Gym rework

Niantic odhalil co nás čeká v následujících týdnech. Detailní návody a popisy přibudou až to spustí 😉

Nové vlastnosti gymů

Každý gym bude jako pokéstop. Budete jej moct protočit a získat z něj předměty. Což hodnotím jako velmi dobrý nápad. Na gym nepůjde dát Lure Modul.

Každý gym bude mít svůj vlastní badge (odznak). Získáte jej, když dojde k interakci s gymem. Tento badge půjde zlepšovat a to bojem, protáčením, krmením bránících pokémonů (viz. dále) atd. Prostě tím že budete podporovat svůj tým. Za postupné zlepšování bdage budete získávat bonusové předměty.

Badge bude mít celkem 4 varianty – základní, bronzový, stříbrný a zlatý.

Pokud zrovna váš tým ovládá Gym, získáte více věcí za protočení.

Badge také poslouží jako suvenýr z dalekých cest.

U lokálních gymů také jako důkaz kdo tomu tady velí 🙂

Nové boje o gymy

Zapomeňte co jste věděli o gymech. Všechno je jinak.

Gym bude mít celkem 6 míst a dosazovat bude moct tým, který jej kontroluje. Každý přiřazený pokémon musí být jedinečný, takže 6x Blissey už v gymu nepotkáte.

Nejdříve bude bránit gym pokémon, který byl vložen do gymu jako první.

Každý pokémon přiřazený do gymu bude mít vlastní motivaci jej bránit. Když mu to moc nepůjde anebo postupem času jeho motivace bude klesat a s ní i jeho CP. Pro soupeřící tým bude jednodušší jej porazit.

Podle jednoho zdroje by měla motivace klesat rychleji u silnějších pokémonů. Například 3K Dragonite se unudí během půl dne.

Motivace se bude obnovovat pomocí Berry (různé berry budou zvedat motivaci různě). Pokud pokémon ztratí všechnu motivaci tak se vrátí domů. Za krmení pokémonů v gymu také obdržíte stardust.

Nové raidy

Tak tohle ve hře opravdu chybělo. Jednou za čas se objeví v gymu vejce s bossem. Všichni pokémoni z gymu budou vykopnuti, ale vrátí se. Za určitou dobu se vejce vylíhne a všichni trenéři v dosahu s ním budou moct svést souboj. Může jich bojovat až 20. Poté zmizí. Raid boss je běžný pokémon s pořádně zvýšeným CP.

Aktualizace 20.06.2017: Raid boss bude po vylíhnutí „sedět“ na gymu hodinu. Po tuto dobu na něj můžou hráči útočit. Jedno kolo boje bude trvat maximálně 5 minut. Útočit mohou hráči opakovaně.

Raid bossové se dělí do 5 skupin podle obtížností.

Pokud Raid Bosse porazíte, tak získáte odměnu v podobě XP a  včetně nových předmětů:

 • Rare Candy – promění se v libovolné candy
 • Golden Razz Berries- výrazně zvýší šanci na chycení pokémona
 • Technical Machines – umožní vyměnit útoky pokémona (jak rychlé tak i nabíjecí). Takže pokud jste dostali útok který je úplně k ničemu, pomocí těchto předmětů jej půjde změnit. Podle francouzké verze tiskové zprávy to vypadá na náhodnou změnu.

Některé informace také uvádí, že bude možné raid bose po úspěšném boji i chytnout. Po vítězství nad Raid Bossem obdrží každý hráč speciální míčky Premier Ball a to podle toho, jak dobře si v boji vedl a komu patřil gym obsazený bosem. Těmito míčky pak můžete zkusit Raid Bosse chytnout. Bude to však náročné protože hodně skáče. Samozřejmě po chycení se z něj stane normální pokémon.

K útoku na Raid Bosse budete potřebovat Raid Pass. Jeden získáte zdarma 1x za den z Gymu. Můžete však mít jen jeden. Případně si z shopu budete moct koupit Premium Raid Pass.

PokéCoins

PokéCoins získáte, když se vám vrátí pokémon, který ztratil motivaci bránit. Bude záležet jak dlouho Gym bránil, podle toho by měla být určena odměna.

