mmme730 říká – chodit na Groudona má smysl!

Trenér mmme730 nám zaslal krásný screenshot svého nového Groudona a přidal i svůj pohled na tohoto legendárního pokémona, kterého budeme ještě nějaký čas potkávat v raidech.

Groudon je další legendární pokemon, kterého Niantic pustil do raidů. Je to čistě zemní typ, ovšem s mnoha různými útoky. Třeba Solar Beam je pro většinu counterů podobně smrtelný, jako u předchozího legendárního bosse Ho-Oha. Takový Gyarados s novým rychlým útokem Waterfall si často ani nestihne nabít Hydropumpu a potupně zhyne jedinou ranou slunečního paprsku.
Dobrý counter je Dragonite. Tomu Solar Beam sebere „jen“ půlku HP. Dalším útočníkem je Ho-Oh s Extrasensory a Solar Beam. Opět vydrží dost. Dále je možné na Groudona jít s Exeggutorem a travními útoky. Na Groudona se Solar Beam je potřeba aspoň 8 trenérů. Další útoky již tak brutální nejsou a konečně se dá uplatnit zmiňovaný Gyarados s Waterfall a Hydro Pump.
Pozor na slunečné počasí. Groudon bude ještě silnější! Odměnou za jeho poražení a chycení však bude boss na lvl 25
K čemu Groundona využít? To je ještě složitější otázka než u Ho-Oha. Všichni máme spousty Rhydonů se zemními útoky a ruku na srdce, jak často jdou do boje? Naposledy se hodili proti Raikou.
Porovnejme staty těchto dvou bijců. Rhydon má atak 222, defense 206 a HP 210. Groudon pak 270, 251 a 182. Rhydon může mít na 30 lvl CP 2829, kdežto Groudon 3492. Tento legendární boss sice Rhydona téměř ve všem předčí, ovšem Rhydon má tu velkou výhodu, že už ho dávno máme všichni vykrmeného tolik drahocenným dustem.
Závěr je jednoduchý. Chodit na Groudona má smysl jednak kvůli zápisu do pokédexu (přeci jen je to legendární pokemon!) a pak třeba kvůli setkávání se se spolubojovníky v raidech.

mmme730

Vaše články o čemkoliv ze světa pokémonů a hraní Pokémon GO můžete zasílat na clanky@pokestop.cz.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

16
Komentujte

avatar
10 Komentované diskuze
6 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
11 Už okomentovali
Tamasoomildavil19DougyGiro91MysakusakGerrard Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Tamasoo
Host
Tamasoo

Tak dnes jsme šli na Groundona v šesti lidech 4 lehce nad 30 a 2 25 lvl. Měl Earthquake a zbylo nam 20s a to bylo k tomu jeste slunečno a byl na boostovanej.

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Skoda ze nevypada vic zive ale. byl by to peknej kousek, tohle mi spis prijde jak lego figurka 🙂

Mysakusak
Host
Mysakusak

Toho 100% Groundona z obrazku chytil mmme730 ? Pokud ano tak gratulace ….

Mysakusak
Host
Mysakusak

No on ma Ryhorn evoluci Rhyperior ve 4-te generaci. Takze Groundonovi preroste pres hlavu. Dnes chyceni 3 Groundoni ze 3. Moc neuhyba a ma velke kolecko – skoro jako Ho-Oh. Dobre se trefuje.

Pokud by se nekdy vratil Jolteon jako r3 boss, dva Groundoni by ho za jasneho pocasi zmakli za 140 sec. Raiku by s nim sel serezat ve 3 lidech.

Bohuzel jsem nenasel zadne smysluplne vyuziti na soucacne bossy, nebo ty co maji brzo prijit …

Doufam ze se nekdy vrati Jolteon a Flareon jako R3. Potrebuji s nima srovnat ucty :-).

Bruno
Host
Bruno

Mám opačnou zkušenost, z 9 míčků 7x excelent a nic.

Gerrard
Host
Gerrard

Jenže nikdo neví co dostane Rhyperior za move sety (a za jak dlouho dorazí), zatímco Groundon má set na útok výbornej…Osobně si myslím že Rhyperiora budeme cpát většinou jako Rock pokémona – ale to je jen spekulace

mildavil19
Host
mildavil19

Tak dnes jsme sundali další dva , jeden chycen na poslední míček (náhoďák) mohu dávat co chci a prostě ho nechytím , to samé Tyranitar mám chycené 4 z 24 , už jsem nechával házet i někoho jiného a prostě nejde chytit

Krakatice45
Host
Krakatice45

Jen pro info, my dnes dali jednoho se Solar Beamem v šesti lidech.

New2mike
Host
New2mike

Dobrý den, píšete „alespoň 8 trenérů“, dnes jsme ho dali v sedmi. Nejvyšší level 34 a čtyřikrát pod třicet.

mildavil19
Host
mildavil19

Dnes 5 raidů s Groudon , chycen jen ten první zbytek utekl , chybí štěstí , na druhou stranu nejvyšší měl CP 2290 takže žádná sláva

Pes Filipes
Host
Pes Filipes

Taky Už Ho Vlastním !!! Hned První Raid A Stěstí Při CHycení…Obrana Dragon Tail A Utok Solar Beam… Při CHytání Utočí Jen Dopředu, Neskáče !!! CHce To Mít Na CHycení Stěstí !!!

Y
Host
Y

Dobré je, že tak neuhýbá pokebalum jako ti mizerni ptáci 😀

Gerrard
Host
Gerrard

Jenom bych dodal pár poměrně důležitých faktů. Rhydon má double slabost na Grass a Water, což Groudon nemá. A Groudon má taky fast útok Mud Shot, což Rhydon nemá – pouze výrazně pomalejší Mud Slap. Takže do bojů se bude opravdu mnohem víc hodit Groudon (Navíc u něj bude vždycky pro protivníky hrozba možnýho Solárka).

V podstatě jen ve dvou věcech je Rhydon pro hráče lepší. Jednodušší dostupnost candy a HP. A v těch HP to až tak zásadní rozdíl není.

Doporučuji ho chodit s ohledem na možné PvP…bude z něj dobrá mrcha na Raikou, Tyráka nebo Entei.

mmme730
Host
mmme730

Upřímně, Raikou i Entei už byli (a kdo ví kdy se vrátí) a na Tyranitara máme jen dvě možné volby. Machampa a Hariyamu.

mildavil19
Host
mildavil19

No já očekávám že by se mohl objevit v raidech Amfaros , tam by se uplatnil

Gerrard
Host
Gerrard

Proto sem psal s ohledem na možné PvP