Nové gymy

Nové gymy byly spuštěny 22.06.2017 zhruba v 22:00.

Gymy (česky stadióny) jsou místa, kde mohou poměřit síly hráči mezi sebou. Do každého gymu se vejde maximálně 6 pokémonů. Všichni obránci musí být ze stejného týmu.

Pokémoni v Gymu

Pokémona můžete do gymu přiřadit:

 • Pokud jste si vybrali tým (na to potřebujete minimálně level 5)
 • Pokud je v gymu místo. Maximální množství pokémonů v gymu je omezeno na 6.
 • Pokud je gym stejné barvy jako váš tým, popřípadě je šedivý.
 • Pokud stejný pokémon v gymu ještě není.
 • Pokud má pokémon na maximum HP (životy).
 • Pokud jiný hráč právě gym nedobyl a hra čeká na to až přidá. Doba je zhruba 10 minut (v současné době obsahuje hra chybu, kdy i po přidání se musí čekat, lze jí však obejít když všichni hráči přidají pokémona naráz).

Pokémoni jsou v gymu řazení podle toho, jak je hráči postupně přidávali. Nejdříve je ten prvně přidaný, ten také čelí jako první útoku.

Motivace

Pokémon v Gymu má určitou motivaci, ta je znázorněna srdcem. Motivace u pokémona postupně klesá. S ní i CP, které odráží hodnoty útoku, obrany a výdrže (HP). Klesání motivace se zastaví na určité hodnotě.

Pokud je pokémon v boji poražen, tak motivaci ztratí jednorázově. Vychází to zhruba 1/3 z celkového množství. Tedy pokémona s plnou motivací je nutné porazit celkem 3x. V případě, že motivace klesne na 0, tak se pokémon vrátí k trenérovi.

Naopak pokémon motivaci získá, když mu dáte berry. Všechny berry až na goldern rozz berry přidávají stejné množství motivace. Goldern Razz Berry obnoví všechnu.

Berry můžete dát libovolnému pokémonovi. Jako odměnu získáte +20 Stardust a +20  zkušeností.

Pokécoin z gymu

Pokud pokémon dokázal uhlídat Pokémon gym alespoň 1 hodinu, tak se vrátí s určitým obnosem PokéCoin.

Počet získaných pokécoin je 1 za každých 10 minut, kdy Pokémon brání gym. Maximálně lze získat 50 pokécoin za den dohromady od všech pokémonů, co se daný den vrátí. Tedy stačí aby váš pokémon vydržel v gymu 500 minut, což je 8 hodin a 20 minut.

Gym Badge

Gym Badge získáte za protočení disku nad gymem. Dostanete se tam kliknutím na ikonku v pravém dolním rohu, anebo kliknutím na strop gymu ve výpisu bránících pokémonů.

Gym badge má celkem 4 úrovně. Základní, bronzovou, stříbrnou a zlatou. Úroveň je reprezentována barvou lemování badge.

Čím vyšší úroveň daného gym badge máte, tím více věcí za protočení disku nad gymem získáte (jsou zobrazeny žlutým podbarvením). 1 věc získáte navíc pokud je gym v držení vašeho týmů (je podbarvena modře).

Na zvýšení úrovně badge potřebujete určitý počet BP (badge point). BP vidíte znázorněné čárkou pod obrázkem badge. Čím vyšší úroveň gym badge tím také získáte za protočení disku více zkušeností.

Úroveň gym badge Potřebných BP BP celkem Bonusový věcí *XP za protočení
žádná 0 0 +0 25/31
bronzová 500 500 +1 50/63
stříbrná 3500 4000 +2 75/94
zlatá 26000 30000 +3 100/125

* Pokud gym drží váš tým, tak získáte o 25% více zkušeností

BP získáváte následujícími akcemi

Akce BP
Protočení disku 5
Vložení pokémona do Gymu 100
Nakrmení pokémona 10
Poražení protivníkova pokémona CP obránce/100
Bránění gymu* 1/minuta
Poražení Raid Bosse 1000

* BP získáte až když se pokémon vrátí domů.

Jeden z nejefektivnějších způsobů jak získat zlatý gym badge je nonstop Gym bránit. V následující tabulce víte jak dlouho musí celkem gym bránít pokémon pro jednotlivé badge.

