Pokémon GO Halloween 2017

NIantic oficiálně zveřejnil event Pokémon GO Halloween 2017 a my se na něj teď nejen podíváme, ale také patřičně připravíme 😉

Kdy akce začíná a končí

Event oficiálně začne 20. října 2017 v 21:00 našeho času (12:00 PM PDT). Počítám však že anomálie se spawnem začnou už dříve, takže sledujte okolí něco bude jinak 🙂

Akce má být oficiálně ukončena končit 2. listopadu 2017 ve 22:00.

Celkem tedy budete mít 12 dnů si jí pořádně užít.

Na co se můžeme těšit

Tentokrát je toho celkem dost 🙂

5 nových pokémonů z Generace III

Niantic už má třetí Generaci pokémonů z velké části hotovou, a tak nám nabídne menší ochutnávku v podobě 5 ghost pokémonů, kteří zapadnou do atmosféry Halloweenského svátku.

Ačkoliv ve hře jsou i jejich Shiny verze, podobně jako i ostatních pokémonů, nepředpokládám, že by je Niantic také vypustil.

Pokud ještě nemáte odznak Hex Maniac za 200 chycených Ghost pokémonů, tak tento event je ideální příležitost jej dokončit.

Sableye

Sableye je Dark/Ghost pokémon, bez další evoluce. S hodnotami attack 141, defense 141 a stamina 100 dosáhne na CP 1305. Jedná se tedy o kousek do sbírky.

Shuppet

Shuptet je Ghost pokémon, který evolvuje do Banette. Nemá moc zajímavé staty 138, 66, 88 a CP 872

Banette

Banette je evolucí Shuppet. Jedná se také o čistě Ghost pokémona. Staty 218, 127 a 128 mu dávají celkové CP 2073. Nezdá se to sice moc, ale čistě jako Ghost typ je druhý nejsilnější. Velký dopad na hru však mít nebude.

Duskull

Duskull je čistě Ghost pokémon, který evolvuje do Dusclops. Díky statům 70, 162 a 40 má CP jen 523

Dusclops

Dusclops je evolucí Duskull. Staty má 124, 234 a 80, což dělá celkové CP 1335. Má tedy málo životu, slabý útok ale slušnou obranu. Za zmínku stojí, že může mít rock útoky Rock Slide a Rock Tomb. I tak jej ale nevyužijete.

Pikachu se špičatým kloboukem

Po dobu trvání eventu si budeme moct chytnout Pikachu se speciálním špičatým kouzelnickým kloboukem. Vzhledem k tomu, že už se nedá do Gymu dát více stejných pokémonů, tak poslouží leda na výměnu, tedy pokud jí Niantic někdy spustí.

Největší hodnotu samozřejmě bude mít Pichu, který by se mohl líhnout z vejce.

Samozřejmě je tu malá zanedbatelná naděje, že by mohl Pikachu znát trik se špičatým kloboukem, no a v tom případě … však to znáte.

Mimikyu’s Disguise Hat

Mimikyu je pokémon z Generation VII, kterého si mnoho hráčů oblíbilo kvůli jeho vzhledu. V podstatě se schovává pod kusem hadru. Vidět jsou pouze černé oči skrz díry ve svém převleku. Nikdo jej bez převleku nikdy neviděl 🙂

Niantic se rozhodl, že z jeho převleku udělá čepici pro vašeho avatara. Tu bychom měli získat zdarma jakmile začne event.

2x více candy

Podobně jako minulý rok bude i tento hlavně o candy. Získáme 2x tolik za chycení pokémona, vylíhnutí a transfér profesorovi. Takže všichni kdo si nasbírali v Praze velké množství vzácných pokémonů je mohou konečně poslat profesorovi.

Zároveň se zkracuje doba pro získání candy za chození s vašim buddy pokémonem.

Speciální balíčky

V shopu najdeme speciální výhodné balíčky se super incubátory a raid passy. Což se hodí, protože vzhledem k dvojitému candy můžete tak chytit Tyranitara z raidu a díky Pinap Berry získat až 40 candy. To už se vyplatí.

Jak se na akci připravit

Na tuto akci si připravte dostatek Pokéballů, zvláště těch lepších. Noví pokémoni mají nižší catch rate, takže se budou hodit.

