Nové gymy

Nové gymy byly spuštěny 22.06.2017 zhruba v 22:00.

Gymy (česky stadióny) jsou místa, kde mohou poměřit síly hráči mezi sebou. Do každého gymu se vejde maximálně 6 pokémonů. Všichni obránci musí být ze stejného týmu.

Pokémoni v Gymu

Pokémona můžete do gymu přiřadit:

 • Pokud jste si vybrali tým (na to potřebujete minimálně level 5)
 • Pokud je v gymu místo. Maximální množství pokémonů v gymu je omezeno na 6.
 • Pokud je gym stejné barvy jako váš tým, popřípadě je šedivý.
 • Pokud stejný pokémon v gymu ještě není.
 • Pokud má pokémon na maximum HP (životy).
 • Pokud jiný hráč právě gym nedobyl a hra čeká na to až přidá. Doba je zhruba 10 minut (v současné době obsahuje hra chybu, kdy i po přidání se musí čekat, lze jí však obejít když všichni hráči přidají pokémona naráz).

Pokémoni jsou v gymu řazení podle toho, jak je hráči postupně přidávali. Nejdříve je ten prvně přidaný, ten také čelí jako první útoku.

Motivace

Pokémon v Gymu má určitou motivaci, ta je znázorněna srdcem. Motivace u pokémona postupně klesá. S ní i CP, které odráží hodnoty útoku, obrany a výdrže (HP). Klesání motivace se zastaví na určité hodnotě.

Pokud je pokémon v boji poražen, tak motivaci ztratí jednorázově. Vychází to zhruba 1/3 z celkového množství. Tedy pokémona s plnou motivací je nutné porazit celkem 3x. V případě, že motivace klesne na 0, tak se pokémon vrátí k trenérovi.

Naopak pokémon motivaci získá, když mu dáte berry. Všechny berry až na goldern rozz berry přidávají stejné množství motivace. Goldern Razz Berry obnoví všechnu.

Berry můžete dát libovolnému pokémonovi. Jako odměnu získáte +20 Stardust a +20  zkušeností.

Pokécoin z gymu

Pokud pokémon dokázal uhlídat Pokémon gym alespoň 1 hodinu, tak se vrátí s určitým obnosem PokéCoin.

Počet získaných pokécoin je 1 za každých 10 minut, kdy Pokémon brání gym. Maximálně lze získat 50 pokécoin za den dohromady od všech pokémonů, co se daný den vrátí. Tedy stačí aby váš pokémon vydržel v gymu 500 minut, což je 8 hodin a 20 minut.

Gym Badge

Gym Badge získáte za protočení disku nad gymem. Dostanete se tam kliknutím na ikonku v pravém dolním rohu, anebo kliknutím na strop gymu ve výpisu bránících pokémonů.

Gym badge má celkem 4 úrovně. Základní, bronzovou, stříbrnou a zlatou. Úroveň je reprezentována barvou lemování badge.

Čím vyšší úroveň daného gym badge máte, tím více věcí za protočení disku nad gymem získáte (jsou zobrazeny žlutým podbarvením). 1 věc získáte navíc pokud je gym v držení vašeho týmů (je podbarvena modře).

Na zvýšení úrovně badge potřebujete určitý počet BP (badge point). BP vidíte znázorněné čárkou pod obrázkem badge. Čím vyšší úroveň gym badge tím také získáte za protočení disku více zkušeností.

Úroveň gym badge Potřebných BP BP celkem Bonusový věcí *XP za protočení
žádná 0 0 +0 25/31
bronzová 500 500 +1 50/63
stříbrná 3500 4000 +2 75/94
zlatá 26000 30000 +3 100/125

* Pokud gym drží váš tým, tak získáte o 25% více zkušeností

BP získáváte následujícími akcemi

Akce BP
Protočení disku 5
Vložení pokémona do Gymu 100
Nakrmení pokémona 10
Poražení protivníkova pokémona CP obránce/100
Bránění gymu* 1/minuta
Poražení Raid Bosse 1000

* BP získáte až když se pokémon vrátí domů.

