Shadowban

Shadowban je ochranný mechanizmus, který vytvořil Niantic na ochranu hry před automatickými programy zneužívající jejich API. Jakmile má Ninatic podezření že herní účet API zneužívá, tak je tento herní účet označen a ze serveru nedostává některá data. Například nevidí vzácné pokémony.

Co je to API

Aplikace Pokémon GO komunikuje se servery Niantic prostřednictvím API (Application Programming Interface). Můžete si to představit jako určité naučené povely, kterým server rozumí a umí na ně odpovědět.

Například když se do hry přihlásíte a aplikace zjistí, že vaše poloha je X,Y tak pošle povel jako „Pošli mi pokémony na koordinátech X, Y“. Ten odpoví: „Pokémoni na koordinátech X,Y jsou Pikachu, Bulbasur“. Vám se pak zobrazí Pikachu a Bulbasur. Když pak kliknete na Pikachu, tak aplikace pošle povel „Pošli mi CP Pikachu na koodinátech X,Y a obtížnost pro jeho chycení.“ No a tak to pokračuje dál.

Problém je v tom, že pokud tuto komunikaci někdo zná, tak může místo aplikace posílat data z vlastního serveru (svého počítače, mobilu) jak uzná za vhodné. Například tohle dělají různé mapy třetích stran. Pošlou mnoho dotazů „Jaký pokémon se nachází na koordinátech X, Y“. A vždy posunou koordináty třeba o 50 metrů. Takže během krátké době vědí co se nachází na velkém území daleko od nich. Pak si tam jen hráč zaběhne.

Samozřejmě v reálu je to o dost komplikovanější. Ale šlo jen o příklad jak funguje API.

Jak Shadowban funguje

Když už Shadowban dostanete projeví se to několika příznaky.

  • Nevidíte vzácné pokémony na herní mapě ani na trackeru.
  • Nenačtou se položky v obchodě.
  • Měli byste dostat email s upozorněním, že váš herní účet porušuje pravidla.
  • Pokud dochází k delšímu zneužívání objeví se i varování při spuštění hry.

Tyto příznaky přitom nemusíte mít všechny. Někteří hráči, kteří shadowban obdrželi mohli nakupovat v shopu.

Pokud Niantic nezjistí další zneužívání API, tak Shadowban po 7 dnech zmizí.

Shadowban se dá částečně obejít přes Pokémon GO Plus. Pokémony na mapě nevidíte, ale náramek je stále může chytat. Zdali se jedná o nějaký bug se neví.

Pokémoni se líhnout z vajíček (Egg) normálně.

Seznam pokémonů, které uvidíte

Hráč SB, který shadowban měl, sepsal své zkušenosti:

a) plevel:
 – nidoran, nidorino,
 – rattata,
 – sentret,
 – murkrow,
 – wooper,
 – marill,
 – natu,
 – ledyba,
 – zubat,
 – magnemite,
 – poliwag
 – psyduck,
 – ekans,
 – spinarak,
 – snubbull,

b) užitečný plevel:
 – pidgey,
 – paras,
 – hoppip,
 – krabby,
 – bellsprout,

c) užiteční pokémoni:
 – geodude,
 – magikarp

Z vajec se mi líhnou všichni možní bez omezení. Neviděl jsem od 29. 5. žádného eeveho (v centru Brna býval pravidelně na Josefské), rhyhorna, phanpyho, growlitha, abru (předchozí čtyří se vždy v centru vyskytovali, vždy aspoň někdo), dratiniho (to by asi nebylo nic divného), a to ani v nestech (např. nest na Nových sadech, kde byl eevee – já jej neviděl). Určitě nevidím žádný 2. stupeň od ničeho.

Ještě jsem to neporovnával nějak důkladněji s manželkou, ale vím, že ona vidí Gastlye, Jiglibuffy, Hypna, Shelldery, Aipomy a já ne. Na vzácné jsem se ještě úplně nezaměřoval.

Myslím si tedy, že mám shadow ban.

Žádné upozornění mi nepřišlo, žádná hláška není, nakupovat mohu a pravidelně vybírám svých cca 20 obsazených gymů (tým Mystic), které se občas po nějakých víkendech smrsknou na 15.

Za co je shadowban

Jak přesně zjišťuje Niantic zneužití API nevíme, ale podle některých zdrojů prostě jen něco změní v nové verzi a testuje kdo používá zastaralé povely. Jiné zdroje zase píší o nadměrném zneužívání určitých povelů.

