Víte jak se dělá 5M zkušeností za den?

Hráč TheOkaforceAwakens se podělil na Redditu jak si dal za cíl nahrát 4 milionů zkušeností během jednoho dne. Nakonec se mu povedlo nahrát 5.290.047. A jak to dokázal?

Příprava

Samozřejmě abyste dosáhli takového výsledku, tak potřebujete pořádnou přípravu.

 • 750 základních Pokéballů pro PokémonGO Plus
 • 500 volných míst pro pohodlné protáčení pokéstopů
 • 950 pokémonů připravených k evoluci, přes 300 půjde evolvovat znovu.
 • Dostatek Lucky Egg pro celodenní chytání a evolování.
 • 15 inkubátorů

5:05 – 0K

Jeho cesta začala v 5:05, kdy vyrazil do New Yorku. Zde je dostatek Pokéstopů, které ještě nikdy neprotočil. Za ty je při eventu s Lucky Egg 1000 exp/kus.

7:15 – 600K

7:15 dorazil na New Yorské nádraží. Celou cestu evoloval a při příjezdu hlásil zhruba 600K zkušeností. Po příjezdu zjistil, že ne všechny pokéstopy jsou zalurované v co doufal. Na druhou stranu uviděl opravdu velkou koncentraci pokéstopů. Se smýšlenými pocity tak vyrazil do New Yorku.

Nejdříve se vydal do Bryant Park, což je místo kde je velké množství soch, každá jako Pokéstop. Všechny samozřejmě zalurované.Celý park je navíc hnízdo. Nachází se tam také Starbuck odkud dosáhnete na 6 pokéstpů. Párkrát jej prošel a náhodou narazil na Dragonita s CP 251, kterého chytil.

11:05 – 1,7M

V 11:05 se dostal k Rockefelerovu centru, kde se zrovna připravoval vánoční stromek. Bylo tam poměrně rušno. Spousta lidí. Celá oblast však byla zalurovaná.

14:07 – 2,5M

Po druhé hodině odpoledne narazil na dalšího známého hráče Pokémon GO WildChaosBilly. Společně došli do Central Parku a z tam pokračovali zpět do Bryant Park.

15:07 – 2,9M

Všechno šlo doposud celkem lehce a proto se rozhodl, že si dá Raid.

17:00 – 3,5M

Rozloučil se s WildChaosBillemem, ten řekl že jen procházením New Yorku udělal bez větší námahy přes půl milionu zkušeností s Lucky Egg.

Také se shodly na tom, že při raidech v New Yorku nikdo s nikým nemluví. Prostě 20 lidí bylo v loby a to bylo vše. Sice bylo fajn, že raid dali opravdu velmi rychle, ale kompletně se vytratil sociální aspekt hry. Navíc nikdo neřeší damage a countery. Prostě 20 lidí je dav, který dá všechno bez větší námahy. Chytání pokémonů ve velkém městě se jim líbilo, ale raidy už ne. Raidy jsou lepší na předměstí.

19:06 – 4,1M

Výzva byla splněna. TheOkaforceAwakens dal 4M zkušeností za den, které si předsevzal. Trvalo mu to třináct a půl hodiny. Rozhodl se však pokračovat, aby zjistil kolik toho ještě zvládne. Začal doufat, že by mohl pokořit 5M metu.

Původně měl v plánu zamířit znovu do Bryant Park, ale rozhodl se že půjde do části, kde ještě nebyl. Dostal se na Union Square, což se ukázalo jako velmi dobrá volba. V Bryant Park byly pokémoni jako magnemite, bayleef, ekans.Ti se hůře chytají a navíc už mu dopoledne došlo candy na jejich evolvování. Na Union Square se místo toho nacházeli běžný pokémoni jako Ratata, Pidgey, Weedle atd. Jejich candy měl našetřeno dostatek z předchozích eventů, takže to byla obrovská výhra a poučení.

Z Union Square pokračoval na jih směr Washington Square Park.

