Exeggutor

Exeggutor byl dobách Generace I postrachem starých gymů. Bylo běžné vidět 8 – 10 namaxovaných Vaporeonů, u kterých jste museli strávit i tři čtvrtě hodiny, než se vám podařilo je postupně vyházet. Exeggutoři v těchto dobách tuto dobu výrazně zkracovali.

Dnes když gym chrání 6 různých pokémonů a jejich motivace klesá už nepotřebuje pořádné bojovníky, vystačíte si s tím co získáte z raidů. I tak je Exeggutor skvělým pomocníkem, díky kterému zvládnete čistit gymy překvapivě rychle.

Statistiky

Exeggutor

   
Generace I
Shiny Ne
Vzácnost Velmi vzácný
Max CP (100% IV) 2916
100% IV z Field Research 1250
Útok 233
Obrana 158
Stamina 190
Max HP 162
Rychlé útoky
 • Bullet seed 8 (grass)
 • Confusion 20 (psychic)
 • Extrasensory 12 (psychic)
 • Zen Headbutt 12 (psychic)
Nabíjející útoky
 • Psychic 1×100 (psychic)
 • Seed bomb 3x 55 (grass)
 • Solar Beam 1x 180 (grass)

Exeggutor má po Breloom (241) druhý nejsilnější útok z grass pokémonů. Na druhou stranu Breloom má nízkou obranu a málo životů. Dále má mírně podprůměrnou obranu, ale dostatek životů, aby na bitevním poli něco vydržel.

V podstatě považujeme za nejsilnějšího grass pokémona, co do součtu užitečných statů. Zvláště pokud máte ještě z dávných dob Exeggutora s Confusion.

Alolan Exeggutor

   
Generace I
Shiny Ne
Vzácnost ???
Max CP (100% IV) 2881 (-35)
100% IV z Field Research 1250
Útok 230 (-3)
Obrana 158
Stamina 190
Max HP 162
Rychlé útoky
 • Bullet seed 8 (grass)
 • Dragon Tail 15 (dragon)
Nabíjející útoky
 • Dragon Pulse 2x 90 (dragon)
 • Seed bomb 3x 55 (grass)
 • Solar Beam 1x 180 (grass)

Alolan Exeggutor byl přidán 30.05.2018 jako první z pokémonu z Alola regionu. Oproti klasickému Exeggutorovi má o 3 nižší útok, což se v maximálním CP projeví o 35 bodů. Jeho druhý typ se změnil z psychic na dragon, takže je to vlastně takový travní drak 🙂

Psychické útoky byly nahrazeny Dragon Tail a Dragon Pulse, což je vcelku zajímavé, protože více vynikne Exeggutorův vysoký útok (230). Na druhou stranu je tu spousta jiných draků s vyšším útokem, třeba Salamance (277), Dragonite (263) anebo legendární Rayquaza (284). Ti mají navíc lepší obranu a srovnatelný počet životů.

Výhodou jsou zpřeházené odolnosti. Ztratil sice odolnost na Fighting a Psychic útoky, ale získal dvojitou proti Electric, Grass a Water. O tom si ale povíme dál.

Exeggutor v raidu

Úroveň Raidu  L2 (odsólovatelný)
Raid CP 13839
HP 1800
Max CP 20 level (IV 100%) 1666
Max CP 25 level (IV 100%) Windy/Sunny 2083

Exeggutor se prozatím vyskytuje pouze v raidech úrovně 2, kde těží zvláště ze svého velkého útoku. Ovšem má nízkou obranu, takže pokud proti němu nasadíte vhodného protivníka, tak nemáte problém jej odsólovat bez větších potíží. Jen je třeba dát si pozor na verzi se Solar Beam, takže jej nepodceňuje a poctivě sestavte útočnou šestici. To platí hlavně když máte slabší pokémony.

Ideální protivníci:

Flareon – skvělá a dostupná volba. Každý z nás jich má několik. Varianta s Fire Spin a Overheat dokáže porazit Exeggutora do minuty a půl. Ovšem budete potřebovat alespoň 2. Radši si ale připravte třetího do zálohy 😉

Scizor – pokud si chcete užít opravdu výjimečný zážitek při sólování tohoto raidu, tak použijte Scizora s Fury Cutter a X-Scissor. Boj bude trvat něco přes minutu (Scizor by to podle simulací měl dát za 62 vteřin), je třeba uhýbat před silnými útoky, ale schválně jestli to dokážete dát na 1 Scizora.

Další counteři: Arcanine (mix 2), Entei, Moltress, Pinsir (min 2), Scyther (min 2).

Vzhledem k obtížnosti raidu můžete klidně použít i univerzální countery jako je Dragonite, Salamence anebo legendární Rayquaza.

