Gym

Tento článek pojednává o starých Gymech (před 16.06.2017). Pokud sháníte informace o nových, tak je najdete na stránce Nové gymy.

prazdny-gymV momentě kdy dosáhnete Level 5 můžeš se vám otvírá další fáze Pokémon Go a to Gym (v češtině podle anime Stadión, mezi českými hráči se používá i slangově Pevnost).

Po tvé první návštěvě na levelu 5 se objeví profesor Willow a oznámí ti, že si musíš vybrat jeden ze tří týmů (modrý, žlutý anebo červený), který budeš zastupovat. No a tím začíná tvůj každodenní boj o nadvládu nad Gymy.

Jak se do Gym přidávají pokémoni

pridat-pokemona-do-gym

Pokud je neutrální (šedý) anebo jej ovládá tým tvé barvy můžeš jej ovládnout přidáním pokémona. K tomu slouží ikonka v levém spodním rohu obrazovky.

Pokud jí nevidíš, tak buď Gym není v držení tvého týmu anebo Gym nemá dostatečnou prestiž, aby v něm bylo místo i pro tebe.

Prestiž a úroveň Gym

Každý Gym má určitou úroveň (level). Ta odpovídá počtu hráčů, kteří v něm mohou mít pokémona na jeho obranu. Maximální úroveň, kterou může Gym mít je 10. Aby Gym mohl mít vyšší úroveň potřebuje větší prestiž (Prestige).

Úroveň Gym Potřebná prestiž Maximální počet pokémonů
1 0 1
2 2.000 2
3 4.000 3
4 8.000 4
5 12.000 5
6 16.000 6
7 20.000 7
8 30.000 8
9 40.000 9
10 50.000 10

Tedy pokud narazíš na Gym s úrovní 2 a dva hráči už v něm mají svého pokémona, tak ti nezbývá nic jiného, než prestiž Gym zvýšit na úroveň 3, aby se uvolnilo místo i pro tebe.

Prestiž se zvyšuje dvěma způsoby. Bojováním proti vlastnímu v zápase 1 tvůj pokémon vs postupně všichni obránci.

Od aktualizace 0.41.2 na Gym může při tréninku útočit až 6 pokémonů.

Druhý způsob je přidáním pokémona do Gym, ovšem to zde musí být místo. Za přidání pokémona je 2.000 prestiže.

Kolik prestiže a zkušeností v boji o Gym získáš

Pokud už máš za sebou nějaký ten trénink v Gym určitě jsi si všiml, že slabší pokémoni v boji se silnějšími dostávají více zkušeností a také to ovlivňuje nárůst prestiže. Jinými slovy pokud potřebuješ Gym „nafouknout“ je to lepší dělat slabšími Pokémony. Vzorec je následující (vždy se používá CP nejsilnějšího pokémona v útočící skupině):

Pokud je protivník silnější
Prestiž = 500 * (CP obránce/CP útočníka*)

* vždy se bere nejsilnější útočník ve skupině i pokud nebyl použit

XP = 50 (CP obránce/CP nejsilnější útočníka)

Příklad, pokud má obránce CP 800 Pidgeot a tvůj nejsilnější Pokémon je CP 400 Lapras, tak Gym po tomto souboji získá 500 prestiže (250*(800/400)) a ty 100 XP (50*(800/400)).

Maximální množství získané prestiže je 1000 a 100 XP.

Pokud je protivník slabší
Prestiž = 250 * (CP obránce/CP útočníka*)

* vždy se bere nejsilnější útočník ve skupině i pokud nebyl použit

XP = 25 (CP obránce/CP nejsilnější útočníka)

Příklad, pokud má obránce CP 800 Pidgeot a ty útočíš CP 1600 Lapras, tak Gym po tomto souboji získá 62,5 prestiže (125*(800/1600)) a ty 12 XP (25*(800/1600)).

Minimální množství získané prestiže je 50 a 10 XP.

