Adventure Week 2017

Tento článek pojednává o Adventure Week 2017, informace o aktuálním Adventure Weeok 2018 najdete zde.

Niantic si pro nás připravil další event s názvem Adventure Week. Tentokrát budeme objevovat kamenné (rock) pokémony a při cestě za nimi také více potrénujeme naše oblíbené.

Kdy akce začíná a končí

Naše dobrodružství začne ve čtvrtek 18. května ve 22:00 (1:00 pm PDT) a oficiálně skončí ve čtvrtek 25. května v  22:00.

Jak však známe Niantic většinou to bývá začátek o nějakou tu půlhodinku dříve.

Více kamenných pokémonů

Tento event je spojen s kamennými pokémony. Největším lákadlem mají být Omanyte, Kabuto a nejvzácnější z nich Aerodactyl.

Jaké pokémony můžeme teoreticky potkat:

Čistě rock type:

 • Sudowoodo

Primární rock type:

 • Geodude, Graveler, Golem
 • Onix
 • Omanyte, Omastar
 • Kabuto, Kabutops
 • Aerodactyl
 • Larvitar, Pupitar, TyranitarLarvitar potvrzen!

Sekundární rock type:

 • Rhyhorn, Rhydon
 • Shuckle
 • Magcargo
 • Corsola – zřejmě ne, je to regionální pokémon

Navíc potvrzeno:

 • Slugma

Co jsme vypozorovali, tak tento druh eventu se většinou místo běžných pokémonů jako jsou Ledyba, Spearow a Ratata začnou objevovat jiní. Prostě specifický pokémon je nahrazen jiným. Naplno tuto techniku otestoval Niantic u prvního eventu Halloween is approaching. Ovšem úplné nahrazení běžných pokémonů bylo trochu nudné, takže to Niantic trochu upravil, aby se objevovali i ti běžní. V každém případě pokud tento vzorec chování bude platit i tento event, tak běžné eventové rock pokémony najdete na místech, kde se nachází právě běžní pokémoni. Nikoliv tam kde jsou specifického typu (voda, parky apod.)

Více věcí z Pokéstopů

Niantic slibuje, že z pokéstopů bude padat více věcí. Nebylo řečeno zdali to bude 2x tolik jako v případě minieventu  Daily bonuses with more bonuses.

V každém případě minulý minievent naplnil batohy všem hráčům a to vedlo k většímu boji o Gymy. Všichni měli dostatek potionů a revive.

Explorer’s Hat

Jakmile event začne budete moct získat novou čepici pro průzkumníky a cestovatele.

4x více candy najde váš buddy

To nejlepší jsem si nechal na konec. Váš buddy pokémon bude nacházet candy 4x rychleji. Pokud vám chybí ještě candy na Tyranitara, tak váš Larvitar najde 1 candy za 1,25 km místo 5 km.

Jedná se o zcela výjimečnou událost. Doporučuji si za buddy zvolit pokémona, u kterého se opravdu špatně získávají candy.

Další informace k eventu

V shopu budou pokébally s 50% slevou.

Jak se na akci připravit

V první řadě dobře zvolte pokémona, s který vám bude hledat candy. Je lákavé chodit 0,25 km na 1 candy Magikarpa, ale těch najdete na správném místě dostatek. U dalších pokémonů zase můžete potkat 3.tí evoluci s nízkým CP a pomocí Pinap Berry jí proměnit v 21 candy (20 za chycení a 1 za transfer).

Nejhůře se tedy shání candy pro vzácné pokémony bez evoluce jako je třeba Snorlax. Extrémně vzácná mi přijde i Chansey/Blissey. Osobně se tedy rozhoduji mezi těmito dvěma.

