Squirtle Pokémon GO Community Day – 8. července

Kdy event bude?

Event se bude konat v neděli 8. července od 11:00 do 14:00. Potrvá tedy jen 3 hodiny. Pokud si jej chcete užít je třeba se na něj připravit předem. U posledního Pokémon GO Community Day, navíc docházelo na začátku k problémům s připojením kvůli velkému zájmu. Někteří hráči museli hru restartovat a čekat než se připojí na server.

Jaké budou bonusy

Standardně budou Lure Moduly trvat 3 hodiny. Je třeba je ovšem umístit na Pokéstopy až po začátku eventu, jinak pojedou jen 30 minut.

Tentokrát je bonusem zkrácení doby líhnutí vajíček (Egg) na 1/4. Většina z nás toho chce využít pro Alolan vejce, které máme od přátel. Místo 7 Km bude stačit nachodit 1,75 Km. Prozatím nevíme jestli u vajíček, které jsou v inkubátoru už před začátkem akce se zkrátí zbývající doba anebo celková. Osobně si myslím že celková, takže se vylíhnou všechna vajíčka u kterých máte 1/4 vzdálenosti odchozenou. Tak to víme. 1/4 vzdálenost platí jen pro vajíčka vložená do inkubátoru během eventu. (díky za upozornění Cuba)

Na oficiálních stránkách o následujících bonusech nic není, ale očekáváme dále:

  • Field reserach  – chyť 3x Squirtle, který nahradí všechny ostatní field research vytočené při eventu, přitom bude zachována původní odměna.
  • Speciální Community box shopu.
  • Výrazně zvýšená šance na chycení Squirtle.
  • Shiny Squirtle.
  • Speciální útok Hydro Cannon pro evolvovanou Blastoise.

Squirtle

Squirtle je jeden ze tří starterů. Tedy pokémonů se kterými jste mohli začít svou pokémoní cestu. Zatímco v originální hře (red, blue, green) mělo vaše rozhodnutí velký vliv na samotnou hru, tak v Pokémon GO to byl jen zápis do pokédexu.

Asi každý zde ví, že Squirtle se evolvuje na Wartortle a následně Blastoise. V Pokémon GO není Blastoise zrovna velký hit. A to ani na začátku, kdy se bojovalo o 10 podlažní Gymy a pokémoni nebyli žádní slaboši, kteří potřebují zvedat morálku.

Blastoise má útok 171, obranu 210 a maximálně 137 HP. Na obranu/výdrž jí však překonává snadně dostupnější Vaporeon 205(+34), 177(-33) a 217(+80). Na útok zase Gyarados 237(+66), 197(-13), 162(+25). Zvláště ty životy Blastoise fakt chybí.

Hydro Cannon

Nezmění to ani Hydro Cannon, který po evolovování jen při eventu automaticky získá. Předpokládá se, že to bude 1 barový útok se sílou 130. Samozřejmě záleží i jak dlouho bude probíhat a kolik stát energie. Počítáme však že bude o něco lepší než Hydro Pump. Ovšem vzhledem k útoku Blastoise 171 a jen 137 HP, by musel mít sílu minimálně 130 a dva bary, aby to bylo zajímavé pro dnešní metu. To samozřejmě nemluvíme o Kyogre. Tam by bylo potřeba minimálně 3 bary a spíše sílu útoku 150 🙂

Takže Blastoise s Hydro Cannon se do současné herní mety nijak zvláště nezapíší.

Shiny Squirtle

Na druhou stranu bude hezké doplnit si sbírku o shiny Squirtla a jeho evoluce. Případně budete mít alespoň pár kusů na výměnu pokud pro ty, kteří nebudou mít čas. Přeci jen je tu hodně cenných pokémonů a shiny je dobrou komoditou.

Squirtle s brýlemi potvrzen!

Niantic potvrdil 03.07.2018 na svém oficiálním Twitter kanále, že máte šanci chytnout Squirtla s černými brýlemi jako odměnu za splnění Field Research.

Komunita hráčů na Niantic tlačila, aby Squirtle měl černé brýle jako v epizodě EP012 Squirtlův gang  (Here Comes the Squirtle Squad). Na Twitter dokonce vznikl protestní hashtag  #SquirtleSquadOrRiot.

100% Squirtle

Pokud pochytáte velké množství Squirtlů dejte do vyhledávání následující řetěze:

7&cp11,cp35,cp60,cp84,cp109,cp133,cp157,cp182,cp206,cp231,cp254,cp277,cp300,cp323,cp346,cp369,cp392,cp415,cp439,cp462,cp485,cp508,cp531,cp554,cp577,cp600,cp623,cp646,cp670,cp693,cp704,cp716,cp727,cp739,cp750

Jsou to CP 100% Squirtle. Samozřejmě ne vždy to znamená, že má Squirtle 15/15/15. Občas různé úrovně pokémonů sdílejí stejné CP, ale rozhodně to zjednoduší hledání.

Jak se připravit a taktiky

Tento community day bude na pohodu. Na rozdíl od předchozích zas až o tolik nejde, tedy až na Squirtla s černými brýlemi, toho mít je nutnost. Navíc jak se ukázalo posledně Niantic posílil zase o něco spawn a hlavně zvýšil šanci na chycení pokémona, kterému ten den patří. Takže klidně vezměte Pokémon GO Plus a chytejte jak o život. Pokud máte dostupná místa s velkým spawnem na kole, tak můžete velmi rychle vše objet a vsadit na kvantitu.

