Nové gymy

Nové gymy byly spuštěny 22.06.2017 zhruba v 22:00.

Gymy (česky stadióny) jsou místa, kde mohou poměřit síly hráči mezi sebou. Do každého gymu se vejde maximálně 6 pokémonů. Všichni obránci musí být ze stejného týmu.

Pokémoni v Gymu

Pokémona můžete do gymu přiřadit:

 • Pokud jste si vybrali tým (na to potřebujete minimálně level 5)
 • Pokud je v gymu místo. Maximální množství pokémonů v gymu je omezeno na 6.
 • Pokud je gym stejné barvy jako váš tým, popřípadě je šedivý.
 • Pokud stejný pokémon v gymu ještě není.
 • Pokud má pokémon na maximum HP (životy).
 • Pokud jiný hráč právě gym nedobyl a hra čeká na to až přidá. Doba je zhruba 10 minut (v současné době obsahuje hra chybu, kdy i po přidání se musí čekat, lze jí však obejít když všichni hráči přidají pokémona naráz).

Pokémoni jsou v gymu řazení podle toho, jak je hráči postupně přidávali. Nejdříve je ten prvně přidaný, ten také čelí jako první útoku.

Motivace

Pokémon v Gymu má určitou motivaci, ta je znázorněna srdcem. Motivace u pokémona postupně klesá. S ní i CP, které odráží hodnoty útoku, obrany a výdrže (HP). Klesání motivace se zastaví na určité hodnotě.

Pokud je pokémon v boji poražen, tak motivaci ztratí jednorázově. Vychází to zhruba 1/3 z celkového množství. Tedy pokémona s plnou motivací je nutné porazit celkem 3x. V případě, že motivace klesne na 0, tak se pokémon vrátí k trenérovi.

Naopak pokémon motivaci získá, když mu dáte berry. Všechny berry až na goldern rozz berry přidávají stejné množství motivace. Goldern Razz Berry obnoví všechnu.

Berry můžete dát libovolnému pokémonovi. Jako odměnu získáte +20 Stardust a +20  zkušeností.

Pokécoin z gymu

Pokud pokémon dokázal uhlídat Pokémon gym alespoň 1 hodinu, tak se vrátí s určitým obnosem PokéCoin.

Počet získaných pokécoin je 1 za každých 10 minut, kdy Pokémon brání gym. Maximálně lze získat 50 pokécoin za den dohromady od všech pokémonů, co se daný den vrátí. Tedy stačí aby váš pokémon vydržel v gymu 500 minut, což je 8 hodin a 20 minut.

Gym Badge

Gym Badge získáte za protočení disku nad gymem. Dostanete se tam kliknutím na ikonku v pravém dolním rohu, anebo kliknutím na strop gymu ve výpisu bránících pokémonů.

Gym badge má celkem 4 úrovně. Základní, bronzovou, stříbrnou a zlatou. Úroveň je reprezentována barvou lemování badge.

Čím vyšší úroveň daného gym badge máte, tím více věcí za protočení disku nad gymem získáte (jsou zobrazeny žlutým podbarvením). 1 věc získáte navíc pokud je gym v držení vašeho týmů (je podbarvena modře).

Na zvýšení úrovně badge potřebujete určitý počet BP (badge point). BP vidíte znázorněné čárkou pod obrázkem badge. Čím vyšší úroveň gym badge tím také získáte za protočení disku více zkušeností.

Úroveň gym badge Potřebných BP BP celkem Bonusový věcí *XP za protočení
žádná 0 0 +0 25/31
bronzová 500 500 +1 50/63
stříbrná 3500 4000 +2 75/94
zlatá 26000 30000 +3 100/125

* Pokud gym drží váš tým, tak získáte o 25% více zkušeností

BP získáváte následujícími akcemi

Akce BP
Protočení disku 5
Vložení pokémona do Gymu 100
Nakrmení pokémona 10
Poražení protivníkova pokémona CP obránce/100
Bránění gymu* 1/minuta
Poražení Raid Bosse 1000

* BP získáte až když se pokémon vrátí domů.

Jeden z nejefektivnějších způsobů jak získat zlatý gym badge je nonstop Gym bránit. V následující tabulce víte jak dlouho musí celkem gym bránít pokémon pro jednotlivé badge.

Badge Doba
Bronzový 8 hodin 20 minut
Stříbrný 2 dny 18 hodin 20 minut
Zlatý 20 dní 20 hodin

Seznam gym badge a jejich stavu najdete ve svém profilu po kliknutí na obrázek vašeho avatara. Najdete tam i celosvětovou mapku, kde jste vlastně badge získali.

Boje o gymy

Pokud drží gym hráči z jiného týmu, tak na něj můžete zaútočit. Pokaždé když vyhrajete tak motivace obránců klesne a s ní i CP. Pokles je zhruba o 1/3 z celkového CP. Takže každý další útok je o dost snažší. K útoku můžete použít až 6 libovolných pokémonů, které máte. Podmínka je, že musí mít alespoň 1 HP.

Taktika 2/9

Za normálních okolností musí být pokémon poražen 3x než vypadne z gymu. Mezitím je možné jej však přikrmit berry a tak Gym bránit. Existuje však taktika synchronizovaného útoku, který využívá herní mechaniku 2/9.

Když se hráč zapojí do útoku na stejného pokémona tak se přidá k boji v případě, že bránící pokémon má více HP (životů) než 2/9 (dvě devítiny, cca 23%). Pokud má však pokémon pod 2/9 HP tak se vytvoří samostatný souboj (nová instance).

Taktika 2/9 je postavena na tom, že pojedou samostatné 3 instance souboje a bránícího pokémona porazí ve všech 3 naráz. Tím mu ubude všechna motivace (1/3 * 3).

Příklad:

 • Hráč 1,2,3 zaútočí na pokémona. Uberou mu životy tak, aby mu zbývalo pod 2/9 (pod 23%). Hráč 1 v boji zůstává a čeká. Hráč 2 a 3 opustí souboj.
 • Hráč 2 a 3 zaútočí na pokémona. Vzhledem k tomu, že se jedná o novou instanci souboje tak začínají znovu. Uberou mu životy tak aby měl pod 2/9. Hráč 2 zůstává a čeká, hráč 3 opouští souboj.
 • Hráč 3 zaútočí na pokémona. Dostane jej pod 2/9 (pod 23%).
 • V tento okamžik všichni hráči dorazí svého pokémona v jeden okamžik. Ten ztratí kompletně celou motivaci.

Proti této taktice neexistuje v současné době obrana. Pomocí 5ti Machampů jde takto porazit i namaxovaná Blissey.

V následujícím videu je ukázka takového souboje z pohledu 3tího hráče.

Další doporučené čtení

 • Gym Raid – Co jsou Raid Bossové a jak fungují Raidy.

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

298
Komentujte

avatar
144 Komentované diskuze
154 Odpovědi na diskuzi
1 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
123 Už okomentovali
MysakusakNikaEmeldirZebricka19Russulagrisea Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na