V každém případě vám může shadowban přivodit pouze zneužívání API. Takže nějaký program, který za váš účet komunikuje se serverem Nianticu. Většinou jsou to různé scanery a aplikace zjišťující IV.

Aplikace o kterých se ví, že způsobují shadowban:

  • IVFly
  • IV Go
  • BlossomsPokemonGoManager

Do těchto aplikací se stačí jedenkrát přihlásit a už může být váš účet pod drobnohledem Niantic.

Nezapomeňte že shadowban se váže k hernímu účtu nikoliv k vašemu telefonu. Pokud se na vás někdo naloguje, kdo používá software v rozporu s pravidly Pokémon GO, tak vám může shadowban přinést.

Jestli jste Shadowban obdrželi, tak je nutné zbavit se všech aplikací, které mohou API Niantic zneužívat, odebrat jim přístupy a neuškodí si i změnit heslo.

Něco z historie

21. května 2017 se poprvé začali objevovat informace o existenci ochranného mechanizmu proti botům. Hráči, kteří byli postiženi uvedli, že nevidí vzácné pokémony na herní mapě. Začalo se používat označení Shadowban.

25. května 2017 Niantic potvrdil existenci ochranného mechanizmu proti botům.

Závěr

Pokud víte o dalších programech za který je Shadowban anebo máte více informací, či osobní zkušenost tak se určitě podělte s ostatními v diskuzi pod článkem.

Další zajímavé komentáře od čtenářů

kebo293 měl také zajímavý komentář, který by naznačoval, že API musí být opravdu „zneužíváno“ ve velkém, aby byl udělen Shadowban.

IV go i IV fly mám naistalovené, používám jen IV go a to vždy jen když mám 900 a víc pokemonů což je u mne tak jednou za 10 dní abych vyházel odpad a zatím vidím vše, jak psal SB, tak já včera jsem chytil asi 5 vyšších vývojovejch stadií což odpovídá tomu, že Shadowban nemám. Evee mám na každém kroku za poslední 2 dny cca 100 candy.

Takže to může být také zvýšeným používáním aplikací, pokud to používáte 3x denně tak na vás zřejmě lépe přijdou. Nebo může mít SB nižší lvl než jeho manželka a zároveň nižší než 30lvl pak by se vysvětlovalo, proč dané pokemony nevidí.

Každopádně IV go neodinstalovávám nic neměním a ozvu se až případný shadowban mít budu.

Zajímavý příběh napsal i Pete:

Zdar lidi,
chtěl bych se taky podělit se svou zkušenosti se shadowbanem. Dostal jsem ho za aplikaci IV GO. Já a taky jedna kolegyně a jeden koleka z party, co spolu chodíme na raidy.

Aplikaci IV GO jsem si nainstaloval v pátek 12.8. Používal jsem ji do středy 17.8. Pamatuju si docela přesně, že v tu středu dopoledne jsem se do IV go přihlásil cca 5 – 6 krát v rozmezí půl hodiny. To bylo způsobeno tím, že hned nad políčkem s lupou je šipka zpět a já se několikrát překlikl a vyjel tak na úvodní stránku aplikace, odkud se je třeba znova zalogovat. Ten samý den večer jsem zjistil, že mám shadowban. To když jsem seděli na lure u piva a já zjistil, že nevidím některé pokemony, které vidí ostatní. Navzdory všem radám, jsem IV GO neodinstaloval ani si neměnil heslo – strach má velké oči, říkal jsem si. Jediné, co jsem udělal bylo, že jsem smazal apce IV GO data. Jinak jsem s tím nedělal nic a čekal, zda a kdy to pomine. Na nredditu jsem četl zkušenost jednoho uživatele, který psal, že mu shadowban trval 13 dní. O delším banu jsem nenašel žádné informace. Říkal jsem si, že počkám 2 týdny a pokud by to nezmizelo samo, začnu to řešit.

V pátek večer si toho všimla taky kolegyně, když jsem se potkali na městě ještě s jejím manželem a on viděl pokemony, které my dva ne. No vylezlo z ní, že se ten den přihlašovala do IV GO několikrát v krátkem časovém intervalu. Takže druhý ban. Kolegyně ihned po tom IV GO odinstalovala.

