Blissey

Blissey najdeme v Pokédex pod číslem 242. Její japonské jméno je ハピナス, což v překladu znamená štěstí/spokojenost. Blissey je vždycky holka.

Blissey můžete získat evolucí z Chansey za 50 chansey candy anebo chytnout už evolvovanou.

Blissey má nejvíce HP (životů) ze všech pokémonů, kteří existují za posledních 7 generací. V pokémon GO může mít teoreticky až 416 HP s nejlepším IV. Díky vysoké obraně je momentálně nejsilnějším obráncem jakého můžete ve hře Pokémon GO sehnat. Ne že by všechny porazila, ale útočníkovi dojde čas.

Vlastnosti

Chansey je typ Normal, takže jediné útoky, které jí dávají o 25 % větší poškození jsou Fighting. Naopak dostává menší ránu od Ghost útoků.

Attack 129
Defense 229
Stamina 510
Max HP* 416
Max CP* 3241

* S maximálním IV

Útoky

Útok Síla Použití Čas v ms Typ DPS
Pound 7 600 Normal 14,6
Zen Headbutt 12 1100 Psychic 10,9

Blissey má jak útočné tak i obranné rychlé útoky. Pound pro útok má navíc díky stejnému typu (STAB) bonus 25 %. Ačkoliv Blissey nemá vysoký útok, dává tedy menší poškození v porovnání s lepšími útoky, tak prostě má hodně HP. Pokud máte dostatek Revive, tak v podstatě nemusíte používat Potion. I s polovinou HP má víc než třeba Dragonite.

Útok Síla Použití Čas v ms Typ DPS
Hyper Beam 150 1 3800 Normal 49,3
Psychic 100 1 2800 Psychic 35,7
Dazzling Gleam 100 2 3500 Fairy 28,6

Za nejsilnější obranný útok je považován Hyper Beam. Dává  hodně poškození, protože má STAB bonus. Útočník se mu tedy musí vyhnout, čímž ztratí čas. Útok trvá téměř 4 vteřiny a nezkušení hráči většinou uhýbají po celou dobu, čímž přichází o čas.

Někteří zkušení hráči spíše preferují na obranu Dazzling Gleam, protože jich jednak může Blissey kouzlit více za sebou, což rozhodí rytmus útočníka, a také je super effective proti Dragonite, což je momentálně nejlepší DPS útočník. Tyranitar je pořád spíše vzácnost.

Jak porazit Blissey

Ačkoliv je Blissey zranitelná Fighting útoky, tak současní Fighting pokémoni trpí zvláště na nedostatek HP. Proto se místo nich používá klasická hrubá síla.

Blissey porazíte relativně v pohodě zhruba stejným levelem vašim nejlepším útočníkem. Poradí si s ní Dragonite s Dragon Breath (pozor na Dazzling Gleam), Gyarados s Bite a dokonce i Vaporeon. Chce to jen uhnout speciálnímu útoku, zbytek prostě musíte dostat.

Proti Blissey se velmi špatně zvedá prestige, ale jde to. Potřebujte menší útočníka s menším CP, který jí dokáže porazit na čas. V současné době nejlépe vychází Exeggutor s Confusion a Solar Beam. Confusion ale už u nových Exeggutor získat nemůžete.

Blissey je skvělý obránce, ale zbytečně se jí nebojte. Bude vás to něco stát, ale dokážete jí porazit. Vašim nepřítelem bude spíše výpadek internetu než její neporazitelnost 😉

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

12
Komentujte

avatar
7 Komentované diskuze
5 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
9 Už okomentovali
casinMikyy5910MysakusakVeruDavissimo08 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
casin
Host
casin

Kde berete ty info o síle a útoku?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Tak uz je to tady – u hotelu Diplomat v Dejvicich vidim v gymu 4 Blissey od CP 2300 do 3100 … Za chvili budeme mit na krku blissey-only gymi ….

Veru
Host
Veru

Sakra, ja nemám žádnou Chansey natož Blissey a z pokéstopů mi padají z 90% jen 5 km vejce… Kde ty Blissey všichni berete?? 🙂

Mikyy5910
Host
Mikyy5910

Občas se vylíhno z 10ky když máš štěstí jako ja tak se ti vylíhnou tři po sobe… 🙂 a pak buddy…a chodit do zblbnutí.. 😀 :-D.
Není to žádná věda ,jen mít štěstí..

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Dnes jsem si zase mohl pohrát se 2 RF Bliss přes 2800…na náměstí v Jílovém. A je fakt, že otravnější je ta varianta s Dazzling gleam. Hyper beam Bliss pouští 1x za uherskej rok a je to mnohem snažší. Takhle jsem se musel uhýbat často a moc času nezbylo. Zkoušel jsem i oheň tentokrát, ale umírá mi to na můj vkus moc rychle, zůstávám u Exeggutorů a solarbeamu…to už je jistota a odzkoušené.

Davissimo08
Host
Davissimo08

Já zatím žádnou Blissey nemám. 🙁 Ale chodím s Chansey jako buddy ,a už mi chybý jen 3 a Blissey bude na světě. :O A PS: zatim mam jen 2 Chansey ,ale oni maji jen CP 278 ,a 235 ,a mám 2x 10km vejce tak doufám že ta Chansey příjde z toho vejce 🙂 🙂 🙂

M. Husak
Host
M. Husak

Wobbufet ? Jako ze ma take velke HP a utoky ji vrati zrcadlem ? To se da stihnout na cas ji wobufetem umlatit ? Ja teda testoval wobbufeta jako nahradu za blissey pri obrane … Bohuzel nic moc …

verycora
Host
verycora

Úplně ji umlátit jen Wobbufetem mi nejde, ale osvědčil se, když mi došel čas s Exxegutorem … je to výzva každopádně 🙂

verycora
Host
verycora

Na Blissey mi docela zabírá i Wobbuffet… občas 🙂

Drticool
Host
Drticool

Když si evolvuju Exeggutora z Exeggcuta, kterého mám z doby, kdy ještě Exeggutor mohl mít Confusion tak bude a nebo nebude mít Confusion? Měl jsem totiž štěstí a jednoho Exeggutora s Confusion a Solar Beam s IV 96 mám a je proti Blissey vynikající, tak bych bral ještě jednoho (na věž se dvěma nebo třema silnějšíma Blisseyema je jeden málo a Vapky jsou na můj vkus moc pomalí).

Davissimo08
Host
Davissimo08

Já jsem si našetřil 3 Exggutory se Confusion a Solar Beam a mydlí ty Blissey v gymu jednu za druhou. 🙂