Pokémon GO Halloween 2017

NIantic oficiálně zveřejnil event Pokémon GO Halloween 2017 a my se na něj teď nejen podíváme, ale také patřičně připravíme 😉

Kdy akce začíná a končí

Event oficiálně začne 20. října 2017 v 21:00 našeho času (12:00 PM PDT). Počítám však že anomálie se spawnem začnou už dříve, takže sledujte okolí něco bude jinak 🙂

Akce má být oficiálně ukončena končit 2. listopadu 2017 ve 22:00.

Celkem tedy budete mít 12 dnů si jí pořádně užít.

Na co se můžeme těšit

Tentokrát je toho celkem dost 🙂

5 nových pokémonů z Generace III

Niantic už má třetí Generaci pokémonů z velké části hotovou, a tak nám nabídne menší ochutnávku v podobě 5 ghost pokémonů, kteří zapadnou do atmosféry Halloweenského svátku.

Ačkoliv ve hře jsou i jejich Shiny verze, podobně jako i ostatních pokémonů, nepředpokládám, že by je Niantic také vypustil.

Pokud ještě nemáte odznak Hex Maniac za 200 chycených Ghost pokémonů, tak tento event je ideální příležitost jej dokončit.

Sableye

Sableye je Dark/Ghost pokémon, bez další evoluce. S hodnotami attack 141, defense 141 a stamina 100 dosáhne na CP 1305. Jedná se tedy o kousek do sbírky.

Shuppet

Shuptet je Ghost pokémon, který evolvuje do Banette. Nemá moc zajímavé staty 138, 66, 88 a CP 872

Banette

Banette je evolucí Shuppet. Jedná se také o čistě Ghost pokémona. Staty 218, 127 a 128 mu dávají celkové CP 2073. Nezdá se to sice moc, ale čistě jako Ghost typ je druhý nejsilnější. Velký dopad na hru však mít nebude.

Duskull

Duskull je čistě Ghost pokémon, který evolvuje do Dusclops. Díky statům 70, 162 a 40 má CP jen 523

Dusclops

Dusclops je evolucí Duskull. Staty má 124, 234 a 80, což dělá celkové CP 1335. Má tedy málo životu, slabý útok ale slušnou obranu. Za zmínku stojí, že může mít rock útoky Rock Slide a Rock Tomb. I tak jej ale nevyužijete.

Pikachu se špičatým kloboukem

Po dobu trvání eventu si budeme moct chytnout Pikachu se speciálním špičatým kouzelnickým kloboukem. Vzhledem k tomu, že už se nedá do Gymu dát více stejných pokémonů, tak poslouží leda na výměnu, tedy pokud jí Niantic někdy spustí.

Největší hodnotu samozřejmě bude mít Pichu, který by se mohl líhnout z vejce.

Samozřejmě je tu malá zanedbatelná naděje, že by mohl Pikachu znát trik se špičatým kloboukem, no a v tom případě … však to znáte.

Mimikyu’s Disguise Hat

Mimikyu je pokémon z Generation VII, kterého si mnoho hráčů oblíbilo kvůli jeho vzhledu. V podstatě se schovává pod kusem hadru. Vidět jsou pouze černé oči skrz díry ve svém převleku. Nikdo jej bez převleku nikdy neviděl 🙂

Niantic se rozhodl, že z jeho převleku udělá čepici pro vašeho avatara. Tu bychom měli získat zdarma jakmile začne event.

2x více candy

Podobně jako minulý rok bude i tento hlavně o candy. Získáme 2x tolik za chycení pokémona, vylíhnutí a transfér profesorovi. Takže všichni kdo si nasbírali v Praze velké množství vzácných pokémonů je mohou konečně poslat profesorovi.

Zároveň se zkracuje doba pro získání candy za chození s vašim buddy pokémonem.

Speciální balíčky

V shopu najdeme speciální výhodné balíčky se super incubátory a raid passy. Což se hodí, protože vzhledem k dvojitému candy můžete tak chytit Tyranitara z raidu a díky Pinap Berry získat až 40 candy. To už se vyplatí.

Jak se na akci připravit

Na tuto akci si připravte dostatek Pokéballů, zvláště těch lepších. Noví pokémoni mají nižší catch rate, takže se budou hodit.

Pokud pomineme nové kousky do pokédexu, tak tento event je hlavně o dokončení medal Hex maniac (200 chycených pokémonů) a Pikachu Fan (300 chycených pikachu).

No a samozřejmě půjde o candy. Jak už jsem zmínil je to příležitost zbavit se rare pokémonů, které nosíme jen kvůli tomuto eventu. Dále nafarměte co možná nejvíce Pidgey, Weedle a Caterpie ještě před eventem. Prostě všechno z čeho se dělá Luckyevolve.Při eventu se někteří pokémoni změní na halloweenské, takže jich nemusí být dostatek. Před koncem eventu pak všechny pošlete profesorovi. Chce to nabrat tisíce candy na event s 2x zkušenostmi a tam to pak všechny evoluce odpálit s Lucky Egg.

Jinak šetřete 10 km vejce, ty dolíhněte až začne event. 2x tolik z 10 km je opravdu znát.

Závěr

Niantic ještě něco malého určitě přidá. Kdyžtak dám vědět 😉

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

76
Komentujte

avatar
23 Komentované diskuze
53 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
30 Už okomentovali
GreedyEnviousMíraDougyGiro91samotářLeckov1 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Leckov1
Host
Leckov1

Nevíte, jak se zbavit Pikachua? Mám jich plný batoh.

samotář
Host
samotář

Po jednom. Nakliknout, zvolit odeslání, potvrdit své rozhodnutí a zamávat. Trošku otravné, ale jiný způsob jsem neobjevil.

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Vsak hromadne oznacit a transfer ne?

Míra
Host
Míra

A co to nejdřív zkusit? Hromadně to bohužel nejde…

GreedyEnvious
Host
GreedyEnvious

Samozřejmě že jde – jen se na pokemonovi musí déle podržet prst označí se zeleným čtvercem a přejde se tak do modu hromadného transferu – na ostatní, které chceš zlikvidovat stačí kliknout jen jednou – ve spodní části je pak tlačítko transfer

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

chycen shiny Duskull 🙂

Bruno
Host
Bruno

Taky ho mám. Je to můj první shiny pokémon ve hře. Zajímavé bylo, že se objevil těsně po té co jsem získal zlatou za pikachu. Nedávno se mi těsně po 250 odznaku objevil Snorlax přes 2200. Že by forma odměny nebo jenom překombinovávám?

samotář
Host
samotář

Spíše to druhé. Včera jsem těch stvorů poslal hromadu do vylepšovny a dnes mne před domem čekal shiny. Ale občas ten pocit – že je něco za odměnu – mívám. Například – porazím gym a pod ním pak stojí něco méně obvyklého. Někdy. Jindy zas odešlu pár žluťásků s hučkou a vzápětí se na radárku nový objeví… Někdy. Takže to bude asi náhoda a spoléhat se na to nedá.

Rubi
Host
Rubi

Tak já krmim a žádné candy jsem ještě nedostala.Ale 10km vejce jsem měla 4 a z toho 2x lapras,snorlax a larvitar což potěšilo.

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

ja dostal za krmeni 2 candy u Lavitara,Mareepa i Chansey ale za 2x10km vejce 2xPorygon a celkem 102candy,uz jich mam chycenejch 21 a 384candy…nevim co snima mam delat uz…nejak ty desitky nepadaj