Pozor! Všechna zranění, které tvůj pokémon utrží v boji mu zůstanou i po něm. Bránící pokémoni jsou při tréninku vždy vyléčeni na maximum. Po boji o zvyšování prestiže tvému Pokémonovi zůstane 0 HP. Tedy musí na něj být použit Revive.

Poznámka: všechny vzorce jsou upravené podle aktualizace 0.45

Boj o Gym

bojovat-o-gymPokud Gym drží jiný tým je třeba jej nejdříve od něj získat. Opět to probíhá bojem. Rozdíl je v tom, že k útoku máš 6 svých nejsilnějších Pokémonů. Pokud některý z tvých je v boji vyřazen má HP na 0, takže na něj jde použít Revive.

Po úspěšném boji je snížená prestiž Gym o 1000 za každého poraženého pokémona a pokud porazíš všechny tak získáš dalších 1000 (za posledního).

S tím jak padá prestiž Gym, tak se postupně snižuje i úroveň. Jakmile je úroveň menší než počet bránících pokémonů, tak ten nejslabší je z Gym vyhozen až dokud tam nezůstane žádný. Pak můžeš Gym obsadit pro svůj tým.

Proč o Gym bojovat

Jednou za 21 hodin můžeš ze všech ovládnutých Gym naráz vybrat odměnu. Ta je 10 Poké Coin a 500 Stardust za každý Gym. V případě že máš třeba 6 Gym, tak dostaneš 60 Poké Coin a 3000 Stardust.

Odměnu si vybereš tlačítkem štítu s číslem, které odpovídá počtu právě ovládaných Gym, v pravém horním rohu pod ikonkou Shop. Jakmile na něj klikneš, tak běží 21 hodinový odpočet.

Tipy

Prozatím je hra teprve na začátku, ale postupně už se od profi trenérů začínají sbíhat první tipy 🙂

  • Pokud máte na obranu speciálně vyškolené Pokémony, kteří hlídají pořád ta stejná místa, pojmenujte si je tak, abyste věděli, který co hlídá. Snadno budete vědět o který Gym jste přišli.
  • Začátečníky odradíte pořádně nabušeným Pokémonem, který má druh útoku proti normálním (normal) a létajícím (fly) pokémonům, protože právě ti jsou hojně zastoupení a začátečníci je používají. Velmi dobrý je třeba Lapras s Ice útoky.
  • Pokud bydlíte ve městě a barva tvého týmu není moc úspěšná, vyplatí se obejít si rychle Gymy a sebrat odměnu, dokud je držíš.
  • Je dobré nechat si 1 – 2 pokémony na čištění Gym protivníku. Pokud budou všichni silní hlídat, bude vás stát boj moc Potion.
  • Bránící pokémon udělá na začátku kola vždy 2 rychlé útoky. Vyplatí se proto 2x uhnout.
  • Bránící pokémon útočí každých 1,5 vteřiny bez ohledu na to jaký má útok. Takže slabé útoky jsou v nevýhodě. Momentálně nejsilnější útok na obranu je Bubble.

Další tipy a články

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

22
Komentujte

avatar
9 Komentované diskuze
13 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
14 Už okomentovali
RajauCzMysakusakDračicedragoM. Husak Právě okomentovali
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na
RajauCz
Host
RajauCz

Drago, možná bych poupravil informace i tady 🙂

Dračice
Host
Dračice

Spíš mi někdo vysvětlete k čemu je dobrý trénink v gymu(kromě zvyšování prestiže),když mojí vždy chcípnou a prestiž se zvýší o minimum.To si jako má​m pořád revivy cucat z prstu a nechat kosit svý pokese….Za minimum zkušenosti,maximum času?To je dost kontraproduktivní.

