Torchic Pokémon GO community day – 19. května

V neděli 19. dubna nás čeká další Pokémon GO community day, tentokrát v hlavní roli bude ohnivý starter třetí generace Torchic.

Kdy event bude?

Event se bude konat v neděli 19. května od 15:00 do 18:00. Potrvá opět jen 3 hodiny. Speciální útok evolucí však půjde získat až do 19:00, tedy hodinu po skončení eventu.

Pozor na rozdíl od ostatních eventů, community day nespawnuje eventové pokémony, ale nahrazuje. Torchic, kterého nakliknete a pak se pokusíte chytnout po 18:00, se změní na jiného pokémona. Tohle zamrzí zvláště u shiny, tak pozor na to 😉

Jaké budou bonusy

Po celou dobu trvání budou Lure Moduly fungovat 3 hodiny.

Většina hráčů z velkých měst, kde je hodně pokéstopů, používá taktiku naházet Lure Moduly v parku, aby celé kolečko stihli zvládnout obejít za 5 minut. Při 10 pokéstopech je to jen z Lure Modulů 120 pokémonů za hodinu navíc.

Tentokrát jako další bonus bude 3x více stardust za chycení pokémona, Což je opravdu dost, pokud se do toho opravdu opřete. Stardust je vždy nedostatkové zboží a jak bylo zmíněno v článku Úrovně a IV, proč na nich záleží, tak jestli chcete hrát na plno prostě potřebujete level 40 pokémony.

Dále očekáváme:

  • Field reserach  – chyť 3x Torchic (odměna 500 Stardust, 2x Ultraball, 5x Great Ball anebo 2x Pinap berry)
  • Speciální Community box ve shopu
  • Shiny Torchic/Combusken/Blaziken

Shiny Torchic

Torchic a jeho ovoluce sám o sobě zrovna vzhledem pozornost netáhne. I když je tu skupina lidí, kteří Blazikena považují za velmi hezkého. Shiny verze Torchic a Combusken se zas tak moc neliší. Shiny Blazikena ovšem poznáte na první pohled.

No posuďte sami.

Torchic

Torchic patří mezi neobvyklé pokémony. Není zas tak vzácný, ale běžně na ulici jej vidíte jen velice vyjímečně. Většinou když je nějaký event. Většina z nás se tak k němu dostane až z vajíčka.

Našetřit dostatek candy na Blaziken tak může chvíli trvat.Community day tak sběratelů, zvláště těm příležitostným přijde vhod.

Blaziken

Blaziken je Fire/Fighting pokémon s poměrně vysokým útokem 240. Slabší obranou 141 a výdrží 190. Maximálně může mít 162 HP, což není špatné. CP až 2848. I přes opravdu nadstandardní útok 240, který jej momentálně řadí na 40. místo má jako ohnivý pokémon opravdu hodně konkurence. Ohniví pokémoni prostě mají vysoký útok.

Používá se tak spíše jako fighting pokémon proti Normal pokémonům (Blissey, Snorlax) s útoky Counter/Focus Blast. Bohužel jej předežene s lepšími útoky Machamp jak na DPS (poškození za vteřinu) tak i TDO (celkové poškození). Navíc Machampa lze snadněji získat. Občas se objeví i v raidu.

Takže co s tím Blazikenem? Pomůže mu speciální útok?

Blast Burn

Na community day získá Blaziken útok Blast Burn. Je to poměrně silný útok, který jej posune jak v DPS tak i DPO nahoru.

Jenomže právě v DPO se projeví Blazikenova nízká obrana. O cca  9 % jej předežene Flareon s Fire Spin/Overheat. Ten má ještě vyšší útok (246) a hlavně vyšší obranu (179). Ačkoliv méně HP tak stejně dá více poškození. A co si budeme povídat Flareon se dá získat velice snadno a hlavně vytáhnout na level 40.

Navíc králem ohnivých pokémonů je legendární Moltres. Pokud jej máte tak Blazikena s novým útokem předběhne v DPS o 2,5% a v DPO o 28 %.

Útok Blast Burn, ačkoliv není tak špatný, získal Blaziken spíše z nostalgických důvodů. Je totiž jediný fire pokémon, který se jej v originální hře Ruby, Sapphire a Emerald mohl naučit.

Závěr

Tento community day bych viděl – chytnout shiny, udělat si hezkého Blazikena s Blast Burn a pak už chytat všechno co půjde kvůli Stardust. Samozřejmě bude záležet na počasí, zatím to v neděli vypadá na déšť.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

12
Komentujte

avatar
7 Komentované diskuze
5 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
11 Už okomentovali
petrlelenkaxMATTHEWx006dragoZeterina Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
xMATTHEWx006
Host
xMATTHEWx006

Sice uz Blazikena mam a to s utoky Fire Spin a Focus Blast , ale na shiny s Blast Burn se tesim 🙂

Zeterina
Host
Zeterina

Těším se na „dusto-žně“. Nechala jsem si v zásobě úkolové pokemony druhé evoluce….300x3x1,5=1350 dustu za jednoho….. krása

Jodepe5846
Host
Jodepe5846

Díky Drago za pěkný článek.

Pazdy
Host
Pazdy

Jojo článek pekny. Sice asi po měsíci první ale je tu 🙂

petr
Host
petr

vsak neco napis a posli to Dragovi – a nebudes muset resit, ze tu dlouho nic nebylo 🙂

Yedlik
Host
Yedlik

Jen maličkost, 19.5. je v neděli

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

A ideálně mít v zásobě 6x Starpiece…

NoName
Host
NoName

Chlape oprav je to neděle 😉

Pazdy
Host
Pazdy

Uz v první větě je chyba ze je to sobota. Doufám tedy ze je to neděle.