Z deníku trenéra – Grass event a proradná Chikorita

Dneska bych se s vámi rád podělil o mé zkušenosti z Grass eventu. Opět se ukázalo jak důležité je dobře se připravit na event a to i znalostně :/

Ke Grass eventu jsem přistupoval podobně jako k Water Festivalu. Věděl jsem že strategickou surovinou jsou Pinap Berry, Great a Ultra bally. Dále že potřebuji sehnat co nejvíce exeggcute, bulbasaur a chikorita candy.

Zhruba týden před eventem jsem (opožděně) zjistil jak neskutečně dobrý je Exeggutor s Confusion a Solar Beam. Používal jsme jej do té doby jen na Blissey, kde se projevil jeho obrovský útok, kvůli kterému má tak vysoké CP. Jenomže se ukázalo že dokáže celkem rychle odrovnat i Snorlaxe se Zen Headbutt, protože je odolný prosti psychickým útokům.

No a pak jsem testoval a testoval až mi to nedalo a vytáhl ho na 2,7K CP. S tímto už kosil velmi rychle Vaporeony.

Samozřejmě když máte pomalejší telefon jako já, tak to není zrovna moc ekonomické a spotřebujete o něco více revive a potionů. S confusion se fakt těžko uhýbá (1,6 vteřiny na útok). Takže jsem si řekl že si pořídím ještě jednoho s rychlejším Extrasensory (1,1 vteřiny na útok) i když má menší DPS. Bohužel Exeggutor od Generace II nemůže získat Confusion. No a samozřejmě dostatek candy do zásoby.

Pátek

Event byl spuštěn pozdě v noci. Takže jsem chytal jen v obýváku. Druhý den (sobota) jsem neměl čas v celku chytat pokémony, takže jsem při práci a různých přesunech chytal co se dalo. I tak mi během pár hodin došla zásoba Pinap Berry. Pro příště: 100 kusů Pinap Berry není žádná zásoba. Chce to alespoň 150 na den :/ Chtělo by to zvednout limit na batoh co?

Něděle

V neděli jsme měl nějakou práci, takže jsem plánoval spíše chytat odpoledne. Hlavně jsem chtěl zamířit do města a nabrat další Pinap Berry. V místě kde bydlím je sice dost pokémonů, ale jen 3 pokéstopy.

Vše ale nešlo podle plánu. Kámoš potřeboval pomoct s prací na bytě a místo hodiny jsme tam byli hodin několik. Ale užili jsme si to a dokonce u toho pochytali pár hezkých kousků. Mezi ně patřil i Bulbasaur 15/15/13 (95%). Měl ale malé CP a tak jsem musel volit mezi ním anebo slabším, který by sice nepotřeboval tolik zdrojů, ale zase měl horší IV. Nakonec jsem si řekl, že ho kliknu a uvidím co útoky. No povedlo se a teď jsem bez candy 😛

Domluvili jsme jsme ještě na večer posezení s dalšími trenéry v místním podniku, kde mají pokéstop a šel jsem odpočívat 😀

Sraz byl super. Probrali jsme kolik už kdo nachytal grass pokémonů a jak nám všem hned první den došla zásoba Pinap Berry.

Pak po mě chtěli co možná nejvíce informací o potenciální síle grass pokémonů. Probírali jsme hlavně nové útoky u Exeggutora. Zhruba u třetího piva došlo na Chikoritu no a tady jsem zjistil, jak velkou chybu jsem udělal.

Venusaur vs Meganium

Měl jsem za to, že Venusaur a Meganium mají identické staty, jen jiné útoky podobně jako Charizard a Typhlosion. Což není ani v nejmenším pravda. Venusaur kompletně převálcuje Meganium a pokud bych to věděl, tak chytám Chikority jen na evoluci. Takových zbytečných Pinap Berry :/

O co konkrétně jde. Venusaur má o 30 větší útok (Atack), tedy dává větší zranění při boji. Má však o 4 menší obranu (Defense), tedy dostává nepatrně menší zranění. Ostatní hodnoty jsou stejné.

Venusaur Meganium
Atack 198 168
Defense 198 202
Stamina 160 160
HP 126 126
HP max 138 138
CP 2216 1899
CP max 2589 2243

V reálném souboji dokáže Venusaur porazit protivníka rychleji. Což většinou znamená i menší obdržené zranění, které v případě speciálního útoku je dosti podstatné. Může dokonce rozhodnout souboj. Ty 4 body obrany se s tím ani v nedají srovnat. Navíc rozdíl CP je hodně znát.

Při simulovaném boji lvl 30 Venusaur (VW/SB) vs Vaporeon (WG/HP) s dodge pouze u speciálů. Vyhraje Venusaur v 73 vteřině do konce souboje a s 33 HP.

Při stejné simulaci lvl 30 Meganium (VW/SB) vs Vaporeon (WG/HP) s dodge pouze u speciálů. Vyhraje Meganium v 67 vteřině souboje do konce a s 29 HP.