Exeggutor jako člen vašeho týmu

Jak už bylo zmíněno výše, Exeggutora můžeme považovat za nejsilnějšího grass pokémona. Dokonce je tak silný, že se mu Niantic neodvážil dát pořádný grass útok 🙂 Bullet seed nedává moc poškození, zato poměrně rychle generuje energii na speciální útok. Tomu je třeba přizpůsobit i herní strategii.

Exeggutor exceluje v boji s vodními pokémony. Ovšem dlouhou dobu se používal i jako univerzální útočník.

Alolan Exeggutor jako člen vašeho týmu

Tato to začíná být opravdu zajímavé. Spojení grass a dragon vytvořilo poměrně unikátního pokémona, který má dvojitou odolnost proti electric, grass a water útokům. Vzhledem k počtu jeho životů, tak dokáže dát proti pokémonům s tímto útokem hodně poškození než odpadne.

V současné době je to také nejsilnější pokémon, který může získat poměrně útok Dragon Pulse, nepočítáme li legacy u Dragonite a Gyaradose. Ovšem i tak na dračí pokémony nemá.

Abych to shrnul. Alolan Exeggutor je ničitel hlavně vodních pokémonů. Chybí mu však silní rychlý grass útok. I tak bych doporučil pochytat jich co nejvíc. Vybrat silné kousky, přehodit jim speciální útok na Solar Beam a nechat si je, pokud by v budoucnu Niantic nějaký dobrý rychlý grass útok přidal. Solar Beam je výjimečně silný útok a není vyloučené že jej Niantic zruší a nechá jako legacy.

Kdo je vlastně Exeggutor

Exeggutor je poměrně velký, v průměru 2 metrový, pokémon, který připomíná palmu s kokosy. Má dvě nohy, na každé dva prsty. Jeho tělo tvoří kmen stromu. Exeggutor má v průměru 3 až 6 hlav, každá má vždy různý výraz tváře. Jsou na sobě zcela nezávislé a uvažují individuálně. Také sami za sebe mluví. Tato skupinová konverzace může připadat kolemjdoucím velice zmatená a nepříjemná. Za hlavou mu vyrůstají palmové listy.

Pokud jedna z hlav naroste do příliš velkých rozměrů, tak upadne. Následně se dokutálí k dalším hlavám a tak společně vytvoří Exeggcute.

Exeggutor žije v lesích a džunglích. Je velice společenský, a proto pobývá mezi dalšími svého druhu. Rozhodně mu samota nesvědčí.

V Alola regionu je hodně slunečno, což Exeggutorům velmi vyhovuje, protože zde také dorůstají až 5x větší výšky (průměrně 10 metrů). V porovnání s běžnými jsou také o dost těžší (120 Kg vs 416 kg). Alolan Exeggutor má také ocas, který se postupně zužuje. Na konci je další hlava se dvěma listy. To je z důvodu, aby se mohl lépe bránit útokům zezadu. Svůj dlouhý krk může velmi pružně ohnout a tak použít hlavy jako útok – prostě váš plácne. Ovšem dlouhý krk je jeho slabinou.

Lidé s Alola regionu tvrdí, že tohle je prapůvodní forma Exeggutora a tak by měli vypadat všichni.

Původ

Už od pohledu se zdá, že Exeggutor byl inspirován kokosovou palmou. Ovšem prapůvod bychom mohli hledat v japonském a čínském folklóru. Konkrétně v mýtickém stromu Jinmenju, což je strom na kterém roste ovoce ve tvaru lidských hlav (jinmenshi), které nemluví ale pořád se smějí. Podle legendy když se hlava zasměje opravdu upřimně (od srdce), tak ze stromu upadne. Měl by růst v odlehlých údolích na jihu Číny a Japonska.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

8
Komentujte

avatar
2 Komentované diskuze
6 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
7 Už okomentovali
PavelDougyGiro91Lord_Ice_CubeMartialAppleTomáš Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
WallZmar
Host
WallZmar

Tak zatím mám 38 alolan Exeggutorů a ani jeden nemá IV 82 nebo vyšší. Mám jenom takovej pech, nebo jak jste na tom ostatní?

Tomáš
Host
Tomáš

To jsme na tom dost podobně 🙂

MartialApple
Host
MartialApple

Ja nejlepsiho 98 iv s weather boost 2583 cp s utoky dragon tail a solar beam. Tak aspon neco, kdyz nezakopnu ani o jednoho shiny pokemona

Lord_Ice_Cube
Host
Lord_Ice_Cube

Já nepotkal ani jednoho s hodnocením wonder, takže slušná bída. 😑

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Já měl chvilku štěstí na sunny, nemám jich chyceno ani 50, z toho 5x 82,2%+ nejlepší 96% paradoxně bez boostu.

Pavel
Host
Pavel

já 100% lvl 34 a 100% lvl 35 🙂

Lukynp07
Host
Lukynp07

Kdy budou další

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Za pět minut.