V sobotu jme se dověděli, že shadowban dostal i další kolega, který IV GO používal pravidelně, a to snad 3/4 roku. Všiml si toho v pátek, kdy byl na procházce ve městě s manželkou a neviděl některe pokeše, co ona. Apku rovněž odmítl odinstalovat.

Přešel celý týden a shadowban stále trval. Jako první hlásila v pátek 25.8. kolegyně, že už vidí všechny pokemony. Trvalo ji to přesně 7 dní. Já stále neviděl nic. Až v sobotu 26.8. jsem najednou viděl na radaru Electabuzze a o chvíli později Eevee. Vědělk jsem, že shadowban je pryč. Trval mi 10 dní. No a v neděli skočil shadowban i kolegovi. U něj by to vycházelo na 9 dní, ale neví zda už neměl shadowban ve čtvrtek, protože ten den s nikým nechytal a tak nemohl porovnat, co vídí. To by pak odpovídalo taky 10 dnům. Vypadá to jako by ty shadowbany byly udělovány na 7, 10 nebo 13 dní. O delším banu, jak už jsem říkal, jsem nenašel žádne info. Podle čeho se uděluje délka shadowbanu, těžko říct..

Avšak všechno zlé je na něco dobré a tak i shadow ban má nějaké výhody. Jaké?

Viděl jsem míň pokemonu, a musel tak více chodit. S tím souvisí větší četnost protáčení pokestopu a pořád velká zásoba pokeballu. A samozřejmě rychleji vychozené vejce. Navíc pokemoni, co jsem viděl byli většinou pidgey, sentret, ledyba a spinarak, takže pokemoni vhodní na lucky evolve. Material na lucky evolve se sbíra opravdu rychle.

Nevýhody jsou jasné – nechytíte žádného lepšího pokeše ani nic evolvovaného. Raidy a boje v gymech jsou bez omezení.

Aplikaci IV GO si nechávám nainstalovanou a nevylučuji, že ji ještě někdy použiju. Možná se časem dočká vylepšení, takže nebude spůsobovat ban. Je to totiž skvělá aplikace a velký pomocník při třídění pokešů. Popravdě řečeno, nevím proč něco takového Niantic nezabuduje přímo do hry? Zábavnost by skokově stoupla. Ale chápu, že to bylo asi nad jejich síly…

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

33
Komentujte

avatar
21 Komentované diskuze
12 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
24 Už okomentovali
AyseHafsa10dragoSylatotHeroMakykolka Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Sylatot
Host
Sylatot

Nekde jsem cetl ze se muze dostat shadowban i za dva ucty na jednom mobilu mezi kteryma se hrac prepina, nevim ale zda je to pravda, mate stim nekdo zkusenost?

AyseHafsa10
Host
AyseHafsa10

Je to pravda ja som to tak dostal pred 2 dnami

Hero
Host
Hero

Tak já nevím, ale IV Go jsem naposledy použil před půl rokem a za poslední 2 měsíce mám už po třetí shadowban. Lítám pracovně po celém světě a poslední dobou se mě děje tento scénář jako dnes: dopoledne spokojeně chytám vše v Madridu odpoledne odlet do Prahy po příletu zapnu pogo a ejhle z pokémonů vidím jen plevel z 1 generace a z 6 pokestopů na dohled v nerby jen 2. Kolega co letěl se mnou tak měl hned několik pokémonů 3 generace jen to zapnul zároveň se mnou a jak říkám už se mě to stálo 3x i v… Číst vice »

Makykolka
Host
Makykolka

Ahoj všem, jsem moc ráda za tuto stránku a vaše vstupy, protože díky tomu jsem zjistila, co se děje s mojí hrou. V dost věcech se poznávám… Můj přiběh s shadowbanem začal 9.8. Také jsem odjela do Prahy na Čerňák s dcerou – 2x. Když jsem tam byla poprvé, můj avatar stál vytrvale stranou a zatím co dcera chytala neustále a měla kolem sebe průměrně tak 8 pokémonů já skoro nic. Nicméně jsem nakonec nějaké tři Kargoše chytla. Když jsme tam přijeli o dva dny později, tak jsem už neviděla vůbec nic. Dcera a manžel chytali Kargy i Unknouny a… Číst vice »

