Mysakusakova analýza – Vliv počasí a nových útoků na raidy

V souvislosti s příchodem 3-ti generace mne zajímalo, jaké změny v strategii ohledně raidů tato změna přinese. Herní simulátor Pokebattler již zahrnul do možností výpočtů jak nové útoky, tak pokémony ze 3-ti generace a hlavně vliv počasí.

Při testech jak nově dopadnou některé raidy jsem zadával strategii „No Dodge“ bez uhýbání, vhodnou pro naše pomalé sítě. Útočící pokémóni byli 100̀% IV, level 39,5.

V tabulkách uvádím za jak dlouho dokáží útočníci bosse sejmout a kolik jich je potřeba. Pro solo výhru je třeba max. 6 útočníků a čas pod 180 sec (spíše 175).

Raid 3 bossové:

Boss

Útočník/útoky

Bez vlivu počasí

útočníků/čas

Počasí ve prospěch útočníka

Ninetales

Golem Rock Throw/Stone edge

4/191

3/161

Ninetales

Gyarados Waterfall/Hyrdopump

4/171

3/140

Ninetales

Vaporeon

Water Gun/Hydropump

6/199

3/163

Flareon

Golem Rock Throw/Stone edge

6/189

4/159

Jolteon

Rhydon Mud slap-Earthquake

4/204

2/167

 

Z tabulky je vidět že Ninetiles lze dnes sejmou sólo několika způsoby. Staří odolní R3 bosové (Flareon-Jolteon) už by v dnešní době mněli také problém odolat sólu útoku.

Radi 4 bossové:

Nabízí se myšlenka, zda by nešlo sólo sejmout nějaké R4 bossy. Bohužel nic takového se mi najít přes simulátor nepodařilo. Velká část R4 bossů jde ale nově sejmout ve 2 lidech. Pro výhru ve 2 pokládám za nutné max 12 útočníků a čas do 360 sec (tzn 180 sec na jednoho trenéra)

Boss

Útočník/útoky

Bez vlivu počasí útočníků/čas

Počasí ve prospěch útočníka

Absol

Machamp Conuter-Dynamic Punch

10/260

8/216

Tyranitar

Machamp Conuter-Dynamic Punch

12/308

10/258

Golem

Gyarados Waterfall/Hyrdopump

9/369

11/308

 

Nově lze díky počasí sejmout ve dvou i Golema. Absol a Tyranitar jsou za vhodného počasí brnkačka.

Závěr

Počasí a příchod rychlého útoku Waterfal, který se dokáže naučit Gyrardos nám se strategií pěkně zamíchalo. Tabulky by bylo možné rozšířit na více situací a bossů – to si ale každý můžete spočítat na pokébatteru sami. Já chtěl pouze upozornit na to, že to jde a výsledky jsou zajímavé. Dalším zajímavým výsledkem je, že mezi optimálními útočníky není nikdo ze 3-ti generace. Osvědčená komanda stále fungují.

Mysakusak

Vaše články o čemkoliv ze světa pokémonů a hraní Pokémon GO můžete zasílat na clanky@pokestop.cz.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

12
Komentujte

avatar
5 Komentované diskuze
7 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
7 Už okomentovali
mildavil19DougyGiro91MysakusakHolysterDougyGiro91 Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Holyster
Host
Holyster

Jak píšeš že waterfall je jediná varianta bite… Kde to zjistím? Existuje někde nějaký prehled, alespoň u důležitých Pokémonů?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Databaze existuje – napr pokemongohub net, zalozka DATABAZE. Databaze bohuzel micha dohormady tzv. „legacy“ a aktualni utoky, ktere jsou mozne. Takze co je pravda je pak nutne filtrovat, treba na zaklade clanku „Full list of changes introduced with Generation III in Pokemon GO“ na stejnych strankach (kapitola „A number of Generation I and II Pokemon had their moves adjusted“.

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

Docetl jsem se ze chyceny pokemon z raidu ktery ma zrovna podporu pocasi tak ma pri chytani o 20% vyssi cp. Ale behem raidu je taky naboostovanej pocasim nebo ho sundam stejne jako normalne?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Na pokemonghub net je v clanku na toto tema veta „and it seems like raid bosses are also affected by this boost during battle!“ . To by znamenalo ze jsou bosove naboostovani I behem boje. Vzhledem k tomu ze jsou naboostovane jen utoky a ne zobrazene CP, tak to bude dost problem nejak exaktne poznat …

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

jo to pises brzo hele, uz jsem to odzkousel a schytal jsem to 3x od gengara na cloudy od sludge bomby. Jinak davam bez problemu, ted tesne ne.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ja to take prehlednul. Po pravde redceno si nejsem jisty jak to je. Pokebattler simulator nebere posileni bosse pri vypoctech v uvahu – nevim jestli to je chyba, nebo na to autori zapomneli. Ja vcera dostal take od Gengara na kokos, mlatil mne shadow ballama, ale bylo priznive pocasi pro psychic, ne pro ghost. Overenou odpoved zda se posiluje i boss jsem nenasel …

DougyGiro91
Host
DougyGiro91

ja myslim ze ano protoze abych nedal na trikrat verzi se sludge bomb se nestava.

mildavil19
Host
mildavil19

Jo dávají větší ránu , o to je to větší vzrušo , mě se povedlo zatím vše sundat i když to bylo na hraně

Russulagrisea
Host
Russulagrisea

Čili mám přetočit u Gyaradosů co mají Bite a Hydro pumpu ten Bite na Waterfall?

Mysakusak
Host
Mysakusak

Staci normalni Fast TM z Raidu. Waterfall je jedina moznost k Bite, takze to vyjde hned na poprve.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Jeste jeden humorny vysledek. Za vetrneho pocasi Machamp versus Mr. Mime. Confusion/ Psychic, Realistick Dodging. 5/159. Zadna brnkacka, ale Machampa lze zrejme i solo uchechtat (nebo privest do blazince).

Romulus
Host
Romulus

dobrý postřeh, díky! 🙂