Pokud pomineme nové kousky do pokédexu, tak tento event je hlavně o dokončení medal Hex maniac (200 chycených pokémonů) a Pikachu Fan (300 chycených pikachu).

No a samozřejmě půjde o candy. Jak už jsem zmínil je to příležitost zbavit se rare pokémonů, které nosíme jen kvůli tomuto eventu. Dále nafarměte co možná nejvíce Pidgey, Weedle a Caterpie ještě před eventem. Prostě všechno z čeho se dělá Luckyevolve.Při eventu se někteří pokémoni změní na halloweenské, takže jich nemusí být dostatek. Před koncem eventu pak všechny pošlete profesorovi. Chce to nabrat tisíce candy na event s 2x zkušenostmi a tam to pak všechny evoluce odpálit s Lucky Egg.

Jinak šetřete 10 km vejce, ty dolíhněte až začne event. 2x tolik z 10 km je opravdu znát.

Závěr

Niantic ještě něco malého určitě přidá. Kdyžtak dám vědět 😉

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

76
Komentujte

avatar
23 Komentované diskuze
53 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
30 Už okomentovali
GreedyEnviousMíraDougyGiro91samotářLeckov1 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Leckov1
Host
Leckov1

Nevíte, jak se zbavit Pikachua? Mám jich plný batoh.

samotář
Host
samotář

Po jednom. Nakliknout, zvolit odeslání, potvrdit své rozhodnutí a zamávat. Trošku otravné, ale jiný způsob jsem neobjevil.

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Vsak hromadne oznacit a transfer ne?

Míra
Host
Míra

A co to nejdřív zkusit? Hromadně to bohužel nejde…

GreedyEnvious
Host
GreedyEnvious

Samozřejmě že jde – jen se na pokemonovi musí déle podržet prst označí se zeleným čtvercem a přejde se tak do modu hromadného transferu – na ostatní, které chceš zlikvidovat stačí kliknout jen jednou – ve spodní části je pak tlačítko transfer

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

chycen shiny Duskull 🙂

Bruno
Host
Bruno

Taky ho mám. Je to můj první shiny pokémon ve hře. Zajímavé bylo, že se objevil těsně po té co jsem získal zlatou za pikachu. Nedávno se mi těsně po 250 odznaku objevil Snorlax přes 2200. Že by forma odměny nebo jenom překombinovávám?

samotář
Host
samotář

Spíše to druhé. Včera jsem těch stvorů poslal hromadu do vylepšovny a dnes mne před domem čekal shiny. Ale občas ten pocit – že je něco za odměnu – mívám. Například – porazím gym a pod ním pak stojí něco méně obvyklého. Někdy. Jindy zas odešlu pár žluťásků s hučkou a vzápětí se na radárku nový objeví… Někdy. Takže to bude asi náhoda a spoléhat se na to nedá.

Rubi
Host
Rubi

Tak já krmim a žádné candy jsem ještě nedostala.Ale 10km vejce jsem měla 4 a z toho 2x lapras,snorlax a larvitar což potěšilo.

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

ja dostal za krmeni 2 candy u Lavitara,Mareepa i Chansey ale za 2x10km vejce 2xPorygon a celkem 102candy,uz jich mam chycenejch 21 a 384candy…nevim co snima mam delat uz…nejak ty desitky nepadaj

Steve
Host
Steve

Možná vypustí už třetí generaci už po Halloween eventu jako to bylo v případě druhé generace. Skončil Valentýnský event a najednou tu byla druhá generace. No fakt doufám že vypustí hned po tomto eventu.

Bugsy
Host
Bugsy

Potvrzuji, že padá 2x víc candy i za krmení pokémona. To se vyplatí 🙂 dávám do gymů jen ty, u kterých mi chybí candy. Za krmení dostávám 2 candy najednou. Je to sice o náhodě, ale vyplatí se zkusit. 🙂

Ledvina
Host
Ledvina

Vy dostáváte candy za krmení? To je pro mne úplná novinka nebo to jen nechápu 🙂

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

obcas kdyz krmis pokemona v gymy (i ciziho) tak krou 20 stardustu dostanes i 1 candy toho koho krmis ale ten o event dostanes 2 candy

Bugsy
Host
Bugsy

Všimla jsem si toho náhodou, padá to již celkem dlouho. Myslela jsem si, že blbě vidím nebo je to za Buddyho. Ale opravdu padá. U mě osobně je to max do 30 kusu ovoce. Ale taky mi během tří malin padl 2x za sebou Snorlax candy. Během eventu padá 2x tolik. 🙂

Bauch
Host
Bauch

No ono je to velice sporné s tím kdy padne 😀 ze začátku cca 1 candy za 30 nakrmení a teď od začátku eventu cca 250 nakrmení a ani jedna

Vlasa92
Host
Vlasa92

Po dlouhé době vypadlo 10 km vejce…. s natesenosti se nemuzu dockat co vyleze a on je to Sabley ? Snad zlatej Sudowoodu proti tomu…..