Pete
Host
Pete

Zdar lidi, chtěl bych se taky podělit se svou zkušenosti se shadowbanem. Dostal jsem ho za aplikaci IV GO. Já a taky jedna kolegyně a jeden koleka z party, co spolu chodíme na raidy. Aplikaci IV GO jsem si nainstaloval v pátek 12.8. Používal jsem ji do středy 17.8. Pamatuju si docela přesně, že v tu středu dopoledne jsem se do IV go přihlásil cca 5 – 6 krát v rozmezí půl hodiny. To bylo způsobeno tím, že hned nad políčkem s lupou je šipka zpět a já se několikrát překlikl a vyjel tak na úvodní stránku aplikace, odkud se… Číst vice »

Milan
Host
Milan

Zdravím všechny lovce:) Doplnil bych informace z vlastní zkušenosti se shadowban. Měl jsem ho cca 3 týdny a neřešil to. Dočetl jsem se o tom až na Vašich stránkách a sedělo to. Raidy, dobívání gymů i obchod fungovaly. Upozornění od Nianticu jsem žádné nedostal. Dostal jsem ho evidentně za časté používání (x-krát denně) IV GO. Není potřeba měnit hesla, nick, … Zrušil jsem pouze automatické přihlašování do IV GO. Přesně po 10-ti dnech se ukázala Beedrill. Někdo psal o možné výhodnosti Shadowban. Výhodné to není, dostáváte max. 100 stardust za pokeše, takže nedoporučuji 🙁 Musím ale souhlasit, že IV GO… Číst vice »

Pete
Host
Pete

A jinak dostáváš více než 100 stardust za pokeše?

slimmik1
Host
slimmik1

Tak jsem zřejmě shadowban nedostal, ale i přes to, že nepoužívám žádnou jinou appku ( IV, fly GPS, fake GPS a podobně), tak jsem nafasoval černočervenou varovnou obrazovku. I když na druhou stranu, volné pobíhání avatara po mapě nazávisle na vůli trenéra by mohly býti za létajícího avatara považováno. Ovšem jak se toho mám zabvit, to faaakt nevím. 🙂 Si to avatárek pochoduje sám dokolečka na place o rozměru cca 5x5m a najednou se mi rozběhne přes celé město, občas si udělá vteřinovou zastávku, zřejmě na vydýchání a hle už běží dál. Pak najednou cvak a jsem v původní výchozí… Číst vice »

Tony
Host
Tony

Ahoj taky jsem nejspíš dostal shadowban zjistil jsem to až v Praze když jsem si jel pro kanghaskana a on se mi vůbec neobjevil.to jsem byl docela nasranej 2 hodiny jedu do prahy a zbytečně. Používal jsem IV go nevěděl jsem že je to zakázány žádný varovný email mi nepřišel. Hned jsem tu aplikaci vymazal v neděli to bude týden co jsem to vymazal tak jsem zvědavěj jestli v pondělí to bude už cajk nevím jestli Teda je nutný si změnit přezdívku a heslo tak počkám a kdyztak zkusit ještě tohle a pak už nevím co budu dělat 😀

Tucnakomet
Host
Tucnakomet

Shadow ban jsem dostal za Iv go. Nevim kdy myslel jsem si že mám smůlu, ale když jsem pak byl s kamarádama venku tak se mi neobjevila eevee, gastley… Ale mohu raidit a chytil jsem i moltrese, takže vliv to má pouze na Pokémony kteří jsou v nearby a Wild.😀☺🙃

tony
Host
tony

ahoj už ti ten shadowban skončil?

_Fry_
Host
_Fry_

Asi jsem měl tento Shodowban pěkně dlouho. V posledních dnech se mi začali zobrazovat hodně II evoluce různých pokémonů a chytil jsem i Snorlaxe. Celou dobu mi to nepřišlo divné, jen jsem myslel, že mám smůlu 🙁

Lisumak
Host
Lisumak

Dostal jsem ban za aplikaci All G2, je to apka na IV a All G je pro Iphony a kamarádka ho taky za to dostala. 7 dnů plevelu zamrzí. Nikdy jsem před tím nic nepoužíval, měl jsem to 3 dny a hned mi ho loupnuli. Tak jsem to odinstaloval a po sedmi dnech je zase vše jak má být a už to nechci, raději si to v klidu spočítám v on-line kalkulačkách na netu.

SB
Host
SB

Včera mi ban skončil, tedy shrnuji:
– od 29. 5. jsem si jej všiml (je ale možné, že začal již dříve), užíval jsem IV GO několikrát denně,
– 31. 5. jsem odinstaloval IV Go a změnil svůj nick, heslo na google jsem neměnil,
– 10. 6. ban odezněl (tedy po 10 dnech).

Mr.jelito
Host
Mr.jelito

Tak vazeni. Jak uz jsem psal vyse. Ja mel BAN od 25.5. nebo 26.5. Po tom, co se zde zacalo diskutovat o pouzivani IV Go, jsem ho prestal pouzivat minuli tyden v sobotu. Ted ve cvtrtek jsem jeste tuto aplikaci odinstaloval a zmenil heslo. Dnes jsem rano chytil Raticate a Furret. Na radaru jsem videl bulbasaura, takze si myslim, ze uz to mam cajk. Druhy vyvojovy stupen jsem nevidel ani nepamatuju. Takze vse je ok cca 7 dni po tom co jsem prestal pouzivat IV GO. Pekne me ale stvou. To ze je toto zakazane jsem nevedel a nebyt tohoto… Číst vice »

Hangman07
Host
Hangman07

Ja jsem to psal jiz na foru, tak to upresnim. IV Go jsem mel cca tyden, asi tak 5x denne delal kolem 400 pokemonu. 23.5. prisel ban, 24.5. jsem zjistil co se deje, prestal pouzivat iv go a odinstaloval. Pak sla smrst zprav na Niantic- bezva komunikace s robotem Jasmin – proste o nicem.. 26.5. zmena hesla. Dalsich 8 dni plevel, ale vetsi vyskyt Magnetmitu, Magikarpu a Horsea nez obvykle. Od te doby potkavam vse mozne i s CP pres 1800. Obchod fungoval bez problemu a vejce take. Varovani neprislo zadne. Shadownban je asi vyhodny, pokud nekdo potrebuje XP, protote… Číst vice »

samotář
Host
samotář

..asi tak 5x denne delal kolem 400 pokemonu… 🙂 Zachycení pokeše od prvního záchvěvu, přes rozhodování (zda a čím chytat, čím krmit), až po závěrečnou animaci mi trvá v nejjednodušším možném případě (blesková volba, záchyt prvním hodem) cca 25 sekund. 400×25=10000s. To jsou prakticky tři hodiny čistého času stráveného chytáním. Denně. Žádné přesuny, žádné stopy, žádné chybné hody, žádný odsun plevelu do kafilérie. Hm. Zkraje roku jsme tu četli pohádky o bájné Kampě, na niž pokeši leží ve vrstvách a kde zkušenosti přibývají tak rychle, že již za čtyři měsíce od spuštění hry hráči bez podvádění překonali 38 level a… Číst vice »

G259
Host
G259

Ja jsem zjistil ze mam ban ve ctvrtek a preslo to v utery, pouzival jsem IV Go nekolikrat za den, jen jsem odinstaloval IV Go, nic jinyho jsem nedelal, ale nevim, jak dlouho jsem mel ban nez jsem to zjistil, odinstalace probehla ve ctvrtek.

kebo293
Host
kebo293

IV go i IV fly mám naistalovené, používám jen IV go a to vždy jen když mám 900 a víc pokemonů což je u mne tak jednou za 10 dní abych vyházel odpad a zatím vidím vše, jak psal SB, tak já včera jsem chytil asi 5 vyšších vývojovejch stadií což odpovídá tomu, že Shadowban nemám. Evee mám na každém kroku za poslední 2 dny cca 100 candy. Takže to může být také zvýšeným používáním aplikací, pokud to používáte 3x denně tak na vás zřejmě lépe přijdou. Nebo může mít SB nižší lvl než jeho manželka a zároveň nižší než… Číst vice »

SB
Host
SB

IV Go jsem používal cca 3 x denně (cestou tramvají do práce, z práce a na oběd 🙂 , abych si popsal nové úlovky). Odinstalován jej mám už více než 9 dní a zatím pořád vidím jen ten popsaný plevel (ještě navíc vidím meowth, goldeen a tentacool). Heslo na gmail jsem ale zatím neměnil – prostě jsem jen provedl odinstalaci a přejmenoval jsem svůj nick.

Manželka je level 28, já jsem level 34 – takže v tom to nebude.

S těmi eevee na každém rohu to radši ani nechci slyšet, ó já nemravný potrestaný podvodník 🙂 !

LP3W7
Host
LP3W7

Vyřešilo se to nebo ne? Jsem na tom teď stejně jako ty a zistil jsem až dnes, tak doufám, že za týden bude vše OK …

Mr.Jelito
Host
Mr.Jelito

IV GO jsem používal a musím říci, že od rock eventu, od jeho konce jsem neviděl nic kloudnýho. Tedy od 25.5.2017. Mám tedy podezření na Shadowban. Jestli to tak je, tak mě opravdu štve, že NIANTIC nedá žádnou hlášku, protože jak má pak člověk vědět, že dělá něco špatně. IV GO nepoužívám někdy od minulého týdne, ale heslo jsem změnil až včera. Jinak jsem IV Go používal a přišlo mi to jako dobrá věc. Mě jako tatínkovi od rodiny to ušetřilo spoustu času, který bohužel nemám. Jak psal „SB“ je to teď mnohem menší zábava. No jsem zvědav, kdy uvidím… Číst vice »

Zouby52
Host
Zouby52

Kvuli tomuhle infu jsem odinstaloval IV Go. Zatim jsem ban nemel a nemam, ale nechci riskovat. Stve me to hodne, protoze mi to pomahalo porovnavat movesety a zjisteni IV bylo v cuku letu. Takhle abych po lovu doma jeste dlouho porovnaval a tukal do kalkulacky a na to zase cas nemam, jelikoz mam praci a rodinu. Holt to znamena min hrani a mozne omrzeni a odinstalovani. Chapu proc to jde proti botum a mapam, ale IV je jen uzitecny stat navic plus kdyz si nepamatuji movesety, tak jsem mel moznost se rozhodnout co vyhodim a jednou jsem chtel mit vsechny… Číst vice »

Mysakusak
Host
Mysakusak

Myslim ze shadowban je udelovan na zaklade mnohem slozitejsi analyzi, nes se zde pise. Niantic podle mne vyviji AI (Umnelou inteligenci, mozna na bazi neuronovych siti), ktera na zaklade chovani uzivatele pozna, jestli to je boot, nebo skutecny clovek. Zkuma pravdepodobne hraci cykly (pokud v noci nespite, asi nejste clovek), smer a typ pohybu, skoky (spoffing). Podle mne Niantic dokaze detekovat vetsinu podvodniku, ale umylsne nastavuje mez detekce na minimum, protoze nechce banovat hrace, ktery do toho spadnou omlylem. Prece jen AI je jen AI a neni neomylna (nastesti 🙂 ) ..

samotář
Host
samotář

…Niantic dokaze detekovat vetsinu podvodniku, ale umylsne nastavuje mez detekce na minimum…

Když vidím gymy v okolí, které jsou jeden jak druhý ze dvou třetin obsazeny na dálku hrajícími hráči, pochybuji o tom, že to Niantic dokáže. A přitom by nebylo asi vůbec těžké spočíst, že se tito mezi gymy přemísťují rychlostí světla (už jsem několikrát takové přeskoky mezi gymy v dohledu viděl). Velmi by tím pomohli začínajícím hráčům a ti by jim třeba přivedli další. Takto o ně přicházejí.

SB
Host
SB

Mi se vzácnější pokémoni neobjevují od cca 29. 5. Do 31. 5. jsem měl nainstalováno a pravidelně používal IV Go. Myslím si tedy, že mám shadow ban – zobrazuje se mi v zásadě jenom: a) plevel: – nidoran, nidorino, – rattata, – sentret, – murkrow, – wooper, – marill, – natu, – ledyba, – zubat, – magnemite, – poliwag – psyduck, – ekans, – spinarak, – snubbull, b) užitečný plevel: – pidgey, – paras, – hoppip, – krabby, – bellsprout, c) užiteční pokémoni: – geodude, – magikarp Z vajec se mi líhnou všichni možní bez omezení. Neviděl jsem od 29.… Číst vice »

Čumajdan
Host
Čumajdan

Mě se vzácní Pokemoni neobjevují ani tak. Tak je to jedno. 😀
Ale fascinuje mě, jak řeší aplikace na zjišťování IV (vím že je to kvůli vytíženosti serverů), ale na ghosty a fake GPS se krátcí.

Sirsoob
Host
Sirsoob

Palec nahoru. Srozumitelne.