Jeden z nejefektivnějších způsobů jak získat zlatý gym badge je nonstop Gym bránit. V následující tabulce víte jak dlouho musí celkem gym bránít pokémon pro jednotlivé badge.

Badge Doba
Bronzový 8 hodin 20 minut
Stříbrný 2 dny 18 hodin 20 minut
Zlatý 20 dní 20 hodin

Seznam gym badge a jejich stavu najdete ve svém profilu po kliknutí na obrázek vašeho avatara. Najdete tam i celosvětovou mapku, kde jste vlastně badge získali.

Boje o gymy

Pokud drží gym hráči z jiného týmu, tak na něj můžete zaútočit. Pokaždé když vyhrajete tak motivace obránců klesne a s ní i CP. Pokles je zhruba o 1/3 z celkového CP. Takže každý další útok je o dost snažší. K útoku můžete použít až 6 libovolných pokémonů, které máte. Podmínka je, že musí mít alespoň 1 HP.

Taktika 2/9

Za normálních okolností musí být pokémon poražen 3x než vypadne z gymu. Mezitím je možné jej však přikrmit berry a tak Gym bránit. Existuje však taktika synchronizovaného útoku, který využívá herní mechaniku 2/9.

Když se hráč zapojí do útoku na stejného pokémona tak se přidá k boji v případě, že bránící pokémon má více HP (životů) než 2/9 (dvě devítiny, cca 23%). Pokud má však pokémon pod 2/9 HP tak se vytvoří samostatný souboj (nová instance).

Taktika 2/9 je postavena na tom, že pojedou samostatné 3 instance souboje a bránícího pokémona porazí ve všech 3 naráz. Tím mu ubude všechna motivace (1/3 * 3).

Příklad:

 • Hráč 1,2,3 zaútočí na pokémona. Uberou mu životy tak, aby mu zbývalo pod 2/9 (pod 23%). Hráč 1 v boji zůstává a čeká. Hráč 2 a 3 opustí souboj.
 • Hráč 2 a 3 zaútočí na pokémona. Vzhledem k tomu, že se jedná o novou instanci souboje tak začínají znovu. Uberou mu životy tak aby měl pod 2/9. Hráč 2 zůstává a čeká, hráč 3 opouští souboj.
 • Hráč 3 zaútočí na pokémona. Dostane jej pod 2/9 (pod 23%).
 • V tento okamžik všichni hráči dorazí svého pokémona v jeden okamžik. Ten ztratí kompletně celou motivaci.

Proti této taktice neexistuje v současné době obrana. Pomocí 5ti Machampů jde takto porazit i namaxovaná Blissey.

V následujícím videu je ukázka takového souboje z pohledu 3tího hráče.

Další doporučené čtení

 • Gym Raid – Co jsou Raid Bossové a jak fungují Raidy.

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

296
Komentujte

avatar
143 Komentované diskuze
153 Odpovědi na diskuzi
1 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
122 Už okomentovali
EmeldirZebricka19RussulagriseadragoCuilehayes Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
stefan
Host
stefan

nevite je nekde aktualizovana mapa gymu kde se nachazeji?

Pikapika
Host
Pikapika

Taky by mě to zajímalo…

chienblanc
Host
chienblanc

gymhuntr.com jako vzdycky, ne? 🙂

Mandy
Host
Mandy

Podľa mňa sa celá hra zmenila. Ako mnohí z vás tu predo mnou rozmýšľam nad zmyslom použitia mojich 3K kúskov, a ich vylepšovaním. Podľa Pokemon Go HUB sa zmenila 6tica naj brániacich pokemonov. Moju excelentnú Bliss si môžem použiť aj do Def. ale je náročná na krmenie, už to nemá ten efekt. Ale k tej novej zostave do Def: Bliss, Snorlax, Steelix, Umbreon, Lapras, Vaporeon, v ďalšej skupine schopných obrancov sú: Wobbuffet, Mitank, Muk, Donphan, Tenta, Slowbro/Slowking, Hypno, Lantumn, Nocna sova. Tak týchto sa oplatí davať do defenzívy a krmit stardust. Chýba mi tam Espeon, ten dol dobrý aj na… Číst vice »

