Ditto

Ditto je evidován v Pokédex pod číslem 132. V japonském originále se jmenuje メタモン (Metamon). V generaci I. ani dalších není známá žádná jeho evoluce.

Jeho typ je Normal, což znamená, že jsou proti němu super efektivní útoky Fighting a naopak je odolný vůči útokům Ghost.

Ditto může mít pouze fast attack Transform (0), který použije při boji automaticky. Jeho power attack je vždy Struggle (15).

Ditto se nelíhne z žádného vejce. Získat jej lze jen chycením. Jako Buddy musí pro 1 candy nachodit 3 km.

Attack 91
Defense 91
Stamina 96
Max HP 76*
Max CP 718

* Se staminou IV 15 může mít až 88 HP.

Do Pokémon GO byl přidán 23.11.2016 při eventu A Celebration to Say Thank You.

Ditto se nechytá jako ostatní pokémoni. Vždy je zamaskován za jiného pokémona. Nemáte tedy ponětí jestli je to Ditto. Chytání probíhá zhruba podobně. Po úspěšném chycení uvidíte fialovou obrazovku, kde uvidíte jak se promění chycený pokémon na Ditto.

screenshot_20161123-064600

Na druhou stranu existují metody jak poznat, že chytaný pokémon je Ditto:

 • Pokud je maskován za běžného pokémona jako je Pidgey anebo Rattata, tak podle zabarvení kruhu, které neodpovídá CP, uvidíte že není něco v pořádku. Navíc vám bude vyskakovat i z Great Ball.
 • V momentě kdy nakliknete pokémona, za kterého se Ditto maskuje, tak se vám v Pokédex přičte u Ditto seen. Můžete tedy nakliknout pokémona, utéct, kouknout do pokédex a poznáte jestli to je anebo není Ditto.

Pár dalších informací.

 • Počet Ditto, které můžete mít není nijak omezen.
 • Pokud je maskovaný pokémon Ditto, mohou ho chytit všichni hráči.
 • Ditto můžete chytnout přes Incense a Lure.
 • Pokud chytíte shiny Magikarpa a ten se promění v Ditto, tak Ditto nebude shiny.

Za co se Ditto maskuje

Generace I

 • Magikarp
 • Pidgey
 • Rattata
 • Zubat

Generace II

 • Hoothoot
 • Sentret
 • Yanma

Boj

Ditto je zcela unikátní pokémon, který prozatím v Pokémon GO nemá obdoby. Na začátku souboje okopíruje protivníkova Pokémona, jeho útoky a hodnoty atack a defense. Pozor pokud útočíte, tak tato přeměna zabere nějaký čas a schytáte minimálně první útok.

Jakmile okopíruje protivníka, tak už po celou dobu souboje zůstane v této podobě. Jedinou výjimkou je boj Ditto vs Ditto, kdy se nepromění dokud proti němu nepostavíte jiného pokémona.

Ditto kopíruje protivníkova pokémona, jeho útoky a hodnotu útoku a obrany. CP se však vypočítává z aktuální úrovně Ditto. Takže pokud máte Ditto úrovně 40,5 (maximální power up co jde) a ten okopíruje Snorlax (je jedno jakou má protivník úroveň), tak bude mít Ditto převlečený za Snorlaxe CP 3355.

Bohužel Ditto zůstávají životy, které jsou hodně nízké. Takže z něj rozhodně nebude velký obránce anebo útočník. Poměrně dost jej tedy vylepší dobré IV – až 16,18%*. Například u HP to znamená, že místo 76 bude mít 88.

// * není potvrzeno jestli kopíruje i soupeřovo IV anebo použije své

Ditto je zajímavý na trénování Gymu. Díky malému počtu HP ale vysokému CP se přes něj dá dobře získávat prestige, je však nutné mít s touto formou navyšování zkušenosti. Nezkušený hráč nemusí princip boje chápat a utrpí velké ztráty.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

13
Komentujte

avatar
12 Komentované diskuze
1 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
13 Už okomentovali
RostfreysevananLucieLeckov1xXkevinravenXx Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Rostfrey
Host
Rostfrey

dnes se schoval v podobe Sentret

sevanan
Host
sevanan

ahoj, mozná by stálo za doplnění, že Ditto může být nově i v pokemonech 3. generace a nově z první generace Ghastly…
cili suma sumarum:
1.Pidgy
2.Ratatta
3.Zubat
4.Ghastly
5.Sentra
6.Yanma
7.Hoothoot
8.Zigzagoon
9.Taillow
10.Whismur
11.Gulpin

Lucie
Host
Lucie

Dnes jsem chytila Ditto maskovanyho za hoothoota na první červený pokeball. 6lvl

Leckov1
Host
Leckov1

Dneska jsem ho chytil v Praze na rohu ulic Na Zátorce a Pod Kaštany. Vypadal jako Rattata.

xXkevinravenXx
Host
xXkevinravenXx

Dítěti v podobě Pidgey dnes Teplice-Sanov u mušle, že já level 4

Kacka
Host
Kacka

Chytla jsem v pondělí Ditto 360 jako Swinub, ale na stejném místě jako v lednu maskovaného za Pidgey, manžel ho měl z Hoothooot. Level mám25.

Darrick
Host
Darrick

Chytám si 800CP Yanma Razz Berry a Ultra Ball padl na první nebo druhý míček a vypadl z něj Ditto 460CP not Likely jsem jen lvl 31 ale čekal jsem aspoň 70% když padl z 800CP pokémona, ale asi je nějaká rovnice z jakého pokémona jak kvalitní Ditto padne.

KIWIII
Host
KIWIII

mám lv. 12, ditta jsem chytil v podobě ratatty s červeným pokébalem na první pokus.

Pavel
Host
Pavel

Ditto chycen dnes na lvl7 😀 v podobě pidgeye

Miki
Host
Miki

Včera jsem chytalala Zubata CP 265, kruh světle oranžový, skončil napoprvé v červeném pokebalu. Byl z toho Ditto s CP 390 (jsem lvl 25) a manžel chytal Zubata CP 10, zelený kruh, 1. červený pokebalu a měl z toho Ditto CP také 10 (je lvl 21).

cipot
Host
cipot

Mám jinou zkušenost, jsem level 25, chytal jsem Rattatu CP 101. Když mi z červenýho pokebalu vyskočil asi posedmé, bylo to už divné – Rattaty mám s CP přes 300. Nakonec padlo něco před deset červených pokebalů. Na barvu kruhu si nevzpomínám.

Orionka38
Host
Orionka38

Ahoj, musim uvodnimu clanku mirne oponovat, chytla jsem 2x Ditta v podobe Ratatty, obe mely min. CP, krouzek ciste zeleny. Jeden sel na poprve, druhy dvakrat vyskocil. Oba skoncili v cervenem pokeballu!