Jak hraje pokémony pandaolinka

Jsem věkově 40+, VŠ, trojnásobná matka, level skoro 39 a toto není začátek seznamovacího inzerátu, ale tak trochu pro představu, kdo píše tenhle článek 😊.

Pokemony hraju od 1. 8. 2016, kdy proběhla už první vlna nadšení a já, technický antitalent, požádala syna, aby mi to taky stáhnul, abych byla v obraze, co na tom ti lidi mají. Původní pokemony vůbec neznám, neviděla jsem ani film, ani nikdy nehrála s kartičkami.

První bulbasaur přišel hned domů a doteď ho mám ve sbírce, i když má CP 12. Prostě byl první 😊 A vyrazila jsem do Prahy. Nadšení z AR modu, kdy se pokemon proháněl po kabelce paní ve vlaku či uprostřed fontány, dokumentuje pár tehdejších fotek… Ovšem praktičnost zvítězila, a tak jsem nadále většinou chytala bez něj, i když mě doteď nepřestal okouzlovat.

Hned po prvním dnu jsem hledala na internetu, co je vlastně co, neznala jsem význam předmětu z pokestopu (který jsem zvládla protočit až asi u pátého, víceméně náhodně), nevěděla jsem, který pokemon je cenný, nic.

Hra mě ale bavila, hlavně na ukrácení cest autobusem do Prahy (hodina jízdy z naší vesnice a samá zastávka) či při čekání na dopravní prostředky nebo děti na kroužcích. Také při pohybu po neznámém městě docela hezky upozorňovala na zajímavé sochy či pamětní desky, takže mi připadala i vzdělávací 😊 Cílené výpravy za pokemony jsem nepodnikala a některé dny jsem nehrála vůbec.

Když Niantic začal odměňovat za řadu 7 dnů, snažila jsem se denně aspoň dojít k nejbližšímu pokestopu – asi 300 m z domu (nezřídka pozdě večer). Nebo aspoň poslat protočit manžela, který se asi po měsíci mého hraní přidal. Ne tak aktivně, ale bylo fajn s někým sdílet radost z přírůstků. Naše dvě pubertální děti si klepou doteď na čelo a pokud někde přibrzdíme autem kvůli přidání pokémonů do gymu, jsou dost agresivní… Třetí, nejmladší dítko, bavilo nám pomáhat chytat, až si asi 5 měsíců po mně založilo vlastní účet. Nehraje moc aktivně, ale hodí se, pokud chceme u nás na vsi bojovat v nějakém vyšším raidu.

Hrajeme čestně a bez všech dalších prográmků. Teda trošku podvádím v tom, že když si jde manžel zaběhat, vyfásne i můj mobil, aby mi klubal vejce… Ale de facto i kvůli pokemonům jsem si koupila kolo a jsme-li náhodou při comunity dnech doma, objíždíme se synem těch pár pokéstopů v naší vísce.

Mým prvotním cílem bylo mít něco jako dokonalou zoologickou – od každého druhu pokémona, co šel získat. Poměrně se mi příčilo s nimi bojovat i trénovat (ve starém systému gymů), jsem takový mírumilovný tvor.

Po téhle větě se asi popadá většina místního publika za břicha smíchy, ale vůbec mě nezajímalo IV pokémona, ani hodnocení trenéra (to přibylo až později). Doteď nemám žádný program na zjištění IV, každého pokémona nechám ohodnotit trenérem a nechávám první kategorii, ale spíše pod tlakem zdejší sociální bubliny – jinak je mi to jedno. Takže když Myšákušák spílá těm tupounům, co nasadili do boje automatiku, tak ho lituju – to jsem skoro já.

Sice to tu pilně čtu a snažím se teda Aggrony a Slakinga vyměňovat, ale rozhodně neoptimalizuju a nesleduju žádné stránky s optimálními sestavami. Se svou sestavou přebarvím libovolný gym během chvilky, ale spíše si jen přidávám své pokemony do volných míst (při jízdě autobusem není čas bojovat).

Raidů se účastním jen když mi přijde do cesty jednička či dvojka a mám čas (málo). S příchodem legendárek jsem bohužel musela přestat být sólista a přidat se do chatu lovců z okolních vesnic. Chodím ale zřídka, když ulovím kousek, co mi chyběl do sbírky, jsem spokojená a nepotřebuju absolvovat 15 raidů za víkend.

Coinů mám v současné době dost, prakticky denně odněkud můj pokemon vypadne, denně přidávám tak do 1 – 3 gymů cestou do práce, při cestě do velkoměsta i do víc. Kupuju inkubátory, pokud jsou v balíčku, tak balíčky. (Spotřeba na taurose byla veliká). Do hry jsem neinvestovala žádné reálné peníze, nebyla jsem na žádném ex raidu. Chybí mi soustavně píseček na vylepšování.

