Jak vznikají „nedobytné“ Gymy

Poměrně často se diskutuje o nedobytných level 10 Gymech, které stojí už měsíce a nikdo s tím nic nedělá. To vede k domněnce, že hra je nevyvážená a Niantic by s tím měl něco dělat. Ve skutečnosti žádné nedobytné Gymy neexistují a za vším je spíše taková menší psychologická hra.

Sám jsem u stavby několika takovýchto „nedobytných“ gymů stál. Nějaké vznikly náhodou jiné už po zkušenostech podle návodů zkušenějších hráčů ze zahraničí.

Jak začít

Do začátku potřebujete skupinku hráčů, kteří do toho půjdou s vámi. Tito hráči musí mít nejen dobré pokémony, kteří budou určeni výhradně pro tento gym, ale také čas. Zvláště u nás pracujících to nemusí být vždy jednoduché. Nicméně je nezbytné, aby ke Gym měl každý přístup alespoň 2x za den, alespoň ze začátku.

S nejmenším počtem lidí, co se nám podařilo takovýto Gym postavit bylo 4. Ideálně to však chce 6 – 7 lidí.

Postavit Gym dnes není žádný problém. Ve 4 lidech se prestige pumpuje opravdu rychle. Ideálně pokud je ve skupině slabší hráč, který hodí do začátku Pokémona, proti kterému se dobře bojuje a stojí to jen Pokémony, které máte na evoluce anebo jste je někde chytli. Nedávno jsme zkusili CP 800 – 900 Tangela, kterou snadno porazí Weedle, Pidgey atd. Takovéto nafukování vás nic nestojí. Samozřejmě bez slabšího pokémona můžete nasadit Rhydon anebo Gyarados. Stačí aby měl co nejvyšší CP. Jako obránci jsou tito Pokémoni k ničemu, ale prestige se přes ně pumpuje dobře.

Jakmile skončíte měli byste mít Gym, kde budete míst své silné Pokémony a pak dalších několik volných míst. Chce to dát vědět ostatním hráčům ať si přihodí nějaké hezké kousky. Samozřejmě čím silnější tím lepší.

Ideální pokud Gym do pár hodin prostě bude level 8 – 10, osazený CP 2K+.

Všechno je jen přetvářka

Samozřejmě takovýto Gym není neporazitelný. Přijde k němu lepší hráč a za půl hodiny jej složí. Tehdy musíte upozornit ostatní, že je dole a co nejdříve jej znovu postavit, tedy alespoň základy.

Tady je důležitá komunita. Každé město snad má stránku svého týmu. Tam je třeba vše co nejrychleji dohodnout. Samozřejmě ideální by bylo sejít se v původní sestavě, ale jak jsem psal není vždy čas.

To o co se snažíte je, aby si všichni protihráči toho nevšimli. Tedy že váš „nedobytný“ Gym někdo zničil. Může vypadat poškozeně (nižší level), ale nesmí jej vidět pod jinou barvou. Proto tam také pořád dávají hráči stejné pokémony, aby nebyla vidět změna.

Pokud bude většinu času takto „nedobytný“, tak protihráči začnou mít pocit, že za to nestojí a vykašlou se na něj.

Údržba Gymu

Vašim hlavním nepřítelem jsou zkušenější hráči a aby to tak i zůstalo je třeba Gym udržovat. Občas si totiž do něj na zkoušku někdo kopne. Zjistí, že jej to stojí moc času anebo prostředků a vykašle se na to. Jenomže přitom může zbourat 1 či 2 patra.

Po pár hodinách to zkusí někdo další a máte Gym rázem na level 6, který už pak sejme i průměrný hráč, protože má zrovna čas a chuť.

Gym je proto nutné neustále udržovat. Jakmile uvidíte, že si do něj někdo kopl a nechal to být, musíte škody opravit. To znamená doplnit prestige a nechat buď volné místo anebo to oznámit komunitě ať si tam někdo něco silnějšího přidá. U stabilnějších Gymů se většinou hráči snaží dát něco s vysokým CP, aby právě nebyli na konci.

Psychologie

Jak už jste si všimli není to vůbec o tom, že Gym je nějaký silný, ale protože si to lidi myslí. Popřípadě si spočítají, že se jim to nevyplatí. Stojí je to moc revive, potion a hlavně čas. Většinou se pak takovémuto Gym začnou vyhýbat a nechají ho být. No a to je právě okamžik, kdy jste vytvořili „nedobytný“ Gym.

Samozřejmě existuje velké množství lidí, kteří se s tím budou chtít vyrovnat po svém. Někdo ten Gym může mít před barákem a prostě vám jej nebude chtít přenechat. Tvrdohlavě do něj bude mlátit a shazovat jej dolů. Tady stačí vhodně upravit časový rozvrh, tak abyste reagovali na aktuální události. Například pokud jej likviduje od 19:00 – 19:40, tak jej postavit vždy v 21:00, aby na něj musel celou noc a den koukat. Časem to nevydrží a buď se vzdá anebo mu dojdou suroviny. Je třeba si uvědomit, že ve skupině do toho investujete jen zlomek v porovnání s ním, zvláště jedete li přes malé Pokémony.

Opravdu všechno je to jen iluze. Každý Gym se dá dneska složit. Je to jen otázka surovin a času. Útočník má 6 Pokémonů a postupně tu prestige prostě stáhne dolů. O tom jak rychle rozhoduje pouze síla jeho pokémonů. Jedinou výjimkou je hodně silný Snorlax anebo Chansey, kteří mohou bitvu se slabšími pokémony vyhrát na timeout.

