Solstice Event

Solstice Event je dlouho očekávaný event zaměřený na ledové a ohnivé pokémony. Solstice je anglické slovíčko z latinského solstitium a znamená slunovrat. Tedy v pokémonech budeme slavit slunovrat 🙂

Kdy akce začíná a končí

Solstice Event oficiálně začne 13. června 2017 v 22:00 našeho času a skončí 20. června 2017 v 22:00.

Podle zkušeností z předchozích eventů se tento čas může mírně lišit. Niantic už měl zpoždění ale také začal o něco dříve.

Na co se můžeme těšit

Ačkoliv je Solstice Event zaměřen na ledové a ohnivé pokémony, tak nás čeká i bonus do zkušeností za úspěšné chytnutí pokémona a sleva na Lucky Egg.

Ohniví pokémoni

Součástí eventu by měl být zvýšený spawn ohnivých pokémonů. Pokud jste tedy ještě nedokončili medal Kindler za 200 chycených ohnivých pokémonů, tak tohle je vaše šance.

Čistě ohniví

 • Charmander, Charmeleon
 • Vulpix, Ninetales
 • Growlithe, Arcanine
 • Ponita, Rapidash
 • Magmar
 • Flareon
 • Cyndaquil, Quilava, Typhlosion
 • Slugma

Primárně ohniví

 • Charizard (Flying)
 • Magcargo (Rock)

Sekundární ohniví

 • Houndour, Houndoom (Dark)

tlustě jsou potvrzené

Z výše uvedených jsou potenciálně nejsilnější, podle CP:

 1. Flareon (2.904)
 2. Arcanine (2.839)
 3. Typhlosion (2.686)
 4. Charizard (2.686)
 5. Houndoom (2.529)

Flareona máme asi všichni, jako „nepovedenou“ evoluci místo Vaporeona. Ovšem s příchodem Blissey se ukázal Flareon jako její dobře dostupný a celkem efektivní protivník. Díky vysokému útoku, dokáže Blissey porazit v časovém limitu, navíc všude kolem je dostatek Eevee na candy. Za nejsilnější útočnou kombinaci útoků je momentálně považován Fire Spin (14, 20 DPS) a Overheat (160, 61,75 DPS). Flareon s Fire Spin má největší DPS ze všech momentálních ohnivých pokémonů s tímto útokem. U Overheat jej předežene pouze legendární Moltres (63 DPS). Ostatní nechává daleko vzadu.

Arcanine má menší stat útoku i obrany oproti Flareonovi, má však více HP (180 vs 130). Jeho nejsdílnější kombinace útoků je Fire Fang (11, 17,78 DPS) a Fire Blast (140, 47,38 DPS).

Typhlosion má stejné staty jako Charizard, ovšem není flying, takže nedostává zvýšení damage od elektrických, rock a ice útoků. Na druhou stranu jej nechrání před Ground útoky. Může se naučit ghost útok Shadow Claw a dokonce Solar Beam. Bohužel proti vodním pokémonům jej nasadit nemůžete. Chybí také STAB bonus. Je to spíše taková kuriozita. Nenapadá mě jak by se dal využít.

Magmar bude mít v Generaci IV evoluci Magmortar. Předpokládanéé CP je 2.980. Bude mít jen 165 HP ale zajímavý útok 262 (pro srovnání Flareon má 246). Pokud pomineme legendární pokémoni byl by to teď nejsilnější ohnivý pokémon. Rozhodně tedy pár míčků obětujte a nějaké to candy naberte. Tedy pokud jej nemáte už dost z vajíček :/

Ledoví pokémoni

Medal Skier za 200 chycených ledových pokémonů zřejmě už máte. Přeci jen Niantic nás zařadil mezi země na severu, takže před pár měsíci byl problém nešlápnout na Swinuby.

Čistě Ice type pokémony prozatím nemáme. Prvním bude Snorunt, který vyjde v třetí generaci.

Primárně Ice

 • Jynx (Psychic)
 • Swinub, Piloswine (Ground)

Mezi primární patří i Delibird, ten prozatím ve hře ale není.

