný ranec.

Rubi
Host
Rubi

Dneska jsem chtěla bojovat s bossem,ale po spuštění error.pass jsem použila ale hra prostě spadla.quilava cca5000

david
Host
david

Občas se to stává, je třeba to zkusit opakovaně a třeba i restartovat hru.

Martin
Host

Jaké Pokémony je nejlepší přidávat? Jaké jr jejich pořadí do boje? Kdo první jde z gymu ven?

TataMedved
Host
TataMedved

Zalezi na motivaci 🙂 cim mensi, tim driv vypadne po boji

Zaneta
Host
Zaneta

Mám dotaz. Můj pokemon jde nakrmit jen do poloviny a víc už ne. Nevite proč?

TataMedved
Host
TataMedved

Jde nakrmit max. 10x, vzdycky o pulku mene… tj. Prvne pridas 420, podruhy 210, 105, 53… ale max 10x a pak musis urcitej cas cekat

Pes Filipes
Host
Pes Filipes

To Je Zajimavy… Ja Jsem Si Vcera Byl Nakrmit Svyho Pokemona A Byl V Mym Gymu DRAGONITE cp. 536. Uz Mel Vyhasly Zivot, Tak Jsem Se Slitoval A Zacal Ho Krmit Ale Vzalo To Jen Pet Berry !!! Vic To Nepovolilo…

Mysakusak
Host
Mysakusak

Tak se priznejte, kdo z vas NEVYRAZIL v bource a desti obsadit vsechny gymi v okoli ? Uvedeni Horomeric do stavu pred zavrenim gymu podle me nocni inspekcni cesty trvalo asi 30 minut … Vsechny Blissey, Snorlaxove a dalsi nove doporucovane potvory jsou na svych mistech …. Akorat manzelka mne doma cekala s valeckem a doporucenim na psychiatrii …

Jo a pokes potrebuje nakrmit hned po umisteni do gymu – asi ho ta cesta vysili ….

Welby
Host
Welby

Vyrazil jsem hned obsadit aspoň 4 okolní gymy (jeden už byl dobit jiným týmem, jak se dívám). V půlce se přehnala šílená průtrž mračen, tak jsem to přečkal v úkrytu a při tom si vzpomněl, že jsem tak rychle vyletěl ven, že jsem doma nechal okno dokořán… Tak jsem obsadil ještě jeden gym a šel se domů podívat na tu spoušť. Naštěstí celkem dobrý… Mokré závěsy i záclona, mokrý koberec, ale naštěstí nic neplavalo 😀

Petr
Host
Petr

Taky sem hned vyrazil, přesto že byla bouřka 😀 akorát odznaky začali fungovat až po necelé půlhodince, takže sem se pak ještě vracel stejnou cestou zpátky je vybrat 😀

Georgson
Host
Georgson

Gymy jedou😁

Radek
Host
Radek

Gymy jedou! :)))

ulkaTime07
Host
ulkaTime07

Už jsem jako šílenec.Nemůžu se dočkat a kontroluju každých 30 minut, ale na Facebooku byla zmínka o tom, že by to měli zapnout až 1.6. Nevíte někdo o tom něco?

sadecky peter
Host
sadecky peter

to si na tom este dobre ja na neho nielenze pozeram ale aj pravidelne klikam kazdych 5 min 🙂

kradlow
Host
kradlow

at uz proboha pusti, mam novy gym primo pod nohama, uz dva dny na nej kazdych pet minut koukam 🙂

Martin
Host

Stále nic

Mysakusak
Host
Mysakusak

Nekdo pry nasel na Niantic profilu na Regeditu ze gymi spusti behem 24 hodin. Raidy experimentalne pristi mesic …

peter sadecky
Host
peter sadecky

podla mna práve preto ich bude 6, lebo aj útočník by ich mohol mať stále 6, a keby boli boje ferove, určite by bolo omnoho ťažšie poraziť gym, nie ako teraz kde ked sa stretnú v súbojí dvaja úplne rovnaký pokemoni, obranca nemá šancu

WallZmar
Host
WallZmar

Bylo sice uvedeno, že na Gymu bude 6 Pokémonů, ale neví nekdo kolik jich bude mít k dispozici útočník? Stále 6?

Matysiahuz
Host
Matysiahuz

Zase výhody pro obyvatele velkých měst. Pro mne se nic nemění. Budu dal jen chytat. V okruhu 20 km převaha jiných týmů.

TheCraQ
Host
TheCraQ

Aktualizace je zatim jen na Android? Protoze ja na iOS jeste nic nevidim…