Chybějící info

Následující otázky nejsou zodpovězeny

 • Jak to bude s PokéCoins? V textu o nich není ani zmínka.
 • Co bude s medal Ace Trainer za zvyšování prestiže?
 • Půjde útočit ve více hráčích na 1 gym naráz?

Oficiální video na TC

Na tomto videu můžete vidět některé plánované věci přímo v akci.

Leaknuté video Eurogamer

Aktualizace 20.06.2017

Ace trainer

Medal Ace Trainer už nepůjde získat, pokud jej máte, tak vám zůstane na památku.

Nové medal

S gym rework přibudou 3 nové medal.

 • Medal za krmení – pokud nakrmíte pokémona v gymu (svého nebo cizího) 10/100/1000
 • Medal za držení gymu – pokud váš pokémon ubrání gym v celkem 10/100/1000 hodin
 • Medal za raidy – pokud porazíte raid bosse 10/100/1000 – btw. bude 1 Raid Pass na den zdarma, takže pokud byste tuto medal dělali jen s nimi tak vám to bude trvat 1000 dní (2 roky a 270 dnů).

Změna STAB

STAB (same type atack bonus) je bonusové zranění pokud má pokémon stejný typ jako útok. Dříve bylo 25%, odteď je sníženo na 20%.

Změna hodnoty Super effective

Útok, který byl Super effective způsoboval o 25% (1.25) větší poškození, nyní to je 40% (1,4). Toto je zásadní změna. Při dvojité zranitelnosti například bleskové útoky proti Gyaradosovi bude bonus 96% (1,96). Proti Jolteonovi teď už prakticky nemá šanci. Vaporeon předtím takto posvačil Ryhorna jen teď už proti němu nestihne dát ani ten speciál.

Změna hodnoty Not very effective

Pokud je váš pokémon díky svému typu proti útoku odolný dostával o 20% menší poškození (0,8) nově to je o 28,6% menší poškození (0,714). U dvojité odolnosti pak místo 36% (0,64) bude 49,1% (0,509).

Co změny hodnot znamenají

Vhodný výběr útočníku podstatně zvýší šance na výhru. Zvláště u Raidů to bude znát. Stále budou velmi silní Normal pokémoni, protože nemají moc counterů. Na druhou stranu se možná vrátí zajímavé mixy jako je Laprass.

Závěr

// na článku probíhají stále úpravy

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

148 thoughts on “Gym rework”

 1. Z pokecoinami je to cele zle !
  vyše 2 MESIACE som mal pokemona v gyme, neskutočne som sa tešil že dostanem stráááášne vela pokecoinov…
  no potom ma konečne niekto z gymu vykopol, a dostal som smiešnych 50coinov !!!
  Fuj hanba !

 2. Chtela jsem se zeptat jaktoze mi nefunguje souboj s bossem. Pokazede co mi to najede na souboj mi to hodi error a konecna. Diky za kazdou radu.

  1. Mě se to stávalo taky, hlavně na tabletu, když blbla lokalizace s GPS. Vyhazovalo to error sotva naběhl souboj. Většinou pomohlo restartovat hru, stejně tak i při závěrečném souboji s bossem. Vždy to nakonec naskočilo 😀

 3. Nové gymy se mi celkem líbí, ale je k naštvání, když mám v týmu pokémona více jak den, a když mi bylo vykopnout, tak nedostanu žádný coin. 😔 Doufám, že tenhle fail vymizí.

 4. Zdar lidi,zajímalo by mně to, jak je to z Pokecointy, dám pokémona do Gymu a on se třeba za den vráti…ale občas to pokécointy dá, ale občas nedá ? za jakých podmínek to dáva ? vratil se mi Dragonait po 2 dnech a nedal ani floka 🙁

