Jaký byl Beldum Pokémon GO community day

V posledních měsících jsem toho v Pokémon GO moc z časových důvodů nenahrál, ale u Beldum day jsem se rozhodl že se zkusím alespoň na pár hodin zase vrátit naplno do hry.

I když hraju jen příležitostně, tak si rád zkusím něco odsólovat anebo sundat plný Gym ať je v něm cokoliv.

Asi mi dáte zapravdu, že jeden pokémon se opravdu mezi ostatními vyjímá a do Tyranitar s Rock Throw a Smack down, kterého šlo získat na  Larvitar Pokémon GO Community Day 16. června. Nečekal jsem že Niantic připustí vytvořit takto silného pokémona. Dost lituji, že mám jen jednoho.

Proto když jsem zjistil, že na Beldum community day získá Metagross super nadupaný útok Meteor Mash, nedalo mi to a začal s přípravou (hlavně domluvit si čas).

Nakonec se čistá sólo akce až tak nezdařila. Asi půl hodinky jsem chytal sám a pak se vrátil domů pro drahou polovičku, s kterou jsem chytal ještě cca hodinu a půl. Sice to nebylo tak efektivní ale ve dvou je to daleko větší zábava a nelitoval jsem toho 🙂

Příprava?

Po zkušenostech z Eeevee community day jsem nevsázel na Pokémon GO Plus. Ten fungoval dříve se 100% úspěšností na community day, ale u Eevee občas něco uteklo. Navíc jsem doposud měl chyceného jen jednoho Belduma, takže pokud jsem chtěl udělat co nejvíce Metagrossů musel jsem chytat na Pinap Berry.

Podle plánu jsem také přeměnil všechna rare cany na beldum cany. Už nevím kolik to bylo. cca 230 kousků.

Jak to šlo

Vyrazil jsem po předem připravené trase. Jak se ukázalo tak Beldum rozhodně neměl ani zdaleka 100% catch rate. Většinu jsem chytal na lepší míčky a musel jsem se snažit i správně házet 🙂

Brzy mi došly Pinap Berry, které chytání dost zdržovaly. Pak jsem se ale stejně musel vrátit. Měl jsem něco nachytáno, ale žádný shiny.

Vzal jsem drahou polovičku a šli jsme chytat spolu. Upravil jsem trasu, což ve finále vedlo k překvapivému chycení shiny Magikarpa. Po 799 chycených kouscích a nějaké desítce raidů jsem nečekal že ho chytnu zrovna na Beldum day. A to po něm pasu už od Water Festival 2017, kdy jsem jeho lovem strávil celkem dost času.

Co mi přišlo zajímavé, že první hodinu jakoby nikde nebyl žádný shiny beldum. Už jsem začal pochybovat jestli na něj tento community day nezapomněli. Nakonec jsem jich chytil pět. Má drahá polovička dva.

Celkem jsem z 82 Beldumů chytil 80. Což nebylo podle plánu. Chtěl jsem chytit tak 150, ale jak jsem psal měl jsem přestávku a navíc končil o půl hodiny dříve.

Počítání výsledků a evolvy

Doma jsem zjistil, že z těch 80 nemám moc adoptů na evolve. Věděl jsem že se budu muset uskromnit a počítal jsem s tím. Říkal jsem si že chci hlavně útoky 15 a pak nějaké přijatelné další staty (70%+). Budu ignorovoat level Belduma, protože stardust není problém a candy vždy můžu v budoucnu sehnat.

Když jsem ale procházel co mám, tak mi do zpěvu moc nebylo. Celkem zklamání. Wonder (80%+) byly jen dva. Vybral jsem favorita 13-14-10 (82%) cca level 28. Jako druhého shiny 15-7-11 (73%) level 15. Ten shodou okolností byl ideální kandidát.

Když jsem pak koukal na ten zbytek vůbec to nevypadalo dobře. Ještě jsem koukl po okolí a byl tam CP 11 Beldum shodou okolností oznařen jako Wondes s útokem 15, další IV nejdou spočítat. Říkám si ale co alespoň budu mít s čím chodit po okolí 🙂

Pak jsem ještě jednou prošel důkladně nízké CP a našel 14-15-4 (73%) level 12. Říkám si ok, proč ne.

Úplně nakonec ještě promazal co jsem nachytal a vyšlo mi ještě na jeden evolve. Vybral jsem neznámého Wonder s 15 staminou a level 10. Už bylo po druhé hodině, tak jsem chtěl otestovat jestli fakt platí ta půlhodinka hájení, kdy ještě vyjde Metrahross s Meteor Mash.

No tohle je moje finální armáda. Popravdě mě před týdnem ani nenapadlo, že bych dal dohromady dostatek candy na pět Metagrossů 🙂

Závěr

Součástí mojí práce je najít příležitost, analyzovat jí a pokud za to stojí, tak se nebát do toho jít naplno. Věřím že Metagross je dobrou investicí i do budoucna a dokonce že by se dal vyměnit za RT/SD Tyranitara. Samozřejmě za předpokladu že v budoucnu bude nějaká garance že IV nespadne.

A jak jste chytali Beldumy vy?