Badge Doba
Bronzový 8 hodin 20 minut
Stříbrný 2 dny 18 hodin 20 minut
Zlatý 20 dní 20 hodin

Seznam gym badge a jejich stavu najdete ve svém profilu po kliknutí na obrázek vašeho avatara. Najdete tam i celosvětovou mapku, kde jste vlastně badge získali.

Boje o gymy

Pokud drží gym hráči z jiného týmu, tak na něj můžete zaútočit. Pokaždé když vyhrajete tak motivace obránců klesne a s ní i CP. Pokles je zhruba o 1/3 z celkového CP. Takže každý další útok je o dost snažší. K útoku můžete použít až 6 libovolných pokémonů, které máte. Podmínka je, že musí mít alespoň 1 HP.

Taktika 2/9

Za normálních okolností musí být pokémon poražen 3x než vypadne z gymu. Mezitím je možné jej však přikrmit berry a tak Gym bránit. Existuje však taktika synchronizovaného útoku, který využívá herní mechaniku 2/9.

Když se hráč zapojí do útoku na stejného pokémona tak se přidá k boji v případě, že bránící pokémon má více HP (životů) než 2/9 (dvě devítiny, cca 23%). Pokud má však pokémon pod 2/9 HP tak se vytvoří samostatný souboj (nová instance).

Taktika 2/9 je postavena na tom, že pojedou samostatné 3 instance souboje a bránícího pokémona porazí ve všech 3 naráz. Tím mu ubude všechna motivace (1/3 * 3).

Příklad:

 • Hráč 1,2,3 zaútočí na pokémona. Uberou mu životy tak, aby mu zbývalo pod 2/9 (pod 23%). Hráč 1 v boji zůstává a čeká. Hráč 2 a 3 opustí souboj.
 • Hráč 2 a 3 zaútočí na pokémona. Vzhledem k tomu, že se jedná o novou instanci souboje tak začínají znovu. Uberou mu životy tak aby měl pod 2/9. Hráč 2 zůstává a čeká, hráč 3 opouští souboj.
 • Hráč 3 zaútočí na pokémona. Dostane jej pod 2/9 (pod 23%).
 • V tento okamžik všichni hráči dorazí svého pokémona v jeden okamžik. Ten ztratí kompletně celou motivaci.

Proti této taktice neexistuje v současné době obrana. Pomocí 5ti Machampů jde takto porazit i namaxovaná Blissey.

V následujícím videu je ukázka takového souboje z pohledu 3tího hráče.

Další doporučené čtení

 • Gym Raid – Co jsou Raid Bossové a jak fungují Raidy.

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

296
Komentujte

avatar
143 Komentované diskuze
153 Odpovědi na diskuzi
1 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
122 Už okomentovali
EmeldirZebricka19RussulagriseadragoCuilehayes Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Deshi22
Host
Deshi22

Holt člověk musi doufat, že mu pokemony bude krmit spoluhráč, který má gym blízko.

LUKKOCI
Host
LUKKOCI

Takže Raidy jsou opět k ničemu, protože jestli to bude od levelu 35, tak si ho dost dlouho ještě nezahraju… Nechápu tenhle postup…A ty slabá odměna za pokémony… Hmmmm asi to přestanu hrát na bitvy, ale vrátím se jen k občasnému zalovení si…

Moro
Host
Moro

K raidům -našel jsem zprávu (mobilmania.cz) , že bude probíhat jejich betatestování, ke kterému jsou přizváni hráči LVL35+. Pro ostatní se bude rozšiřovat posléze.

WallZmar
Host
WallZmar

Tak se mi vrátil Gyarados… Dostal jsem 2 coiny… Myslím že důvod změny je jasný, kdo si coiny nekoupí, takřka žádné mít nebude. Pay to win!

Pete
Host
Pete

Teď jsem četl na FB Nianticu, že ty RAIDY na bosse budou jen pro hráče od levelu 35 výš. Naštěstí mi do levelu 35 nechybí moc. Zatím z nových gymů nejsem vůbec nadšený 🙁

Martin
Host
Martin

hraji v JH a nyní nás tady s levelem 35+ je tak málo že nedáme do hromady ani tým 4+ členů

sevanan
Host
sevanan

Hraješ v JH? Zajdi do diskuzního Fóra sháním další hráče z JH a okolí..jaký máš nick?

