Je čas připravit se na Generaci III

Ok Niantic dnes vydal promo videa ke Generaci III. Zároveň vyšla i tisková zpráva, že do konce týdne se objeví nejdříve starteři a potom další pokémoni z této generace. Je načase se připravit a tím nemám na mysli jen zásoby a pokécoin.

Přijdou nové útoky a ty staré možná čeká změna

Víte jaký je nejvzácnější pokémon ve hře Pokémon GO? Pokud by teď pustil Niantic výměnu pokémonů (trading), tak za kterého byste dostali nejvíce peněz  na černém trhu?

Správná odpověď je Gyarados a překvapivě to nebude ten shiny. Jedná se Gyaradose, kterého jste mohli získat jen do 20.08.2016. Tedy nějaký ten měsíc a půl od spuštění hry. Měl jako rychlý útok Dragon Breath. Ideální kombinace je Dragon Breath/Dragon Pulse za tu se bude platit nejvíce 😉

Už víte kam tím mířím? Tím že se některé stávající útoky stanou legacy (už nepůjdou více získat, ale pokémonovi zůstanou) stoupne nejen jeho hodnota, ale také poučitelnost v boji. Například Generace I nám tu zanechala Dragonite s Dragon Breath. V Generaci II už Dragon Breath získat nešel, místo toho se může Dragonite naučit Dragon Tail. Nezapomínejme na Snorlaxe s Body Slam anebo Exeggutora s Confusion. To jsou kousky co?

A podobně to bude i u Generace III. Na Redditu hráč lorma96 smýšlel podobně a vypracoval seznam důležitých pokémonů a jejich útoků na které bychom se měli zaměřit.

Následující text jsou odhady postavené na originální hře.

Gyarados

Gyaradose čeká v Generaci III zřejmě rychlý útok Waterfall. Pokud mu jej Niantic opravdu dopřeje tak v kombinaci s Hydro Pump se stane Gyarados s přehledem nejsilnějším vodním pokémonem s vodními útoky. Ovšem otázkou je, nechá mu Niantic jako pomalý útok Hydro Pump? 😉

Nevím jak vy ale u pár mých kousků měním Crunch za Hydro Pump. Tohle může být velké.

Btw. Předpokládá se, že by Gyarados mohl získat jako pomalý útok Aqua Tail anebo Surf. No prohodit to kdyžtak půjde vždy.

Rhydon

Tak tohle bude těžké. Rhydona čeká evoluce Rhyperior (v Generace IV) u které se očekává CP až 3869, což by už nějak útoky nikdo asi moc neřešil. Na druhou stranu máme jich všichni hodně, takže si schovat nějakého legacy by nemuselo být na škodu.

V Gen III se předpokládá, že dostane Rock Blast a/nebo Drill Run. Mohl by tam zmizet Earthquake.

Dragonite

Dragonite si drží dlouhou dobu punc prestiže, protože jej není možné získat jednoduše v raidu jako třeba Tyranitara. Z Gen I se navíc pohybují kousky s Dragon Breath, Dragon Pulse anebo Dragon Claw. Prostě ideální sběratelský kousek.

V Gen III přibude pomalý útok Draco Meteor, takže něco bude muset jít z kola ven a mohl by to být Hurricane. Dal bych si ale pozor i na Outrage.

Tyranitar

Oblíbený rychlý útok Bite by mohl nahradit Snarl. Ten bude pomalejší a hůře se s ním bude dát uhýbat. Rozhodně bych si tedy nějakého toho Tyranitara nechal s Bite nechal.

V Gen III se můžeme těšit na Dark Pulse, který by mohl nahradit Crunch a Rock Slide za Stone Edge.

U těch horších kousků, které je vám líto poslat profesorovi bych rozhodně zachoval alespoň ten Stone Edge. I když je pravda že spíše na okrasu. Kamenu bude vládnout Rhyperior.

50 nových pokémonů

Niantic neslíbil že vypustí celou Gen III, ale pouze 50 pokémonů. Na redditu se objevil seznam podle pokémonů použitých v reklamách, propagaci a videu.