Ze simulace vyplývá že Venusaur porazil protivníka o 6 vteřin rychleji a zůstalo mu o 4 HP více.

Na druhou stranu pokémoni s malým útokem a dobrými obrannými staty (hlavně Stamina – HP, Defense) mají nízké CP a jsou ideální na zvyšování prestiže.

Pondělí

V pondělí jsem hlavně sháněl další Exeggcute. Nabral jsem cca 250 candy, což mi přijde hodně málo, ale v porovnání s Water Festival, kde jsem nabral tuším přes 1K nebylo tolik času na hraní.

Závěr

I přes velké množství chycení Exeggcute jsem nenašel žádného, který by stál za evolve. Buď mají dobré IV a malé CP anebo naopak. Vytáhnou malého pokémona stojí hodně stardust a candy. Je to běh na dlouhou trať a otázkou je jestli pro útok je to ideální.

Prozatím tak vyčkávám jestli z 2km egg nevypadne nějaký hezký Exeggcute.

Momentálně se soustřeďuji na posílení 2 Snorlaxů, které mám na obranu. Oba už mají CP přes 3,1K. Snorlax který mě doprovází už nachodil 538,4 km.

Nedávno se mi podařilo chytnout i dobrou Chansey (13/12/15). Rovnou jsem jí klikl a má Zen Headbutt/Psychic. Vytáhl jí ze zásob na CP 2343. Tak přemýšlím jestli nechodit radši jí místo Snorlaxů. Dělali jsme ve městě pár testů a 4x Blissey v Gymu odradí spolehlivěji než 4x Snorlax.

Občas přemýšlím že strávím nad strategií víc času než samotným chytáním pokémonů 😀

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

9
Komentujte

avatar
6 Komentované diskuze
3 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
6 Už okomentovali
dragoTomáš TrnčákGripenMysakusakDavissimo08 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Tomáš Trnčák
Host

Ahoj, Drago prosím tě co znamená #gg FFD95 u toho Venusaura?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Gripen: mohu se zeptat jaky smysl ma 15 namakanych executoru ? Celkove ma podle mne smysl mit tak 20-30 vsech namakanych pokemonu. 10-15 hlida gymi, 10 je na utok s tim ze se prubezne doplnuji odstrelenymi hlidaci. Potvory maji byt max silne a ruzne, at se daji vhodne postavit vzdy utocna komanda na miru obrancum. Neni vetsi sranda nez kdyz 2700+ vapika srovna rozjuchana slunecnice ….

Gripen
Host
Gripen

No smysl to nemá žádný :-).
Ale když už sem si je pochytal, evolvoval a dostali slušný útok, tak je mi líto je prodat profesorovi.
Ono pokud cca rok poctivě každodenně hraješ, tak máš takovou armádu u všech podstatných pokemonů. Někde jsem to tu dřív už psal ….tak aktuálně mám 147 pokešů s CP nad 2000. IV těměř vždy nad 70%, hlavně 80% a víc.
Smysl v tom nehledej, je to jen hra…..

Gripen
Host
Gripen

Každý z nás má určitou armádu pokemonů jednoho typu, které poměrně hodně používá. U mě to do Grass eventu byli (jako u většiny) vapíci. Díky Gras Eventu se mou nejpočetnější, a poměrem síly vůči vodním Vaporeonům také nejsilnější, stala jednotka Exeggutorů. Mám jich 15….
A musím potvrdit, že kombinace Confusion/Solar Beam je fakt účinná vůči široké škále různých častých obyvatelů gymů. A zdaleka ne jen vůči Vaporeonům a Blissinám. Mám dva takové, IV 89 a 93, jsou asi jedni z mých nejcennějších kousků.
A na obranu je dobrá kombinace Confusion/Seed Bomb.
Jen pozor na oheň……

Davissimo08
Host
Davissimo08

Drago ve čtvrtek je Aerodactyl event ! 🙂 http://pokemongo.nianticlabs.com/en/post/adventureweek2017

peter sadecky
Host
peter sadecky

ja som nedávno navštíl mesto ktoré kompletne patrilo žltým, cca 30 gymov, všade tí istý trenery, v dvoch gymoch bolo dokonca 7x Blissey, to som to tam rúcal dobrú hodinu, zanechal som za sebou pár šedých gymov a pomalyčky sa tam začal zviechať čerený odpor 😀 čo sa týka eventu ja som sa sústredil exeggcute, podarilo sa mi nazbierať cez 1k candy takže spokojnosť, 10 kuskov som si vyevolvoval,niektorým dokonca vyšli aj dobré utoky, a 500 candy som si nechal na vylpešenie až raz nájdem nekonečný zdroj stardust 😀 bulbasaurov bolo podstane menej ale ani som ich tak nehrotil cca… Číst vice »

Mysakusak
Host
Mysakusak

4x Blissey v gymu uz bych oznacil za uchylnost. Doufam ze to Niantic zatrhne – vyz tag na opakovnai pokemonu. Jinak tak jsem tezce podcenil nutne zasoby candy na vylepsovani – bulbosauri a execcute us dosli 🙁 ….