Martin
Host
Martin

Muj nicj darkhuntermad hraju za cerveny tym

slimmik1
Host
slimmik1

Tak uvidime, ale raid pass mi prisel na lvlu 25, takže zatím čekám, jak to s raidy bude.

Cypakus
Host

Tak to jsem asi s 26tým levelem v háji =/

LUKKOCI
Host
LUKKOCI

Zatím z toho mám rozporuplné pocity… když nebudete mít čas se starat o pokeše v gymech, jste v háji. Nemluvím ani o tom, že pojedete někam na výlet na druhou stranu rpubliky, kde vám pokeš vydrží cca den?? Mě takhle držel na moravě 3 týdny… boje o gymy? Další časová ztráta… zatím mi přijde změna na grafiku pěkná, ale na logičnost bojů nic moc, nehledě na to, že coiny dostanete až při návratu. Stálo by za to, aby se vám na účet připisovaly hned po dosažení každé hodiny od pokeše…

Jakub
Host
Jakub

Ciste nahodou od kud jsi? ☺️

stefan
Host
stefan

a tak dobre je ze muzu krmit ostatnim pokemony a oni me meho, takze pokud to lidi budou delat tak to tak spatne neni, preci jen ty berry jsem vice mene kuli misto v batohu casto vyhazoval

zdenok
Host
zdenok

Tak teď se teprve ukáže, kdo má rychlý telefon a data. O datovém limitu nemluvě…

Martin
Host
Martin

mám pocit že nyní pokémoni berou strašně moc dat oproti před zavedením nových gymů

PecousBici
Host
PecousBici

Jo a vsichni si nase vymazlene Blissey muzeme strcit vite kam? Neuveritelne rychle klesa CP. Kdyz si vezmu, ze power up na vyssim levelu stoji 10 candy a prida vam cca 20 CP, tak to vam vyklesa v gymu asi za 15 vterin……No nevim, nevim, opravdu nevidim zadnou silnou motivaci o gymy bojovat….Mozna se pridavat na opustene a stejnobarevne gymy, ale bojovat o ne a pecovat o gymy je naprosty nesmysl. To by clovek musel lezet na posteli, mit kolem sebe ctyri pokestopy a pet gymu a narizovat si budika v noci na krmeni……

PecousBici
Host
PecousBici

Ahojte tak za me je to celkem o nicem. Nez dobudes gym, tak to sestakramentsky trva, pak tam das sveho vymazleneho pokemona, jeste nez odejdes ma o 200cp min a za par hodin ho mas zpatky a vydelek je 6 coinu! Krmit ho kvuli dustu nema smysl. 20 dustu za nakrmeni je uplna blbost…..Tak zaverem, je to nove a tesim se na bossy, ale jinak dosti nepouzitelne……

WendigoTV
Host
WendigoTV

ale vem si, ze abys dostal debilnich 10 coins, musel si pokemona udrzet 21h. Za me rozhodne plus za rychlejsi prijem coinů.

Jirka
Host
Jirka

Rychlejsi prijem coinu pro hrace ve vetsich mestech mozna, ale mensi mesta a vesnice zase prd…protože tam ti toho mona nikdo nesunda a sam nevypadne 🙂 mam 5 stadionu ve meste a moni mi tu drzi uz den a x hodin…kdyz to někdo teda casem v budoucnu prijde naaahodou vymlatit tak se mi vrati vsichni s tim, ze dostanu 50 coinu? Vazne? 😀 nehlede na to ze timhle systemem zabili vsechny odlehlejsi stadiony 🙂 vsak nema absolutne smysl je obsazovat

alsh
Host
alsh

Podle toho, co jsem viděl, tak Blissey, Tyran…, snorlax dragonite a gyarados do gymu nepoužitelý, pokud nejste na úřadu práce a máte na to celý den, navíc pokud nemáte golden berry, tak je podle mě nějaký omezení na počet razz berry co dáte svýmu pokémonovi, protože já ho chtěl dát do plna a už mi nešlo mu dávat razz berry. V druhým gymu mám espeona a ten za celý večer přišel o necelý 200 CP, což proti ostatním (dragonite i tyranitar o nějakých 1500 CP),což je teda ohromný rozdíl…