Bruno
Host
Bruno

Ještě žes to tady napsal, jinak by mě dneska vomejvali.

Vlasa92
Host
Vlasa92

Tak alespoň někdo další nekoukal jak já 😁

Akeno
Host
Akeno

Mě vypadly rovnou dvě. Tak doufám že bude alespoň shiny 😀

Akeno
Host
Akeno

Tak z eventových desítek padli Sudowoodo (fakt nevím co tam ještě pohledává), Chansey a Porygon.
No, byl bych radši za Larvitara (potřebuju candy), nebo shiny Sableho

WallZmar
Host
WallZmar

Já vylíhl během eventu 4 fialový vejce- 2x Mareep, 1x Mantine a 1x Sudowoodo… Děs…

Vlasa92
Host
Vlasa92

Mareep jsem taky jednu vylihnul, ale ta potesila, konecne bude Ampharos 😁…..

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Včera ráno mi padl z dvojky eventovej Pichu s čapkou, až bude trade tak ho s někým vyměním. Stejně jako toho s ashovou.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Pichusu s Ashovou cepickou mam 5, 3 jseme uz poslal do salamu. Zabiraji misto ve skladisit a nevim jeslti kdy k necemu budou :-(.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Tak mi take vypadl z 2 km vajicka pitchus s Hallowen cepickou. 100% IV. Nevim jestli mam mit radost nebo brecet …. Kdyz ho dam do gymu, tak to ani nikdo nepozna ..,,

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Uf, za Pičaču konečně zlatá. A teď Raicou a hlavně zbytek 3. generace. Už aby to bylo!

Mysakusak
Host
Mysakusak

A co pak ? Dosazenim kazdeho cile stracis motivaci jit dal …

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

20.000h na Gym Leader, to jest moje nova motivace 🙂

81jc81
Host
81jc81

Mám 25.500 bez motivace, štve mě že mám 1311 kaprů a jen 163 big. To je má motivace.

samotář
Host
samotář

Ano, ano, u kaprů máme poměr 757/102. A co teprve draci – ti se sice podle velikosti nedělí, jenže na zlatou jich máme pouze třetinu. Draci a kapři prostě nejsou. Krysáci se zubí všude, tam se ta zlatá dala vychytat, ale tady nezbývá, než dlouho hrát a čekat… 🙁

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

ja jsem hold bojovnik a az pak lovec 🙂 hodne toho zborit a drzet se zuby nehty a pri ceste od gymu je gymu lovim 🙂

samotář
Host
samotář

Na boje zůstaly jen raidy, do gymů už se nic silného nedává (což mi osobně vyhovuje, nebudu v zimě tolik mrznout).

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

ja jsem blazen,v nemecku mi nakej borec krmil hodinu gym goldenkama ale stejne jsem ho sundal,ja mel cas a tim ze to krmil a ja boril tak jsem mel hned bronzovej gym 🙂 raidy solo max 3* a o vikend 4* a 5*

81jc81
Host
81jc81

Draků mám 151 ks, 139 ks dratiny, z vajíček to padá.

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

To jako nemám chytat třetí generaci?
😀
Kompletace pokédexu chozením je to, co mě ke hře přivedlo a co mě u ní díky vidině třetí generace drží.

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

tak 3. generace samozrejme taky,ale kazdy ma jine priority,ja mam treba na max Lugiu ale Mewtwo je az cislo dve a jeste neni ani na CP 3000,kazdej ma jine priority a 3.generace jeste neni tak proto 20.000h na gymu 🙂

lelenka94
Host
lelenka94

To máte všichni štěstí
jsem 34 level a event se mi seknul.Ukazuje se mi Duskull,Houndoom, Marowak i Cubone. Ostatní včetně Pikachua ne. Už jsem to restartovala, od i instalovala … a pořád nic. Neví někdo co s tím? Nehraju falešně, poctivě chodím, jen jsem single tak nemám legendárky. Ale to snad není důvod k banu?