Sekundární Ice

 • Dewgong (Water)
 • Cloyster (Water)
 • Lapras (Water)
 • Sneasel (Dark)

tlustě jsou potvrzené

Nejsilnější a nejzajímavější je určitě Lapras (2.603 CP). I přes jeho oslabení, je stále nejlepším bijcem Dragonite. Dokáže jich porazit několik v řadě a to díky až 260 HP. Musí však mít své ledové útoky Frost Breath (10, 12,22 DPS) a Ice Beam (90, 28,18 DPS), případně Blizzard (130, 43,55 DPS). Lapras nemá tak vysokou hodnotu útoku, proto mu boj trvá delší dobu, ovšem díky HP vydrží.

Rychlejší na likvidování Dragonite je Jynx (2.512 CP). Má sice jen polovinu HP (130), ovšem o 35% větší hodnotu útoku (223). Jednoho draka tak dokáže sundat velmi rychle. Obecně jsou nejlepší její útoky Confusion (20, 17,5 DPS) a Avalanche (90, 46,67 DPS), ovšem na draky potřebujete i primární útok ledový, což je u Jynx Frost Breath (10, 15,56 DPS). Jak vidíte je to opravdu nářez v porovnání s Laprasem. Je třeba si však dát pozor na útok Steel Wing, protože ten je super efektivní proti ledovým, takže Jynx rychle ubere HP naproti tomu je proti Laprasovi neutrální, protože se vyruší s water.

Co se týká dalších pokémonů, tak Swinub má v Generaci IV druhou evoluci Mamoswine. U něj se odhaduje CP na 3.289. Bude mít pěkných 235 HP, což už půjde použít. Využijte toho a nasbírejte nějaké candy a hlavně pořádného wonder s dobrým IV.

Další je Sneasel. Ten bude mít v Generaci IV evoluci Weavile. Maximální CP se předpokládá 2.815. Sice jen 155 HP ale poměrně vysoký útok 258. No žádný zázrak to nebude 🙂

Další pokémoni

Tak to vypadá, že se navíc spawnují ještě následující pokémoni, kteří nejsou ani fire ani ice.

 • Seel

Více zkušeností při chytání pokémonů

Pokud hodíte nice, great anebo excellent, tak Niantic po dobu eventu slíbil.

Tak nakonec je bonus +200% a navíc i za chycení pokémona. Tedy dostanete 3x tolik zkušeností.

Bonus do zkušeností za vajíčka

V německé verzi tiskové zprávy Niantic prozradil, že bude bonus do zkušeností za vylíhnutí vajíček.

Bonus je +400%, tedy za vylíhnutí vajíčka dostanete 5x tolik zkušeností!

Sleva na Lucky Egg

V posledním eventu jsem si pořídil 50 Lucky Egg, takže jich mám stále dostatek. Pokud netrpíte na nedostatek místa v batohu, tak doporučuji využít a přikoupit. Pravidelná hromadná evoluce vás posouvá celkem rychle dál 😉

Další informace

Nezapomeňte, že 16.06.2017 začne úprava Gymů. Všichni pokémoni budou vráceni a gymy zůstanou šedé a na nějakou nespecifikovanou dobu do nich nepůjde nic přidat.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

110
Komentujte

avatar
65 Komentované diskuze
45 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
52 Už okomentovali
sadecky peterMysakusakpyrooneLubošFirkrag Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
sadecky peter
Host
sadecky peter

tak a je koniec, bol
to fakt dobre event, len skoda ze radost z neho prekrylo ocakanie z Gym Rework 🙂
ale z mijej strany jednoznabe spokojnost

Mysakusak
Host
Mysakusak

Stale jede. Hodinu jsem chytal s dvema lucky edge a 70 000 XP doma …

pyroone
Host
pyroone

jj este o 10:00hod. to jelo aj po aktualizacii

Luboš
Host
Luboš

Nevíte kdy tedy event skončí je 21.6.2017 – 4:04 a event stále běží (né že bych si stěžoval), díky za info 🙂

gwahir
Host

Od eventu jsem moc nečekal. Doplnění candy pro Typhlosion a snad první divoký Lapras. Candy mám dost no a Laprase jsem opravdu chytil. CP 33. Sorry, že neporeferuju o IV a movesetu – šel rovnou do konzerv.
Jinak pro hráče s vyšším levelem, skoro plným pokédexem a nachozenými km – příjemné, ale přínos pro hru nic moc.
Pomalu se dostávám do stavu, kdy mě to přestává bavit. Myslím, že ani nová generace to moc nezlepší. Chodím, chytám, občas evolvuju, sem tam znovudobít gym a to je asi všechno.
No uvidíme co přinese Niantic. Ale uvažuju, že k ročnímu výročí hraní toho nechám.