Pro mě jsou pokemoni hlavně vzpomínky a kritéria pro jejich oblíbenost jsou často čistě osobní sympatie. Například mám stádo Zangoosů, protože mi připomínají kocoura z komiksu Cour a Courek. Taky mám pár namaxovaných Lanturnů, protože jsou prostě cool. No a jinak mám Squirtle od Bodamského jezera, Zangoose s nízkým CP, protože jsem ho chytla při výjimečné životní příležitosti, alola Golema z vídeňského letiště, Snorlaxe, co se pásl na louce v Kuksu, Duskully a Sableye ze Špindlerova Mlýna, kde jsme se synem byli, když je vypustili a ten večer jsme odvolili v Krajských volbách a ve tmě u Labe chytali… Mám černého Charizarda z Hradce Králové, kde jsem se ulila na chvíli z konference a šla chytat, protože byla comunity tříhodinovka. Mám shiny čikorku z Blaníku, protože když jsou comunity dny, obvykle jsme s rodinou někde na výletě.

Naopak nemám shiny dratinyho, protože jsem měla zápal plic, ale manžel mě chtěl potěšit, a tak mě na chvilku v mrazu naložil do auta a povozil po sousední vesnici, abych si chytla aspoň pár obyč na draka… Se zavedením odznaků za gymy pro mě hra nabyla v těchto vzpomínkových rozměrech. Prohlížím občas své odznáčky a vzpomínky naskakují… Jednu dobu jsem se taky zaměřila na to pozlatit své oblíbené gymy, což jsem splnila.

Protože kromě pár legendárek, které mi utekly a zatím nebyly za field úkoly, mám v současné době vše, co lze získat (během psaní vypustili 4. generaci, tak už to neplatí a nová motivace je tu), momentálně mě při hře drží možnost získat shiny pokémony (hlavně chci červeného Gyaradose!). A také systém dárečků pro přátele – připadá mi, že hlavně se snažím nyní protáčet pokestopy a posílat denně dárky, koukám, odkud kdo dárek poslal a snažím se vybírat zejména cizincům lukrativní místa s pěknými fotkami, abych naši zem hezky reprezentovala 😊

Trade mě moc nezaujalo, každý pokemon je něco jako moje dítko a dítko, i když je sebeblbější, za jiné přece nevyměníte! Získat trade pokémona, kterého jsem si nechytla, je nuda. Těch měničů útoků mám taky na rozdávání – prostě mám ty své pokemony ráda takové, jací ke mně přišli. A vlastně je i nerada posílám k profesorovi. Nějak mi při spojení „poslat k profesorovi“, odkud už se nevrátí, naskakuje Mengele… No jo, holt batoh není nekonečný, tak musí outlocit stranou.

Tento článek jsem chtěla napsat proto, že mi obecně ve společnosti vadí taková ta vyhrocenost – kdo nedělá přesně to, co schvaluju já, tak je debil/fašoun/sluníčkář/kavárna/doplňte libovolnou nálepku. Prostě těch cest, možností a názorů je více a buďme tolerantní i k blondýnám, co si piplají Gyaradose s útokem Twister, protože byl jejich první, pracně vychozený 😊

pandaolinka

Vaše články o čemkoliv ze světa pokémonů a hraní Pokémon GO můžete zasílat na clanky@pokestop.cz.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook
Přihlásit k odběru emailem
Upozornit na
guest
34 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MPosp69
MPosp69
26.08.2020 13:50

Moc děkuji za skvělý článek a vlastně i návod, jak hrát pokémony po svém. Jsem o něco starší 50+, nedávno jsem vyměnil letitý tlačítkový telefon za matlafon a tuhle hru jsem si nainstaloval, abych se seznámil s vymoženostmi nových technologií. A protože jsem hračička i sběratel, hned mě to chytlo. Souboje nemusím, proto jsem hledal postřehy, jak ke hře přistoupit i jinak a díky tomu jsem našel i Tvůj článek.

MiskaDu
MiskaDu
29.06.2019 14:30

Jsem 35+ včera mi hru stáhl syn a chodil jsme spolu po okolí.Dnes jsem dostala vynadáno, ze jsem si zvolila špatnou barvu týmu – prý
nebudeme moc bojovat spolu.Rozumim tedy hre jako koza petrželi… ale jsem ráda,ze se projdeme a budu hrát po svém.

Mysakusak
Mysakusak
29.06.2019 23:39
Reply to  MiskaDu

Barvu tymy lze za drobny poplatek v pokecoinech zmenit – je na to nejaky predmet v shopu ….