CertTom
Host
CertTom

Po dvou dnech Raidů přidávám také pár drobných postřehů. V jednom dni lze vytočit nejvýše (nebo právě) jeden Raidpass. Neznamená to ale, že lze zadarmo hrát jen jednou denně. Když si pass jednoho dne nevyčerpám, mohu ho uplatnit i druhý den. Následným vytočením denního passu získám další možnost hrát. Takto to alespoň fungovalo hned první den Raidů (vyzkoušeno). Pokeši se vrací zpátky vždy po vybití hráčem jiného týmu. Nejsem si jist, jestli skutečně platí, že se pokeš sám vrátit nemůže ani když je úplně na dně. Přesto existuje možnost, jak získat pokeše zpátky (pokud chci) bez pomoci cizího protihráče (nebo… Číst vice »

js83
Host
js83

No tak laggy jsou fakt strašný prakticky hlavní důvod proč nemá cenu bojovat o gymy pro mě. Postřehy z Madridu (jsme to už 2 měsíce). Do teď to fungovalo tak, že byli prakticky 2 druhy gymu ty o který se bojovalo (gymy na hranici uzení kde byla převaha jedné barvy). O ty nemělo smysl bojovat s cílem je nějak déle držet (životnost v ramci hodin). Druhá kategorie gymu jsou 10 věže který drží nějaký tým (cizí barva opět nemá smysl vše bylo 3100+ sundat to jde ale než dojdete do bytu tak vás vyhodí a zbytečná ztráta času – o… Číst vice »

Miki
Host
Miki

Před chvílí jsem měl Raid s MUKem na dva čerty. Stihl jsem tři pokusi, ve dvou jsem ho porazil v jednom dokonce minutu před vypršením času. V průběhu mi to několikrát psalo NETWORK ERROR a několikrát mu to přidalo životy takže pokaždé mi to na konci napsalo že vypršel čas. Jako WTF?
Pro doplnění: lokace periferie Prahy Újezd nad lesy, signál na 3 čárky ze 4 připojení 4G.

Mr. Colombo
Host
Mr. Colombo

Já tak dneska sundával na 3x jednoho pokemona. Po třetím erroru jsem se na to vykašlal a vrátil se za hodinu. Bojovat nemá cenu.

flink
Host
flink

Může to dělat mobil, optimum na tuto hru je 2Gb RAM, jestli mas méně bude to v extrémních případech zlobit.

Mr. Colombo
Host
Mr. Colombo

Po několika denním hraní jsem si v tom u udělal jasno. Jsem level 37, měl jsem pravidelně 12-17 obsazených věží, takže 100 coinů denně byla jistota. K tomuto je moje první poznámka: udržet tolik věží není žádná sranda. Celkem dost jsem toho nachodil i nabojoval. Moje je druhá poznámka je ke 100 coinům za den. Nepřijde mi to jako nějaká velká renta. Abych si za to koupil inkubátor, tak to jsou dva dny. Za den nachodím nějakých 5-10 km, takže nic moc. Několikrát jsem si coiny kupoval. Teď k novému systému: Kvůli tomu jak se to seká a padá nemá… Číst vice »

miky
Host
miky

Mně se ten nový systém gymů líbí velmi. Nejsem zarputilým hráčem (byť hraju skoro denně – spíš si appku pustím po cestě odněkud někam a max. si kousek zajdu :-)), naprostým samotářem, aktulně level 27. Pěstuju si pár výstavních miláčků a celkově mě spíš baví rozmanitost a poznávání zajímavých míst kvůli tomu, že tam zrovna jsou pokéstopy. Provázání s reálným světem skrz peníze beru jako kažení hry. Ve starém systému jsem se buď do spřáteleného gymu vzácně přidal jako poslední (a rychle vyinkasoval svých 10, než mě někdo vyšoupnul, obykle do 1-10 hodin, mimo noce), nebo si jednou za čas… Číst vice »

