Jak ovlivnit evoluci Eevee

Dnes jsme zašli do města nabrat do pár Pokéstop nějaké Poke Ball. Přeci jen po powerleveling LuckyEvolve je celkem nákládaná záležitost, ale získat 25 – 30 tisíc XP během 30 minut za to stojí. Zároveň jsme chtěli trochu poškádlit červené, kteří drží všechny Gym ve městě. Napadlo mě také společně se spolubojovníkem otestovat jeden mýtus a to jestli se dá ovlivnit evoluce Eevee.

Eevee je velice zvláštní Pokémon. V původní hře bylo nutné použít speciální kámen, aby se proměnila v jednu ze tří verzí – Flareon, Vaporeon anebo Jolteon.

V Pokémon Go se však Flareon, Vaporeon anebo Jolteon evolvuje náhodně.

Trik s pojmenováním

Na internetu se objevila správa, že pokud pojmenujete Eevee podle jednoho ze tří bratrů, kteří se objevili v epizodě 40 anime Pokémon, tak získá po evolve takovou přeměnu jakou měli jejich pokémoni. Konkrétně Rainer měl Vaperon, Sparky měl Jolteon a Pyro měl Flareon.

Myslel jsem si, že se jedná o další hoax, tedy vtípek, ale po reakcích pod různými příspěvky mi to nedalo a rozhodli jsme se to zkusit.

Provedli jsme několik testů a pokaždé to vyšlo. Stačilo pojmenovat Eevee před evolucí:

 • Rainer pro Vaporeon
 • Sparky pro Jolteon
 • Pyro pro Flareon

Eevee se po samotné evoluci opravdu vždy proměnila v konkrétní verzi. 1️⃣️

vaporeon

Vzhledem k tomu, že Vaporeon je momentálně co do CP třetí nejsilnější Pokémon, tak tato informace má poměrně zásadní dopad na boj o Gym. Tedy spíše jeho obranu. Po level 15 byste měli být schopní jej dostat nad CP 1000, což je hranice, kdy už začínající hráči nemají šanci si s ním poradit. Většina totiž cvičí některého z hojně se vyskytujících Pokémon jako je Raticate, Pidgeot anebo Butterfree. Tito při stejném level trenéra daleko zaostávají za Veporeon.

Mimochodem Flareon je 9. nejsilnější pokémon a Jolteon 33 alespoň podle CP na Power Up. Samozřejmě speciální útoky a HP sehrají také svou roli.

No v každém případě pokud chcete odradit začínající hráče od útoku na váš gym, tak rozhodně doporučuji zkusit chytnout pořádně nadupanou Eevee, pojmenovat jí Rainer a evolvovat. Jakmile je přes 2K CP, tak jí jen tak nějaký začátečník nesejme 😉

1️⃣️ Aktualizace 1.8.2016

Touto metodou si můžete vytvořit každou evoluci pouze 1x.

Dále se ujistěte že:

 • Eevee přejmenovat, chvilku počkat a restarovat aplikaci. Data se totiž musí uložit na server Niantic.
 • Ujistit se, že máte pouze úvodní písmeno velké a za jménem není mezera.

Aktualizace 17.2.2017 – Espeon a Ubreon

S tím jak přišla Generace II byl přidán i Espeon (psychic) a Umbreon (dark). Pokud je chcete získat budete potřebovat přejmenovat pokémony na:

 • Sakura pro Espeon
 • Tamao pro Umbreon

Pokud přemýšlíte koho si vybrat, tak Espeon může mít CP 2607 – 3022, základní útok 261, obranu 194a staminu 130. (Na level 30 počítejte s CP 2219 – 2572, HP 95 – 106 podle IV) a útoky Confusion/Zen Headbutt a //TBD// Pomalé útoky jsou spíše na obranu, ale zase má málo HP

Umbreon max CP 1727 – 2067, základní útok 126, obranu 250, staminu 190. (Na level 30 počítejte s CP 1470 – 1759, HP 139 – 149 podle IV). Útoky Feint Attack/Bite a //TBD// Umbreona také nevím kam zařadit. Vypadá jako celkem dobrý prestiger. Málo CP, HP v pohodě. Jen by to chtělo rychlejší útoky aby mohl uhýbat.

Jak přejmenovat Eevee

Teď jsem si všiml, že v návodu není jak přejmenovat Pokémona. Stačí kliknout na symbol tužky vedle jména Pokémona a hra vám nabídne formulář kam můžete napsat nové jméno.

Můžete použít i diakritiku, mezery a čísla. Zvláště čísla se hodí pro uložení IV.

Jak získat Espeon a Umbreon

Vzhledem k tomu, že přejmenování funguje jen jedenkrát a kliknutím na evolve získáte jen Flareon, Vaporeon anebo Jolteon, tak možná přemýšlíte jak získat Espeon a Umbreon.

Trik je v tom, že si musíte Eevee zvolit jako svého Buddyho a nachodit s ní alespoň 10 km. Přitom je potřeba, aby našla vždy 2 candy. Musí se také správně sesynchronizovat čas mezi aplikací a serverem. Eevee musí být stále váš buddy.

Když takovouto Eevee evolvujete ve dne (ve hře je den) získáte Espeon. Pokud je noc tak Umbreon.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

19 thoughts on “Jak ovlivnit evoluci Eevee”

 1. Prosím, jak to tedy funguje, musím s přejmenovanou Evee na Tamao nachodit těch 10 km jako s buddy? Nebo stačí to samotné přejmenování, stejně tak jak u evolucí I. stupně?

 2. Ahoj. Poslední asi 3 evoluce eeveeho mi s přejmenováním nevychází. Ze Sparkyho mám 2x vaporeona a flareona. U posledního evolvu jsem evolvovala asi s půldenním zpozdenim. Dělám něco špatně? Vždy mi to fungovalo předtím.

 3. Bohužel to vypadá, že přejmenování na Sakuru a Tamaa funguje pouze poprvé… od té doby mi nepomoha ani svěcená voda, pořád evoluce z první generace.

 4. Hru hrají děti a ty nejsou právě moc trpělivé na zvyšování CP, proto Eeveeho evolvujeme ve chvíli, kdy máme dostatek candy. Vždy jsme přejmenovali s velkým písmenem a hned evolvovali. Pokaždé to vyšlo. Nikdy jsme nevypínali, nečekali ani nerestartovali. Máme takto i Sakuru a Tamao. Již 2x Vaporeona, jen jednou jsme zkusili náhodnou evoluci a vyšel z toho myslím ohnivý – jsme žlutí. J.

 5. Mel bych dotaz. V druhe generaci jsem jeste Eevee neevolvoval, ale ty prvni tri jmena uz mam samozrejme vycerpany. Jak to ted funguje? Budou mi ted nahodne vznikat jen Vap+Fla+Jolt, nebo muzou vzniknout i Esp+Umb? A kdyz vzniknou, budou mi jeste ta jmena Sakura+Tamao fungovat, nebo to bude uz jen o nahode??

  1. Přirozený evolve vytvoří Vaporeona, Flareaona anebo Jolteona. Na Umbreona a Espeona je nutné použít postup uvedený v článku.

   1. Diky, takze chapu to spravne tak, ze to prejmenovani na Sakura nabo Tamao mi zafunguje jednou a teprve kdybych chtel dalsi Espeony a Umbreony, tak budu muset pres buddy? Moc se mi totiz nechce stridat buddyho a myslim, ze jeden Espeon a Umbreon mi zatim budou stacit, zvlast, kdyz si budu moct vybrat ze kterych Eevee vzniknou.

   2. To s tím Espeonem a Ubreonem není pravda. Funguje to stejně jako u předchozích tří. Aspoň tedy mě to tak vyšlo 🙂

    1. Tak teds me dokonale zmat 🙂 Jak stejne? Jako ze jednou zafunguje to prejmenovani a pak zacnou padat nahodne (coz je v rozporu s tim, co rika drago), nebo to myslis nejak jinak?

  2. Pojmenování eevee by mělo fungovat neomezeně a jo na umbreona a espeona bude fungovat pojmenování i když si pojmenuješ vaporeona, flareona a jolteona.(doufám)

 6. Ahoj, zameril jste se uz nekdo na schopnosti versus vyvin eevee? Ja to ted sleduji docela intenzivne a mozna z toho bude casem i vzorec 😉 Az na to prijdu, dam vedet…

 7. Podle mých zkušeností to přesně funguje jen pro první evoluci každého z nich. Pak už je to nahodilé, přejmenovávání, vypínání atd.. nezabírá. A náhodě zřejmě i malinko pomáhá vstup do týmu – dokud jsem byl „svobodný“ získával jsem i tu modrou vodní kočku. Jako člen Instinctu už ani jednu. Ale nezoufám, ivíků je dost a když naleznu vhodného, zkouším to, zkouším…

  1. Hraji za modre a musim potvrdit, ze kvalita mych vaporeonu (myslim IV) je vyssi nez dalsich evoluci … Jestli dusledkem neni celosvetova prevaha modrych ?

  2. Ahoj taky musím souhlasit, od doby co jsem se dal ke žlutým ani jedna vodní, 99% evolucí je ohen, trochu mě mrzí že mám IV100% a je ohniví ale rady co tu čtu na první evoluci fungovali 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *