Zapdos day – 21. července

Hromadná výzva profesora Willova byla splněna a tak se můžeme tuto sobotu těšit na návrat Zapdose do gymů. Co víc bude mít speciální útok, který půjde získat jen v rámci této akce.

Kdy a jak event proběhne?

Jak už bylo zmíněno v sobotu 21. července od 11:00 do 14:00 se na gymech jako raid boss začne objevovat Zapdos.

Před začátkem eventu se objeví naráz klasická černá vejce s odpočtem a to téměř na všech gymech. Přesně v 11:00 se vyklube Zapdos, který v gymech zůstane 3 hodiny.

Ačkoliv bude Zapdos označen jako T5 boss, bude se jednat o T4 bose s CP 33068 a na jeho poražení budete mít jen 180 vteřin.

Bonusy

I tentokrát během dne postupně vypadne 5 dalších free raid passů. Jakmile jeden utratíte vytočíte si z gymu další. Nelze tedy mít všech pět free raid pasů naráz.

Nezapomínejte, že jeden free raid pass můžete mít z předchozího dne, jeden klasicky za den a dalších pět bonusových si pak vytočíte po jeho použití. Celkem tak za den můžete využít až 6 free raid passů. Teoreticky 7, když se použije trik s přetočením hodin. Ten však je proti pravidlům

Zapdos v raidu

Legendární Zapdos prozatím na PokéStop nemá vlastní stránku. Starší taktiku jak na něj najdete zde. Od té doby však uteklo spoustu času a mezitím přišlo několik nových silných pokémonů.

Zapdos s kterým se utkáme v sobotu bude mít CP 33068. Pokud se vám jej podaří porazit, tak v případě počasí rainy anebo windy bude mít 100% CP 2378, bez bonusu za počasí 1902.

Létající pokémoni jsou zranitelní kamennými útoky. Mezi top countery paří jednoznačeně Tyranitar s Smack Down/Stone Edge, kterého šlo získat evolucí Pupitara při Larvitar day. V podstatě tento Tyranitar nemá momentálně konkurenci.

Alternativou je Golem s Rock Throw/Stone Edge, který se používá i na ostatní legendární ptáky. V začátcích legendárních raidů bylo velmi výhodné udělat si jich několik kolem levelu 30. Dnes s dobrý počasím, kdy můžete získat i level 35 a candy je přebytek, už ani není třeba hledat ty s útokem 15. Výhodou Golema je dvojitá odolnost proti blesku. Všechny elektrické útoky jsou proti němu sníženy o 49 %.

Další zajímavou alternativou je Piloswine s ledovými útoky. Dává sice menší DPS, ale zato déle v boji vydrží a v součtu dá slušné poškození. Pokud víte že půjdete ve velké skupině, kde nebude nouze o DPS, tak Piloswine se jeví jako velmi dobrá volba.

Z legendární pokémonů je zajímavý Raikou. Slušné poškození a dlouhá výdrž při boji. Hodně se doporučuje i Rayquaze s dračími útoky. Přiznám se, že mě se moc nezdá, tedy. Slušně nakládá, ale v boji nevydrží tak dlouho, tedy pokud jí nemáte na maximum jako univerzála.

Zapdos s Thunder Shock v současné metě

Thunder Shock je velmi rychlý elektrický útok se silou 5, který můžete používat každých 0,6 vteřiny. V porovnaní s Charged Beam (síla 8, 1,1 vteřiny) z předchozích verzí dává má o cca 15 % více DPS. Takže s ním budete opravdu velmi rychle dávat poškození soupeři a snadno uhýbat.

Bohužel i tak stále vychází lépe Raikou.

Shiny Zapdos

Minule byla šance na shiny Articuno cca 1:24, což není moc. I pokud si dáte 6 raidů bude to spíše o štěstí. I tentokrát musím napsat – Je velká škoda, že se nadá dát do gymu. Je symbolem týmu Instinct a měl by být vidět.

Doporučení

Minule jsme nevěděli do čeho jdeme, teď už to víme. Vzhledem k tomu, že se objeví téměř na všech gymech současně, tak se dá předem velmi dobře udělat plán cesty pro celou raidovací skupinu. Pokud si všichni připraví útočnou sestavu, tak se bude dát odraidovat počítám tak 5 raidů za hodinu. To je hodně raid passů, takže je otázkou jestli se za něj vyplatí dát premium.

V sobotu to vypadá na polojasno s teplotami kolem 28 stupňů, což je vedro. Jsou to sice jen 3 hodiny, ale je to dost akce pro netrénovaný organizmus.

Vezměte si sebou pití do batohu (min 2 litry). Ideální je neperlivá minerální voda. Rozhodně žádný alkohol anebo energetické nápoje. Alkohol si nechte až akce skončí, pěkně ve stínu na terásce anebo pod stromem. Nezapomínejte že některá města mají vyhlášku zákazu pití alkoholu v parcích. Pozor rnergiťáky při fyzicky náročném výkonu zbytečně zatěžují organizmus, zvláště když jste pod sluncem. Na chycení shiny Zapdose potřebujte klidnou ruku 😉

Chce to i něco na zakousnutí – musli tyčinky, hroznový cukr, sladké tyčinky ideálně které se neroztečou. Na oběd sendviče do ruky po domácku dělané. Nekupujte bagety atd.

Závěr

Doufám že jsem na nic nezapomněl. Pokud ano anebo se v článku nachází nějaké nepřesnosti napište to prosím do komentářů.

Přeju hodně štěstí a ať chytnete IV 100 shiny Zapdose 🙂

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

25
Komentujte

avatar
11 Komentované diskuze
14 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
22 Už okomentovali
Gripen09QuantameraKockaHolysterMysakusak Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Gripen09
Host
Gripen09

Jsem Insict, tak jsem Zapdose vzal jako povinnost. Chyceno 14 kousků, z toho 2x Shiny. Paráda
Celkem jsem už chytl 25 Zapdosů a ani jeden není nad 87%…tak nevím….:-(
Ale jinak se mi tyto akce líbí, chodí nás banda, pokecáme, pohoda 🙂

Kocka
Host
Kocka

Je to na hov..!!!Když to člověk hraje sám na vesnici daleko od civilizace s jedním pokestopem a jedním gymem tak nemá šanci ve hře něco získat.

Holyster
Host
Holyster

Tak já chytil z 22 řadu 19 zapdosu. 2*96, 2*91, 2*89, 2*87, z toho 3 shiny (jeden byl 96, jeden 87 a poslední 80proc.). Hraju za Instinct. Takže jsem si trošku zachytal víc. Articuno jsem moc neřešil, ten je navíc oproti Zapdosovi k ničemu. Moltrese také budu hrát míň. Tak třetinu jsem chytil s ananasem. Takže Candy jsou…

MistrMiroslav
Host
MistrMiroslav

27 raidů, 24 chyceno a z toho 8 shiny. Nejlepší chycený 93% a to navíc shiny.

Mildavil19
Host
Mildavil19

Bída, bída, bída, 16 raidů , 11km v nohách , 15 ptáků chycených , shiny žádný , nejlepší CP 1881 , docela mě to skleplo , IV nikomu co s námi chodil pořádné nepadalo , na 120 ptáků ,1×98,1×96, 3×93 to mi přijde dost málo

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

25 raidů, 4 shiny až poslední půl hodinu 4 z pěti raidů. nejlepší shiny 87%, ostatní 2. třída. Nejlepší normální 96%. Nikdo 100, kromě kamaráda, ten ho dostal. Vyměním klidně jeden kus za pichu s party hatkou z loňského výroči, ten jediný skrček mi chybí.

Quantamera
Host
Quantamera

21 raidu, jeden shiny, nejlepsi 1876. Na druhem telefonu kamaraduv ucet (makal), 5 shiny v rade vcetne 100 a 98% iv a pak jeste 100 normalni Zappa….holt nekdo ma stesti…:) ale musim uznat super pocit, kdyz to jednomu pada, byt to neni jeho ucet. Jinak 100% catch rate. Me se to libilo, jeden mi staci a zachytala jsem si…:)

MartialApple
Host
MartialApple

Ja spokojenost, asi 15 kousku. Z toho jeden 100%iv a jeden 91% shiny

DudlikB22
Host
DudlikB22

Dnes za mě úspěšný den, 7 raidů – 6 chycených, 1×98%, 1×91%, a také 1×83% shiny. Měl jsem včerejší pass, dnes 5x comunity pass, a na ten 7. raid to sebralo premium pass. Tudíž doufám, že ten dnešní free-pass ještě dnes vytočím.

Zeterina
Host
Zeterina

Těch passů může být i 7 bez hraní si s časovým pásmem. Když si člověk jeden den nic neodehraje, tak druhý den může využít passy 2. Takže já v pátek nikam nejdu. No a pak k tomu sobotní free pass – tj. 7 passů. Na Articuno day nám to tak taky vyšlo.

Tomáš
Host
Tomáš

Já teda nechci kecat, ale co si pamatuju minule, kdy jsme šli jen 12 raidů, tak jsme dostali jen 5 free pasů , čekal jsem že dostaneme 5+1, ale všichni jsme měli jen 5 pasů za daný den a ten jeden co se dává každý den jsme nedostali …

Zappefet
Host
Zappefet

Dá sa dát T4 boss pouze ve dvou účtech level 33 a 35? Dík.

Ellissabethcz
Host
Ellissabethcz

nedá, byli jsme oba 35 level a přátelé na dvě srdíčka a chybělo nám tak 20 vteřin (na Articuno)

petr
Host
petr

a meli jste top countery? nebo co vam to nalosovalo?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Jde o to ktery. Absol treba ve 2 v pohode …

Zetkos12
Host
Zetkos12

Zdar, jde někdo z ČB na raid?

PetrX81
Host
PetrX81

Chtělo by to recept na nějakou podomácku vyrobenou bagetu😁

George
Host
George

Ty rady co a kdy (ne)jist a (ne)pit me vzdy pobavi 🙂

Pinkieller_de_Pie
Host
Pinkieller_de_Pie

Taky, chápu moralizování kvůli alkoholu, to vytváří problémy a vrhá špatný světlo, když je někdo připitej. Ale to moralizování ohledně koupenejch baget, a hned odstavec pod tím doporučení na sladký tyčinky.. 😂😂