20:16 – 4,5M

TheOkaforceAwakens začal pochybovat, že na metu 5M dokáže dosáhnout. Začali mu docházet první evoluční stádia pokémonů. Měl sice dost druhých stádii jako Pidgeotto, Cacoona aneb Metapod, ale to je značné plýtvání candy. I tak se v jednu chvíli rozhodl, že je bude evolvovat, protože celá jeho taktika byla, že evolvuje nonstop.

21:18 – 4,8M

Vrátil se zpět do Bryant Park. Začal evolvovat všechno co měl anebo chytil. Nebyl čas přemýšlet anebo šetřit. Prostě se do toho pustil naplno a najednou měl 5M zkušeností.

Druhý den

Následující den byl naprosto vyčerpaný, celé tělo ho bolelo. Ušel přes 40 kilometrů, ale rozhodně to stálo za to. Nejen že to byla super zábava, ale také splnil velkou výzvu, kterou si předsevzal. Potkal další známé trenéry.

Celkové statistiky:

 • 5M zkušeností trvalo získat 17h 34m.
 • Celkem za den získal 5.290.047 zkušeností.
 • Nachozeno 43,5 km.
 • Chyceno pokémonů 1.174.
 • Pokémonů evolvováno 1.827.
 • Vylíhnuto Egg 65.
 • Protočeno pokéstpů 851.
 • 1 odsólovaný Machamp.
 • Poraženo Suicine 4.
 • Získáno Stardust 200K.

Závěr

Co mě zaujalo je, že se nevyplatí dělat Raidy. Se zapnutým lucky egg přitom jeden L5 raid dá 40K zkušeností. Místo toho stihl dát 19 evolucí (38K zkušeností). Místo hledání a čekání na raidy se věnoval svému cíli. Navíc co se týká pokécoins, tak evolvování s Lucky Egg je levnější.

 

 

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

17
Komentujte

avatar
9 Komentované diskuze
8 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
13 Už okomentovali
DougyGiro91AbebaCZWelbyHonzule89Lukas Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Tak treba i misty ten clovek ma nejaky zivot, ale pochybuji

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

tak dnes Neuss (Nemecko) bez pluska a bez Lucky E. jsen dal za 8h 23,3km chytil kolem 500 potvor, dal 2x Raikoua,oba mam na ananas 😉 nadelal jsem 200.000xp a ted po dlouhem dni jeste evolvovani s L.E. a uz se blizim 37levelu,jinak banka 12750mAh to dala upelne v pohode

Honzule89
Host
Honzule89

New York .. New York …. Kdyby to dělal v Olomouci nemá to ani za dva týdny … Stačí sledovat zahraniční youtubery (Mystic7, Prodiginations) … S výskytem monu a stopama jsme 100 za opicema

pyroone
Host
pyroone

hmmm ako chlapec na chodil a stale rozmyslam nad tym ze kolko musel mat pri sebe powerbank? s mojou 12000 vydrzim v kuse cca 4-5h z toho vychadza ze musel mat minnimal 4 zo sebou ne? jo alebo auto bateriu v ruksaku

Mysakusak
Host
Mysakusak

V lete o eventu jsem zkousel, jestli dam aspon mizerny 1M XP za den. Z clanku vidim, ze jsem podcenil pripravu – po 4 hod dosli bally a sla dolu efektivita. Take nebylo nalurovno – chodil jsem moc kratkou smycku a pokesi se nestacily obnovovat. Tusim ze jsem dal nejakych mizernych 600k. Niantic by mnel udelat zavody :-).

Welby
Host
Welby

Chyceno přes tisíc pokemonů během dne? Myslel jsem, že je limit nějakých 500 na den?

Romano1977
Host
Romano1977

Super článek. Jen nevím jak to vysvětlím doma a v práci, že budu hrát 17 hodin pokeše :o/ Už tohle je na hraně.

Michal
Host
Michal

To znám 🙂
Něco podobnýho jsem loni absolvoval po Praze taky. Sice ne jako ten borec z USA, ale taky mě pak všechno bolelo.
Já blbnul jen 12 hodin, nachodil 27,5 km a udělal 110.000 dustů. Víc nevím, nedělal jsem žádný statistiky.
Jj. Starý časy. Teď už bych to nedal 🙂

TátaMedvěd
Host
TátaMedvěd

Hezký článek, jen ty chyby 🙁