Co se týká bonusu do líhnutí vajíček je to jen na vás jak toho využijete. Pro mě osobně je to spíše takový užitečný bonus než něco zásadního. Mám připravených 7 Alolan vajíček, které mi poslali lidé z celého světa kvůli medal Pilot. Něco tak vylíhnut.

Závěr

To je asi vše. Den před tímto eventem by měl být Articuno day, jako odměna za velkou výzvu. Ještě neznám detaily, ale pokud vše půjde podle předpokladů tak to bude zajímavější.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

22
Komentujte

avatar
13 Komentované diskuze
9 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
18 Už okomentovali
HansaČubaMildavil19MysakusakAdelante Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Hansa
Host
Hansa

Za mě nejlepší community day. Na jednom účtě nachytáno 124 squirtle, díky pinaple a nasbiraných cca 500 squirtle candy během vodního eventu se mi před evolvováním nasbíralo přes 1200 candy, takže bylo čím maxovat a evolvovat. Z vodního eventu jsem měl 3 squirtle připravené na evolvnuti IV 2x 91 a 1x 93 a během těch tří hodin jsem chytil jednoho 96 a jednoho shiny s brýlemi 98 IV. Chytali jsme tentokrát v centrálním parku na Pankráci, který poskytl více stínu než minule chodovská tvrz. Tady bylo možné si vytočit v blízkých pokestopech celkem 4x shiny squirtle s brýlemi (všichni kdo… Číst vice »

Čuba
Host
Čuba

Ja taky nemohl poradne nic pochytat, pouzil jsem asi tri incense, prislo mi max. 8 zelv, ukol jsem neudelal zadnej, nemam shiny ani brejlatyho, tak jsem aspon evolvnul 2 x Blastoise 98%, udelal si zapis do pokedexu, koupil nejaky inkubatory v boxech a dal lihnout par 7km vajec, dnes mi padl konecne grimer a mam vsechny alolaky.

Mildavil19
Host
Mildavil19

No tak já byl v práci , takže nebýt synů nemám nic , doufám že příště to vyjde na sobotu , očekávám Ralts nebo Chikoritu

Holyster
Host
Holyster

Už teď hodinu před koncem, můžu zhodnotit CD, jsem v opravdové pustině, cestou na kole jsem chytil jednoho jediného squirtla a byl shiny a vytočil jsem jeden spot. Tak snad někdy v budoucnu dochytam 4 abych měl jednoho s brýlemi… A nebo ten úkol smažu…. 🙂 podle je tento CD úplně zbytečný, nestojí to za nic. Blastoise je úplně k ničemu….

Adelante
Host
Adelante

Mám stejnou zkušenost, spawn byla tragédie a to i na lure. 4 želvy za hodinu. Dokonce víc přišlo těch všemožnejch růžovejch spamerů. Takže zábava na nule.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Blastoiste je mozna slabsi pokemon, ale uz jste videli shiny Kyogre nebo Gyardose s prdackymi zrdcadlovkami ? Jde o tu srandu a ne o DPS.

Zzanka
Host
Zzanka

Jako odměna za splnění asi třetího FR se mi objevil shiny Squirtl s brýlemi.

Kahan
Host
Kahan

Bude někdo zítra na community squirtle u andela v praze 5 ? Já samotář bych se rád k někomu přidám a vybojoval třeba nějakou legendarku k tomu v raidu

milvan
Host
milvan

Neví někdo jak to bude s tím Articunem v sobotu? Mají to být 3 hodiny, ale od kdy do kdy? Jako klasický CD od 11.00 do 14.00?

Imprator Shaggy
Host
Imprator Shaggy

Od 9 do 12.00 pisou naevropu

milvan
Host
milvan

ty mě štvou, nemůže to být jednou taky odpoledne, nebo standard 11-14?!?!?! 🙁

mumynek
Host
mumynek

Ano, ale náš čas je o dvě hodiny posunutý, takže 11 až 14.

milvan
Host
milvan

Jasné, od 11-14, to je na pohodu 🙂

Petrusska1
Host
Petrusska1

Zdravím, zmizela možnost diskuze pod aktualitami, lze diskutovat jen pod jednotlivými články…

Hermis
Host
Hermis

Vsiml si nekdo ze o shiny squirtlovi neni v zadnem oficialnim oznameni ani slovo? Behem comunity day z ukolu by mel padat squirtle s brylema, ale o shiny verzi jsem se nikde nedocetl.

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Pokud vím tak shiny verze nikdy není oficiálně oznámena. Ale všichni už ví jak tomu je.

Lord_Ice_Cube
Host
Lord_Ice_Cube

Tak Hydro Canon by měl bejt 3-bar move.

Tomáš
Host
Tomáš

Pokud jsem to dobře přeložil a pochopil, tak brýle budou 🙂

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

No mě nejvíc láká ten Gyarados v pozadí 😀

Cuba
Host
Cuba

Ta ctvrtina vzdalenosti na vejcich funguje az kdyz bezi event, neni potreba to vejce vychodit ale je nutny vejce dat do inkubatoru az po spusteni eventu, osobne jsem se o tom presvedcil u comunity day s mareepkou, nahazel jsem desetikilometrovky do inkubatoru jeste pred eventem a pak si tech 10km vychodil. Ale u vejce 2km co jsem strcil do inkubatoru ale nedochodil mi zkracena vzdalenost vydrzela do druhyho dne.