Z deníku trenéra – ve stopách Blanche

Od posledního zápisu v deníku trenéra uběhly tři týdny. Za tu dobu se celkem slušně změnil styl mé hry. Hlavně jsem ale opět díky Pokémon GO získal pár dalších zajímavých zážitků. Ale vezmeme to postupně.

Blanche měla pravdu

Vůdce týmu modrých Blanche měla snad ve všem pravdu. Síla i pokrok v Pokémon GO je ve zkoumání pokémonů. Když jsem se detailněji zaměřil na IV (individual values), tak mi došlo kolik chyb jsem nasekal od začátku hry. Stálo mě to stovky tisíc stardust a dost candy. Není totiž pokémon jako pokémon a když se bojuje opravdu tvrdě, tak se každý HP počítá.

O IV plánuji speciální článek. V krátkosti každý pokémon má nějaké tři základní hodnoty – attack (útok), defense (obranu) a stamina (výdrž). K těmto hodnotám se připočítávají konstanty, které jsou u každého pokémona různé. Pokaždé když dáte pokémonovy Power UP, tak součet základní hodnoty a konstanty, se vynásobí pro daný „level“ pokémona. Takže čím větší má hodnoty tím je silnější. Teoreticky mohou ovlivnit efektivitu v boji o 5 až 10 %. Tyto konstanty, které se připočítávají k základu mohou být 0 až 15 a různé pro útok, obranu i výdrž. Jestliže má všechny 15 má 100%.

Dlouhou dobu jsem šel jen po co nejvyšším CP a vhodných útocích. Teď už CP takovou roli nehraje. Radši si povytáhnu pokémona s nižším CP, ale pořádným IV a útoky.

No to ve výsledku znamená daleko více ulovených pokémonů, testování a hledání. Ale výsledek stojí za to. U nás v zapadákově, kde máme 2x Gym a 5x Pokéstop v rozumném dosahu (1 km) a za celou dobu se tu objevil jeden Blastoise, je hlavní bojovou silou Vaporeaon. Takže pro srovnání tohle je moje bojová jednotka na level 26:

  • Vaporeaon IV 84 – CP 2178
  • Vaporeaon IV 82 – CP 2170
  • Vaporeaon IV 77 – CP 2132
  • Vaporeaon IV 77 – CP 2073 (není na maximum, hlídá)
  • Vaporeaon IV 55 – CP 2037 (není na maximum, hlídá)

100% Vaporeon by měl CP 2212 na level trenéra 26. 0% Vaporeon CP 1907. To už je celkem pořádný rozdíl 🙂

Při hledání si nechám ohodnotit pokémona od Blanche. Když řekne že je Wonder tak jej ještě proženu kalkulátorem na pokeassistant.com.

Začal jsem běhání využívat ke hraní

Většina mé práce je sedět na zadku u počítače, takže jako relax mám běhání. Za týden si jdu párkrát zaběhat zhruba 9 km trasu. Nedávno mě napadlo využít toho k líhnutí vajíček. Dostal jsem od přítelkyně takovou kapsu na ruku. Z 9 km trasy mi to započte vždy tak 7 km. Což stačí na 5 km a 2 km vajíčko (i když 2 km vajíčka jsou poslední dobou celkem vzácnost, 10 km jsem už dlouho neviděl).

Minulý týden mě napadlo zkusit to využít nějak efektivněji. Takže jsem zkusil zaběhnout do přilehlé oblasti, kde mají 3x gym. Cestou jsem to vzal přes les, kde je další. Za hoďku a půl včetně nafukování, to nebylo špatné.

Včera jsem zkusil trochu delší trasu, kde jsem skrz les zamířil k jedné místní historické atrakci. Je tam spousta pokéstopů a 2x Gym. Bohužel mi vydržely zhruba hodinu. Alespoň mě dneska bolí nohy 😀

Pokud jezdíte na kole anebo běháte, tak určitě neváhejte využít svou zálibu. I ve velkých městech, zvláště na periferiích mohou být gymy vašeho týmu, které nikdo nedobude i několik dnů. Zkuste pohledat a sledovat.

Zvedání prestiže

Z výše uvedeným souvisí i zvedání prestiže. Natolik jsem se soustředil na vytvoření silného týmů s co nejvyšším CP, že jsem pak ty gymy neměl jak přifukovat. Většinou bojuji jen proti červenému týmu, kde jde o to všechny z něj vykovat za cenu co nejmenších nákladů. Jednu dobu bylo i Revive nedostatkovým zbožím, teď nemám spíše potion.

Takže nemám pořádný tým na získávání prestige. Pokud je v Gym pokémon do CP 700, tak to řeším přes desítky pidgeotto, kteří mi zůstali z powerleveling LuckyEvolve. Zvednete prestige, pošlete pidgeotto na candy. I když teď už sleduji IV.

Včera jsem ale narazil na kombinaci CP 1000 Scyther a za ním 1200 Golduck. Neměl jsem nic kolem tohoto level čím je složit. Scyther byl z vajíčka, takže vysoké IV a Golduck se blbě likviduje. Navíc Gymu chybělo 7 tisíc prestige. To nemělo cenu a musel jsem jít dál.

Nově jsem tak začal budovat tým silných pokémonů, kteří se mi o to budou starat. Přejmenovávám je podle toho proti čemu mají útoky. Doporučuji vám to samé. Zatím mám 2x Wigglytuff, jeden CP 1237 a druhý 1216. Jeden je proti Psychickým (Hypno) a druhý má normální útoky, takže univerzální. Výhodou Wigglytuff je hodně HP v mém případě mají 180 a 175.

Boje o Gym

Poslední týdny je to tady trochu deprimující, protože protistrana (červení) začali ve velkém používat GPS spoofing. Mě tohle zas tak nevadí. Náš tým pokud se sejdeme tak dokážeme složit zatím cokoliv. A je větší výzva likvidovat 3x tokijského Gyarados 2x Dragonite z USA atd. I když je pravda, že chlubení se před ostatními hráči a navádění je ať to dělají taky, protože ban dostat nemohou už je trochu moc. Ne nahlášení opravdu nepomáhá. Niantic tohle neřeší. Zkoušeli je nahlásit desítky lidí už před pár týdny a nic z toho.

I vzhledem k pracovnímu vytížení se na nějaký pořádný raid městem nesejdeme. Nedávno jsme však s kámošem vyhlásili na lokálních FB stránkách ať se sejdou trenéři, že něco pochytáme a zkusíme složit i slabší gym. Přišlo pár klučinů na nízkém level. Takže to bylo trochu jako vést školku 🙂 I přes větší náklady Revive a Potion jsme ale pár Gymů zničili a naučili je spoustu nových věcí. Mě osobně ta sranda za to stála.

Sociální aspekt Pokémon GO je hodně podceňován. Chtělo by to hry přidat více společných cílů. Nějaké neutrální Gymy, plné NPC, které jeden či dva hráči neporazí. Ta hra má fakt na víc.

Závěr

Pokud by se chtěl někdo podělit o své zkušenosti napište do komentářů. Případě není problém publikovat i váš článek. Stačí napsat na kontakt@pokestop.cz

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

Komentujte

avatar
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na