Powerleveling II. – Zrychlená Incense

Incense je prémiový předmět, který způsobí, že se u vás začnou objevovat pokékomoni po dobu 30 minut. Tolik k oficiálnímu popisu. Pár chytrým hlavám na Reddit se podařilo vytáhnout ze zdrojového kódu Incense přesná čísla jak vlastně přesně funguje.

Pokémon se poblíž vás objeví každých 300 vteřin (5 minut). Pokud však ujdete 200 metrů, zkrátí se tato doba o 60 vteřin (1 minutu). Chodíte li tedy se zapnutým Incense dostatečně rychle, objeví se vám určitě více než plánovaných 6 pokémonu.

Experiment

Včera jsem takhle seděl v autobuse a napadlo mě zkusit, zdali se vzdálenost počítá čistě podle GPS v mobilu anebo se přeposílají data na server Niantic, kde se „čistí“ podobně jako u egg.

Pro tento druh "powerlewelingu" to chce hodně rychlé prsty.
Pro tento druh „powerlevelingu“ to chce hodně rychlé prsty.

Výsledkem je, že to počítá opravdu jen aplikace podle GPS v mobilu.

Experiment dopadl následovně. Celkem jsem zahlédl 23 pokémonů, ovšem mohlo jich být více, protože v některých místech byl velmi slabé pokrytí EDGE a aplikaci bylo nutné restartovat. Dále autobus čekal cca 4 minuty u jednoho přejezdu. Odhaduji, že by se takto dalo za 30 minut spawnout kolem 30 pokémonů.

Z toho co se objevilo jsem chytala jen „lepší“ kousky, na ostatní hodil jeden či dva pokébally. Šlo mi hlavně o to zjistit jaké pokémony Incense přitahuje. To co jsem chytl je v zeleném rámečku na screenshotu.

incense-autobus-chyceni-pokemoni

Jak je vidět, objevil se jak vzácný pokémon Dratini, tak i druhá evoluce Pidgeotto. Různé CP, kvalita spíše horší. Tuším tam nebylo žádné IV větší jak 80 %, ale to mohla být náhoda.

Opakovaný experiment

Ten den jsem měl celkem smůlu (jeden autobus se rozbil a ten druhý, kterým jsem měl jet domů nejel). Takže jsem to musel vzít oklikou přes ČB a domů vlakem. Ideální příležitost otestovat tuto metodu za daleko větší rychlosti, než dokáže vyvinout linkový autobus objíždějící vesnice po silnici, papírově označené jako první třída.

Vše probíhalo perfektně jenom chvilku. Pak se totiž začalo dít něco hodně podezřelého.

incese-vlak
Když už vám uteče Pidgey CP 10, tak je něco opravdu špatně 🙂

Možnosti jsou celkem dvě. Buď vlak jel opravdu velmi rychle a než jsem stihl hodit pokéball, tak jsem byl z dosahu pokémona a ten zmizel anebo jsem obdržel nějaký automatický soft ban na chytání pokémonů. Osobně se přikláním spíše k druhé variantě, ale jistý si tím nejsem bude nutné provést více testů 😀

Komentáře FB komunity Pokemon GO CZ/SK

Zeptal jsem se největší české Pokémon GO komunity na FB jestli tento trik také zkusili.

Nad 90kmh tusim uz dostanes soft ban – Jakub

Taky jsem minulý týden objevila tuhle super věc v autě, ale šlo to jen cca do 100km/h, pak už jsem nestíhala chytat. Za 30 minut nějakých 25 pokémonů, paráda. Ještě bych dodala, že se mi zdá že počet chytitelných pokémonů v tomhle případě záleží na kvalitě mobilního přístroje a na kvalitě připojení, ale to je asi jasný… zkoušela jsem to na iPhone 6 s 3G/LTE a šlo to skvěle, potom na OnePlus X s připojením přes hotspot na 3G/LTE už se přes půlku pokémonů nenechalo chytit. -Zuzana

Ve vlaku je to supr, každou minutu a půl mi padal pokémon – Michelle

Když se dost vzdalis od mista kde je spawn tak ti dycky uteče – Honza

Je to soft ban. A matematiku v tom nehledejte. Nekdy se to proste stane a ochrana hry je, ze pak vse utece po prvnim pokeballu. Pokud soft ban nemate, muzete byt od mista chytani klidne kilometr a stejne ho chytite. Ja to na dalnici nehraju protoze moznost soft banu je zaprve velmi vysoka a zadruhe je dost tezke na pokemona kliknout kdyz ste za 2 vteriny moc dalemo od nej… Asi to bude tou rychlosti, ze si hra mysli, ze podvadite. – Kuba

