Moltres day – 8. září

Třetí hromadná výzva profesora Willowa byla splněna a mocný Moltres se na tři hodiny vrátí do gymů jako Raid boss. I tentokrát bude možné chytnout jej v shiny verzi a se speciálním útokem.

100 % Moltres má CP 1870 v případě že bude slunečno anebo větrno 2337.

Kdy a jak event proběhne?

Na přípravu už není moc času. Moltres se na krátko objeví v sobotu 8. září od 11:00 do 14:00.

Před začátkem eventu se objeví naráz klasická černá vejce s odpočtem a to téměř na všech gymech (výjimkou jsou gymy, kde se může konat exkluzivní raid s MewTwo). Přesně v 11:00 se vyklube Moltres, který v gymech zůstane přesně 3 hodiny.

Ačkoliv bude Moltres označen jako T5 boss, bude se jednat o T4 bose s CP 32496 a na jeho poražení budete mít jen 180 vteřin.

Bonusy

Na celou akci získáme zdarma postupně vypadne 5 dalších free raid passů. Jakmile jeden utratíte vytočíte si z gymu další. Nelze tedy mít všech pět free raid pasů naráz.

Nezapomínejte, že jeden free raid pass můžete mít z předchozího dne, jeden klasicky za den a dalších pět bonusových si pak vytočíte po jeho použití. Celkem tak za den můžete využít až 6 free raid passů. Teoreticky 7, když se použije trik s přetočením hodin. Ten však je proti pravidlům

Během dne Molrese budou aktivní další bonusy z výzvy.

  • 3x více stardust za chycení pokémona
  • 2x více stardust za vylíhnutí vajíčka
  • Z každého raidu bude minimálně 3000 stardust.
  • Star Piece bude trvat 1 hodinu místo 30 minut.

Vyplatí se pustit Star Piece? Pokud máte Pokémon GO Plus tak asi ano, zvláště jestli gymy budou v parcích. Za hodinu se dá stihnout i 5 raidů. Celkem tedy můžete získat 30K Stardust + všechno co pochytáte.

Shiny Moltres

Odlišné zdroje uvádí různé statistiky pravděpodobnosti, že potkáte shiny legendu. Některé 1 z 20 jiné 1 z 25. Co se však moc neví, tak že když už potkáte shiny, tak je velká šance že jí chytíte.

Moltres v raidu

Oproti minulému roku už pro většinu hráčů nebude Moltres taková výzva. Ani předtím nebyl zrovna silný, ale jeho vysoký útok doslova epicky pálil pokémony, jejichž trenéři neuměli uhýbat 🙂

Moltres  v sobotu bude T4 boss s CP 32496. To znamená že za 180 vteřin mu budete muset ubrat 7500 životů. Jeho útok 251 a obrana 184 zůstane stejná.

Souboj tak bude poměrně krátký, ale drsný. Molres má nejvyšší útok z ohnivých pokémonů ve hře. Navíc má k dispozici mocný Overheat (1×160). Pokud vaši pokémoni nebudou mít odolnost proti ohni, tak budou odpadat jeden za druhým.

Moltres má dvojitou zranitelnost na kámen (za oheň i létání), běžnou za elektriku a vodu. Vzhledem k tomu, že ohnivé útoky mají sníženou účinnost na kámen a vodu, tak bude ideální sáhnout nejdříve po kamenných pokémonech a pak po vodních.

Pokud máte ideální countery a jste zkušení hráči, tak Molrese porazíte ve 3 lidech.

Méně zkušení hráči s dobrými countery to zvládnou na pohodu ve 4.

Začátečníci mohou zkusit zerg taktiku vším kamenným, vodním a bleskovým co mají. V 6 byste jej měli dát napohodu.

Takže čím na Moltrese

Tyranitar

Smack Down/Stone Edge

Tyranitar získal v rámci Larvitar day super silný útok Smack Down. Ten z něj udělal nejsilnějšího kamenného útočníka ve hře, a to s pořádným předstihem.

Je přesně to co potřebujete na Moltrese. Lepší counter v současné době není.