Arcos422
Host
Arcos422

Tak raidy jsou v Děčíně uplně všude, ale vzhledem k tomu, že po 2 hodinách mi nepadl žádný pas tak mám smůlu…

Chirurg
Host
Chirurg

Pass ti padne je protočením gymu a jen 1x denně a musíš v tu chvíli mít 0, prostě můžeš mít jen jeden, můžeš si koupit premium, ty se dají stackovat

Camilo_xtr
Host
Camilo_xtr

Cest Chirurgu.tady Camilo.tez hraji v Semilech.bydlim v ponikly.moje cislo 605548995.domluvime nejaky rejd..pisni sms

oz234v
Host
oz234v

Já mám zatím takové rozporuplné pocity. Hraji sice od začátku, ale v podstatě spíše příležitostně. Cestou z/na oběd, cestou z/do práce a podobně. Při větším úsilí jsem měl poslední dobou šanci dostat se do týmu jako 4. nebo 5. hráč za těmi jmény, které se všude opakovaly a byly v gymech stále. Když jsem dostával 50 coinu denně, tak mi to přišlo jako hodně. Jindy to znamenalo oběhnout gymy, rychle vybrat a pak doufat že něco zůstane. V Liberci byla prostě učitá místa fixována jako 10 gymy určitě barvy a pak bylo jen otázkou dostat se do nich mezi stále… Číst vice »

Chirurg
Host
Chirurg

JO, Liberec je podváděním proslulý, proto jsem skončil s Ingressem. Spoofeři, dvojité účty – zcela běžná záležitost…
Hraju v Semilech a zatím docela dobrý, jednotlivé barvy jsou zastoupeny max 3-5 lidmi, takže pohoda

andy
Host
andy

Jako presne Liberec totalne to dodelali modri. zaberu gym a okamzite je dobyt. tech lidi co tu takhle chodi s multi ucty a gps cheaty je tolik ze to nema smysl hrat. jako kdyz vim min o 3 multi uctech co zaberou cele mesto.

sadecky peter
Host
sadecky peter

krmenie asi predsa len ma nejaky vyznam, dnes som z pasie a kvoli medaily krmil svojeho Donphana, bol na tom dost slabo tak som mu dal viacej malin, niekedy som spolu s dustom dostal phanpy candy, to ma potesilo 🙂

Bruno
Host
Bruno

Včera i dnes mydlím do mobilu až do zmizení červa života, pak čas uplyne, vyskočí Network error a můžu jít domů. Asi slabý mobil.

Jist
Host
Jist

Měl jsem včera stejnou zkušenost. Dokoupil jsem si pas a za pomoci dalších dvou hráčů jsem sundal 20000 Jolteona a na konci i když měl 0 CP bojoval se mnou dál. Ti dva odešli s úlovkem a já s Error networkem.

samotář
Host
samotář

Také jsme se sešli tři (25,25,35) a také nad tou elektrickou kočkou (L3). Nevím, jaké měla CP, asi bych ji dal i sám, ale když už tam byli… Hošíci odbojovali a já ještě hasil výboje. Kočka s prázdnou lištou se bila dál, chyba-nechyba. Když jsem ji položil, hoši už fasovali, když jsem fasoval, hoši chytali. A to jsme byli ve stejné skupině. Ale nepřekvapuje mne to – ne poté, co jsem si prošel asi dvaceti gymy a zjistil, že podobných chyb je povícero. Typické je, že se mi po výměně pokešů na začátku souboje ten odstavený přijde ještě na chvíli… Číst vice »