Chce to i pořádné obránce

Zkušenější hráči už vědí, že někteří Pokémoni jsou dobří obránci a jiné berou jako expy zdarma. Pokud budete do Gym dávat Gyaradose, Rhyhorny, Flareony atd. tak vám tam protihráči nepůjdou Gym bourat, ale získávat zkušenosti zdarma. Váš Gym nebude „nedobytný“ ale naopak lákavým cílem.

Niantic hodnotí pokémony pomocí CP. Toto číslo se vypočítává z útoku, obrany a životů a to v poměru 2:1:1. Tedy pokémoni co mají hodně vysoký útok a málo životů budou mít velmi vysoké CP, přitom je složí každý bez větší námahy (Alakazam). Takže CP berte jako druhořadé.

Dalším hodnotícím faktorem jsou útoky. Pokud pokémon brání útočí každých 1,5 vteřiny a je jedno jaký má základní útok. Takže pokud je to něco slabého, z čím normálně útočíte rychle, tak to při obraně nebude mít velký vliv. Naopak třeba útok Bubble vám jako útočníkovi trvá 2,3 vteřiny, obránci však 1,5 vteřiny. Ano proto bránící Poliwrath může pěkně nakládat.

Dobrý obránce, tedy musí hodně vydržet (mít hodně životů – HP), dostávat menší rány (dobrou obranu) a mít silný základní útok. Toto nejlépe splňují Snorlax s Zen Headbutt (12) a Lapras s Ice Shard (15). Pokud těchto pokémonů bude celý Gym, tak nemá cenu na něj útočit. Těch 10 PokéCoin za to nestojí a zkušenosti už vůbec ne.

Slabší, ovšem dostupnější alternativou je Vaporeon a Exeggutor (Confusion).

Ne každý Gym může být nedobytný

Samozřejmě ne každý Gym jde udělat nedobytný. Jsou místa, kde nemáte čas jej ani postavit, natož udržovat. Ideální nedobytný Gym se nachází na místech, kde není velká koncentrace hráčů (předměstí, vesnice) a mimo dosah silnic. Dnes je zcela běžné že skupinky hráčů jezdí autem a objíždí zapadlé vesnice, kde místní s jedním Pokéstop nemají šanci je porazit.

Takže volte Gym, kam máte dobrý přístup a pár set metrů od silnice/parkoviště. Na něm pak začněte pracovat a budovat jeho „neporazitelnou“ image 🙂

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

8
Komentujte

avatar
5 Komentované diskuze
3 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
5 Už okomentovali
M. Husaksamotářdragojogurt1990Pavel Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
M. Husak
Host
M. Husak

Pokud se zvoli vhodne utocnik lze i s prumernou zacatacnickou sestavou sejmout jakykoliv gym. Ale proste mne stve kdyz je behem 2 hodin postaveny znova, na urovni 52 000 s deseti mrchama a v okoli nikde nikdo :-(. Obavam se ze Nianticu ochrana proti podvadeni nefunguje – tohle typuji na ducha s 10 ucty a PC emulatorem androidu.

jogurt1990
Host
jogurt1990

Zajímavé tema ale opravdu je to jen psycho hra každy se dá dobít některý huř a nekterý snáz
Jedna rada je dobrá vědět jakého pokémona zvolit při boji i silný pokemon muže byt slabý o proti jinemu příklad zrovna včera jsem dobyl gym jako nejsilnějsí byl vaporeon CP 2495 ja zvolil exeggutora CP 1910 a ještě mi zbyla pulka života existují i tabulky jakyho pokemona zvolit na protivníka jinak známé je že vodní nemaj radi elektické kamené dobyjete vodníma atd…

Pavel
Host

Nevím, můj nejoblíbenější cíl je Vaporeon a to ať pro navyšování tak i srážení. Není lehčí cíl… Vaporeona CP 2500 bezproblémů zvládne Tangela 1600 a ještě jí zbyde 1/3 života na dalšího v řadě.
Naopak Rhydona nemám rád, protože ač je dobře zranitený stačí pár jeho ran a můj pokouš pro navyšování má dost.

samotář
Host
samotář

A doplňuji – zvýhodněním stavitelů a skupin se tvůrci zavděčují zavedeným hráčům, nové to však odrazuje – než naberou opravdu hodně zkušeností, nedostanou se k penězům a bez peněz… Ale třeba je to cílem – donutit podmínkami lidi, aby si potřebná rozšíření koupili za skutečné peníze. Dokud to však bude jen možné, dělat to nebudu. Dost na tom, že jsem si koupil pořádnou banku (Xiaomi 16000mAh, zvedne napůl vybitý mobil i během hry zpět na 100 a tam jej udrží), takže už mne omezují jen ty zmrzlé prsty. 🙁 Máte-li na ně nějaký tip, uvítám.

samotář
Host
samotář

Hra je nevyvážená. To tvrdím jakožto těžce menšinový hráč za hranicí herní pustiny (30++). Ale nevadí mi to, spíše naopak. Sám se sebou se hezky domluvím. 🙂 Každá věž je datelná a docela mne těší, když nějakou pěknou vybydlím. Normálně bych nebojoval, stačil by mi sběr, vývoj a líhnutí, ale je mi líto zahazovat nasbírané. Bojem si uvolním místo v batohu, zinkasuji body, někdy i pár peněz a navíc zpřístupním gym pro nové hráče. Jen ta zima je hrozná, prsty mrznou, ale co už s tím. A hlavologie pracuje i naopak – když takovou vypiplanou věž opakovaně uvolním, zpovykané stavitele… Číst vice »