Z deníku trenéra – Jak se bojuje o Gymy po aktualizacích

Už jsem delší dobu nenapsal, co nového v deníku trenéra. Takže to jdu rychle napravit.

Konečně se mi podařilo dát level 30, takže jsem se mohl přidat ke kamarádům, kteří patří mezi elitu v našem malém městě. 30tku bych mohl dát dříve, stačilo by se věnovat více likvidování Gymů. Když jdete ve skupině lidí, kteří vědí co dělají, tak padá všechno velmi rychle a zkušenosti naskakují.

Tedy spíše naskakovaly …

Aktualizace 0.45 udělala z hry pro komunitu sólo záležitost

Když vyšla aktualizace 0.45 měl jsem z toho smíšené pocity. Jednodušší dobývání Gymů mě moc nenadchlo, protože počet získaných zkušeností výrazně poklesl. Místo 12 útoků za 6950 XP stačí 7 útoků za 4050 XP (spíše 8, protože Gym má většinou 52K/50K prestige).

Naopak větší náročnost získávání prestige jsem nechápal. Spíše bych teď v době, kdy bude zima čekal opak. Stát u Gymu v mrazu 2x tak dlouho mi moc zábavné nepřijde.

Bohužel s penalizací získávání prestiže, jsem zaznamenal i snížení počtu hráčů, kteří mají zájem něco společně budovat. Vždy jsme nechávali 2 – 3 volná místa, dali echo na FB místním a šli dál. Nutno podotknout, že tato týmová taktika se časem začala vyplácet a přibývalo hráčů, kteří nás následovali.

Tohle do pár dnů od aktualizace 0.45 skončilo. Bral jsem to ale jako dočasný stav, protože zároveň probíhal event Daily Bonuses with More Bonuses. Každý měl plný batoh potion a revive.

Bonusové eventy, kdy se vyplatí bourat Gymy však pokračují, takže teď neděláme žádné akce. Zničit level 3 – 4 Gym, to zvládne člověk sám bez větších ztrát. Trenéři z jiných týmů to vědí a tak se ani nesnaží bránit silnými kousky, aby neplýtvali revive. Místo pořádných obránců tak hodí něco co právě chytli. Za současného stavu tak Pokémon GO je sólo hra.

I když občas se dohodne více lidí, že to objedou autem, protože mrznout se nikomu nechce.

Změna CP

Tohle bylo zajímavé překvápko od Niantic, které jsem nečekal. Úprava hodnot attack a defense výrazně posílila některé pokémony. Díky změnám v CP se nám objevily některé nové hvězdy, které však povětšinou rychle zhasly pod náporem posílených Vaporeonů.

Že by však došlo k nějakým výrazným změnám u obránců jsem si nevšiml. Stále vládne Snorlax a Lapras. Jako slabší náhrada se dá použít i Vaporeon, Exeggutor a Dragonite. Samozřejmě se správným movesetem (útoky). Nic dalšího nemá cenu do Gym na obranu dávat. Bylo očividné, že se Niantic bál zasáhnout do HP. Na druhou stranu slíbil, že ještě staty měnit bude.

Takže Niantic vlastně jen posílil spousta pokémonů na útok, aby měli i běžní hráči čím útočit. S vyšším útokem přichází i větší CP. Na druhou stranu velice zajímavý je Alakazam. Pokud jej máte s Psycho Cut a naučíte se dobře uhýbat, tak je krása na to koukat 🙂

Co se však nepovedlo je, že změna statů poslala dolů pokémony, kteří opravdu dokáží při obraně efektivně zraňovat. Třeba Slowbro a hlavně Poliwrath, teď v Gymu zůstávají na spodním místě. Popravdě s dobrými útoky jsou daleko nebezpečnější než „plivátko“ Vaporeon. Když máte zvedat prestige proti Vaporeonovi stačí 1/3 CP pokémoni, které jste někde pochytali anebo evolvovali  a prostě jej udolají. Ale zkuste si to samé proti Poliwrathovi s Buble. Pokud nemáte speciální kousky na zvedání prestige, tak nemáte šanci.

Takže teď suším super obránce, kteří potrápí útočníky a nikam je nedávám, protože by v level 3 Gymu zůstali se svým CP 2K na konci.

Eventy

Ze zvýšeného spawnu, který doprovázel Daily Bonuses with More Bonuses jsem si odnesl desítky Eevee. Ty nejlepší evolvoval. Teď mám 15 Vaporeonů CP 2K+, 9 z toho 2,5K+. Nadělal bych jich určitě víc. Mám 524 Eevee candy, ale myslím že to už stačí. Přemýšlím že nějaké hezké kousky bych si ušetřil na Generaci 2, ale mám pochybnosti, že se jí brzy dočkáme. Můj tip je květen – červen 2017.

Změnu CP doprovázal i „Mass Ress“ jak to nazval kámoš. Všichni pokémoni s 0 HP najednou měli maximum, což potěšilo určitě víc než přepočet 🙂

Momentálně ještě probíhá akce A Celebration to Say Thank You. Utratil jsem nějaké goldy z Gymů za inkubátory a chytám co se dá. Stardust není nikdy dost.

Ditto

Možná je k ničemu, ale Ditto potěšil a na chvilku zase Pokémon GO pěkně oživil. Pár jsem jich už chytil a čekám na nějakého opravdu velkého.

Závěr

Celkem mě mrzí, že Niantic změnil přístup ke Gymům. Hra tak směřuje z týmové k sólo. Radši mohl nechat Gymy pro hardcore PvP hráče a pro ostatní udělat PvE Gymy, kde by hráč byl odměněn podle toho jak daleko se dostane. Odměna u každého z těchto neutrálních Gymů by se resetovala jednou za týden. Takže kdo chce mohl by objíždět celý kraj a dobíjet jeden PvE Gym za druhým.

No uvidíme…

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook
Přihlásit k odběru emailem
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
pavel
05.12.2016 19:54

dobrý článek a postřehy. Je tam jen drobná nesrovnalost, kdy to vypadá, že pokud gym brání někdo hodně dobrý nedá se prestiž zvednout. To samozřejmě jde. Stále je potřeba mít na paměti, že na jednoho bránícího můžu klidně spotřebovat až 6 útočících a ideálně jen s polovičním CP. Prestiž pak letí nahoru jako střela. Není potřeba to tlouct 1:1 a trápit se, že obránce je příliš dobrý. Tak to nefunguje. 🙂

Martin
Martin
04.12.2016 12:44

Nejak mi prijde jako by to zas davalo vice zkusenosti ns gymech kdyz zvedam svoji barvu…

jogurt1990
jogurt1990
30.11.2016 16:57

Předem děkuji že jsem často píšeš nejen do deníčku ale tak celkově mě v poslední době zarazil jeden program IV GO tam se trener dozví když chytí pokemona na kolika procentech pokemon je hodnotí se atak defenc a život a stoho se vypočíta celková procenta pokemona jestli máš nejaké zkušenosti stěmito programy napsat nejaký članej jsem 25 lev. jinak díky za odpověď Jogurt1990 team Valor Mělník 😉

Incerible
Incerible
30.11.2016 15:12

Ahoj, na mě aktualizace 0.45 naopak udělala dobrý dojem. Jsem v červeném týmu lvl 30 a žiju na sidlišti na kraji Prahy. V celém okolí at šel člověk na jakoukoli stranu, tak tam byly jen modré gym. Po aktualizaci se týmy v držení gym pěkně střídají a já po večerní obchůzce unkasuji v průměru 60 poké coins/den (před patch to byl stěží jeden nebo dva nebo taky žádný).

welby
welby
30.11.2016 08:07

Tento týden jsem četl, že už v prosinci se má do hry přidat dalších 100 pokémonů, tak jsem zvědavý jestli je to pravda nebo to jen někdo napsal a ostatní servery to jen šíří dál.

8
0
Zapojite se do diskuze.x
()
x