Není tomu úplně tak. 🙂 zkus si zakliknout Pokémona, odjet kilometr pryč a pak ho chytat. Uvidíš že uteče – Honza

Všem moc děkuji za komentáře. Pravda o soft banu bude asi někde uprostřed 🙂

Závěr

Ačkoliv se v tomto případě nejedná o nějaké zajímavé získávání zkušeností, tak jsem tuto metodu zařadil mezi Powerleveling. Pokud nejste z velkého města, tak je těžší získat zajímavé pokémony než zkušenosti. Třeba Dratini jsem takto získal po delší době.

Tahle metoda by mohla pomoct zvláště těm, kteří jsou z vesnice a ráno autobusem dojíždí do práce či školy.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

10
Komentujte

avatar
9 Komentované diskuze
1 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
9 Už okomentovali
Lukesmildavil19gwahirLubošdrago Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Lukes
Host
Lukes

Jde spíš o rychlost při cca 60 km jsem chytil cca 80% pokemonu a jak jsme vyjeli na dálnici tak jsem je pomalu nestíhal ani naklikavat

mildavil19
Host
mildavil19

Osobní vlak je super , ale hodně záleží na telefonu , s Xiaomi chytání v pohodě , Huawei úspěšnost tak 50 %

gwahir
Host
gwahir

Nedalo mi to a dnes jsem udělal test Incense na dálnici. Seděl jsem vzadu, tak rychlost je odhaduju. Do +- 90 km/h to jde. Pak už nejde chytat nic, první zatřepání a pokeš foukne. Sice se na dálnici objevují po minutě, ale úspěšnost odchytu je 0%.
Při poklesu rychlosti to zase funguje.

Luboš
Host
Luboš

Ahoj, tak jsem se dneska cestou do práce na toto tak trochu zaměřil detailněji, softban a útěk pokemonů hned po prvním hodu pokébalem je už od zhruba 86km/h(Do 85km/h – neneastal žádný problém). Měřeno dvakrát jednou Huawei P9lite (4G/LTE) a Samsung Galaxy S5 (4G/LTE)

Luboš
Host
Luboš

Dobrý den,

Jestli tedy tomu správně rozumím můžu při jízdě z práce (cesta trvá 30-45min) .. dát přítelkyni telefon nahodit insence a ona mi cestou domu pochytá za cestu 25-30 pokemonů ??
Jen pro úplnost jezdím 90 km/h (na spotřebu :D)

Díky za odpověd.. Borci 🙂

Jirka
Host
Jirka

S tou rychlostí je to jednoduchý – když se člověk pohybuje rychlostí nad tuším 90 km/h, tak uteče všechno hned po prvním ballu – nazval bych to spíš rychlostním limitem než softbanem – jakmile se zpomalí, tak už pak zase chytat můžete. Rozhodně to není vzdáleností, pravidelně chytám pokémony třeba v tramvaji a můžu od nich být libovolně daleko, stejně je v pohodě chytím.

David
Host
David

Mám za to, že „úprk“ pokémonů je způsoben tím, že jste od místa spawnu pokémona již daleko.

Robert
Host
Robert

Je to tak,jel jsem vlakem a defakto každou minutu se mi objevil Pokémon,mezi nimi i např. Charmander,Nidorina,Koffing,asi jen 3x Pidgey a jeden Weedle,,což je lepší,než Insence ve městě,tam se přivolá pouze Pidgey,Weedle a Drowzee.Trošku mi při chytání ztěžoval horší signál,na 3G to šlapalo bez problému,slabší připojení dlouho načítalo Pokémona,někdy i půl minuty,než se dal chytat a celkově z té půlhodiny utekly jen asi 3 Pokémoni.Také jsem to zkoušel doma a jelikož přepínání možností určování polohy panáček chodí po městě,tak to taky funguje.

Sima8891
Host
Sima8891

Uz to bylo nekde psane kdyz jste na miste obevi se pokemon jednou za 5minut kdyz se pohybujete tak kazdych 200m vam vyskoci pokemon ale maximalne jeden za minutu.