Eevee Pokémon Go community day – 11. a 12. srpna

Kdy event bude?

Event se tentokrát bude konat dva dny za sebou, a to o víkendu 11. a 12. srpna od 11:00 do 14:00. Potrvá přesně 3 hodiny každý den. Pokud si jej chcete užít je třeba se na něj připravit předem, ať zbytečně neztrácíte čas. U předchozích Pokémon GO Community Day, došlo na začátku k problémům s připojením kvůli velkému zájmu hráčů. V případě, že se vám sekne načítání hry při startu anebo chytání je třeba hru restartovat.

Jaké budou bonusy

Standardně potrvají Lure Moduly 3 hodiny. Je však nutné je pustit po 11té hodině. Pokémoni kteří se vyskytují v okolí se na nich budou objevovat každých 5 minut. Pokud pojedete taktiku chození v kruhu, chce si to vybrat 5 minutovou trasu. Nezapomínejte, že pokémoni, které uvidíte a jsou z Lure se neztrácí když se vzdálíte.

Dalším bonusem je 3x více Stardust za chycení pokémona. To je ideální zvláště v kombinaci s Pokémon GO Plus a Star Piece. Osobně je nepoužívám, pár jich mám ale z výprodejových boxů. Nejsem si přesně jistý jaký bude výsledný počet, jestli 6x anebo 4x více stardust.

Po dobu community day budou z pokéstopů padat upravené field research. V podstatě se jen všechny field research změní na chyťte určitý počet Eevee (předpokládám 3), ale odměna bude stejná.

Další bonusy

  • Ve shopu bude speciální Community box.
  • Vypuštění shiny Eevee
  • Speciální útok pro Eevee.

Eevee

Tento community day patří Eevee. Evolučnímu pokémonovi, který je v naších geografických podmínkách celkem běžný. Přitom z něj jdou udělat celkem silní pokémoni. Tedy alespoň než se objevili legendární, kteří jsou pomalu ještě běžnější.

Ať už jste začínající anebo pokročilejší hráč, tak Eevee je rychlý a relativně levný způsob jak si vybudovat základní armádu, která ani v boji s legendami neurazí. V podstatě stačí pochytat silnější kousky (zvláště když je částečně zataženo – Partly Cloudy), bez nutnosti aby měli dobré IV, a evolvovat je – není třeba vůbec Power Up. Rázem máte 6x vodního pokémona, který něco vydrží (Vaporeon), ohnivého se služným DPS (Flareon), rychlého elektrického vhodného i na trénink uhýbání (Jolteon) a psychycký glass cannon (Espeon). No a Ubreon vypadá zase hezky 🙂

Postupně armádu evolvů Eevee nahradíte lepšími kousky, které je obtížnější získat. I tak vám však budou stále krýt záda, pokud v raidu ti lepší odpadnou a není čas je léčit.

Eevee je prostě speciální pokémon. Pro ty z nás kteří hrají delší dobu a zažili staré časy bojů o gymy, kde pokémoni za něco stály a neztráceli motivaci když museli čelit tvrdým bojům, má i nostalgický význam. Ostatně kdo by zapomněl na 10x Vaporeona bránícího Gym 😉

Teď po dvou letech se konečně dočkáme shiny verze. Osobně se těším hlavně na Umbreona, podle mě je to druhý nejhezčí shiny pokémon ve hře (číslo jedna je shiny Charizard).

Vyhledávací řetězec

Pomocí následujícího řetězce najdete Eevee, která má mít IV 100 %. Samozřejmě více Eevee může mít toto CP. Ale hledání to značně ulehčí.

133&cp13,cp42,cp72,cp101,cp130,cp159,cp189,cp218,cp247,cp276,cp304,cp332,cp359,cp387,cp415,cp443,cp470,cp498,cp526,cp553,cp581,cp609,cp636,cp664,cp692,cp719,cp747,cp775,cp802,cp830,cp844,cp858,cp872,cp886,cp899

Speciální útok jen pro Eevee?

Prozatím nevíme jaký speciální útok bude Eevee mít. Zdali se bude týkat jen Eevee anebo všech evolucí. Nutno podotknout, že třeba Flareon a Espeon jsou celkem zajímavý pokémoni. Se silným útokem by mohli doplnit chybějící řady anebo se stát druhým útočným týmem. S legendárkami se však rovnat nemohou.

Ještě by byl zajímavý Vaporeon, pokud by dostal dobrý rychlý útok. Něco hodně pomalého a silného. Pak by dokázal pěkně potrápit při obraně gymu.

6.8.2018 byl speciální útok odhalen. Jedná se o Last Resport (normal, 2 použití). Síla útoku je 90. I když nebudou mít evoluce STAB (bonus za stejný typ) přesto bude poměrně silný. Espeon s tímto útokem bude 6. nejsilnějším v DPS (damage za vteřinu) – 17,047, Flareon 9. – 16,279. Pro srovnání Rayquazza, která je nejlepší s DT/OU, má 18,616.  Zajímavé však je, že v případě bonusu za počasí Partly Cloud (částečně zataženo) se dostane na 1. místo – 18,956. Na druhou stranu Espeon toho moc nevydrží jako univerzální útočník.

Tento útok budou moct mít i Eevee evoluce. Podle zpráv na Twitter by to mělo platit od začátku eventu v Sobotu až do Neděle. Tedy můžete nachodit 10 km s Eevee během soboty a v noci jí evolvovat na Umbreona.

Jak se připravit a taktika

Místo jednoho dne máme tentokrát hned dva, což je vlastně 2x tolik času. Otázkou je jestli nás Niantic nějak nepříjemně nepřekvapí – třeba sníží šanci na shiny.

Jestliže budete chtít mít od každé evoluce jednu shiny, tak to bude náročné. Vaporeon, Flareon a Jolteon vzniknou náhodně po kliknutí na evolvovat. Takže je třeba to prostě skoušet, což znamená hodně chycených shiny pokémonů. Na druhou stranu pokud budete takto evolvovat ve více lidech, tak duplicitní můžete mezi sebou směnit. Umbreon a Espeon vzniknou pokud s Eevee budete chodit 10 km jako buddy a pak je evolvujete přes den (Espeon) anebo přes noc (Umbreon).

U Eevee lze použít trik s přejmenováním na získání konkrétní evoluce. Ovšem funguje pro každou evoluci jen 1x, takže je třeba vybrat opravdu ten nejlepší kousek. Tento trik je jediným způsobem jak získat Umreona v době eventu. Toho jinak získáte pouze pokud s Eevee nachodíte jako buddy 10 km a provedete evoluci v noci, když přes den tak vznikne Espeon.

Jinak samozřejmě platí stejná doporučení jako pro ostatní Pokémon GO community day. Dopředu se zásobte pokébally. Ačkoliv Niantic zřejmě zvýší šanci na chycení Eevee je dobré preferovat spíše Great Ball. Uvolněte si hlavně dostatek místa na nové chycené kousky. V hustě zalurovaných zónách lze chytit 200 – 300 pokémonů během 3 hodin. Zbavte se také přebytečných věcí v batohu.

Prozatím nevíce jaké bude o víkendu počasí. Předpokládejme však že teplo. Vezměte si sebou pití. Dobře hydratovaný organizmus, je při chytání pokémonů efektivnější. Jednak se lépe soustředíte ale jste také méně unavený. Nezapomeňte že pojedete dva dny za sebou. To je pro netrénované tělo záhul.

Závěr

Já se tentokrát soustředím hlavně na shiny. Candy jsem za ty dva roky hraní nabral už dostatek. Uvidíme co také Niantic připravý za speciální limitovaný útok. Je otázkou zdali to nějak může zasáhnout do hry. Napadá mě jen silný první útok pro Vaporeona. Ten by jej mohl vrátit do Gymů.

A jak plánujete prožít dva dny s Eevee vy?

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

23
Komentujte

avatar
9 Komentované diskuze
14 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
18 Už okomentovali
XyledkaNinja69czHansaxREDBULLx88eevee 133 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Ninja69cz
Host
Ninja69cz

Zase se mi to nepovedlo evolvoval jsem Eevee v noci měl jsem jí jako buddy a měl jsem s ní uchozeno 10.2 km a byl z toho Jolteon. Jak to?

Xyledka
Host
Xyledka

Nachodila jsem pro jistotu 15 km. Eevee je stále budy a také jolteon. Jak ve dne tak večer…

Hansa
Host
Hansa

Většinou se tu komentují místa v Praze a tak jsem se na zkoušku vydal do Ostravy a na nejoblíbenějším místě pro CD – v sadech Milady Horákové si parádně užil oba dny. V sobotu bylo po dešti a v neděli nás v sadech schovalo před sluncem spousta stromů, navíc zde je přímo v parku možnost se občerstvit, takže jim tu také nic nechybí. Je tu spousta pokestopů, gymy, z toho jeden ex raid. Bylo tu po oba dny hodně lidí, podobně jako tomu bývá při CD v Praze. Jinak jsme byli dva a tady jsou data: 1 účet Sobota chycených… Číst vice »

eevee 133
Host
eevee 133

ja sem na comunity day chytil asi 20 eevee a ani jedna schiny

Hansa
Host
Hansa

Dříve to bylo na CD že aby měl ten pokémon speciální útok tak se musel během těch tří hodin evolvnout. U mne to znamenalo chytat jen 2,5 hodiny a pak vybírat ty nejlepší, maxovat, evolvovat. Nevíte jestli když teď bude ten event dva dny jestli můžu vybrat Eevee na evolvnutí až potom, mezi sobotou a nedělí, anebo zase jen během těch tří hodin? Taky jsem někde četl že ten speciální útok budou mít nejen ti chycené Eevee, ale i vylíhnuté. Nevíte jak to bude jestli mám tedy vychodit vejce a pak během eventu jestli vypadnou 2km nebo jaké ve kterých… Číst vice »

Čuba
Host
Čuba

Ja bych si tu 100% nechal na generaci4, podle toho co jsem pochopil, tak ty eevee co se nachytaji pred eventem nedostanou diky evoluci specialni utok, tak je nema cenu ani evolvovat…

Jenda
Host
Jenda

Hraju chvilku a zajímalo by mě, jestli si stačí sednou ke dvoum pokéstopám co jsou vedle sebe a hodit na ně lure nebo je lepší prostě chodit po městě bez lure, co je pro tehle event lepší ať nachytám víc eeve? . Díky 🙂

Mysakusak
Host
Mysakusak

Optimalni je mit tak 10 pokestopu a vsechny s lure. A chodit do kolecka – nez to obehnes tak jsou zase naspawnovane. 2 jsou malo a u nenalurovanych toho moc neni, nebo to brzo dojde ….

Ninja69cz
Host
Ninja69cz

Já jsem našel s Eevee jako buddy 10 km a provedl jsem v noci evoluci a vznikl mi Jolteon. Nechápu proč nevznikl Umbreon. Vím neprovedl jsem to při eventu ale to nevadí ne?

RaweN37
Host
RaweN37

Myslím že ho musíš mať stále ako buddy aj pri evolve

Ninja69cz
Host
Ninja69cz

Děkuji oboum

Mysakusak
Host
Mysakusak

S eventem to nema nic spolecneho. Chyba byla v tom ze musi byt tvym buddy kdyz ho evolvujes …

sevanan
Host
sevanan

Příprava na CD je u mě už v plném proudu, Eevee se slušnými stats, které mám již chycené nyní tahám s sebou aby měli všichni nachozeno 10km a pak nebudu muset lítat zběsile během CD. Očekávám totiž že případný Espeon dostane nějaký speciální Psychic útok a bude tak významnou posilou na solo raid Machampa jako doplněk k Lugii a Alakazamovi. Těším se take na Flareona kterého občas používám jako doplnění k legendarní dvojici Moltres/Entei, ale tady bude asi chycení slušného kousku oříšek a trefit správnou evoluci z Eevee je 1:3. Případní Jolteoni jsou příjemní a bohužel Vaporeona a Umbreona při… Číst vice »

Shterkenzee
Host
Shterkenzee

já si myslím že by mohli vypustit už 4 gen a pak najednou to bude 1:5 misto 1:3 přibude Leafeon a Glaceon

Mysakusak
Host
Mysakusak

Nedostane. Dostane normal utok Last Resort jako vsichni …

Ife
Host
Ife

Mě by spíš zajímal ten nesmysl hned na začátku, CD bude na 2 dny 11 a 12,8 přesně na tři hodiny od 11 – 14 , to jako – 11.8 na 3 hodiny a 12.8 na 3 hodiny, bo jak? sem zmaten, nebo to někdo jen překopíroval a změnil datum

Georgson
Host
Georgson

Co je na tom za nesmysl? CD bude dva dny. 11.8. + 12.8. = 2 DNY. Polopaticteji to neumim.

HillFordCZP
Host
HillFordCZP

A oba dny 3hod (11-14).

Erik
Host
Erik

Bude fungovať trik s premenovaním na shiny verzie aj keď som ho už použil na tie normálne ? ?

Devilstorm
Host
Devilstorm

Ne, to můžeš použít jen 1x = pokud už si takhle Eevee evolvoval na dané evoluce, už to znova fungovat nebude.

Hans
Host
Hans

Já pokud evolvujj neshiny tak.prejmenovani funguje

Modra je dobra
Host
Modra je dobra

No ja nevim, ale po posledni aktualizaci se treba v nastaveni objevilo tlacitko na zmenu nicku i pro ty co uz jednou menili, treba niantic pripravil podobnou amnestii i pro prejmenovani eevee.. je to jen takova teze, zatim jsem to radsi nezkousel..

xREDBULLx88
Host
xREDBULLx88

zkousel jsem to a nefunguje