Tento druh eventu přináší také větší aktivitu hráčů zvláště v oblasti pokéstopů. Tam jsou ale i gymy. Zvláště sezonní hráči, kteří hrají jen když je nějaký event snadno naplní batoh a mohou se rozhodnout, že si zabojují. Neustále „okusování“ gymů i od slabších hráčů vede k jejich pádu. Zvláště když se jich sejde několik naráz, tak zbourají cokoliv. Připravte se tedy, že vám v období eventu mohou popadat i gymy co drží měsíce. Alespoň posílíte dávno zapomenuté kousky 😉

Co se týká samotných Rock pokémonů, tak přemýšlím, co by stálo za to chytat. Vzhledem k přemnoženým napumpovaným Vaporeonům zrovna kamenní pokémoni nejsou moc zajímavou volbou do Gymů. Vaporeony má každý a dostatek. To platí obzvláště pro Rhydona a Golema, kteří mají hned dvojitou slabinu proti vodním útokům a jdou dolů velmi rychle. Tím že je dáte do Gymu svému týmu rozhodně nepomůžete.

Samozřejmě je tu Larvitar (resp. Tyranitar), ale předpokládám že podobně jako Dratini u Water Festival bude jeho spawn vypnut. Btw. hned po spuštění vypnut nebyl a to vedlo k neuvěřitelnému spawn rate 😉

Pokud bych měl přesto uvažovat o nějakém z kamenných pokémonů (mimo Tyranitara) tak by to byl Golem. Důvodem je že může mít oba rock type útoky a dokonce se slušným DPS. Získat kombinaci Rock Throw (12, DPS 16,7) a Stone Edge (100, DPS 54,3) u Golema s dobrým IV by stálo za to a možná nejen do sbírky. Golem nemá zrovna výjimečný atack (útok) – 211 (28. ve hře), ale relativně dobrý defense (obranu) – 229 (10. ve hře), podprůměrnou staminu – 160 (teoreticky 138 HP), ve výsledku to ale dá 2.916 CP. Samozřejmě kvůli HP do Gymu zbytečnost, ale s kombinací rock úroky by mohl celkem rychle likvidovat fire, ice, flying a bug pokémony. Což momentálně je hlavně Dragonite (v simulovaném boji na lvl 35 dokáže porazit Dragonita za 20 vteřin a zůstane mu 59 HP ze 133). Na druhou stranu za stejných podmínek Lapras zvládne to samé za 21 vteřin a zbude mu 121/209 HP, rozdíl je ale v tom, že pokud Golem neuhne speciálům tak se nemusí dožít konce. HP jsou v současném Pokémon GO prostě důležité.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

96
Komentujte

avatar
72 Komentované diskuze
24 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
40 Už okomentovali
SiKiN0GripenAkenoMysakusakRussulagrisea Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
SiKiN0
Host
SiKiN0

Taky můžu říct, že jsem absolutně spokojený s eventem. Rád jsem uvítal, že začli hrát i ostatní hráči, kteří nebyli moc aktivní. Sundávat gym co má tři místa obsazené je o ničem. U nás ve městě totiž je tak málo hráčů, že tady na jediný 10lvl gym nenarazíte. Pořád se tady ty gymy mění. Já jako žlutý v totální převaze červených a modrých to nemám jednoduché, ale zase mě baví vyjít ven dát si 3km okruh a sundat přitom 7 gymu. Jinak ve městech uz jen samé „paštiky“, takže nuda. Jinak co se týče chycených Pokémonů, tak jsem stihl udělat… Číst vice »

Gripen
Host
Gripen

Jojo regional event, to by bylo pošušňáníčko 🙂

Akeno
Host
Akeno

Tak je vidět že event skončil. Kam až oko dohlédne opět jen ta stejná městská havěť 🙁 No ale musím říct že se fakt vydařil. Doplnil jsem si pokédex o Kabuta, Kabutopse, Golema, Magcarga, Steelixe, a dokonce i Girafariga (ten sice asi s eventem nesouvisel, ale bylo to poprvé co jsem ho u nás potkal). A poprvé jsem viděl wild Aerodactyla, před tím jsem měl jen dva z vejce. Jen s tím Larvitarem to byla bída, chytil jsem jen jednoho, a dalšího jsem viděl na radaru ale byl daleko. Každopádně by toto mohli dělat častěji, hodil by se Fire event,… Číst vice »

