Pokemon Go Berry – Razz, Nanab, Pinap, Golden a Silver

Do Pokémon GO bylo postupně přidáno 5 Berries (množné číslo od berry je berries). Berry v překladu znamená bobule, ale hráči rádi používají slova jako malina anebo ovoce.

K čemu Berries jsou?

Každá Berry má vlastní speciální schopnost, která se projeví při chytání pokémona. Dále se s nimi dají krmit bránící pokémoni v gymu, čímž se zvedá jejich motivace.

Mechanika při chytání

Při chytání pokémona můžete vybrat Berry a použít jí. Není třeba jí házet, trefíte se automaticky.

  • Při chytání lze použít na každého pokémona pouze jednu Berry.
  • Pokud neuspějete (pokémon vyskočí) tak efekt Berry pomine a vy musíte použít další.
  • Hra si pamatuje použitou Berry, takže když vám hra spadne anebo vyskočíte z chytání pokémona, stačí pokémona nakliknout znovu a uvidíte u něj ikonku, že je narkmený.

Krmení pokémonů v gymu

Pokémonům v gymu rychle padá motivace. Můžete jím jí však zvednout krmením. Po nakliknutí bránícího pokémona si můžete vybrat kterou berry na něho použijete.

  • Celkem můžete pokémona nakrmit 10x za 15 minut. Pak už to nejde a musíte čekat. Tento limit se vztahuje na konkrétního pokémona. Pokud během 15 minut pokémon vypadne z gymu a dáte ho do nového, tak na něj tento limit platí.
  • Je malá pravděpodobnost (cca 1,2 %), že při krmení pokmémona dostanete i jeho candy. Tedy na 1000 utracených Berry vychází 12 získaných candy.
  • Když Pokémona vložíte do Gymu, tak je na 92 % své motivace, potřebuje tedy ihned nakrmit.
  • Minimální množství motivace v gymu je 20 %.
  • Krmit můžete jen pokémona vašeho týmu.
  • Krmení pokémonů na dálku je méně efektivní.
  • Za krmení pokémonů v gymu je medal Berry Master. Na zlatou potřebujte utratit 1000 berry.

Seznam jednotlivých berry a co dělají

Ve hře je celkem 7 berries. Hráči však mohou používat jen 5 z nich.

Razz Berry

Razz Berry zvyšuje šanci (1,5x), že chytnete pokémona. Používejte jí tedy na pokémony, které chcete chytit anebo se hůře chytají.

Z Pokéstopů a Gymů začne padat na Level 8. Získat jí však můžete i za field research, special research a odměnách za další level.

Při prvním nakrmení obnoví bránícímu pokémonovi 12 % motivace. Celkem (za 10 nakrmení) kolem 25 % motivace.

Nanab Berry

Nanab Berry zpomalí pokémona o 95 %, což znamená že bude výrazně pomaleji aktivovat při chytání své uhýbací schopnosti (přemet, létání atd.) Pozor může vám pak delší dobu zůstat v rohu. Pokud nemáte moc zkušeností s chytáním tak se hodí na malé pokémony, kteří jsou zrovna hodně akční 🙂

Nanab Berry začne padat z Pokéstopů a Gymů na level 1.

Většina hráčů jí však používá pouze na krmení pokémonů v gymech. Při prvním nakrmení obnoví bránícímu pokémonovi 15 % motivace. Celkem (za 10 nakrmení) kolem 28 % motivace.

Pinap Berry

Pokud po nakrmení Pinap Berry chytnete pokémona, tak z něj dostanete 2x tolik candy. Přitom se aplikují všechny další bonusy, třeba za event a jeho evoluci. Třeba za Dragonaira místo 5 dostanete 10 a za Dragonita místo 10 rovnou 20.

Pinap Berry se používá na pokémony, kteří mají candy, co se těžko shání. Většinou na community day jich máte v zásobě přes stovku.

Pinap Berry začne padat z pokéstopů a gymů na level 18. Ovšem je běžnou odměnou za Field a Special Research.

Při prvním nakrmení obnoví bránícímu pokémonovi 12 % motivace. Celkem (za 10 nakrmení) kolem 25 % motivace.

Golden Razz Berry

Golden Razz Berry výrazně zvedá šanci (2,5x), že chytnete pokémona. Používá se hlavně při chytání legendárních pokémonů. je velice vzácná padá hlavně z raidů ale dá se získat i z některých field a special research.

Golden Razz Berry má ještě jednu super schopnost, zvedne motivaci bránícímu pokémonovi automaticky na maximuim. Takže můžete třeba 10x za 15 minut držet motivaci Blissey na maximum. Pokud soupeř nezná taktiku 2/9 tak nedokáže Blissey z gymu při správném krmení Golden Razz Berry dostat pryč.

Silver Pinap Berry

Silver Pinap Berry je nejvzácnější ze všechny Berries. Dlouho se dal získat jen ze Special Research, koncem roku 2018 se však začaly objevovat první Field Research kde byl jako odměnou. Výrazně zvyšuje šanci na chycení pokémona (1,8x) a navíc za chycení dostanete 2x tolik Candy.

Při prvním nakrmení obnoví bránícímu pokémonovi 24 % motivace. Celkem (za 10 nakrmení) kolem 50 % motivace. V každém případě na krmení bránících pokémonů je opravdu škoda 🙂

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

6
Komentujte

avatar
3 Komentované diskuze
3 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
6 Už okomentovali
PapírpokerybadragoDudlikB22Curry Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Papír
Host
Papír

Ovlivńuje nějak šanci na získání candy, použité Berry?.. Nebo je to jedno a šance při krmení na dálku u všech Berry je stejná? 🙂

pokeryba
Host
pokeryba

„Krmení pokémonů na dálku je méně efektivní“ … vyjma goldenky, která doplní 100% i na dálku

Modrobilejpan
Host
Modrobilejpan

Silver Pinap Berry lze nyní získat z úkolu … ,,Powerup Pokémon 10 times“ Odměnou jsou 3 Silvery 🙂

Curry
Host
Curry

Potvrzuji, taky jsem včera ten úkol vytočil a už i dříve se párkrát objevily silver pinap ve field researchi

DudlikB22
Host
DudlikB22

Já včera z dárku dostal evoluční Metal Coat, tudíž další důvod hledat přátelé a posílat…