Legenda o kachně s cibulí (Farfetch’d)

Na základě nejasností, které vzniky v diskuzi ohledně toho, co to vlastně Farfetch’d nosí, jsem se obrátil na pramen nejvěrohodnější – archívy Bulbapedie.

Pro české čtenáře si dovoluji použít stručný výtah z článku. První verze příběhu o Farfetch’d se odkazovala na Čínskou nebo Japonskou legendu, která hovoří o kachně pobíhající po lese a nabízející sama sebe ke konzumaci s cibulí, jako servis pro vyhladovělé turisty. Důkladné studium veškerých pramenů ale ukazuje, že tato legenda neexistuje a vytvořili si jí teprve hráči pokémonů, na základě filmu.

Ve skutečnosti lze původ Farfetch’d vysledovat k japonskému rčení Kamo ga negi wo shotte kuru. Toto přísloví odpovídá po přepisu do katakamy Japonskému jménu Farfetch’d. Co přísloví znamená? Doslova „Kachna, která si sebou nese cibuli na opečení“. To, že by si kachna sama nosila něco na svojí přípravu je velmi nepravděpodobné – takže rčení označuje něco vzácného a výjimečného. A vzácný pokémon Farfetch’d opravu je.

Druhá interpretace přísloví je „někdo tak pitomý, že si nese přílohu na vlastní usmažení“. No Farfetch’d není zrovna genius, žádné vysoké CP nemá, takže necháme na hráčích výběr vhodné interpretace.

Každopádně kachna se připravuje na cibulce, ne na pórku (anglicky „leek“) jak je občas nesprávně uváděno v materiálech týkajících se Farfetch’d.

Článek pro vás připravil Mysakusak. Pokud chcete také přispět na Pokéstop.cz pošlete vaše postřehy, návody, historky atd. na clanky@pokestop.cz

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

10
Komentujte

avatar
5 Komentované diskuze
5 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
9 Už okomentovali
SiccoMysakusakRadunaDougyGiro91drago Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Raduna
Host
Raduna

Chtěla bych se zeptat, zda se dá v ČR při nějaké příležitosti Farfetch’d chytit nebo může mi z něčeho padnout a nebo s někým vyměnit, kdo už ho má. Děkuji za odpověď

Mysakusak
Host
Mysakusak

V soucasne dobe lze Farfetch’d v CR zisakt jen vymenou, doporucuji s co nejlepsim stupnem pratelstvi – at usetris stardust. Hodne lidi je ma na sklade z doby pred 1.5 rokem, kdy se v lete asi 2 dny v CR hromadne vyskytoval.
Nebo s nejakym Japoncem/Vietnamcem co je v CR na vylete. Ja takhle sehnal Torkoal z Malaisie vymenou za nejake pismenko.

Sicco
Host
Sicco

Někteří by mohli mít kachnu i z letošního eventu a jejich líhnutí z vajec 🙂

Hero
Host
Hero

Mě to zklamalo toto byl jediný pokemon kterého jsem si vážil protože byl opravdu vzácný byl jsem 4x v Japonsku a 2x v Číně a potkal jsem ho jen 2x naštěstí v obou případech chycen a teď je na každém kroku 😥

drago
Admin

Ten tvůj má stále větší sběratelskou hodnotu. Je u něj datum a místo chycení. Věřím že pokud by se někdy rozjel pořádný trading tak hodnotu pokémonů bude také ovlivňovat právě datum chycení.

Mamonick
Host
Mamonick

uz se objevil 😀

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

To jsem žil léta v omylu, jarní cibule je rozhodně lepší než porek 😀

Koffing
Host
Koffing

Hezka prace.. Farfecht ve hre byl v lese a pomahal tezit drevo na vyrobu uhli a ukol byl najit dva kusy a opatrne se za nej priplizit aby se vratil zpet k majiteli. Tusim ze to byla fire red co jsem hral. Jinak ten porek ci cibuli pouzival na utok cut co byl treba na preseknuti stromku co blokoval cestu.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Farfecht se vsykytoval v Pokémon Red/Blue. V cele hre byl jen jeden ! = opravdu vzacny kus. Ja to bohuzel nepamatuji. No dufam ze se v nedeli kolem obeda objevi :-). Dnes jsem uz trenoval – k obedu kachna se zelim a knedliky :-).

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Ano je to pouze modernejsi verze her gold/silver/crystal.