 • Treecko, Grovyle, Sceptile – 2584 (starter)
 • Torchic, Combusken, Blaziken – 2631 (starter)
 • Mudkip, Marshtomp, Swampert – 2815 (starter)
 • Zigzagoon, Linoone – 1533 (na screenshotech)
 • Lotad, Lombre, Ludicolo – 2229 (v traileru)
 • Seedot, Nuzleaf, Shiftry – 2186 (v traileru)
 • Aron, Lairon, Aggron – 3004 (v traileru)
 • Bagon, Shelgon, Salamence – 3532 (v traileru)
 • Groudon – 4874 ??? (jako T5 boss)
 • Wurmple, Silcoon, Beautifly – 1573 (reklama na pokemon.com)
 • Cascoon, Dustox – 1121 (reklama na pokemon.com)
 • Ralts, Kirlia, Gardevoir – 2964 (reklama na pokemon.com)
 • Slakoth, Vigoroth, Slaking – 5441 ??? (reklama na pokemon.com)
 • Skitty, Delcatty  – 1385 (reklama na pokemon.com)
 • Gulpin, Swalot – 1872 (reklama na pokemon.com)
 • Mawile – 1484 (reklama na pokemon.com)
 • Plusle – 1681 (reklama na pokemon.com)
 • Minun – 1585 (reklama na pokemon.com)
 • Absol – 2280 (reklama na pokemon.com)
 • Seviper – 1928 (reklama na pokemon.com)
 • Zangoose – 2214 (reklama na pokemon.com)
 • Electrike, Manectric – 2131 (na fotkách v japonském článku)
 • Poochyena, Mightyena – 1783 (na fotkách v japonském článku)
 • Wailmer, Wailord – 2258 (na videu v beta testu)

Hmm to je 51, ale známe Niantic. V prvním traileru byl i MewTwo a nakonec se někteří dočkali až po více jak roce. Takže to berme jako 50 + 1 😉

Obecně asi nemá cenu se nějak zvlášť zaměřovat na konkrétní pokémony. Nevím jak vy, ale já chytám všechno co potkám, tedy spíše PoGO Plus. Možná by ale stálo za to vyměnit buddy. Mám tam už přes 1K km Chansey. I když otázkou je proč. Gymy nejsou žádná výzva a raidy moc nechodím. Na druhou stranu v originálních pokémonech jsem sbíral draky, takže třeba Salamence 🙂

Rozšíření prostoru na pokémony?

No už by to chtělo. Některým sběratelům mezi námi bylo málo i 1000 při Gen I. Tomu zbytku by se zase hodila větší zásoba pokémonů na evolve až budou dvojité zkušenosti.

Prostě šance tu je, že by Niantic přidal do storage pro pokémony 500 míst. To je 10 rozšíření za 2000 pokécoin. Mohl by dát při spuštění i nějakou slevu. Takže! Mějte v zásobě 2000 pokécoin a čekejte na slevu, když nebude tak kupte 🙂

Závěr

Tak na co jsem zapomněl? Návrhy? Postřehy? 🙂

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

9
Komentujte

avatar
5 Komentované diskuze
4 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
7 Už okomentovali
BugsíkKazisvět Šestýconfusion28AbebaCZWallZmar Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Kazisvět Šestý
Host
Kazisvět Šestý

Nenašel jsem v článku, Že by se měla vyskytovat ROSELIA. Právě jsem dvě chytil 😉.

confusion28
Host
confusion28

Exeggutora s Confusion

Mám Confusion/Psychic 14-14-15 2710 CP =)

WallZmar
Host
WallZmar

Nastává trochu dilema u Rhyhornů, evolvovat na Rhydony s útokem který se už možná neobjeví, nebo šetřit candy na Rhyperiora???

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

neni nahodou Rhyperior az ze 4.generace Sinnoh??? poradove cislo #464 v Pokedexu???

Mysakusak
Host
Mysakusak

Jestli pusti Groundona tak musi pustit i Kyorge. Jinak by prece diky nerovnovaze doslo ke konci sveta, jak vsichni vime :-).

Jinak doufam ze opravdu pusti trio Ralts/Kirla/Gardevioir. Gardevoir je kocka a kydlic.