Mimořádný týden raidů

Niantic si pro nás připravil nový druh eventu zaměřený na raidování. Během něj budeme z raidů získávat více zkušeností a stardust. Ve vybraných dnech navíc bude spuštěný speciální minievent.

Kdy se budou eventy konat

Event Mimořádný týden raidů by měl oficiálně začít v úterý 21. května 2019 v 22:00 a končit v úterý 28. května v 22:00, což je doba, kdy už se nové raidy neobjevují. Zdali nějaké ještě poběží v tuto dobu si nejsem jistý.

Event Speciální raidovací hodinka se bude konat ve středu od 18:00 do 19:00.

Event Lapras raid day se bude konat v sobotu 25. května 2019 od 11:00 do 14:00.

Mimořádný týden raidů

Bonusy

Po dobu celého raidovacícho týdne (21. – 28. května) bude aktivní bonus do stardust. Po dokončení raidu získáte 2x tolik stardust co se lze získat běžně. Celkem tedy za raid dostanete 2.000 Stardust.

Dalším bonusem jsou dvojnásobné zkušenosti z raidu. Celkový počet záleží na úrovni Raidu.

  1. 6.000 zkušeností
  2. 7.000 zkušeností
  3. 8.000 zkušeností
  4. 10.000 zkušeností
  5. 20.000 zkušeností

Zatímco bonus za stardust je spíše kosmetický, tak zkušenosti už jsou zajímavější. Je však třeba vše dobře naplánovat a spustit Lucky Egg. Během 30 minut se dá stihnout více raidů a pokud bude za jeden 40K tak mi to přijde jako dobrá investice. Navíc je to větší zábava než LuckyEvolve.

Shiny Bronzor

Po dobu evenetu bude do raidů přidán Bronzor, kterého půjde získat s trochou štěstí i v shiny verzi. Vzhledem k tomu, že bude Tier 1 raid bossem, tak jej zvládnete i odsólovat. Jeden však bude stačit, protože moc využití zatím nemá.

Jeho evoluce Bronzong má útok 161, obranu 213 a výdrž 167. V originální hře měl zajímavé útoky se zvláštními schopnostmi. V Pokémon GO, tohle není. Takže se svým nízkým útokem toho moc nezpůsobí. Vysoká obrana mu v Pokémon GO je bohužel také k ničemu.

Seznam raid bosů

Veřejný už je seznam raid bossů, kteří budou po dobu eventu v gymech.

  1. Machop, Slakoth, Shinx, Bronzor
  2. Misdreavus, Kirlia, Mawile, Feebas, Clamperl, Bibarel
  3. Alolan Raichu, Chansey, Scyther, Aerodactyl, Floatzel
  4. Alolan Marowak, Dragonite, Tyranitar, Absol, Metagross
  5. Mesprit

Zvláště Tier 4 je zajímavý. Dragonite, Tyranitar a Dragonite se dají využít. V Tier 3 se mi zase líbí Chansey. Dobrých obránců gymů není nikdy dost, a to i když jim nový systém gymů rozhodně nepřeje. Ta půjde v pohodě odsólovat.

Speciální raidovací hodinka

Speciální raidovací hodinka je event s kterým Niantic už delší dobu experimentoval. Osobně jsem žádnou zatím nevyužil, protože nebyl čas.

V podstatě ve středu od 18:00 do 19:00 se ve všech gymech, s výjimkou těch kde se konají ex-raidy, objeví raid boss. Takže se stačí rozhlédnout a vybrat si takového kterého potřebujete.

Lapras raid day

V soboru 25. května se od 11:00 do 14:00 začne na gymech objevovat Lapras, kdysi legendární obránce gymů, který byl jako první pokémon brutálně oslaben. Na dnešní poměry už by tak silný nebyl.

V každém případě budete mít možnost získat jej v shiny formě a v limitované edici s útoky Ice Shard/Ice Beam.

Mě osobně Niantic Laprase tím nerfem velmi znechutil. Ve své době nebyl až zas tak silný, pouze měl dobrou typovou kombinaci Ice/Water.

Lapras by se měl vrátit jako Tier 4 boss, takže nepůjde odsólovat a bude bude potřeba 3 – 4 lidi. Jako countera můžete použít elektrického (Raikou, Magnezone, Electivire) anebo bojového (Machamp) pokémona. Má slabinu i na Grass, ale pokud bude mít ledové útoky, tak to zle pocítíte.

V tuto dobu bude místo 1 Free Raid passu k dispozici hned 5. Takže toho jistě využijte.

Závěr

Čeká nás zajímavý event, který spíše potěší ty, co hrají ve skupinách. Osobně mi tam ale chybí pořádný legendární pokémon, po kterém by se vyplatilo jít.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

9
Komentujte

avatar
5 Komentované diskuze
4 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
8 Už okomentovali
petrNatkaAlbert NerimumynekNoName Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Natka
Host
Natka

Nevíte jaké jsou odměny v úkolech? V úkolu vyhraj jeden raid je Bronzor, ale nevím, co je ve vyhraj tři raidy a vyhraj pět raidů, bydlím na vesnici a stadiony tu jsou dva, tak to nepůjde tak rychle, tak bych jen chtěla vědět jestli má cenu si ty úkoly nechávat. Myslím verze, kde je odměnou pokémon, ne TM. Díky. 🙂

petr
Host
petr

kdo to nevi, ten si to muze vygooglit – nebo cekat, az mu to nekdo vygoogli:
internet rika ze:
1-bronzor
3-absol/fast tm
5-aerodactil/charged tm
vsechno muze byt i shiny

Albert Neri
Host
Albert Neri

Podle mě je to skvělý event, který má jednu podstatnou nevýhodu. Až bude Lapras v raidu budu v Brně, v místě kde se to gymy zrovna nehemží. Stejně jakou autorovi článku tak i mně Niantic Laprase dost… nemůžu říct znechutil, ale spíš mi vzal důvod mu dávat stardust. A dodnes jsem se s tím nesmířil. Ten shiny vypadá hezky, ale s těmi útoky bych byl rád i za obyčejného. Ze zbytku budu chtít jen Chansey, protože nemám Wonder Blissey, a Aerodactyla do úkolu.

NoName
Host
NoName

Vcera jsem vylihl shiny Camperl z 5km vejce takze spokojenost nestihl jsem tenkrat ten limit event , jinak o poslednim eventu shiny Aipoom asi po 400 pokemonech a co me dostalo konecne shiny Psyduck

CuileHayes
Host
CuileHayes

To je zas naprd tohle. Rano je vetsina lidi ve skole, nebo uz touhle dobou delaji zaverecky a odpoledne zas chodi nekteri do prace. I kdyz mame asi 15 clennou skupinu, tohle dohromady nedame.

mumynek
Host
mumynek

I když je to tentokrát v čase 18-19 hodin, myslím tu speciální hodinu, a Lapras je v sobotu?

petr
Host
petr

ve skutecnosti je to jeste horsi – vetsina chodi do prace od rana do odpoledne – a pak se venujou rodine.. 5 raidu sezere tak hodinku, kdyz se budete flakat..

Akeno
Host
Akeno

Já půjdu po Bronzorovi. Dosud jsem chytil jen tři kusy, tak teď snad konečně nahrabu candy na evoluci.

Turbokocur
Host
Turbokocur

já chytil wild i evoluci