Prohrává ve městě váš tým na celé čáře? Zkuste nové formy boje v Pokémon GO!

Pokémon GO je hra, která se řadí do kategorie rozšířená realita. Právě ta reálná část jí umožňuje rozšířit. Stačí trocha představivosti. Navíc má jeden důležitý prvek a to je interakce mezi hráči.

V současné době dominuje většině měst převážně jedna barva. Když k tomu přidáme celkem velké množství podvádějících hráčů (GPS spoofing, sdílení účtů), tak to už není ani taková zábava. Než tento problém nějak Niantic začne řešit tak můžete zkusit jedno z následujících rozšíření, které jsou ve více lidech opravdu zábava.

Je třeba zorganizovat odboj

Základem je začít se organizovat. V současné době dominuje pro komunikaci o Pokémon GO Facebook. Zkuste najít skupinu, která se bude jmenovat název městabarva anebo název městanázev týmu. Pro většinu už měst existuje. Jen výjimečně jí budete muset zakládat. Buď už se v ní nachází aktivní hráči anebo je získáte ve skupinách Pokémon Go – název města. Případně při hraní je prostě potkáte a dáte jim tip na tuto skupinu.

Jakmile máte skupinu aktivních hráčů je načase zorganizovat odboj a zvolit si jednu z taktik.

Výhodou společných bojů je i to, že nováčci vždy v týmové bitvě získají XP. Je jedno jestli padnou hned na začátku. Stačí když se dokoukají až do konce.

Partyzánská válka

Tento druh boje se hodí pokud je vás pár a víte, že Gym neudržíte dlouhou dobu. Na druhou stranu chcete ukázat, že tu je někdo, kdo se dokáže postavit na odpor. Zároveň tento druh boje stojí protivníka velké množství zdrojů (revive, potion) a poměrně zásadně ztíží získávání Pokécoin a Stardust z Gym.

Princip je jednoduchý. Provedete organizovaný nájezd na Gym druhého týmu a vždy necháte jen posledního nejsilnějšího Pokémona. Zatímco vy máte k dispozici 6 pokémonů a můžete útočit ve skupinkách, tak na zvyšování prestiže musí protivník použít vždy 1 pokémona a nemůže útočit v týmu.

Výsledkem je zablokovaný level 1 Gym, který nejde nafouknout na level 2, protože tam má nějaký cheater svého CP 3000+ Dragonite.

joker-meme

Frontální ofenziva

Není nic zábavnějšího než se domluvit s více lidmi naráz a prostě jít jeden Gym za druhým a čistit to. Pokud necháváte dobyté Gym prázdné a nezatěžujete se zvyšováním prestige, tak to jde opravdu rychle.

Někdy můžete nechat nějakou svou vizitku, ale většinou to za to nestojí. Prázdný Gym většinou rychle někdo zabere a cestou zpět jej můžete znovu vyprázdnit, což se rovná dalším zkušenostem.

Je třeba se nebát. Prozatím jsem neviděl Gym, který bychom ve 3 – 4 lidech nedokázali dobýt a to většina z nás používala CP 2K Vaporeon. Chce to trochu cviku, ale ten získáte jen bojem. Navíc za kompletní rozbití level 10 Gym je krásných 6 tisící zkušeností.

Závěr

Většina lidí si myslí, že Gym je tu jen od toho aby se dobyl a udržel. Což zvládnou jen hráči na vysoké úrovni, kteří mají kvalitní pokémony s vysokým CP.

Ale to není pravda. Stačí se domluvit, zorganizovat pořádný útok a padne cokoliv. Hru si máte hlavně užít a pokud to znamená, že místo dobývání prostě půjdete a budete jeden za druhým Gym „vypalovat“, tak je to jen na vás 😉

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

Komentujte

avatar
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na