Holyster
Host
Holyster

Nahodil jsem vxera celkem 6 kousku a do rana nasbirali celkem 25 hodim v gymu nez vsichni vypadli. Dostal sem za prvni medaily a 21 coinu. Porazil jsem v gymu jednoho pritivbika pouze jednou a ubyli mu ze srdicka max 1/4. Nevin jestli to oak bude zbyvat rychleji, ale mne ti pripada ze v jednom bude cistka plneho gymu trvat docela dlouho…

m
Host
m

Tak už vím co mi tak asi nejvíc vadí. Situace: souboj proti jednomu pokemonovi. Na strem gymu jsem ho porazil, ten šel s brekem domu a ja obsadil gym. Jeden souboj a bylo hotovo. Nějaká minuta času. Souboj na novem gymu je, ale nasledovný. Třeba dnešní ranní Blastoise. Vlezu do gymu nasadím Jolteona uberu Blastoisovi trochu života. Další boj, hra mi nabídne na první místo boje škebli (not verry effective) přepnu na Jolteona uberu trochu života. Další boj, hra mi nabídne na první místo boje škebli (not verry effective) přepnu na Jolteona uberu trochu života. Další boj, hra mi nabídne… Číst vice »

WallZmar
Host
WallZmar

Tak jsem zkusil z Gymu vyštípat cizí tým (měli tam 4 Pokémony) a musím říct, že je to extrémně časově náročné… Pokaždé jim ubylo tak 400 CP. Nějak se toho nového boje o gymy děsím…

Jirka
Host
Jirka

A to si predstav kdyz tam stojí nejaky spoofer a healuje si ty mony 😀

samotm
Host
samotm

Za mě teda děs. Motivace ubývá strašně rychle, je třeba krmit hrozně často! A nejvíc mi vadí to řazení pokemonů v gymu. Proč jsme rok rešili IV a CP, když teď je to úplně k ničemu a pokemoni se řadí podle toho, kdo přijde první? Úplná kravina a nesmysl! Protočit gym je taky hrozný! To je tlačítek, to je děs!

Takže: motivace ať neubývá tak rychle (čekal bych, že stačí hodit pokemonovi malinu jednou za 3 dny, ne že bude za pár hodin bez motivace). Vrátit řazení pokemonů v gymu podle CP! A aby šlo protáčet gym jako pokestop!

Pete
Host
Pete

Tak přes noc jsem obsadil 8 GYMU: 1 x Gyarados, 1 x Dragonite, 1 x Snorlax, 1 X Rhydon, zbytek Vaporeoni. Všichni jsou zpátky, kromě jednoho Vaporeona, Rhydona a Gyaradose. Byli vykopnutí z Gymu jiným týmem. Gyarados má motivaci / CP již skoro na nule. Rhydon a Vaporeon sou celkem OK. Co jsem si tak všiml, tak u Snorlaxe, Dragonita, Gyaradose mi motivace klesala brutálně rychle, u Vaporeonů a Rhydona to klesalo / klesá pomalu. Teď nevím jestli je to tím, že Dragonite, Snorlax a Gyaradosmají všichni CP 3000+ a proto klesají rychleji než Vapíci, co mají CP „jen“ 2800… Číst vice »

Pete
Host
Pete

Jo a přibylo mi 33 coins..

Moro
Host
Moro

Takže – silní pokémoni ztrácejí motivaci velmi rychle – řádili jsme už v noci a třeba draky mám bez motivace, ale pořád drží v gymu. Na obrazovce mi naskočí, že potřebuje berry, ale … Nakrmit vzdáleně nejde – nebo jsem na to nepřišel.
Čemu nerozumím, je těch 10 minut na přidání – zatím jsem to mydlil sám a mám tomu rozumět tak, že do dobytého gymu se 10 min. nikdo mimo dobyvatele nepřidá?

waltari17
Host
waltari17

Že by Ti tam po nějakou dobu po dobití nikdo neměl vlézt, abys jako vítěz tam mohl umístit svojí potvoru.

PecousBici
Host
PecousBici

Ano je to presne tak…..

gwahir
Host
gwahir

Ale 10 minut??? To je moc i na slimáka.

Bruno
Host
Bruno

Pokud se přidá dobyvatel hned, tak další už mohou taky hned po něm.

panda
Host
panda

To mi tedy nefungovalo. Přidala jsem si jako vítěz a druhý hráč, který nebojoval, musel pěkně dlouho čekat.