MordKV
MordKV
30.06.2019 07:45
Reply to  MiskaDu

Osobně já to vidím jako výhodu, že jste každý v jiném týmu. Alespoň se můžete vyhazovat navzájen z Gymu.
Lépe se takto dostavají Coiny. Ve velkém městě to není potřeba, a ale na vesnici nebo malém městečku vynikající věc.

Ram
Ram
14.11.2018 12:39

Moc pěkně napsané. Jsem taky jeden 40+, co chodím na pokemony s 6letým synkem (s přestávkami již skoro rok). Jsou v podstatě taková solo dvojice a do úkolu nám chybí kamarádi. A taky je fajn posílat dárečky 🙂 Jestli ti to tedy navadí, přidáme si na nějakou dobu do přátel 🙂

MissGrinch
MissGrinch
01.11.2018 20:51

Hezky napsané, pobavila jsem se. Většinu skoro jako bych psala já. S dovolením si taky přidám kód do přátel

Danny
Danny
28.10.2018 19:13

Moc hezký článek, také jsem 40+ a pokemony mi do mobilu nahrál 9ti letý syn autista. Také jen sbírám, chodím a kvůli nějakému do úkolu vyrážím do dědiny. Myslím, že mě všichni považují za blázna. Lovím i cestou do práce, jezdím na kole a do „uspěchané“ práce nastupuju s dobrým pocitem z lovu. Taky vybírám pohlednice na dárky a hrozně ráda si je studuji, když mi někdo pošle. Nejsem v žádné skupině a v aréně u nás v dědině trčím už 3 měsíce 😀 Je to také pár hodin, kdy můžu chodit s mladým po městě a jen mu tak… Číst vice »

lelenka
lelenka
21.10.2018 20:25

Jsem plně za, ráda doplňuji pokedex a vybírám si pokéstopy s hezkými fotkami pro cizince. U práce máme gym Pekařčino pěkné poprsí – tak dárek posílám jen pánům:) 🙂 Hezky jsi to napsala, taky mě mrzí když někdo ohrnuje nos nad jiným jen proto, že hraje jinak. Tak hodně pohody a spokojenosti v PoGo.

Ninja69cz
Ninja69cz
21.10.2018 14:41

Můžu se zeptat jaký máš treiner code?

panda
panda
22.10.2018 13:49
Reply to  Ninja69cz

Psala jsem, že to není seznamovací inzerát a teď otázka důvěrnější telefonního čísla. Ale tak někomu, kdo má v nicku 69 se nedá odolat 🙂 8798 8762 1805

Ninja69cz
Ninja69cz
25.10.2018 07:59
Reply to  panda

Moc děkuji já to nechci použít jako seznamovací inzerát. Jenom se mi líbí tvůj pohled na hru tak tě chci do friends. 69 je moje oblíbené číslo. Dík

Petr
Petr
20.10.2018 11:45

I já musím pochvalit, hezký článek 🙂

Daniiinka
Daniiinka
19.10.2018 22:01

Mohu se zeptat odkud si? Kuks, Spindl, Hradec..
Tipuji Královéhradecký kraj xD

panda
panda
20.10.2018 11:44
Reply to  Daniiinka

Ne, okres Kladno. Ale dost cestujeme po krásách Čech a na běžecké závody 🙂 A ve Špindlu jsme volili na voličský průkaz.

panda
panda
19.10.2018 19:22

Díky všem za milé komentáře. Potěšilo mě, že i pár dalších lidí to má stejně. Nepotěšil mě rozchod kvůli pokemonům, ale ono to asi nebylo jen kvůli pokemonům. Každopádně užívejme si hraní každý po svém tak jak nás to baví a hurá na čtvrtou generaci. Díky za tyto stránky.

petr
petr
19.10.2018 08:55

moc pekny 🙂

Marcela70
Marcela70
19.10.2018 08:37

Díky za článek – hraju pro radost 🙂

Ppaettkkao
Ppaettkkao
18.10.2018 23:23

Mám to podobne 🙂

Dad
Dad
18.10.2018 18:32

Tak já jsem skoro 50 :), hraju od března 2017, nyní 36 level. Hraji na pohodu, žádné honění se za legendarkami apod., prostě když přijdou tak přijdou. Akorát přiznávám, že jsem už pár tisíc do hry zahučel, za pokebaly a inkubátory. Chytám hodně pluskem, za jízdy v autě. Akorát vždy přijde taková trochu beznaděj při přechodu do dalšího levelu, když se objeví, jako třeba teď, na další level uhrát 2000000 xp. Ale pořád mě to baví 🙂

Mysakusak
Mysakusak
18.10.2018 20:34
Reply to  Dad

Beznadej prijde az dohrajes 40 levl a budes vedet, ze jediny cil je dohrat ho jeste 1x, 2x ? 10 x ? Doufam ze zavedou dalsi levly s nejakou malou odmenou (treba NPC kamarad pro solo l4 raidu 🙂 ). V Ingress to zdvyhli z 8 na 16 s tim ze si asi mysleli ze podminky pro 16 L jsou skoro nesplnitelne … Vetsina Ingress hracu ma dnes L16 a casto x-krat prehravaji ….