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

To je nějaký divný, též chodím single, nemám legendarky a jsem 34, ale důvod k banu to určitě není. To bys jinak určitě neviděla marowaka s houndoomem 🙂

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

no ono se od zacantku eventu moc jinych pokesu neukazuje,obcas pidgey nebo spinarak,na znamych hnizdech magikarp ale volne jen samej duch,vim o nekom kdo jel busem a zacal borit gym,sekla se mu tam gps a po slozeni gymu a pridani pokemona byla dotycna o cca 6km dal a dostala ban na 14dni a videla pouze pidgey,rattata a spinarak (cca 2 mesice zpatky)

oliwrah
Host
oliwrah

to je nějakej smolíček jen. odkud si?

MartialApple
Host
MartialApple

Uz jste nekdo kupovali v shopu nejaky ten specialni balicek? Zajima me to jen ze zvedavosti, zdali to muze byt vyhodne, ale pochybuji… Nechci zbytecne ujebat tolik pokecoins

MartialApple
Host
MartialApple

Pardon, uz to ctu…

Mr.jelito
Host
Mr.jelito

se tna to podívej sám, když to v shopu naklikneš, tak ten balíček se otevře a vidíš co tam je. Pak teprve se potvrzuje koupě.

Nebo se mrkni sem:
„pokemongohub.net/events/pokemon-go-halloween-2017-event/event-box-sale-pricing-contents/“

Bruno
Host
Bruno

Výhodné jsou všechny, záleží kdo co potřebuje.
Vzal jsem ten prostřední. Šťastných vajec mám dost a od levelu 38 jsou k ničemu. Pokud je někdy použiji, tak při eventu na XP, bonbonů mám stovky u některých tisíce. Teď už jde jen o stardust a o legendární pokémony.
4×150+3×100 je výhodné za 780 a navíc je inkubátor na 2/3 původní délky. Nechávám si je jen na 10 km vejce. Už mi při eventu padly 4, naposledy larvitar za 53 bonbonů.

samotář
Host
samotář

Souhlasím. Od jistého okamžiku už jde jen o dust (=lepší pokeši a snazší raidy na medaile) a o zlaté věže (nezlaté jsou stále dál a dál, je třeba tam docházet a počasí se kazí…). Až si odsóluji trojkové raidy a vyzlatím věže v dochozích vzdálenostech, možná budu mít trošku potíž s další motivací. Raidy si platit nebudu, takže medaile za ně budou až za několik let. Takže co? 1000 unikátních věží?, 100 zlatých věží? Nějaký nápad?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Od kazdeho pokese 1x 100% kus ? A odsolovat jolteona = Rhyperion ze 4-te generace …

samotář
Host
samotář

😀 Potřebuji něco, co mohu ovlivnit a stopro pokeši jsou ryzí náhoda. V raidech zřídka, z vajec se nelíhnou a divocí jsou hlavně na směnu. Stopro od každého, to je na doživotí. Unikátní věže mohu sbírat a vybrané zlatit, na raidy se snad dokážu nachystat, ale doživotně kádrovat stvory…

Mysakusak
Host
Mysakusak

Z vajec se prave 100% lihnou. Jeden 100% na cca 200 vajec, nebo 4000 volne chycenych. Ano, je to projekt na cely zivot :-).

samotář
Host
samotář

Máme 876 odlíhnutých vajec, tzn. ve výsledku 4-5 stopro stvorů. A ti ani nemusí být různých druhů, ale uvažujme, že jsou. Takže 250/4 je cca 62 let čekání. A to budou i další generace… Na to nemám.

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Marowak skoro na kazdem rohu, dnes jich mam 6, nejakej ten hypno, parkrat haunter. Rozhodne se chytaj zastupy gastly, houndour, drowzee nebo cubone lepe nez klasicky plevel. Uz vidim zas tu spadlou hubu po eventu 😀 Co me potesilo tak divokej houndoom s cp pres 1400 a IV pres 80%.

Akeno
Host
Akeno

Tak během dnešní procházky do města pochytáno a evolováno všech pět nových duchů. Jsou fakt na každém kroku. S Pikachu s kloboukem je to však horší, viděl jsem jen jednoho a ten ještě utekl.

