Weather-focused Limited Research aka Lotad Research Day

Zítra (30.03.2019) nás čeká experimentální event. Niantic se očividně líbí omezené eventy jako Community Day a chce otestovat novou verzi zaměřenou na field research s důrazem na aktuální počasí.

Kdy event bude?

Event se bude konat v sobotu 30. března od 11:00 do 20:00.

Součástí je zvýšení objevování pokémonů, kteří mají bonus z počasí (za typ). Většinou je zvýšený spawn doprovázen postupným nárůstem, ovšem počasí se mění každou hodinu, takže těžko říct jestli se nesetkáme s nějakými anomáliemi.

Jaké budou bonusy

Jak už bylo zmíněno podle aktuálního počasí se zvýší spawn pokémonů, kteří z něj těží.

Slunečné počasí přeje Grass, Ground a Fire pokémonům.

 

Polojasno přitahuje Normal a Rock pokémony, tedy je ideální na farmení pokémonů, kteří mají levnou evoloci a dají se použít na rychlé získávání zkušeností přes techniku LuckyEvolve.

Při zamračeno vylézají Fairy, Fighting a Poison pokémoni. To se hodí zvláště pokud vám chybějí candy na kterého poison pokémony z první generace (Grimmer, Koffing anebo Gastly).

Když prší tak většinou nehrajeme, ale pokud jste pod střechou tak v okolí můžete chytit Water, Electric a Bug pokémony.

Sníh si vychutnáme ve hře jen v zimě a to občas. Když sněží tak se objevují Ice a Steel pokémoni, což jsou často dost vzácné kousky.

V mlze se skrývají Dastk a Ghost pokémoni. Popravdě mlha je hodně vzácná, protože hra spíše vyhodnotí počasí jako zataženo.

Obdobně je to u větrného počasí. To přitahuje Dragon, Flying a Psychic pokémony. Problém je, že hra volí spíše zataženo/polojasno než vítr. Ten se překrývá s dalším počasím. Navíc když fouká moc, tak může být vyhlášeno varování a to je ve hře znázorněno jako Extreme. No a za něj není bonus žádný.

Field research zaměřené na počasí

Po dobu eventu si budeme moct užít následující field research, které nám umožní potkat Lotad. 100% bude mít CP 256. Prozatím nikde nejsou informace zdali budou i další odměny.

 • Make x Curweball Throws
 • Make x Great Throws
 • Make x Great Throws in a row
 • Make x Nice Throws
 • Make x Nice Throws in a row
 • Battle in a Gym
 • Use supereffective Charged Attack in Gym battle
 • Battle in a raid
 • Catch a Castform
 • Catch x Pokémon with Weather Boost
 • Catch x Pokémon with Weather Boost
 • Spin x Pokéstops
 • Use x Betties to help catch Pokémon

Shiny Lotad

Znáte pokémona Lotad? Má dvě evoluce Lombre a Ludicolo. Jedná se o zvláštního pokémona, který je Grass/Water. Tato kombinace je velmi vzácná. Dělá jej zranitelným proti Bug, Flying a Poison ale zase odolným proti Ground, Steel a Water (2x).

Když Pokémon GO začínal a 10 patrové Gymy byly plné Vaporeonů, tak jsme si říkali jak by se hodil. Dnes už je ale všechno jinak a o dost snadnější.

Ludicolo má maximální CP 2323, útok 173, obranu 176 a výdrž 190, což znamená maximálně 162 HP. Dal by se tedy zařadit spíše mezi slabší obranné pokémony.

Šel by z něj udělat specialista na vodní pokémony. Může totiž mít útoky Razor Leaf a Solar Beam. Ovšem ty staty prostě nejsou k tomu. Jsou tu prostě lepší jako Venusaur anebo Exeggutor. Sice nemají dvojitou rezistenci ale zase soupeře dříve porazí.

V každém případě se spuštěním eventu budeme moct získat jeho shiny verzi.

Shiny Castform (Normal)

Když už je tento event o počasí, tak nesmí chybět Castform. Ten v tomto eventu získá hned dvě věci. Shiny formu pro verzi Normal, ta se objevuje když je venku Cloudy, Partly Cloudy anebo Windy (oblačno, polojasno, větrno).

A dále získal nový útok Weather Ball. Na tento úrok se všichni moc těšíme, protože v originální hře měnil svůj typ podle počasí. Mohl být fire, water, ice anebo rock. To by znamenalo +25 % do poškození a určitou variabilitu.

Otázka je jak bude implementován do Pokémon GO.

Závěr

Uvidíme jak to vlastně zítra bude. V každém případě by bylo fajn pokud by se Niantic rozhodl upravit časy podle zítřejšího eventu i pro Community day.

Co se týká mě, tak moc času na hraní mít asi nebudu. Pokusím se chytnout shiny formu. Pokud by Niantic pustil i nějaké vzácnější pokémony, tak budu rád za Windy. Draků není nikdy dost 🙂

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

Komentujte

avatar
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na