Martin
Host
Martin

Nemůže, musí čekat 10 min. Prej chyba v aplikaci (bug) který bude (snad) odstraněn.

G259
Host
G259

Vecer jsem obsadil 5 gymu, kdyz jsem se po 8 minutach vratil k Blisey 3030 uz mela cp o 300 snizeny. Vsechny pokese jsem rovnou nakrmil a krmit se da jen v dosahu gymu. Zatim se nic nevratilo, ale uz musej byt na nule.

Kappa
Host
Kappa

jak na tom jsou tvoji pokemoni v gymu s cp se můžeš podívat s seznamů odznaků za gym, když na něj klikneš, ukáže se ti tvůj bránící pokemon, jak je tam dlouho, kolik má motivace, kolikrát byl nakrmen a tak 😉

m
Host
m

Vim ze je jeste brzo ale nejak se mi ty boje nelibi. Porad ty souboje strasne dlouho trvaji. Chtelo by to nejake tlacitko „bojuj hned se stejnou sestavou“. Protaceni je taky k uklikani. Jeden gym sem neprotocil a ted nevim jak se dari pokemonivi ktery tam zustal a statistiky u badge mi nejak nesedi (mozna se do nich promitaji i stare gymy).
Uvidime…

Nikieres
Host
Nikieres

No tak neviem. Dnes som dobíjal plne obsadený Gym, podarilo sa, ale obávam sa že pre hráčov „samotárov“ táto verzia hry moc nie je. taktiež som zaznamenal nárast spotreby dát, čo až taký problém nie je, horšie je to s časom, trvalo to, kým som ho pokoril. Zatiaľ nadšený moc nie som 🙁

Jirka
Host
Jirka

Trva to priblizne stejne jako predtim plne obsazeny stadion…i kdyz je fakt, ze ted obránce nemusi vyvíjet zadne usili k tomu aby stadion postavil

Radek
Host
Radek

Tak nevím, jak je to s těmi Coiny, ale vrátil se mi 2x pokemon, který byl přes dvě hodiny v gymu a nedostal jsem nic.. 😀

Mr. Colombo
Host
Mr. Colombo

Treba ty coiny prochlastali po ceste domu.
😀

welby
Host
welby

Vypadá to, že za každou hodinu strávenou v gymu přinese domů pokémon 1 coin. Pokud je tam méně než hodinu, tak nedonese nic…

BllanderSVK
Host
BllanderSVK

No ja vam neviem ale si predstavte že to len začnete hrať a hned v gyme 3000CP pokemoni ako sa tam taky človek prebojuje no asi nijako ja nemam ani jedneho snorlaxa ani Blisey a udržať gym s mojimi je celkom problem už si len zoberte takeho clena zo žlteho týmu v akej su početnej nevyhode lebo 10lvl žlty gym som ešte nevidel ja som spokojny s tym ako to funguje zmazali rozdiely medzi urovnami hračov a aj človek čo nema na to čas každý den si tu hru užije za mna spravny krok od nianticu

Jirka
Host
Jirka

Jo a lidi, kteri na svych pokemonech makali…venovali te hre cas, tak z toho ve finale maji zase uplne houby 🙂 spravny krok od nianticu? K cemu je ted vlastne lvl? IV? Stardust? Dame pkmona nad 3 000 vrazime do nej 250k dustu a jsme sankciovani? Nehlede na to, ze kazdemu hraci ted v podstate staci na 8 hodin obsadit jeden stadion a zde cela motivace konci 🙂 Borci z Nianticu by s timhle novym systemem meli hodne rychle neco udelat…chapu ze se na nizsich lvlech hur zapojuje do systemu bojů, ale my vyssi lvly jsme taky museli dost maknout… Číst vice »

BSonja
Host
BSonja

Asi tak, ani já po osmy hodinách nic.

jezda159
Host
jezda159

Já jsem za 18 hodin dostal 50 coinů

slimmik1
Host
slimmik1

zřejmě opraveno, po návratu Kinglera CP 1900 po 10.ti hodinach přinesl 50 coinů 🙂

eden
Host
eden

Denne muzes ziskat MAX 50 coinu + pokemon se musi vratit jen tim ze ho porazi nepritel. Kdyz se vrati tim ze ho nikdo nekrmil a prisel o motivaci nedostanes nic.

1 2 3 8