Most xxxxx
Host
Most xxxxx

Ten pocit když 2 hodiny před eventem čistší Snorlaxe.

Moro
Host
Moro

Chycen shiny Sableye.

_Fry_
Host
_Fry_

Tak to vypadá, že druhý balíček Great Box je nejvýhodnější. Jde mi o inkubátory a raid passy, které tam jsou v hodnotě 900 coins a balíček stojí 780 conins, tedy sleva cca 13%. Ultra box má tyto věci v hodnotě 1500 coins a dělá to tedy slevu jen 1,3% :-/

ale kdo by chtěl i lucky egg a incense, tak to může být zajímavé. Já beru Great box.

Wolf01
Host
Wolf01

Ahoj mam Enteie na buddy ale vzdalenost je u nej 10km
nezda se ze by mel zkracene KM na Cendy nebo kolik ma normalne ?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Normalne ma 20 km.

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

Duskull 96% IV 🙂

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Tak ty potvurky jsem pochytal do deseti minut. Vcetne druhych evoluci.
Co me potesilo vic jsou cubone, gastly, drowzee a houndour. Hned po chvilce co jsem vysel jsem narazil na hypna a marowaka. Zaclo prset tak zas zitra.

Ledvina
Host
Ledvina

Už to zřejmě začalo, ale nedostavam dvakrát tolik candy, jak zde bylo psáno.

Bugsy
Host
Bugsy

Já dostala 2x více candy..

ToncekHC
Host
ToncekHC

ahoj, co si pamatuju tak pinapka na 3 vyvoj nedava 40 candy ale jen 26.

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

No … vzhledem k tomu že candy na to co je třeba mám po safari dost a exp. už mě na lvl 39 nezajímají, tak si pochytám novou havěť a hlavně se soustředím na tu medaili za žluté potvory, ať už to mám konečně za sebou… nemám je rád 🙂 A těším se na prosinec … už aby to bylo !!!

Mysakusak
Host
Mysakusak

Jo Jo. Limit je stardust. Candy jsou od urcite urovne prakticky k nicemu ….

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

bez eventu uz mam 1528 Murkrow candy 🙂 takze o event to dam na 3000 jak nic,bohuzel zadny neni na 85% IV, nevi nekdo zda ma nejakou evoluci pozdeji?

Gerrard
Host
Gerrard

Ano má, ve čtvrté generaci.

Honchkrow – Max CP 2566

Gerrard
Host
Gerrard

Koukám že proti tobě sem amatér 🙂 894 candy, ale aspoň mám 2x IV 90%+

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

to asi kazdej koho znam 🙂 muzu dolozit screenshot ale u toho pidiptaka to nema vyznam,jinak hodnota u Gym Leader je uz na 13.459 hodin na gymu 🙂 a bude narustat… i jizda kamionem ma sve vyhody 283 protocenych gymu 🙂 draho by mohl udelat CR seznam,rad bych to porovnal s Top hraci ja jsem 35lvl

ToncekHC
Host
ToncekHC

http://prntscr.com/gzwywb
to jen tak kdyby chtel nekdo dohnat 🙂

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

to uz vypada celkem dobre aspon dle CP ale rad bych narazil uz na nakeho <85% IV chytil jsem jich uz 370 ze 448 co jsem videl a nic,vse kolem 50-70%

Mysakusak
Host
Mysakusak

Mam 1573 candy a jednoho Murkrowa 14:15:15 (hex EFF), 97.8%. Pak mam jeste FEE a dokonce EEE. FFF se zatim nepovedl.

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

konecne nekdo na urovni lovce ptaku na kazdem rohu 🙂

Honzule89
Host
Honzule89

Ja mám Murkrow CP 1193 a IV 100% … Candy mám asi 1090 🙂

AbebaCZ
Host
AbebaCZ

tak nato cekam ja od II. Generace 🙂

oliwrah
Host
oliwrah

taky 😀 akorat těch candies tak 6500

Mysakusak
Host
Mysakusak

Dodal bych ze Dusklops ma ve 4-te generaci evoluci Dusknoir, takze neni uplne k nicemu ….
Bannete i Sabbleye budou mit v budoucnu Megaevoluci, takze neni vyloucene ze se k necemu budou hodit …