Lapras event v Japonsku

V Japonsku se začal ve velkém objevovat Lapras. Tedy ne všude, pouze v třech prefekturách (oblastech): Iwate, Fukushima a Miyagi, které jsou známé dohromady jako Tohoku Region. Tato oblast byla před lety poničena vlnami tsunami.

Severní prefektury Japonska jsou převážně zemědělskými oblastmi. Po nehodě v jaderné elektrárně Fukushima však zemědělské produkty z této oblasti už nejsou tak žádaným zbožím jako dříve. Oblast se dostala do obtížné finanční situace.

Spousta lidí navíc stále čeká na návrat do svých domovů a tak nová akce místních úřadů ve spolupráci s Pokémon GO, respektive Niantic, má nejen na problém upozornit, ale také vyzvat lidi k pomoci.

Event začal 11. listopadu 2016 a potrvá do 23. listopadu 2016. Podle serveru inside-games.jp, vyšla akce jen v prefektuře Miyagi na zhruba 30M yenů (cca 7 milionů CZK). Nianticu šlo 5M yenů (cca 1,16 milionů CZK). Zbytek byly náklady na uspořádání akce (reklama, brožurky atd.). Vše bylo oznámeno už 2. září 2016, takže místní trenéři se na akci dlouhou dobu připravovali.

Někteří už začali posílat doslova neuvěřitelné screenshoty na sociální sítě.

Závěr

Jak je vidět Niantic dokáže vydělávat peníze i jinak, než přes mikrotransakce. Což je nepochybně dobře. Ani bych se nedivil, pokud by legendární pokémoni byli k získání právě takovouto formou.

V každém případě bude zajímavé, co taková Laprasí invaze udělá s PvP. Gym s 10ti Laprasy rozhodně není jednoduché zdolat a to i po úpravě pravidel.

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

1
Komentujte

avatar
1 Komentované diskuze
0 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
1 Už okomentovali
Akaoni Nanashi Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
Akaoni Nanashi
Host
Akaoni Nanashi

Deset Laprasů v Gymu se hned tak nesejde. Ale přenastavení zisků a ztrát gymů při soubojích u nás hru jednoznačně oživilo – skončila počáteční dominace modrých, dobrá polovina velkých věží jim byla pobořena a nyní jdou z ruky do ruky. Víc lovců tak přijde k penězům a šanci na zisk mají i nováčci. Tvůrce hry sice nenapadlo udělat gymy pro různě vyspělé hráče (5-12; 10-20; 17-28… – před dosažením vstupního levelu by se do gymu nedostal, po překročení maximálního by byl odejit), ale ta úprava pomáhá. V Japonsku, stejně jako u nás – desítkovou věž je nyní pracné postavit. Výnosnější… Číst vice »