Hard

Tak já mel snad 10 shiny beldumu, ale vsechny hrozne IV. Toho nejlepsiho ( 76% IV zhruba ) jsem hodil na metagrosse jen z povinnosti, abych mel jednoho shiny s Meteor Mash. Jinak se mi podaril chytit jeden kousek 98% IV. Behal jsem jak silenec, lidi ze me museli mit srandu, ale podarilo se mi udelat 6 meteor mash kousků. 1x 98 IV, 1x 76% shiny a zbytek mezi 80-90% IV. Za mě spokojenost. Jinak mám kolem 10 shiny beldumů, kdyby někdo chtěl na trade.

Russulagrisea

Z chytání nic kloudnyho nepřišlo, 3 shiny kousky slaboucke a spatne IV. Ale pak jsem jich spoustu vyměnil s dcerou a 2x Lucky 93 a 98%. Ta 98 už je na maxu 😍

Holyster

Já sem se zbavil všech 170 ananasů a měl jsem tedy dnes asi 1300 candy. 10 shiny kusů. Nejlepší 73proc. Z těch co nebyli Shiny byl nejlepší asi 91 proč, ale cp 11. Až při tradu jsem dostal 98, 96, 94 iproc. Ale samý malý cp, ale 2 jsou lucky. Takže tak.

DougyGiro91

Já měl čas tak jsem toho využil. Nehrotil jsem to jako dříve, v poklidu jsem chodil a chytal. V zásobě jsem měl dva kusy, bohužel jen 84%. Z vajec mi jich vylezlo již hodně, ale všechny stejný. Tušil jsem že 1.třída nepříjde a bude na ně muset dojít. 6 ze 7 shiny jsou CP okolo 130, IV samozřejmě bída. Sedmý kus je naštěstí jediný best of (wonder), který mi za den přisel. Cp 567 IV 87% Attack 15. Tenhle krasavec šel na Evoluci, a došlo i na ty dvě 84ky.

Lord_Ice_Cube

Tak já dnes čas neměl, ale na poslední chvíli se mi podařilo nasyslit dostatek candy (měl jsem před eventem asi 180 candy) na evolve dvou 89% kusů, takže velká spokojenost, na to, že nebyl čas. 🙂 a jeden shiny za 2 minuty 14 hod., ale má jen 46%.

Sicco

Tempo jsem také nastavil poklidné, poštěstilo se mi 6 shiny kousků, z toho 1 co stál za evoluci 🙂
Když bylo solidní CP tak stalo za prd hodnocení ale nakonec jsem tam 6 kousků na evoluci našel IV od 87-69 tak snad nebudou úplně marní 👍

Podělte se také o vaše zkušenosti rady a postřehy do komentáře.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook
Přihlásit k odběru emailem
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
macek
macek
23.10.2018 20:43

obrazek 100% shiny samozrejme neni uplne na max jen k memu lvlu https://imgup.cz/image/LRnC

macek
macek
23.10.2018 20:26

za me dobry 100% IV shiny.. sice byl jen 241cp takze na maxnuti drahej (188candy a kolem 180k dustu) ale stoji za to 🙂

micska71
micska71
23.10.2018 11:49

Tak pro pobavení společnosti pustím i svůj „příběh“
Jak už jsem jinde naznačoval, od CD jsem nicmoc nečekal. V tichosti jsem doufal, že za 3 hodiny narazím na pár kousků a alespoň jeden bude shiny. Skutečnost ale naprosto předčila má očekávání.
Ve vsi, kde jsem se pohyboval, nebyl ani pokestop, ba dokonce ani spawn point! Takž jsem za víkend neviděl jediného pokemona. Belduma, natož shiny, tedy ani náhodou 🙂
Nezbylo než vyvinout 5x MM Metagrosse A15 z nasyslených candy a jsem na nule 🙂 Teď už jen asi bambilion candy na jejich vylepšení z 20. levlu

Mysakusak
Mysakusak
23.10.2018 10:04

Za mne: CD jsem pojal v pohode, 3x hi IV Beldum a candy na evolv jsem mnel uz predem pripravene. Takze slo jen o jedine – aspon jeden shiny. Diky totalne zaluorovane Hadovce (park/oblast v Dejvicich s vysokou hustotu portalu a pokestopu) jsem 2 shiny ks behem 30 minut chytil. Mezi plevelem byli dalsi dva s IV nad 90%, takze komando 5-ti kusu + jeden shiny chcipak je pripraveno do akce … Akorat porad nemuzu najit do jake akce = kde by fungovali lepe nez to co uz existuje …. Napada mne snad jen generalni komando, ktere vtrhne do gymu… Číst vice »

Kali31
Kali31
23.10.2018 09:41

Chytil jsem asi 150 všechny do 80% ale povedli se na Trade 2 lucky obyc 96 a shiny 98 oba přes 500cp takže jsem rád za ně

petr
petr
23.10.2018 08:01

me ani netrapi, ze jsem evolvnul relativne slaboucke – dulezite je, ze maji spravny utok – ted zacne to dobrodruzstvi s vymenou se synem – oba mame slabe, tak uz to muze byt jenom lepsi

Mysakusak
Mysakusak
23.10.2018 07:02

Teda menit rare candy na Beldum by mne nikdy nenapadlo 🙂 . To musi byt ta spravna motivace ….

7
0
Zapojite se do diskuze.x
()
x