Nearby – hledání pokémonů u Pokéstop už i v ČR

Dlouhé měsíce testoval Niantic nový tracker (hledání pokémonů) ve vybraných městech v USA. Po údajně dobrých zkušenostech se jej rozhodl dnes (1.12.2016) vypustit.

Jak nové Nearby funguje

Nearby nahrazuje současné Sightings, které zobrazovalo pokémony v okolí zhruba 200 metrů.

Aktivuje se stejně jako Sightings kliknutím na proužek s pokémony v pravém dolním rohu.

screenshot_20161201-094549

V Nearby pak uvidíte až 9 pokémonů, kteří se nacházejí u nejbližších Pokéstop. Jednotlivé výsledky jsou seřazeny podle vzdálenosti k Pokéstop. Přednost mají ty bližší Pokéstopy.

V samotném řazení pokémonů jsem zatím nějaký vzorec nezaznamenal.

Pokud máte o některého z pokémonů zájem, klikněte na kruh s obrázkem Pokéstop.

screenshot_20161201-094559

Uvidíte detailnější obrázek jak Pokéstop, tak i pokémona. Jestli nevíte, kde se daný Pokéstop nachází klikněte na ikonku tří paciček.

screenshot_20161201-094603

Hra se přepne do leteckého módu a ukáže vám pokémona poblíž Pokéstop. Navíc jste aktivovali sledování. V pravém dolním rohu se přesune sledovaný pokémon na první pozici a na herní mapě uvidíte, kde se konkrétně nachází.

screenshot_20161201-094608

Stejným způsobem sledování také zrušíte.

Fakta k Nearby

  • Nearby funguje v reálném čase, pokud pokémona chytíte zmizí z nearby. Jestli je u jiného vzdálenějšího Pokéstop další, tak se v nearby zařadí na 9. místo.
  • Změny v Nearby se projeví tím, že blikne lištička a rozjedou se od ní čáry. Frekvence je zhruba 1 minuta.

Aktualizace 3.12.2016

  • Pokud v dosahu není dostatek PokéStop objeví se znovu Sightings.

Aktualizace 9.12.2016

  • Pokud u Pokéstopů v okolí je málo pokémonů objeví se klasický Sightings.

Další fakta budou postupně přidávána…

Nearby není Sightings

Nearby ukazuje jen pokémony poblíž Pokéstop. Po cestě tak budete nacházet další, kteří jsou většinou vzácnější. Popravdě jsem zatím žádného neobvyklého natož vzácného u Pokéstop neviděl. Sightings v tomto byl lepší. Jakmile jste něco zahlédli, začali jste to hledat. Cestou tedy budete hledat pokémony spíše náhodou.

Dnes jsem si dal rychlou procházku a zašel k mým oblíbeným místům, kde jsem dřív chytal Slowpoke, Magikarp a občas i Dratini. Tato místa jsou však desítky metrů od Pokéstop, takže o nich vím jen já a další zkušenější hráči. Nováček pokud je neobjeví náhodou anebo mu o nich neřekneme, tak má smůlu. Na druhou stranu Pokémon GO je o objevování. Třeba to byl od Niantic úmysl. I když mě k nim navedl sightings.

Mám trochu obavu, že teď budou začínající hráči spíše chodit od jednoho Pokéstop k druhému.

Samozřejmě hráči, kteří mají v dosahu jeden či dva Pokéstop, tak mají smůlu, dokud Niantic nepřidá další.

Jak využít Nearby

Neznamená to však, že jsou Nearby špatné. Přináší do hry novou funkcionalitu, bohužel na úkor Sightings, kterého je škoda. V podstatě budete mít teď nonstop zapnutý mobil s otevřeným Nearby a koukat, kde se co objeví. Jakmile něco zahlédnete, co se vám líbí rychle se oblečete a běžíte pro to. Podle zkušeností s nelegálními mapami, máte zhruba 15 minut než pokémon zmizí.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

7
Komentujte

avatar
6 Komentované diskuze
1 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
7 Už okomentovali
_Fry_Richard KratochvílJiří BartáčekdragoNixon4a Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
_Fry_
Host
_Fry_

Dnes se mi po příjezdu do města v Nearby objevil Snorlax, kterého jsem zatím neměl. Okamžitě jsem se tryskem rozběhl k danému pokéstopu a Snorlaxe za použítí maliny a Ultrabalu chytil na první pokus. CP 1464. Hned jsem z něho udělal mého Buddy 🙂

Richard Kratochvíl
Host
Richard Kratochvíl

Pomocí Nearbly jsem chytil Snorlaxe v parku na Kolišti v Brně a na Nerudově ulici Vilepluma. Sice Snorlax má CP jenom 228 a Vileplum 812, ale dají se podle toho chytit vzácní pokemoni.

Jiří Bartáček
Host
Jiří Bartáček

Já jsem teď přijel že sluzebky z Klášterce nad Ohří a tam kde byl samej growlithe je nespočet omanytu 700 +-. O víkendu jsem byl se projít v Liberci a všechny vzácnější, Pinsir, dragonite, ci aerodactyl byli úplně mimo stopy. Což Souhlasím že teď odlov tehlech kteří se ukazovali v sightings bude těžší. Škoda. Takhle člověk klikne a ví kam jde. Žádný vzrušení. Holt to chce chodit a pamatovat si nesty. Jinak díky za články.

Nixon4a
Host
Nixon4a

Včera jsem tam videl laprase a Omastar …

Miki
Host
Miki

Prvně děkuji za tvé články.
Nearby je myslím krok v před i s ohledem na negativa která jsi zmínil. Dle mého by u sightings bohatě stačila šipka nebo podobný způsob znázornění směru kam se vydat. Není nutné ukázat přesnou polohu pokemona, ale sightings byl dle mého nepoužitelný. Najít pokémona v kružnici o poloměru cca 300m, čili přibližně 282743.3m² kde dosah u hráče je cca 10m (314m²), bylo víc o náhodě než o lovu konkrétního jedince.

Chmeld4
Host
Chmeld4

Ráno sem viděl u Pokestopu v Nearby Alakazama 😉 Bohužel na cestě do práce nebylo času :/