Mysakusak
Host
Mysakusak

Ne. Je to o umeni poskladat tym slabych pokemonu, kteri sejmou ty silne. Priklad: V gymu je banda namakanych gyrardosu s hydropumpama … Prijde tam jolteon stredni tridy a vsechny je sejme driv nez si zapumpujou … Nebo tam sedi banda Ryhornu a strizlik vapik jim rozpusti nozicky nez zacnou hazet kameni. Podobne finty lanturn/vapik, dragonit/clefairy …. Obcas jen tak pro formu expim gymy, ktere uz mam obsazene a je zabava vymyslet nestandardni metody, co tam poslu ….

M. Husak
Host
M. Husak

Ta hlaska Battles won by mne take zajimala. Nezjistil jsem na co to je …

Kacka
Host
Kacka

Víte někdo co znamená hláška „Battles won:1 (nebo 2):::.“, která se zobrazuje u hráče na gymu?
Já tam třeba u sebe mám Battles won: 2, ale nevím proč dokonce jsem tam nastoupila, protože bylo volné místo….takže jsem ani netrénovala.

LukynCz15
Host
LukynCz15

Dobrý den můžu se prosím zeptat když mám vejce v inkubatoru a jedu autem tak se mi to ukazuje ze jsem přesáhl rychlost můžu prosím vědět do kolik kylomettu za hodinu můžu jed a aby mi na to zase ti neskocilo // děkuju za odpověď

Dragonite
Host
Dragonite

12,5km za hodinu

Petr
Host
Petr

Ddobrej muze mi nekdo vysvětlit jak je mozne ze na nákym gymu je az 8 lidí a jak se to dá udělat?Díky

Petr
Host
Petr

Zdravím, mohl by mi někdo vysvětlit jak jenom možné že když bojuji o gym který měl 20 000, sundal jsem ho o 4500 na 15 500, a než jsem si uzdravil pokemony cca 40 sec tak měl gym zase 20 000. Byli tam dva co zběsile asi zvyšovali ale když za každého pokemonka mají 100 tak jak to mohli navýšit za 40 sec o 4500 to by museli porazit v gymu 45 pokemonků, což je pod jednu sekundu jednoho, byli dva takže 2 sec, porážka v gymu.
Nebo existuje nějaký fígl jak rychle zvýšit prestiž gymu?

BuldozerGT86
Host
BuldozerGT86

Zdarec, tak jsem si včera večer vyrazil na pár Gymu… Samozřejmě všichni hrajou za modré (okolo mě 5 kusu). Jeden měl 5lvl tak jsem ho šel sundat. Bylo to těžké a stálo mě to docela dost věcí. Jenže když jsem to sundal na 3lvl tak najednou error a GPS mě přesunula asi o 50m jinam. Tak jsem vše restartoval a začal znova útočit. Při bitce mi to hodilo hlášku ERROR a gym prostě nešel sundat. Vedle byla tlupa lidi (modří) jak to vím? Protože brečeli jak želvy, že jim to chci sundat. Takže buď chyba Nianticu a nebo existuje nějaký… Číst vice »

Míša Třešňáková
Host
Míša Třešňáková

Ahoj, hraji pokémon go už 5 dní a mám level 5. Hned jsem klikla na nejbližší gym co jsem viděla, byla jsem u babičky a ta gym byla modrá a já se dala do modrého týmu. Když jsem přijela domů zjistila jsem, že v naší vesnici je taky gym ale červená. Chtěla bych se do ní přidat ale nevím jak, hlavně je kousek od našeho domu takže když budu potřebovat skočím si tam. Takže jinak řečeno nevím, jak přejít z modrého týmu do červeného týmu.

Nikita
Host
Nikita

Nejde to hy každej přestupoval

Kajzza
Host
Kajzza

Ahoj,
přechod z jednoho týmu do druhého není bohužel možný. Jakmile si jednou zvolíš barvu týmu, je tvoje. Jediná možnost je, zvýšit si level a chytit popřípadě vylíhnout nějaké silné pokemony a ten GYM co je u vás si obsadit. 😀 Hodně štěstí.