Matmote123
Matmote123
18.10.2018 17:16

Je to super napsané, mám to dost podobně. Manžel se mi směje když v deset večer vyběhnu na náves k pokestopu pro pokemona.

DougyGiro91
DougyGiro91
18.10.2018 20:56
Reply to  Matmote123

To je ještě fajn když se směje, mě měla manželka za blázna a děcko. Moc mi to netolerovala a taky to podle toho dopadlo 😀 Já se nezměnil, neviděl jsem důvod kvůli něčí nechápavosti. Tak teď už ponižuje někoho jiného 🙂

Mysakusak
Mysakusak
23.10.2018 10:11
Reply to  DougyGiro91

Ja mnel z manzelkou kvuli pokemonum take dost vyhranenou diskuzi – vadilo ji ze kdyz jdu nekam s ni a detma, ze si obcas trochu zachytam. Po dlouhe uvaze jsme stahnul ocas a kdy z nima nekam jdu radeji si ani neberu tablet, aby mne to nepokouselo. Nicmene starsi dcera uz se domaha vlastniho tabletu na chytani – asi bude statni prevrat :-).

DougyGiro91
DougyGiro91
18.10.2018 16:55

Taky si spoustu pokešů nechávám, protože ten je z Železný Rudy, tamten zase Znojmo atd, skoro každý týden dělám někde jinde, a občas se mi to hodí i mezi partou v práci, když se hádaj kdy jsme byli tam a tam. kouknu na pokeše, datum a je to 🙂 Tak hodně štěstí s shiny kaprem, já mám na shiny smůlu. Ale kapry mám teda 2 z dob kdy to byl snad jedinej shiny.

panda
panda
18.10.2018 17:10
Reply to  DougyGiro91

Díky. Nemusím snad říkat – jak tu taky kdysi byl článek o zákonu schválnosti – že manžel a syn, co dohromady nachytali tak třetinu toho, co já – ho oba mají…

DougyGiro91
DougyGiro91
18.10.2018 20:52
Reply to  panda

Jo holt někomu štěstí přeje, někomu zas ne. Kamarád má taky o 10k méně chycených pokešů, ale chodí mu 2x tolik shiny a stovek co mě.

Gripen09
Gripen09
18.10.2018 14:45

Hmmm, oceňuji jak je to krásně napsané. Fakt se to pěkně čte. I když jsem spíš ten „vrcholový“ hráč, tak se mi to líbí. Naprosto souhlasím s posledním odstavcem…kde to mám podepsat 🙂

Rubi
Rubi
18.10.2018 13:18

Jsem také 50+ a začala hrát se synem, on přestal a já level39,5.Jsem sólistka,ale zápisy do pokedexu mně donutily přidat se do skupiny na raidy.Kdyz poslouchám co jsou lidé kvuli hře ochotni udělat tak mam pocit,ze se zblaznili,ale jsem tolerantní.Kazdeho baví hra jinym zpusobem.

Holyster
Holyster
18.10.2018 12:43

Rád jsem si pocetl. Díky za hezký článek. Někomu jde o rekordy a někomu zas ne. Je spousta možností jak to hrát 🙂 dost záleží na možnostech 🙂

Leira
Leira
18.10.2018 10:54

Pěkný článek. Každý to hrajeme tak, jak se nám líbí..Taky mám schované staré vzpomínkové Pokémony, i když jsou to lemplove a do mety se nikdy nebudou hodit, ale mají pro mě citovou hodnotu…😉

xxsvita
xxsvita
18.10.2018 10:54

Super článek. Já tento pohled na lovení příšerek sdílím 🙂

Mysakusak
Mysakusak
18.10.2018 07:53

Dobry clanek ! Pohodovy pohled na vec, jiny uhel nez kdyz je snaha o maximalni efektivitu a ucinnost hrani …

welby
welby
18.10.2018 07:36

Klobouk dolů 😉 Velice pěkně napsané a souhlasím s tím, že každý si v té hře najde to svoje i když to není cool a in 😀

Baron
Baron
18.10.2018 07:00

Lepe bych to nenapsal😀. 50+ a stahovala me to neteř😀

34
0
Zapojite se do diskuze.x
()
x