mmme730 říká – chodit na Groudona má smysl!

Trenér mmme730 nám zaslal krásný screenshot svého nového Groudona a přidal i svůj pohled na tohoto legendárního pokémona, kterého budeme ještě nějaký čas potkávat v raidech.

Groudon je další legendární pokemon, kterého Niantic pustil do raidů. Je to čistě zemní typ, ovšem s mnoha různými útoky. Třeba Solar Beam je pro většinu counterů podobně smrtelný, jako u předchozího legendárního bosse Ho-Oha. Takový Gyarados s novým rychlým útokem Waterfall si často ani nestihne nabít Hydropumpu a potupně zhyne jedinou ranou slunečního paprsku.
Dobrý counter je Dragonite. Tomu Solar Beam sebere „jen“ půlku HP. Dalším útočníkem je Ho-Oh s Extrasensory a Solar Beam. Opět vydrží dost. Dále je možné na Groudona jít s Exeggutorem a travními útoky. Na Groudona se Solar Beam je potřeba aspoň 8 trenérů. Další útoky již tak brutální nejsou a konečně se dá uplatnit zmiňovaný Gyarados s Waterfall a Hydro Pump.
Pozor na slunečné počasí. Groudon bude ještě silnější! Odměnou za jeho poražení a chycení však bude boss na lvl 25
K čemu Groundona využít? To je ještě složitější otázka než u Ho-Oha. Všichni máme spousty Rhydonů se zemními útoky a ruku na srdce, jak často jdou do boje? Naposledy se hodili proti Raikou.
Porovnejme staty těchto dvou bijců. Rhydon má atak 222, defense 206 a HP 210. Groudon pak 270, 251 a 182. Rhydon může mít na 30 lvl CP 2829, kdežto Groudon 3492. Tento legendární boss sice Rhydona téměř ve všem předčí, ovšem Rhydon má tu velkou výhodu, že už ho dávno máme všichni vykrmeného tolik drahocenným dustem.
Závěr je jednoduchý. Chodit na Groudona má smysl jednak kvůli zápisu do pokédexu (přeci jen je to legendární pokemon!) a pak třeba kvůli setkávání se se spolubojovníky v raidech.

mmme730

Vaše články o čemkoliv ze světa pokémonů a hraní Pokémon GO můžete zasílat na clanky@pokestop.cz.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

16 thoughts on “mmme730 říká – chodit na Groudona má smysl!”

 1. Tak dnes jsme šli na Groundona v šesti lidech 4 lehce nad 30 a 2 25 lvl. Měl Earthquake a zbylo nam 20s a to bylo k tomu jeste slunečno a byl na boostovanej.

 2. No on ma Ryhorn evoluci Rhyperior ve 4-te generaci. Takze Groundonovi preroste pres hlavu. Dnes chyceni 3 Groundoni ze 3. Moc neuhyba a ma velke kolecko – skoro jako Ho-Oh. Dobre se trefuje.

  Pokud by se nekdy vratil Jolteon jako r3 boss, dva Groundoni by ho za jasneho pocasi zmakli za 140 sec. Raiku by s nim sel serezat ve 3 lidech.

  Bohuzel jsem nenasel zadne smysluplne vyuziti na soucacne bossy, nebo ty co maji brzo prijit …

  Doufam ze se nekdy vrati Jolteon a Flareon jako R3. Potrebuji s nima srovnat ucty :-).

  1. Jenže nikdo neví co dostane Rhyperior za move sety (a za jak dlouho dorazí), zatímco Groundon má set na útok výbornej…Osobně si myslím že Rhyperiora budeme cpát většinou jako Rock pokémona – ale to je jen spekulace

  2. Tak dnes jsme sundali další dva , jeden chycen na poslední míček (náhoďák) mohu dávat co chci a prostě ho nechytím , to samé Tyranitar mám chycené 4 z 24 , už jsem nechával házet i někoho jiného a prostě nejde chytit

 3. Dnes 5 raidů s Groudon , chycen jen ten první zbytek utekl , chybí štěstí , na druhou stranu nejvyšší měl CP 2290 takže žádná sláva

 4. Taky Už Ho Vlastním !!! Hned První Raid A Stěstí Při CHycení…Obrana Dragon Tail A Utok Solar Beam… Při CHytání Utočí Jen Dopředu, Neskáče !!! CHce To Mít Na CHycení Stěstí !!!

 5. Jenom bych dodal pár poměrně důležitých faktů. Rhydon má double slabost na Grass a Water, což Groudon nemá. A Groudon má taky fast útok Mud Shot, což Rhydon nemá – pouze výrazně pomalejší Mud Slap. Takže do bojů se bude opravdu mnohem víc hodit Groudon (Navíc u něj bude vždycky pro protivníky hrozba možnýho Solárka).

  V podstatě jen ve dvou věcech je Rhydon pro hráče lepší. Jednodušší dostupnost candy a HP. A v těch HP to až tak zásadní rozdíl není.

  Doporučuji ho chodit s ohledem na možné PvP…bude z něj dobrá mrcha na Raikou, Tyráka nebo Entei.

  1. Upřímně, Raikou i Entei už byli (a kdo ví kdy se vrátí) a na Tyranitara máme jen dvě možné volby. Machampa a Hariyamu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *