Level 3 Raid Bosové – L3/T3 Hardcore Challenge (Sezóna I)

Pokud se po Gym Reworku cítíte ztraceni anebo jste z něj zklamání, tak nejste sami. Je nás spousta. Naštěstí Niantic nechal ve hře poměrně dost prostoru na to abychom si jí mohli vylepšit 😉

Prolog

Mnoho hardcore hráčů po celém světě bylo z gym reworku značně zklamáno. Staré spory mezi barvami najednou byly zapomenuty a GPS spoofeři jsou najednou vnímání jako vítaná pomoc u „těžkého“ Raidu anebo když je potřeba „vykopnout“ pokémony z dříve nedotknutelného Gymu.

Jenomže pokud strávíte mnoho měsíců bojem o území a neustálým vykopáváním spooferů, tak vám prostě nejde jen tak někomu „přenechat gym“ abyste měli bez práce goldy anebo si vedle něj stoupnout v raidu a chovat se jako nejlepší kamarádi.

Navíc co si budeme povídat, tohle má byt end game?

Chcete se stát šampiónem?

Buď se můžete se současným stavem hry smířit, odinstalovat hru anebo se vydat na cestu za titulem šampióna. Stačí k tomu jediná věc. Porazit všechny L3/T3 raid bosse sólo.

Připravte se však na to, že to rozhodně nebude lehká cesta. Vyžaduje to velmi dobrou znalost pokémonů, miliony stardust, který investujete do elitních pokémonů a mnoho hodin tréninku.

Ve výsledku dosáhnete toho, co jen zlomek hráčů na světě. A popravdě tím to nekončí 😉

Raid Bossové

Předpokládáme že Niantic bude v budoucnu jednotlivé raid bosse v gymech točit. Ti současní jsou tam hlavně jako příprava na legendární pokémony. Aby každý hráč měl čím je porazit.

Alakazam CP: 22646

Alakazam patří mezi slabší raid bosse i přes největší CP z L3 bossů. Ačkoliv má nejsilnější útoky, jeho slabinou je počet HP. Tedy čas není akutním problémem.

Alakazam je čistě psychyc pokémon, takže jeho slabinou jsou dark útoky.

Několik Tyranitarů (dark/rock) s Bite/Crunch jej dokáže sejmout. Jen pozor pokud bude mít Focus Blast (fire, 140). Dokáže sestřelit slabšího pokémona na jednu ránu.

Arcanine CP: 17832

Arcanine je obtížnější, protože má větší množství HP. Je tedy potřeba soustředit se na pořádné DPS.

Arcanine je čistě fire pokémon, jeho slabinou tedy je water, rock a ground.

Proti Aracnine se osvědčil Tyranitar s Bite/Stone Edge. Má vše co potřebujete. Super efektivní útoky a rezistenci proti ohni.

Jako alternativa jde použít Golem s Rock Throw (ostatní útoky nemají dostatek DPS).

Možná vás napadlo použít Veporeona. Pozor ten nemá dostatečně velké DPS, může však být v zadní řadě pokud DPSka odpadnou a dotáhnout to do konce. Jen pozor na Arcanine s Wild Charge (elektrika).

Flareon CP: 21155

Flareon patří mezi nejtěžší L3 pokémony na odsólování. Stačí jedno zaváhání a už ve sám to nepodaří. Záleží také na útocích, které dostane.

Na následujícím videu použil trenér Golemy, kteří jsou proti útokům Flareona odolní, s útoky Rockt Throw a Stone Edge. Ty naopak způsobují zvýšené poškození. Golemové mají CP 2875, což odpovídá 100% IV na levelu 39 (lze je tedy získat na level 38).

Gengar CP: 19768

Gengar byl druhý raid boss, který byl odsólován a právě u něj se zrodila myšlenka, že hra dokáže nabídnout pro hráče pořádnou výzvu.

Gengar je ghost a poison pokémon s poměrně velkým attack. Pokud si nebudete dávat pozor dokáže poměrně rychle zlikvidovat vaši útočnou šestku. Navíc vydrží o něco více než Alakazam.

Nejjistější volbou proti Gengarovi je Tyranitar s Bite a Crunch. Má dostatek HP i útoky.

Můžete proti němu však nasadit i Dragonite se STAB útoky Dragon Breath, Dragon Tail, Dragon Claw, Outrage.

Pokud nemáte problém s časem dobře poslouží i Gyarados s Bite a Hydro Pump nebo Crunch.

Naopak jestli nestíháte na čas (jste menší level) můžete zkusit zerg taktiku Gengar (Shadow Claw/Shadow Ball) anebo Espeon (Confusion/Futuresight) ale bude to fakt výzva.

Jolteon CP: 19883

Jolteon prozatím nebyl poražen.

Machamp CP: 18144

Machamp je považován za nejslabšího z L3 raid bossů. Dokáží jej s přehledem odsólovat i zkušení hráči s pokémony level 30.

Machamp je čistě fighting pokémon, který se vám bude hodit pro L4 raidy 😉

Tento souboj je hlavně o to sejmout ho co nejdříve. Problém s časem není, jen je silný a dokáže nezkušené hráče rychle vyřídit. Hodně také záleží jaké mu hra přiřadí útoky.

Nejlepší volbou proti je Dragonite, protože má velmi silný útok a díky Flying dostává menší damage od Machampových útoků. Pokud má váš Dragonite Hurricane, bude proti Machampovi navíc super efektivní. Mimochodem pokud máte Dragonite s Dragon Tail a Hurricane určitě si jednoho nechte.

Pokud máte silné draky většinou stačí dát dostatek DPS, abyste poslední místa doplnili něčím co Machampa dorazí.

Na druhou stranu pokud si chcete užít opravdu zábavu zkuste sejmout Machampa pomocí Espeona, Alakazama anebo Exeggutor s psychic útoky.

Vaporeon CP: 16696

Vaporeon je taková Blissey L3 raid bossů. Není problém přežít ale prostě dochází čas. Záleží u něj na tom jaké DPS dokážete při boji vytvořit.

Vaporeon je čistě vodní pokémon, takže je náchylný na elektriku a grass. Grass pokémoni jsou navíc proti vodě odolní, takže nemusí tolik uhýbat.

Podle čísel vychází nejlépe Venusaur s Vine Whip a Solar Beam.

Druhý je Exeggutor se Solar Beam.

Někteří trenéři kvůli hrubému DPS umísťují do první řady Jolteona a snaží se dát co nejvíc DPS (bez uhýbání).

Závěr

Takže pokud jste chtěli pořádnou výzvu, tak tady jí máte. Udělejte si seznam s L3 raid bossy a jděte odškrtávat. Pak napište kolik ze 7 už jste dali a jak vám to šlo. Schválně jestli tady budeme mít nějakého šampiona, který jednou dá všechny.

Btw. ti z vás se silnějším telefonem můžete vše nahrávat a pak dát na YouTube, případně mi poslat video a já jej sestřihám 😉

Abych nezapomněl, už teď se dávají L4 raid bossové ve 3 lidech. Podle simulátorů jdou někteří bossové i ve 2 lidech. Třeba ti nejlepší založí Elitní 4ku a ta bude dávat i legendární raidy 😉

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

70
Komentujte

avatar
35 Komentované diskuze
35 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
37 Už okomentovali
DougyGiro91Mikyy5910Toobik113micska71Mysakusak Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
WendigoTV
Host
WendigoTV

Není Focus Blast Fighting útok??? 😉

LUKKOCI
Host
LUKKOCI

Jo a ještě jedna věc. Jak se pozná SHINY pokémon?

Riiiederner
Host
Riiiederner

Ma jinou barvu magikarp je myslim zlaty gyarados je pak červeny myslim že jini zatim nebyli a magikarp momentalně ani neni k chyceni

Tajiste
Host
Tajiste

Přesně tak….shiny už není. Byl jen přes Water festival. Chytil jsem cca 150 magicarpů, z toho jeden shiny (zlatej). Momentálně z něj mám Gyaradose (červenej)2600+ (lvl 31).

Romulus
Host
Romulus

super článek a další výzva do hry! Díky

Lukkoci
Host
Lukkoci

Onuz neni evolucni item na 7day streak?

RajauCz
Host
RajauCz

Je, jen se už nezobrazuje nahoře ale úplně dole v přehledu 😉

mirda208
Host
mirda208

Teď jsem protočili a v týdením bonusu jsem měl Metal Coat , ale točil jsem gym.

LUKKOCI
Host
LUKKOCI

taky jsem točil gym a už 2 týdny po sobě nic…

mmme730
Host
mmme730

Včera pětkrát na Arcanine a nic. Nejlepší byl Golem se zemními útoky. Ty mít dva, tak je po bossovi. Tyran s Bite a Stone Edge byl taky ok. Rhydon ušel. Dragonite také. Vaporeon je pomalý. Nechybělo mi moc.. ještě víc vytuním Tyranitara a půjde to.

mmme730
Host
mmme730

Level 34. Vše vylevelováno na max, krom toho Tyrana. Ten je trprve cca 2600. Málo candy 🙂

mmme730
Host
mmme730

Jo a Arcanine měl el. utok!

mmme730
Host
mmme730

Znovu na Arcanine tentokrát s čistě ohnivými útoky. Nejlepší byl Tyran a Gyaradosové s Bite. Zemní útoky Golema a Rhydonů tentokrát selhávali. Byli pomalé. Nedal jsem ho, ale už chybělo fakt málo..

Mysakusak
Host
Mysakusak

Tak jsem sel podruhe sam na Machampa. Optimalizovana sestava: Dragonit (Huricane) (CP 3000) Espeon,Espeon, Alakazam (3xFuturesight) (cp kolem 2400) Execute+Blissey (primarni utoky psychic, sec solar a hyper beam) (CP2500, 2800) Zkousel jsem to 5x s obmenami, stahnul ho na 15% a nedal to. Dobyvani L10 gymu po staru bylo proti tomuhle brnkacka a nuda (nemluvim o dobyvani gymu ted, to je traparna) Tady pokud nevyhrajete propalite pass + metrak surovin na resuscitaci a nedostaneta ani bod XP … Dobra zprava je ze vim co dal: – Je mozne pouzit druho vlnu , vic nez 6 pokesu (v casovem limitu) –… Číst vice »

Kejmlp
Host
Kejmlp

Dnes jsem dal Machampa sólo na druhy pokus,použil jsem 3x Dragonite(3,1.3,0 a 2,9),1x espeon 2,5 a 2x gyarados (3,0.3,0)těsně v limitu ale slo to

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Dnes jsem aktualizoval, a zkusil první raid po návratu z dovolené. Chod hry naprosto příšerný. Ale naprosto. Zkoušel jsem Muka a na první pokus mě to vyhodilo po odpočtu před battlem. Druhý pokus se sekl odpočet a napsalo mě že to jsem to nestihl v čase. Na třetí pokus jsem se tam dostal a vykoplo mě to po třetím kousku. Tak to byla poslední kapka a odcházím nasranej. Tohle měla opravit ta aktualizace nebo co? Končím.

Bruno
Host
Bruno

Při útoku na Vaporeona mi 4. pokémon nevyskočil, ze žluté čáry života měl najednou soupeř tak 95% zelené a byl konec, jen doběhl čas. To stejné při druhém pokusu. U L2 mi to nedělá, ale tam to zvládám se 2-3 útočníky.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Flareon byl sejmuty v jednom nasledujici kombinaci:
Rhydon (lvl 39, 91 IV, Mud Slap+SE), Golem (lvl 39, 93 IV, RT+SE), Golem (Lvl 39, 100IV RT+EQ)
(Machuwhang text z pokemongohub).

Zbyva Jolteon …

Albert Neri
Host
Albert Neri

Dnes jsem zkusil dva raidy L3. Jednou Jolteon, jednou Arcanine. U Jolteona to bylo těsně před koncem jeho působení v gymu, a hra mi spadla, takže žádné poznatky. U Arcanina to bylo lepší, ale jen v tom smyslu, že jsem s ním bojoval. Ale neúspěšně. Jsem level 26, takže zkoušet to sám, bych doporučil až od levelu 28. Dnes vyšel nový update, není jeho součástí něco, co by napravilo ten Gym rework trapas?

CertTom
Host
CertTom

Článek jsem si vytiskl (výborný návod!). Vyrazili jsme s kamarádem (lvl 34 – zná perfektně strategii i sady útoků) na Jolteona. Myslím, že dobrýma Rhydonama a opravdu rychlým připojením by to šlo i v jednom. Nám zatím odolal. Ve dvou je to hračka.

Frankie
Host
Frankie

Mam dotaz, pred updatem jsem ponekud nerozumne investoval dusty, takze ted mam problem. Ale z jineho soudku. Jsem lvl 34 a mam top pokese drak 3335 a tyran 3280 kazdy navysovani stoji 10 a 8 candy. Ma smysl do nich dale investovat nebo se snazit budovat dalsi? Potom mam skveleho exegg skoro 2700, gyara 3005 a potom spis obrance a prekrmene rydony, dobrej machap ale jen necelych 2200 pak nejaky dobry vap a tim ti hasne. Do ceho cpat energii? Je to na tydny, mesice…

Mysakusak
Host
Mysakusak

Potreboval bych pokemony od Hatori Hanta. Nemate nekdo kontakt ?

Snehurva
Host
Snehurva

Zatím jsem na 3lvl raid nešel, protože raid passu je málo a zatím se mi nechce utrácet 😊
Jinak Snorlaxe jsme dali ve 4 lidech.

Mr. Colombo
Host
Mr. Colombo

tak jsem se nakonec rozhodl…. kvuli slabemu telefonu me v podstate neslo bojovat. Daval jsem jeden utok cca za 10 sekund. Dnes mi prijde novy telefon. Uz de tesim jak male dite 😀
ps: je to trochu i kvuli vam vsem tady. kdybych to tu neprocital tak na to kaslu.

Zveba
Host
Zveba

mám pouze jeden problem a to ze kdyz bitva začne je odpočet na 165-170 vteřinách což je nepříjemný hendicap

Gripen
Host
Gripen

Podařilo se mi porazit sólo už dvakrát Arcanine. Dnes podruhé v poslední sekundě. Vždy jednotkou vapek se dvěma palmama.
Pak sem dal ještě sám Alakazama. Ale to jsem držel dva telefony (i od kluka) a mydlil ho obouruč. To je pak hardcore, kdy kterou rukou klikat a kdy podržet charge… 🙂
Od Vaporeona jsem dostal třikrát naprdel. Ale poslední pokus byl tak tak, chyběl možná jeden,dva útoky….

vokoman77
Host
vokoman77

Zatim sam jen alakazam, tyranitar bite/rock crunch a gyarados – bite/hydro pump

Rayes
Host
Rayes

Perfektni clanek hned mam chut na odvetu s machampem a par schopnych draku mam

Mysakusak
Host
Mysakusak

Jo !!! To je vyzva !!! Uz na tom par dni pracuju (teoreticky i prakticky) … Zatim jsem dostal po cuni , ale teorri mam zmaknutou …