Kastrna
Host
Kastrna

Krmit či nekrmit? Toť otázka…
Z vašich postřehů jsem pochopila: nekrmit, nebojovat o gym, neevolvovat, nepowerupovat…
Drago, máš už na nynější stav taky nějakou teorii?

samotář
Host
samotář

No, cizí krmit nelze, ale měl-li bych tu možnost, pak bych schválně krmil ty smrady z domovů hrající. Byli nalezlí do všech gymů okolo a dřív, než zjistili, že jim to nic neponese, nalezli do nich zas. 🙂 Teď tam mají zamčené pokeše (někteří zde tvrdí, že jdou vyndat, ale nezkoušel jsem) a jsou celí běsní.

Při krmení je nejúčinnější první sousto, každé další (ve stejném čase) už přidává míň a míň (asi opatření proti službám krmičů), takže každému dva trsy banánů a dost.

TheCraQ
Host
TheCraQ

Taky koukam, ze vcera to byl jeden raid za druhym a dnes zatim nevidim na zadnem ze 14 gymu, ktere mam doma na mape ani jendo vejce…

Ifi
Host
Ifi

U nas v CB uz ted bezi dalsi dva Raidy…
Jen mi prijde divne, ze se mi pokes vratil za 2 dny a 17 hodin a stejne jsem dostala 50 coinu – myslela jsem, ze je to 50 za den ??? Takze vic, jak za den nedostanu coiny?? Byla jsem tam nekolikrat dokrmovat, ale prijde mi to teda nesmyslne tam chodit ..kdyz tam dam pokese pod 3000 tak vzdy – pokud nekdo nebori gym, tam tech 24 hod vydrzi
Je to chyba a nebo to tak je?

Diefly
Host
Diefly

Zatím to vypadá že to tak je. Včera se mi vrátili dva pokemoni ve stejnou dobu, do gymů jsem je taky daval ve stejnej čas. Jeden se mi vrátil s 30-ti coiny druhej s nulou. Takže za jeden den pouze 30.
Navíc v gymech se mi liší defending time od skutečného, někdy tam mám nula minut, jindy to odpovídá času od kdy jsem je tam dal.
Plus souboje v gymech jsou asi zabugované protože hitpointbary skáčou bud blbě nebo s nějakým zpožděním.

Michal S.
Host
Michal S.

Mě by zajímalo, kdo tohle vymyslel 😀 jestli si v nianticu řeknou, hele Karle dame jim 50 za den, 1x RAID to jim stačí. My co máme rodiny, tak asi jen tak nemůžeme celé dny běhat po městě, už takhle to bylo časově hodně náročné. Souhlasíte?

Holyster
Host
Holyster

Jsem na to stejne…

El graffo
Host
El graffo

2 pete & firkrag:
Zajem zlutych neopadl. Jen proste jeli domu. Vetsina z nich byla v Opave na intru nebo koleji. Me prislo,ze kdyz tady byly snad vsechny gymy zlute,ze to nicim sam..ale daval jsem jim co proto. U zlutych uz jsem snad brany jako legenda..😀😀 rano,v noci, v desti, v krutych mrazech (i v -20 jsem stal u cerveneho kostela…)
Urcite neprestanu jen tak hrat. novy system nebezi ani 3 dny a vsichni akorat mrci..stejne se to musi jeste doladit 😉

Zaneta
Host
Zaneta

No ještě že nebylim v Opavě Ty legendo.😉 Jsem zlutá 😃

Kastrna
Host
Kastrna

👍😂

WallZmar
Host
WallZmar

Tak za, absolutní ztráta herní motivace. Co před tím nutilo hráče běhat venku? Snaha mít dobré Pokémony, díky stardust a vylihlym vejcim. Ale k čemu teď jsou? Na gym je stejně dat nemůžete, pokud nedeláte pochuzkare a nechodite je co dvě hodiny krmit. To si dám na gym raději Wigglituffa 1700, který tak vydrží tři dny. Proč bych se honil za stardustem? Kvůli pracnému vylepšení Pokemona, ktereho můžu použít na RAID? Jenomže, má to jednu trhlinu… I v současné době, kdy se v našem městě objevil první RAID se nás nesešlo dost, abychom sejmuli potvoru se 4 čerty a do… Číst vice »