Pokud nemáte Smack Down, i tak odvede Tyranitar nadstandardní práci díky Stone Edge

Golem

Rock Throw/Stone Edge

Když přišli raidy a postupně se začali objevovat legendární ptáci, tak právě Golemové byla hlavní útočná jednotka. Vytvořili jsme si jich několik, protože se to prostě vyplatilo.
Gyarados

Waterfall/Hydro Pump

Gyarados sice není kamenný pokémon, ale v boji s Moltresem si rozhodně povede dobře. Má vysoký útok a dostatek životů, aby chvilku vydržel. Pokud máte nedostatek kamenných pokémonů, tak se vyplatí doplnit bojové linie o pár Gyaradosů.
Legendární pokémoni

Z legendárních pokémonů si nejlépe povede Kyogre s Waterfall a Hydro Pump. Na ní prostě nic nemá.

Zajímavou volbou by mohl být i Raikou. Teď byl jako odměna za Research Breakthrough. Ovšem bral bych ho jako B tým.

Ohni se umí bránit i draci. Legendární Rayquaza je dlouhodobý univerzál s ohromným útokem. A může mít i speciální kamenný útok Ancient Power.

Další dobří counteři

Pokud patříte mezi začínající hráče anebo prostě nemáte ještě svou armádu specilistů, tak určitě neurazíte s následujícími pokémony, kteří se dají poměrně lehce získat.

  • Vaporeon – Water Gun/Hydro Pump
  • Rhydon – Rock Smash/Stone Edge
  • Jolteon – Thunder Shock/Thunderbolt

Samozřejmě lze použít i univerzáli jako Dragonite anebo Salamance (ten může dokonce mít Hydro Pump)

Sky attack

Moltres chycený v sobotu 08.09.2018 bude mít jako speciální útok letecký Sky attack. Jedná se o dvoubarový útok o síle 80. Podle DPS je to třetí nejsilnější letecký útok (po Brave Bird a Hurricane). Brave Bird se může naučit i velmi silný Ho-oh.

Asi bych tak zůstal u ověřeného Overheat, který z Moltres dělá nejsilnějšího ohnivého pokémona, co do DPS.

Závěr

Moltres za to rozhodně stojí. Je to velmi silný pokémon, kterého využijete pokud máte málo času anebo potřebujete opravdu velké DPS v krátkém čase. Navíc je symbolem Valor 😉

A co si myslíte o Moltresovi vy?

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

23
Komentujte

avatar
13 Komentované diskuze
10 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
15 Už okomentovali
fonLenkaTNTMarlisshMysakusak Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
fon
Host
fon

„MewTwo by se měl začít objevovat až od 23.09.2018 a bude mít exkluzivní útoky Hyper Beam a Shadow Ball“ To me poser xDDD

Lenka
Host
Lenka

Tak já mám 6 kousků. Nejlepší 95%. Žádný shiny.

Doowee
Host
Doowee

Ahojte. Stalo sa dnes niekomu, že bol Moltres v gyme aj po 14:00? Lebo toto sa nám stalo. 13:58 sme začali boj a po skončení nenabehol gym, ale odznak o porazení bossa. Ešte sme potom našli 3 štadióny na ktorých akoby začalo odpočítanie od 14:00 (3 hod). Posledného sme porazili cca 14:47 (zostávalo mu cez 2 hodiny). Inak 14:20 mi prišiel boostnutý 100%. Takze sa oplatilo. Štatistika: 10 pokusov, 3x uletel, okrem toho 100% 3x pod 80% zvyšok max 84% a shiny 0.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Myslim ze prave opozdene raidy jsou zakladem toho ze jde Moltrese dat solo. Je na nej pak 300 sec, ne 180. Na redditu je navod jak to vyvolat + rada reportu jak lidi dali Moltrese solo. Zrejme chyba v kodu….

Marlissh
Host
Marlissh

Áno, u nás bolo viacero gymov kde začal raid neskôr a ešte po 14 bežali.
Ináč teda, ja sa pochválim tiež, 19 raidov a 5 shiny 🤣 ale IV nič extra, obyč max 93, shiny 89, ja som dúfala v 100, nech pridám do série k 100 articunov a 100 shiny zapdosovi, no ešte že môžem skúsiť trade, možno tam padne 😀

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

24 raidů, první hodinu byl sunny boost, ale ani jeden z boostnutých nebyl 1. třída, za to hned první byl shiny. Bez boostu už se dařilo lépe, 3x 96% z toho jeden shiny. Pak jsem přidal ještě jednoho shiny ale o ničem, takže celkem 3. Na konci jsme ještě s kamarádem tradovali nejhoršího s boostem a mě přišel 2325 96% AD 15, takže to byl nejlepší kšeft zatím. Takže celkem 4x 96% z toho třikrát AD 15 a jednou HD 15.