  1. Taky se mi to stalo. Jednoho tam teď mám už 4 dny a jestli mi za to nic nedají, tak budu dost naštvaná. 👿

  2. Aby dal gym nějaké cointy, tak v něm musí zůstat pokémon nejméně 3 dny. To platí v případě, že s ním nebude sveden žádný souboj, ale musí v gymu zůstat 3 dny a poté po 3 dnech obdrží 50 cointu a každý následující den 50 cointu znovu. Druhá možnost je ta, že třeba hned první den bude bojovat a v tomhle případě už nemusíte čekat 3 dny, ale hned následující den obdržíte 50 cointu a poté jako v první variantě každý následující den dostanete 50 cointu. Takže zjednodušeně řečeno buď 3 dny bez souboje, nebo souboj a poté následující den.Snad jsem trochu pomohl 😉

   1. Ješte jsem zapomněl dodat jednu důležitou věc, a tou je. Že peníze obdržíte až poté co vás ž gymu vyhodí. Takže i kdyz tam budete měsíc, tak nedostanete za celou dobu jediný coint, ale pak dostanete naráz pěkný ranec.

   2. Bohužel takto to nefunguje. Bránící pokémon získá 1 coin za 10 minut bránění a donese je domů když se vrátí. Maximálně je možné získat 50 coinů za den. Je jedno jestli bude bránit 8 hodin 20 minut anebo 3 dny. Vždy donese domů maximálně 50 coinů. Samozřejmě pokud už jiný pokémon ten den donesl 50 coinů, tak nepřinese nic. Viz. https://pokestop.cz/nove-gymy/

 5. Dneska jsem chtěla bojovat s bossem,ale po spuštění error.pass jsem použila ale hra prostě spadla.quilava cca5000

  1. Jde nakrmit max. 10x, vzdycky o pulku mene… tj. Prvne pridas 420, podruhy 210, 105, 53… ale max 10x a pak musis urcitej cas cekat

   1. To Je Zajimavy… Ja Jsem Si Vcera Byl Nakrmit Svyho Pokemona A Byl V Mym Gymu DRAGONITE cp. 536. Uz Mel Vyhasly Zivot, Tak Jsem Se Slitoval A Zacal Ho Krmit Ale Vzalo To Jen Pet Berry !!! Vic To Nepovolilo…

 6. Tak se priznejte, kdo z vas NEVYRAZIL v bource a desti obsadit vsechny gymi v okoli ? Uvedeni Horomeric do stavu pred zavrenim gymu podle me nocni inspekcni cesty trvalo asi 30 minut … Vsechny Blissey, Snorlaxove a dalsi nove doporucovane potvory jsou na svych mistech …. Akorat manzelka mne doma cekala s valeckem a doporucenim na psychiatrii …

  Jo a pokes potrebuje nakrmit hned po umisteni do gymu – asi ho ta cesta vysili ….

  1. Vyrazil jsem hned obsadit aspoň 4 okolní gymy (jeden už byl dobit jiným týmem, jak se dívám). V půlce se přehnala šílená průtrž mračen, tak jsem to přečkal v úkrytu a při tom si vzpomněl, že jsem tak rychle vyletěl ven, že jsem doma nechal okno dokořán… Tak jsem obsadil ještě jeden gym a šel se domů podívat na tu spoušť. Naštěstí celkem dobrý… Mokré závěsy i záclona, mokrý koberec, ale naštěstí nic neplavalo 😀

  2. Taky sem hned vyrazil, přesto že byla bouřka 😀 akorát odznaky začali fungovat až po necelé půlhodince, takže sem se pak ještě vracel stejnou cestou zpátky je vybrat 😀

 7. Už jsem jako šílenec.Nemůžu se dočkat a kontroluju každých 30 minut, ale na Facebooku byla zmínka o tom, že by to měli zapnout až 1.6. Nevíte někdo o tom něco?

 8. podla mna práve preto ich bude 6, lebo aj útočník by ich mohol mať stále 6, a keby boli boje ferove, určite by bolo omnoho ťažšie poraziť gym, nie ako teraz kde ked sa stretnú v súbojí dvaja úplne rovnaký pokemoni, obranca nemá šancu

 9. Bylo sice uvedeno, že na Gymu bude 6 Pokémonů, ale neví nekdo kolik jich bude mít k dispozici útočník? Stále 6?

 10. Zase výhody pro obyvatele velkých měst. Pro mne se nic nemění. Budu dal jen chytat. V okruhu 20 km převaha jiných týmů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *