Beldum Pokémon GO community day – 21. října

Takže trenéři teď dobře poslouchejte. Mnoho z nás lituje, že jsme si v červnu neudělali 6x Tyranitara se Smack Down a to i přesto že všechny analýzy jasně ukazovaly že to bude neskutečně OP pokémon. Teď to vypadá že by se situace mohla opakovat. Metagross totiž dostane Meteor Mash.

Kdy event bude?

Event se bude konat v neděli 21. řijna od 11:00 do 14:00. Potrvá opět jen 3 hodiny. Vašim úkolem bude nachytat všechny pokémony, co jen vydají jakýkoliv kovový zvuk.

Jaké budou bonusy

I tentokrát jsou slíbeny 3 hodinové Lure Moduly. Nezapomeňte že je musíte pustit až po 11:00 jinak se bonus neprojeví a pojedou jen 30 minut.

Většina hráčů z velkých měst, kde je hodně pokéstopů, používá taktiku naházet Lure Moduly v parku, aby celé kolečko stihli zvládnout obejít za 5 minut. Při 10 pokéstopech je to jen z Lure Modulů 120 pokémonů za hodinu navíc.

Dalším bonusem je zkrácení vzdáleností u vajíček na 1/4. Takže jestli vám zbylo hodně Alolan vajíček, kde by mohlo být regionální pokémon, tak máte ideální příležitost je vychodit.

Dále očekáváme

  • Field reserach  – chyť 3x Beldum
  • Speciální Community box shopu
  • Shiny Beldum/Metang/Metagross

Beldum

Beldum respektive jeho evoluce Metagross je jedním z nejsilnějších Steel pokémonem ze všech generací, takže jej využijete i v budoucnosti. Druhým typem je Psychic, ale tam je obrovská konkurence.

Metagross  se vyznačuje vysokým útokem 257 (momentálně 13.) a obranou 247 (18.). Počet životů na lvl 40 před přepočtem byl 138, což není moc. Teď se však situace mění a všem procentuálně ubylo. Celkově tak těžili spíše ti co nic neměli 🙂

Pokud budete chtít rychle zjistit jestli jste chytli potencionálního 100% Belduma použijte následující řetězec:

374&cp11,cp37,cp62,cp88,cp113,cp139,cp164,cp190,cp215,cp241,cp265,cp289,cp313,cp337,cp361,cp385,cp409,cp434,cp458,cp482,cp506,cp530,cp554,cp578,cp602,cp626,cp651,cp675,cp699,cp723,cp735,cp747,cp759,cp771,cp783&hp10,hp15,hp20,hp24,hp27,hp30,hp33,hp35,hp37,hp40,hp42-43,hp45,hp47,hp49-50,hp52-53,hp55-56,hp58-60,hp62-65,hp67-72

Meteor Mash

Tak a teď jde do tuhého. Po 3 hodiny bude moct získat Metagross Meteor Mash. Ačkoliv naprosto nic není doposud potvrzeného. Tak z poloveřejných screenshotů jsme se dozvěděli že se jedná o útok se silou 90 na dvě použití.

Před cca 16 hodinami napadlo jednoho uživatele redditu dát oficiální preview video, kde je vidět animace, do programu na editace videa a pomocí něj pak spočítal, že útok trvá 2,7 vteřiny.

To by nasvědčovalo, že se jedná o steel verzi útoku Avalanche anebo Dynamic Punch. A to jsou velmi dobré útoky.

Aktualizace 20.10

Tak už tu máme oficiální statistiky nového útoku. Síla není 90 ale 100 a rychlost není 2,7 ale 2,6. Celkově tak Meteor Mash je ještě o dost silnější než se čekalo. Jedno srovnání z redditu:

Level 30 se 100% IV vs běžný obránce (bez bonusů)

  • Rayquaza DT/O 38.5
  • Mewtwo Conf/SB 37.5
  • Metagross BP/MM 36.7
  • Mewtwo PC/SB 35.8
  • Metagross BP/FC 27.6

Metagross se tak stává velmi zajímavou volbou jako univerzální útočník srovnatelný s legendárními pokémony! No je načase vážně přemýšlet že si jich seženete více než 6 na budoucí výměnu, protože takto silného pokémona bude těžké získat.

Co to znamená pro herní metu?

Vzhledem k tomu, že Metagross je steel pokémon a Meteor Mash steel útok, tak to nevypadá že by nějak extrémně zasáhl do boje s raid bossy. V Generaci 4 žádný T5 boss náchylný na steel pokémony není.

Na druhou stranu pokud se vrátí třeba Regirock anebo Regice v shiny verzi, tak Metagross s Meteor Mash bude přesně to co budete potřebovat. O něco silnější než Machamp! a o dost víc toho vydrží. Obecně vám ulehčí sólování všeho co je zranitelné steel útoky.

Co do čistého DPS jej předběhne Breloom, Deoxys, Gengar a další. Ovšem na rozdíl od nich má velmi vysokou obranu, takže než padne dokáže dát i 2x více poškození než oni.

Shiny Beldum

Beldum a jeho evoluce jsou jedni z pokémonů, kde poznáte rozdíl na první pohled. Námořnickou modř nahradila stříbrná barva a šedivou zlatá. Rozhodně stojí za to si jednoho shiny Metagrosse nechat.

Jak se připravit a taktiky

V podstatě existují na community day dvě taktiky.

Žijete ve velkém městě, kde je dostatek Pokéstopů s velkým spawnem, kde na všechny nahážete Lure Moduly a pak chytáte všechno kovové. Je toho tolik že nestíháte dávat ani Pinap Berry. Připravte si co možná nejvíce pokéballů. Prozatím nevíme nakolik se sníží catch rate, takže použití Pokémon GO Plus náramku zvažte.

Pokéstopy jsou od sebe vzdálené a spawn je sporadický. V tomto případě vezměte kolo a přesouvejte se od Belduma k Beldumovi. Na každého použijte Pinap Berry a nebojte se i lepší míček. Musíte využít na maximum co máte. Dobře si naplánujte trasu ať objedete co možná nejvíce Pokéstopů.

6 Metagrossů s IV 100% asi neseženete. Zkuste sehnat nějaké lepší. Dejte přednost útoků protože tu jde hlavně o DPS. Nezapomeňte že nemusíte rovnou Metagrosse nafukovat. Stačí vám je během eventu evolvovat ať mají Meteor Mash. Přifouknout je můžete až budete mít candy. Klidně i za rok.

Závěr

Obecně než vyjde Kartana z Generace 7, tak Metagross s Meteor Mash bude nejsilnější steel pokémon.

Přemýšlím co dodat. Prostě jich sežeňte 6.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

11
Komentujte

avatar
6 Komentované diskuze
5 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
11 Už okomentovali
LokiCertTomCurryTNT.C3nD4 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Curry
Host
Curry

Dnes to bylo napínavé, po 90 minutách jeden shiny s průměrným cp i IV, zachranila to poslední půlhodina. Nasbirano asi 1000 candy.

C3nD4
Host
C3nD4

Ve hře je napsáno od 9-12 hodin,Jak to tedy bude?Od 9 nebo 11?Díky za odpověď

TNT.
Host
TNT.

Začne to v 11h našeho času. Oficiální infografika k CD říká začátek v 9am UTC v Evropě, na netu je spousta konvertorů času z UTC na CET.

Matyáš
Host
Matyáš

Super

Maulin
Host
Maulin

Taky jsem to četla nebo slyšela, že hodinu ještě po community day je možnost evolvovat a získat speciální útok. Je to někde napsaný a potvrzený nebo je to jen fáma? Ví o tom někdo něco víc, popřípadě nějaký officiální odkaz? Děkuju

Kary
Host
Kary

V news o community day píší, že speciální útok by měl dostat, když ho evolvujeme do hodiny po eventu. Pochopila jsem to správně? Bylo by fajn chytat do poslední chvíle a nezdržovat se evolucí. 🙂

CertTom
Host
CertTom

Nakonec to s tím speciálním útokem hodinu do hodiny po eventu nebyla pravda. Nechal jsem evolvaci až po skončení a mám prd :-(. V průběhu eventu jsem u nás na vsi (k mému překvapení se v malé obci sešlo 6 hráčů a dali jsme Lure na všech 8 Pokéstopů v širokém okolí) vyvrátil další mýtus. Měnil jsem Poké vykopávky (z prázdnin 2018) s hráči, co mají jeden nebo dva Lucky Pokeše a ani v jednom případě se z nich nestal Lucky. To znamená, že jde buď o chybu (podobně jako ze začátku byly úplně vždycky ze starých pokešů Lucky) nebo… Číst vice »

Loki
Host
Loki

Zvláštní, evolvoval jsem všechny co mám cca ve 14:20 a všichni meteora dostali.

micska71
Host
micska71

JJ, přesně, jak píše Drago v prvním odstavci. Lituji, že nemám 6x Smack Down Tyrany, páč jsem nemohl chytat a ani teď nemohu.
Nějakě candy mám, takže ještě víc bude mrzet ten shiny, ten se mi moc líbí

prasatko
Host
prasatko

jn, ja jsem si teda udelal 4, ale stejne by to jeste nejake chtelo :/

Mysakusak
Host
Mysakusak

Jo jo. 6 kusu je akorat. Pri rajdu se na ne hodi Max review a jdou do toho znova …