Gripen
Host
Gripen

Tak za mě maximální spokojenost. Tento event zatím asi nej ze všech. Přece jen evoluce Rhydonů, Golemů, Omastarů, Kabutopsů, Steelixů a Aerodactylů jsou mnohem zajímavější jako u předchozích eventů. Takže kdo poctivě chodil a sbíral, tak výrazně navýšil svou „bojovou“ kapacitu pro pro gymy.
Dokonce druhý Tyran….tak co už si víc přát.
Doufám, že Niantic takto bude pokračovat a krom velkých novinek (rework gymů, legendárky, 3. generace), nás bude každý měsíc, na týden těšit podobnými eventy.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Russulagrisea – u mne to same. Jednoho se strednim IV ale vysokym CP jsem si evolovnul pro radost, ale jinak nic.
Nastesti jsem mnel v zasobe par hi IV Ryhornu z vajicek a hlavne – pevne verim na prichod Rhyperiona ve 4-te generaci. To bude mazec. Jinak ted vidim vsude v gymech same Ryhorny. … Vapici se mi porad brodi v blate a nadavaji, ze ten humus musi hydropumpama splachovat do kanalu …

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Jen jedno mě mrzí. Získal jsem přes 700 candy na nosorožce a ANI JEDEN nebyl ANI TROCHU použitelný …všechno šlo do šrotu 🙁

mildavil19
Host
mildavil19

Tak 130km nachozených během eventu a u nás žádná sláva (Písek) , larvitara jsem viděl 2x ale byl moc daleko , zbytek padal dost omezeně , kdybych včera nevyrazil do Prahy na Chodovskou tvrz pro Machopy , tak to byl propadák

Mysakusak
Host
Mysakusak

Uff. Natazene slachy a konecne medaile za 1000 km …. A v gymu za barakem je zakopane cosi ,vykukuje tomu kulata hlavicka a na ni hyperbeam zamerovac. Rikam ji T34 a nekdo ji natrel na ruzovo, copak to tady ceka na navstevu ? Event dobry, tyranitar a 3 ruzove tanky vychozene …

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Tak a je konec …budiž požehnán tento event. Konečně jsem měl čas a nachodil jsem spousty km. Díky tomu jsem mohl poslat Snorlaxe k maximům a na druhého taky ještě něco zbylo (mně se prostě nelíhnou, no).

Lukynp07
Host
Lukynp07

Nevíte jestli bude dragon event

Mr.jelito
Host
Mr.jelito

Já jsem celkem rád a myslím, že eventy jsou dobrý a je mi jasný, proč to Niantic dělá. Je to přesně kvuli hráčům jako je „Fij0n“ „Mě spíš vadí že o eventech vylézají i hráči kteří normálně nehrají a sundávají mě gymy. Co už o víkendu to poberem zpátky.“ Pokud tu je x hráčů, kteří mají obsazených 10 gymů a dost dlouho, tak samozřejmě mají stálý přísun stardustu a pokecoin a jsou silnější a silnější a normální hráče to pak samozřejmě nebaví, když jsou všude desítkový gymy a namají ano pokeše, aby to sundali. Proto tímto způsobem i normální hráči… Číst vice »

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Jinak včera jsem procházel kolem jinolickych rybníku, kde je mrtvo a 2 stopy, ale je tam hnízdo electabuzzu. Tak sem si chvíli pochytal. Pak najednou vidím Laprase nahoře v prachovkách 🙂 dral jsem se těma kopcema nahoru, mezi skalama. Když už jsem dorazil ke stopu tak se mě kousl avatar a ukázalo mě to jen ty dva zbylé pokeše u stopu a Lapras byl asi na druhé straně stopu. Když sem to rozchodil znova tak jump úplně jinam a už se mi odmítal vrátit na místo stopu. Když už konečně se srovnal tak mi zmizel 20 sekund před objevením. Takže… Číst vice »