Articuno Day – 7. července

Díky trenérům v Dortmundu a následného zapojení hráčů z celého světa byl otevřen opravdu luxusní speciální event – Articuno Day, který se bude konat v sobotu 7. července.

Kdy event proběhne?

Jak už bylo zmíněno v sobotu 7. července od 11:00 do 14:00 se na gymech jako raid boss začne objevovat Articuno. První z legendární ptáků, kterého jsme mohli zkusit porazit a chytit minulý rok v červenci.

  • Articuno se na gymu objeví s 3 hodinovým odpočtem.
  • Articuno bude pro tento event T4 boss. Tedy bude mít CP 29217 a časový limit bude jen 180 vteřin

Jaké budou bonusy

Aby nás Niantic trochu motivoval si pořádně zaraidovat, tak v období kdy se event bude konat můžete z gymů vytočit postupně až 5 free raid passů [1]. Takže musíte nejdříve jeden utratit abyste mohli získat další.

Jakmile event začne můžete si z gymů vytočit postupně až 5 raid passů.

Nezapomínejte, že jeden free raid pass můžete mít z předchozího dne, další si pak vytočíte po jeho použití. Celkem tak za den můžete využít až 6 free raid passů. Teoreticky 7, když se použije trik s přetočením hodin. Ten však je proti pravidlům.

Articuno

Articuno tu prozatím nemá vlastní stránku. Starší taktiku jak na něj najdete zde. To ovšem bylo v dobách před příchodem Generace III a nových útoků.

Pokud na něj půjdete tak jasným favoritem je Tyranitar s útoky Smack Down a Stone Edge. Útok Smack Down je z Larvitar Pokémon GO community eventu. Nejsem si teď jistý, ale teoreticky by možná s armádou takovýchto Tyranitarů mělo jít Articuna porazit ve dvou lidech za ideálního počasí (částečně zataženo).

Dalším kamenným counterem je Golem s Rock Throw a Stone Edge. Pomocí Golemů jsem jej jel minulý rok a bylo to na pohodu.

Samozřejmě pokud nemáte specialisty na legendární ptáky, tak na Articuno si vytáhněte ohnivé pokémony. Stačí Flareon. Snadno jich uděláte armádu z Eevee, kterých je všude kolem dostatek. Stačí když mají bonus za počasí a snadno získáte levely 30+. Svou práci odvede i Arcanine.

Z legend můžete nasadit Entei anebo i Moltres. Ten druhý má sice jako druhý typ létání, ale vyruší se to s ohnivým typem. Respektive bude dostávat zhruba o procento či dvě větší poškození. Výhoda Moltres je, že při kombinaci Fire Spin a Overheat nemá v čistém DPS konkurenci.

Shiny Articuno

Pokud budete mír štěstí, tak může po raidu získat shiny verzi. Což za to úsilí stojí. Škoda jen že se nedá dát do gymu jako symbol Mystic.

Doporučení

Na tento event jsou jen 3 hodiny. Na rozdíl od klasických raidů se tedy bude asi trochu více spěchat. Domluvte se tedy se svou raid skupinou dopředu. Dejte si sraz s předstihem na nějakém centrálním místě. Je možné, že Articuno bude všude anebo jen sporadicky, tak ať neztrácíte čas.

Bude slunečno a vedro. Jsou to sice jen 3 hodiny, ale je to dost. Vezměte si sebou pití do batuhu (min 2 litry). Ideální je neperlivá minerální voda. Rozhodně žádný alkohol anebo energetické nápoje. Alkohol až akce skončí, pěkně ve stínu na terásce anebo pod stromem 🙂 Energiťáky při fyzicky náročném výkonu zbytečně zatěžují organizmus, zvláště když jste pod sluncem. Chce to i něco na zakousnutí – musli tyčinky, hroznový cukr, sladké tyčinky ideálně které se neroztečou. Na oběd sendviče do ruky po domácku dělané. Nekupujte bagety atd.

Pokud uvidíte nové trenéry dodržujte pravidla pro organizované raidy. Hlavně buďte vlídní k novým tvářím a zbytečně je neděste. Nebuďte arogantní vůči hráčům z jiného týmu. Niantic může komplet celý systém příští týden předělat a donutit vás ke spolupráci anebo týmy nahradit guildami.

Závěr

Doufám že jsem na nic nezapomněl. Pokud ano anebo se v článku nachází nějaké nepřesnosti napište to prosím do komentářů. Niantic tento event zrovna oficiální cestou moc nepropaguje.

Zdroje

  1. https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/8w9nay/according_to_niantic_support_we_will_receive_free/
Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

10
Komentujte

avatar
8 Komentované diskuze
2 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
10 Už okomentovali
Satty_was_hereBrunoKockaMartinKocour v botách Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Satty_was_here
Host
Satty_was_here

Tak tohle bylo vydařený .. mám 3 shiny a jednoho stováka 😜

Bruno
Host
Bruno

Jsem na dovolené kde je 5 gymů, tak jsem doufal, že si odehraji pas před eventem a aspoň jeden si protočím během něj. Od rána tu nebyl ani jeden raid, takže smůla.

Kocka
Host
Kocka

A k čemu to je?Zase jen pro města.U nás je jeden gym a široko daleko nikdo.A jaksi sám ho nedám.Opět palec dolů :/

Martin
Host
Martin

Ahoj,chci se zeptat,jestli je tu někdo z okolí Harrachova,Pece pod Sněžkou atd. Jsem tady na dovolené a hledám nějakou skupinu,ke které bych se zítra přidal.

LuckymanRonin (40. lvl)
Host
LuckymanRonin (40. lvl)

Hore máš chybu. V sobotu sa začnú Articunovia spawnovať od 11:00 – 14:00 (je tam 9:00 – 12:00 UTC, GMT +0), my sme ale GMT + 2, takže som to vyhľadal, je to časovo ako CD (community day), ktorý je tento víkend v nedeľu 8.7.2018.

Bzaji
Host
Bzaji

Řekla bych, že pokud je oficiální čas akce 9-12 GMT, tak je to u nás 11-14, ne?

slakoth
Host
slakoth

Začátek by uveden Europe, the Middle East, Africa, and India: 9:00 a.m.to 12:00 p.m. UTC (GMT +0)
tedy 11-14h
Zdroj https://www.pokemongolive.com/en/post/globalchallenge-dortmund/

Kocour
Host
Kocour

https://www.pokemongolive.com/en/post/globalchallenge-dortmund/
Tady Niantic píše, že v Evropě to bude od 9-12 UTC.