Pokemon GO Halloween

Niantic připravil od 26. října do 1. listopadu event (událost) Halloween is approaching. Což je neuvěřitelně dobrá zpráva, protože podobný druh eventu, drží spoustu her stále zábavných a nenápadně nutí komunitu se ke hře vracet i v dobách kdy se čeká na větší aktualizaci. Pojďme se podívat, co nás vůbec čeká v historicky prvním eventu pro Pokémon GO 🙂

Zvýšený výskyt některých pokémonů

Vše začne zvýšeným výskytem sedmi jedenácti pokémonů.

 • Drowzee
 • Hypno
 • Gastly
 • Haunter
 • Gengar
 • Zubat
 • Golbat
 • Cubone (aktualizováno!)
 • Marowak (aktualizováno!)
 • Meowth (aktualizováno!)
 • Persian (?) (aktualizováno!)

Možná si říkáte, že to je zbytečné protože už je máte několikrát a navíc ani nejsou nijak extra dobří. Navíc třeba chytit takového Zubat je někdy opravdu náročné, protože je malý a daleko. Stojí to zbytečně moc Pokéballů. No částečně máte pravdu, ale já jsem se třeba právě na něm učil házet přesně do dálky.

V každém případě Gastly, Haunter a Gengar jsou Ghost pokémoni. Drowzee a Hypno zase Psychic pokémoni. Osobně mám zatím chyceno jen 56 Ghost typů, takže do 200, abych měl +3 na jejich chytání, mi jich chybí ještě 144. Tento event tak pomůže těm z nás kdo chtějí rozšířit svou sbírku zlatých Medal.

Psychic mám 182/200, takže ještě pár Drowzee a mám splněno. Víte o tom, že Mew a Mewtwo jsou také Psychic? Těch +3 by se mohlo hodit. Třeba budou součástí nějaké dalšího eventu?

Více Candy pro každého

Asi největší lákadlo celého Eventu. Za chycení pokémona, poslání proferorovi a vylíhnutí z Egg bude 2x tolik candy než normálně. Řeči čísel:

 • 6 candy za chycení
 • 2 candy za poslání profesorovi
 • 16 – 70 candy za vylíhnutí

Prozatím se neví jestli za evolve budou také 2 anebo zůstane 1.

Myslím si, že za těchto 7 dnů se rozhodně vyplatí investovat do Incubator a chodit vejce. Takových 70 Dratini Candy by rozhodně stálo za to.

4x tolik Candy za chození se svým buddy pokémonem

V aktualizaci Pokémon Go 0.37 byl představen Buddy system. Podle mě zatím nejlepší rozšířen hry vůbec. Díky němu můžete se svým pokémon chodit a on vám jednou za 1, 3 anebo 5 km najde candy.

Po dobu Halloween is approaching to však bude 4x tolik. Prozatím není jisté jestli bude snížen počet nachozených kilometrů anebo bude candy dostanete naráz. Stále dostáváte 1 candy, ale potřebná délka je zkrácena (aktualizováno!)

V každém případě se rozjely diskuze s čím bude nejlepší chodit. Někoho lákají 4 candy za 1 kilometr na Gyaradose a jiné zase 4 candy za 5 km u Dragonite. Hmm těžké rozhodování 🙂

Dejme tomu, že se hecnete a v průměru dáte 10 km za den eventu. Což není tak moc. Za 7 dní to je 70 km, takže můžete vychodit 280 Magikarp candy, 56 Dratini candy anebo 93 candy z 3km pokémonů, což může být třeba Exeggcute, Bulbasaur atd.

Pokud se nevěnujete bojům o Gym, tak dobrý nápad jistě bude i chodit s Buddy, kterého potřebujete evolovat do sbírky (nejčastěji Omanyte, Kabuto)

Závěr

Škoda, že se mezi strašidelné pokémony do tohoto eventu nedostala i Abra + evoluce, Muk/Grimer, Cubone/Marowak.

Mimochodem Niantic toho hodně neprozradil, možná nás čeká ještě nějaké překvápko 🙂

Určitě se podělte, pokud něco objevíte!

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

9
Komentujte

avatar
6 Komentované diskuze
3 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
6 Už okomentovali
Melchyor01SevanandragoblabolHugo Kšefty Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Melchyor01
Host
Melchyor01

1770 3893 7520 keby mal niekto záujem o darčeky zo Slovenska4

Sevanan
Host
Sevanan

Jsem povoláním pošťák, takže jsem zkoušel testovat a včera z Magikarpem 34,5km bez problémů nebo bez omezení. Bohužel víc asi za den nedokážu, leda pres fake gps, ale to mi zase přijde zbytečný…btw. pokud vám pošta od léta chodí později je to tím, že hodně kolegů hraje taky, dokonce už nás pár má i náramky 😀

blabol
Host
blabol

tak dnes 10-64 candies za vylíhnutí, ovšem 64 u onyxe není špatný…
u budyho by měl být denní limit 42 km (podle některých zahraničních stránek) zatím nemám vyzkoušeno, ale snad se najde dobrovolník…;-)

Hugo Kšefty
Host
Hugo Kšefty

Brý den,

je dosti možné že Niantic toho mnohé neprozradil protože dle mého Pokemon Go a malého městěča ve kterém bydlím se z jedné kilometrové cesty stál na 4/5 spawnů cubone 🙂

Zdenok
Host
Zdenok

Řekl bych že se Cubone objevuje víc než obvykle. A to samé Meowth.

Sevanan
Host
Sevanan

Funguje vám Buddy system jako obvykle? Mě se zkrátila vzdálenost pro candy o 1/4, ale kdyz dosahnu pozadovane vzdalenosti resetuje se mi celkova ušlá vzdalenost a nedostanu zádne candy 🙁