Jak vidí Ho-Oh trenér mmme730

Ho-Oh je druhý nejsilnější pokemon ve hře, alespoň co se týče HP. Je fire/fly a jeho hlavním a nejsilnějším nepřítelem jsou rock pokemoni.

Bohužel nemá přístup k žádnému ohnivému/létajícímu rychlému útoku a stejně tak k nejlepšímu nabíjecímu ohnivému útoku. Má ovšem Solar Beam, což je fakt pecka, která smázne jakéhokoli kamenného mona jednou ranou.

V reálném životě trenéra Ho oh tak dobrý není.

V bitvě s Blissey v gymu vyhrát těsně nestihne. Je potřeba další, aby Blissey udolali. Boj pak trvá, jak se Solar Beamem tak Fire Blastem, 75 sekund. S Brave Bird o další 4 sekundy déle

.
Ovšem ani jiní ohnivý pokemoni na tom nejsou lépe. Entei či Moltres sice stihnou Blissey zdolat o pár sekund dříve, ale v obou těchto případech jeden pokemon nestačí.

Snorlaxe zvádne Ho-Oh se Solar Beamem za 42 sekund a zůstane mu ještě slabých 17 HP.

Podobně těsně zvládne i Dragonite. Tentokrát měl Ho-Oh Brave Bird.

Všichni pokemoni jsou při simulacích na lvl 30.

K čemu tedy Ho-Oh a využít?

V boji s Machampem! Ten jde v sólo raidu celkem snadno sundat, pokud má fight útoky. S Bullet Punch a Heavy Slam už boj tak jednoznačný není a většinou všechny Mew2, Dragonity, Alakazamy a Espeony smázne jak nic.

Ho-Oh s E/BB na levelu 30 zničí Machampa (lvl 30) s ocelovými útoky za 18 sekund a zůstane mu 112 ze 152 HP. Udolá tedy ještě další dva a třetího slušně pocuchá.

MewTwo s top movesetem to zvládne za 15 sekund, ubude mu ale polovina HP. Druhého Machampa by ještě zvládl. Alakazam nebo Espeon (C/FS) to dají dokonce za 11 sekund, jiného Machampa už s nimi ale nedáte. Dragonite s DT/H zvládne boj za 14 sekund a stihl by zdolat Machampa dalšího.

Všichni pokemoni v bojové simulaci mají opět level 30.

Závěr

Závěr není úplně jednoznačný. Ho-Oh není nejlepší fire pokemon. Jeho nevýhoda v chybějících ohnivých útocích se dá ale snadno zaměnit na výhodu díky bezkonkurenčnímu Solar Beam. Kdo chce a ví co dělá, vymaxuje si jich i víc.

Mimochodem, nesporná výhoda Ho-Oh a je vysoké CP. Chcete li ho mít nad 3000, stačí vám cca 46 candy a asi 52 tisíc dustu. A to bude teprve na 27,5 levelu.

Na 30 levelu bude mít CP kolem 3300 za stále přijatelnou cenu kolem 66 candy a asi 75 tisíc dustu.

mmme730

Vaše články o čemkoliv ze světa pokémonů a hraní Pokémon GO můžete zasílat na clanky@pokestop.cz.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

4
Komentujte

avatar
4 Komentované diskuze
0 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
4 Už okomentovali
SnehurvaPetrMysakusakmildavil19 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Snehurva
Host
Snehurva

Jako nevím takové články který mon se hodí do boje v gymu jsou zbytečný asi 🤔 v boji v gymu vezmeš jednoho mona a mlátíš hlava nehlava. Spíš bych se zaměřil na využitelnost v boji s raid bossama a tam je Ho-Oh naprosto o ničem

Petr
Host
Petr

V první větě asi nemělo být HP ale CP.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Na hodnoceni pockam, az Ho-Oh na pokebattler simulatoru zahrnou do mezi potencialni utocniky (Zatim je jen jako raid boss). Pak z toho vyleze, jestli je treba proti travnim pokemonum lepsi nez Moltres, Entei a zda je tedy vubec k necemu …

mildavil19
Host
mildavil19

Pro mne je to zatím jen zápis do pokedexu , jeho využití nevidím kladně , mám jiné countery které musím zvedat a rarecandy tak moc nedostávám