Aktualizace Pokemon GO 0.129.1

Před dvěma dny vyšla aktualizace 0.129.1. Někteří z vás už jí možná mají v Google Play. Ti ostatní si musí počkat anebo si jí mohou stáhnout na jednom z mirrorů. Pokud nevíte kde, tak na konci článku je odkaz 🙂

Velkou část novinek našli datamineři, když procházeli zdrojový kód. Nevíme kdy jí Niantic aktivuje. V každém případě jsou v kódu a může je spustit kdykoliv.

Přátelství přes Facebook

Pokud vaši přátelé na Facebook hrají Pokémon GO a propojí si svůj herní účet s touto sociální sítě, tak se stanete friends.

Nutno podotknout, že tohle může být celkem vážný zásah do soukromí. Určitě nechcete, aby váš šéf zjistil, že místo práce chytáte pokémony. Facebook navíc může čerpat cenná data například o poloze a prodávat je dál.

Úprava výpisu přátel

Došlo k úpravám v UI výpisu přátel (friend). Scrollování je o dost rychlejší a plynulejší.

Byla opravena chyba, která způsobovala padání aplikace při procházení friends listu.

Nyní máte možnost vyhledávat v přátelích.

Nový indikátor starších pokémonů

U starších pokémonů (2016 a 2017) se objevil v pravém rohu ukazatel stáří. Zatím mají všechny ukazatele stejnou barvu. Dokonce i velmi starých (červenec/srpen 2016), kteří mají 100% šanci být lucky, pokud ty anebo hráč s kterým pokémona měníš, má pod 10 lucky pokémonů

Notifikace Adventure Sync

Pokud používáte Adventure Sync a spustíte Pokémon GO, tak se vám obejeví notifikace, kolik bylo připočteno nachozených kilometrů.

Vylepšené řazení pokémonů

Ve výpisu pokémonů přibyla u ikonek řazení šipka nahoru/dolů. Pomocí ní můžete hledat pokémony vzestupně anebo sestupně.

Nový útok Power Up Punch

Jedná se o nový fighting útok. V originální hře se až do příchodu Generace 7 mohl naučit tento útok jen Lucario. Ovšem poté třeba Machamp, Hariyama anebo Gallade.

Prozatím neznáme hodnoty útoku, ale je ve hře. Možná si ho Niantic šetří na další Community day, třeba právě pro Lucario.

Zimní event

V zdrojovém kódu se objevil odkaz na .WINTER_2018. Zřejmě nás čeká velký zimní, možná Vánoční, event. Co nás čeká? S jistotou můžeme říct, že znovu Pikachu se santovou čepicí 🙂

Burmy formy

Burmy je bug pokémon z Generace 4. V originální hře kluk Burmy se evolvuje v Mothim a holka v Wormadam. Zajímavostí tohoto pokémona, že mění svůj vzhled (maskování) podle toho, kde naposledy bojoval. Existuje Plant Cloak, Sandy Cloak a Trash Cloak.

V kódu poslední aktualizace jsme našli odkazy na tyto formy.

.BURMY_PLANT
.BURMY_SANDY
.BURMY_TRASH

Jak si s tím poperou vývojáři Pokémon GO netuším. Možná bude zase za field research anebo podle počasí. Těžko říct, chtělo by to ale něco originálního.

Geo-fencing

Do poslední aktualizace bylo přidáno velké množství kódu spojeného s Geo-fencing. Jedná se o technologii, která slouží k vytyčení přesné lokality pomocí GPS anebo RFID technologie. Následně vstup do této lokality anebo její opuštění přístroj zaznamená.

K čemu jej Pokémon GO může využít? S největší pravděpodobností k velkým lokálním akcím jako je Safary anebo Pokémon GO Fest. Případně ke spolupráci se sponzory.

Samozřejmě naivně můžeme věřit, že tuto technologii Niantic využije třeba pro PvP anebo odhalování podvodníků.

Závěr

Pokud se vám nechce čekat, tak aktualizaci Pokémon GO 0.129.1 si můžete stáhnout na APKmirror.com.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

12
Komentujte

avatar
4 Komentované diskuze
8 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
11 Už okomentovali
RadimvalmartinsecjsecjMord_KV Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Radimval
Host
Radimval

Po druhé mi to za 7 týdenních úkolů nedalo sinnoh stone

Mysakusak
Host
Mysakusak

Opravdu krasny fiktivni trailer – pravda o Pokemonech
https://videacesky.cz/video/pokemon-hororovy-trailer

Akeno
Host
Akeno

Nechápu ty negativní reakce. Tohle video má náhodou hodně zajímavou myšlenku.Zaujalo mě to víc než trailer na Detektiv Pikachu.

secj
Host
secj

Doufám, že zkusili i nějak upravit problém u adventure sync a htc m8, potažmo m8s. Jelikož denně nachodím dle google fit na 8000 kroků, tak i kdyby to započítalo půlku tak by mi to stačilo. Příípadně pokud má někdo stejný typ mobilu a funguje mu to, tak bych bral napovědu jak na to.

Mildavil19
Host
Mildavil19

Nerozumim na co by ti to melo stačit ? Jestli myslíš na splnění týdenní výzvy , tak to určitě ne 56000 kroků nedá 50km

secj
Host
secj

spiě než kvuli týdením výzvám to chci na inkubátory. Nechce se mi zbytečně plýtvat specialníma jen kvůli tomu abych si zkrátil 10km. A se zapnutým pogo mám baterku na cca 2hod.

pokeryba
Host
pokeryba

Co jsem četl, tak aby se ti započítali km přes adventure sync, musíš mít pokeší apku úplně odstřelenou. Tj nestačí jen mít zamknutý displej nebo mít pokeše jen minimalizované přes home button ale apka musí být natvrdo odstřelená. Nemám to oveřené, jen prodávám, jak jsem koupil.

Mord_KV
Host
Mord_KV

Mám prosbu. Už od začátku listopadu řeším synchronizaci mezi Googl Fit a Pokemon GO. Pořád mi nefunguje. Nebo spíž funguje podivně. Kroky co jsem ušel se mi někdy započítávají někdy ně, ale vůbec nikdy se mi nepřipočítávají ušlí km do vajíček, buddy, a odměn. Tak bych se chtěl zeptat jak to máte nastavení a v telefonu a jakém režimu používáte jednotlivé aplikace. 1) Nemůže být ovlivněná synchronizace, že jsem do Pokemon GO přihlášen přes Pokémon Trainer Club, ne přes Google účet? 2) Je nutné mír zapnutá data při používání Google Fit? 3) Musí se člověk pohybovat, aby mu to načítalo… Číst vice »

secj
Host
secj

to vím taky, taky jsem vynucoval její ukončení apod. ale přímo na stránkách jsem se pak dočetl, že zrovna htc m8 má se synchronizací problémy sam o sobě.

martin
Host
martin

já mám samsung J5 2017 a nefunguje mne to vůbec.

Krosant
Host
Krosant

Tak doufám, že opravily ten bug při krmení monů na dálku v gymu. Dost lidem to tak blbne. Uvidíme…

Mysakusak
Host
Mysakusak

Je to opravene. Prave jsem to zkousel …