mildavil19
Host
mildavil19

Tak opět bída, po hodině už jsem měl sto chutí se na to vyprdnout , 15 raidu , 11 chycených , shiny 0, použitelný max jeden 91% atak 14, pak mám ještě 87% zbytek pod 80% , žádný dobrý ani neutekl , prostě nic nepřišlo , stejně jako u zapdos , jinak úsměvná historka , sundali jsme si ve čtyřech ptáka a skupina pěti mladíků , ne dětí se k nám chtěla přidat na další raidy , že ho sami nedají , bohužel to byla ta samá skupina která každý den večer sundavá všechny gymy a když jsme je upozorňovali… Číst vice »

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Tak správně, dobře jim tak, alespoň něco se jim nějak vrátilo. My jsme ke konci už chodili jen ve třech a rezerva byla stále kolem 90 sekund. Ty dva míčky za ultra friends jsou super, několikrát jsem chytl až na poslední.

Mysakusak
Host
Mysakusak

To musela byt banda gumidku. Ja Moltrese cvicne zkusil sam (2x tyranitar+golemove) a byl jsem za pulkou 30 sec pred koncem. Ve dvou by to byla nuda …

Slimmik1
Host
Slimmik1

Tak u nás 28 down, 21 catch a 2x shiny. Ani jeden nad 90 IV. Rád vyskakuje z ballů.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Tak vsichni z cca 15 ti pod 89%. 96% utek :-(. Ale jeden obzvlaste vypeceny do cervena byl :-), ty nastesti neutikaji.
Dotaz – bonus z Ultra Friedns funguje jen na 1 raid denne ? Sel jsem s kamarady a na druhy a dalsi raid se to jasne neaktivovalo :-(.

4654646
Host
4654646

z 18 raidů žádný Shiny a 4 fledly ale to vůbec nevadí 🙂 a ten trik znovu fungoval.

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Tak bohužel. Z 9 pokusů ani shiny ani nějaký použitelný 🤔

Holyster
Host
Holyster

Takže jako vždy je čas se „pochlubit“. Z 21 odehraných raidu 16 chyceno. Z toho 3 shiny. Jeden dokonce 98proc. Další 2 93proc ale normal. A pak ještě 2 89proc.

Holyster
Host
Holyster

Tak polovinu jsem chytil na ananas. Možná kdybych chytal jen na Zlaté maliny byl bych chytil víc, ale bylo by min candy.

micska71
Host
micska71

Jůůů! Tohle je shiny pták, co fakt chci! Jenže zitra se nechytám. Během těch tří hodin jsem mimo. Takže kdyby…vyměním třeba za shiny Zapdose….

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Postrádám Articuna 🙂

4654646
Host
4654646

Zajímavý článek ale z přetočení času jsme měli všichni z celého města až 15 Free pasů na Zapdos day.

TNT
Host
TNT

Tak bacha na to. Někdo už po moltres day postoval, že za ty změny dostal ban, ale vzhledem k tomu, že se nikdo nepřidával k postu, tak ten banan mohl být kvůli něčemu jinému. Vzhledem k tomu, že se to už hodně rozšířilo, můžou po tom jít po vhodné implementaci detekce změn časových pásem v telefonu. Škoda přijít o vysoké levely účtů kvůli pár kouskům pokešů. 😀

Mysakusak
Host
Mysakusak

S pomoci statusu Ultra Friends a pocasi by mnelo jit dat Moltrese ve dvou …. Ale malo lidi ma asi 6 rock/rock tyranitaru nebo Kyogre.
Otazka je zda chycene Moltrese vubec power-upovat. Do budoucna je pro fire pokemony minimalni vyuziti a prijdou lepsi kousky nez Moltres.
Takze susnit stardust, rare candy, sedet na zasobach a cekat co bude ?

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Tak, tak. Chytnout shiny a využít získané rare candy. Toť úkol zítřejšího dne.

MiraRou
Host
MiraRou

Ještě bych k úkolům pro zítřek přidal vyvolat EXraid.

mildavil19
Host
mildavil19

Kdepak já doufám v pěkný kousek který si vymaxuju , mám na maxu jen jednoho a chci mít od každého typu aspoň 6 vymaxovanych zabijáků oni se mi neztratí 😀 , doufám že nebude v reálu pršet , rád bych 16 Raidu stihnul