Holyster
Host
Holyster

Uplny souhlas

PecousBici
Host
PecousBici

Souhlas

PivoRammy4
Host
PivoRammy4

Zdravíčko, měl jsem v gymu Dragonite asi dva dny, už byl hladovej, byl asi na 624, kámoš mi ho sejmul (chtěli jsme vyzkoušet, kolik coinů dostanu) a Dragonite se mi vrátil, ale nedostal jsem ani jeden coin, máte s tím někdo zkušenost, čím by to mohlo být? (Za dnešek jsem vybral do té doby 47 coinů)

Tomáš
Host
Tomáš

Já včera nedostal nic za 3 vrácené pokemony. Ten den jsem 50 coinů na 100% neměl. Všichni 3 pokemoni byli v gymech více než den.

Chirurg
Host
Chirurg

Mám stejnou zkušenost v sobotu a neděli jsme měl min.4 pokemony na gymech, kteří se mi vrátili i po víc než 1 dni a nepřinesli nic, teď se mi vrátil 1 a donesl 50 a další zase bez coinů. Nerozumím tomu, buď to jsou lagy nebo nevím…
Jinak úplně bez krmení má sice motivaci na 0, ale na gymu vydrží, dokud ho někdo nevyhodí, sám nevypadne, takhle mám už Dragonita necelý 3 dny a furt drží, má asi 621, ale motivace 0.

Holyster
Host
Holyster

A jak sem psal vyse na gymy kaslu, protoze to za tu namahu a cas nestoji. Mam v jednom gymu a byl dlouhodobe meho tymu, ten drzi a tudiz coiny nemuzu vybrat, o jinde zase nevydrzi aby coiny vubec dostal. Ale hlavne je mne to uplne jedno, protoze dibrych pokemu mam dost. Takze v podstate nemam o co hrat. A tak nehraju. Uz mne nebavi sbirat bezne pokese pro stardust a xp. Taky to nepotrebuju. Ale hru nemazu. Pockam na dalsi nove pokemony a ty si posbiram do sbirky. Drive kdyz byly dane uzemi ruznych tymu, tak sem se nachidil… Číst vice »

Bruno
Host
Bruno

Dal jsem si cíl co nejvíc druhů Pokémonů přes 3000 (3), přes 2500 (14) a přes 2000 (36). Ještě někteří tam rezervu do 2000 mají, ale pak asi motivace padne. A ti co mohou přelézt 3000 bych vyřadil z boje.

Prvně jsem si říkal, že dělám blbost, když krmím Pokémony, které nepoužiji, pak jsem ožil, když se proslechlo, že bude moct být pouze jeden od druhu v Gymu a teď jsem zase ochladl.

Holyster
Host
Holyster

Podle mne budou Raidy mnohem vzacnejsi, a pak bude ve mestech problem se vejit do 20ti mist a v odlehlejsich koncinach bude tech hracu zase malo. Nic jineho nez vejce 4 certi nema cenu, neb jsou to plivy kterych ma kazdy dost…

Petr
Host
Petr

Nebude problém se vejít do 20ti míst, protože to jed maximální hodnota jedny skupiny. Další lidi se zařadí do další skupiny a další a další…

Holyster
Host
Holyster

Ja jaem zkusil jeden raid. Lapras 25000 a ve dvou sme dali tak 1/3. Nikdo dalsi neprisel. Dva pokus a sli sme domu. Cejat hodinu jestli nekdo neprijde. Proc ?