Gym

Tento článek pojednává o starých Gymech (před 16.06.2017). Pokud sháníte informace o nových, tak je najdete na stránce Nové gymy.

prazdny-gymV momentě kdy dosáhnete Level 5 můžeš se vám otvírá další fáze Pokémon Go a to Gym (v češtině podle anime Stadión, mezi českými hráči se používá i slangově Pevnost).

Po tvé první návštěvě na levelu 5 se objeví profesor Willow a oznámí ti, že si musíš vybrat jeden ze tří týmů (modrý, žlutý anebo červený), který budeš zastupovat. No a tím začíná tvůj každodenní boj o nadvládu nad Gymy.

Jak se do Gym přidávají pokémoni

pridat-pokemona-do-gym

Pokud je neutrální (šedý) anebo jej ovládá tým tvé barvy můžeš jej ovládnout přidáním pokémona. K tomu slouží ikonka v levém spodním rohu obrazovky.

Pokud jí nevidíš, tak buď Gym není v držení tvého týmu anebo Gym nemá dostatečnou prestiž, aby v něm bylo místo i pro tebe.

Prestiž a úroveň Gym

Každý Gym má určitou úroveň (level). Ta odpovídá počtu hráčů, kteří v něm mohou mít pokémona na jeho obranu. Maximální úroveň, kterou může Gym mít je 10. Aby Gym mohl mít vyšší úroveň potřebuje větší prestiž (Prestige).

Úroveň Gym Potřebná prestiž Maximální počet pokémonů
1 0 1
2 2.000 2
3 4.000 3
4 8.000 4
5 12.000 5
6 16.000 6
7 20.000 7
8 30.000 8
9 40.000 9
10 50.000 10

Tedy pokud narazíš na Gym s úrovní 2 a dva hráči už v něm mají svého pokémona, tak ti nezbývá nic jiného, než prestiž Gym zvýšit na úroveň 3, aby se uvolnilo místo i pro tebe.

Prestiž se zvyšuje dvěma způsoby. Bojováním proti vlastnímu v zápase 1 tvůj pokémon vs postupně všichni obránci.

Od aktualizace 0.41.2 na Gym může při tréninku útočit až 6 pokémonů.

Druhý způsob je přidáním pokémona do Gym, ovšem to zde musí být místo. Za přidání pokémona je 2.000 prestiže.

Kolik prestiže a zkušeností v boji o Gym získáš

Pokud už máš za sebou nějaký ten trénink v Gym určitě jsi si všiml, že slabší pokémoni v boji se silnějšími dostávají více zkušeností a také to ovlivňuje nárůst prestiže. Jinými slovy pokud potřebuješ Gym „nafouknout“ je to lepší dělat slabšími Pokémony. Vzorec je následující (vždy se používá CP nejsilnějšího pokémona v útočící skupině):

Pokud je protivník silnější
Prestiž = 500 * (CP obránce/CP útočníka*)

* vždy se bere nejsilnější útočník ve skupině i pokud nebyl použit

XP = 50 (CP obránce/CP nejsilnější útočníka)

Příklad, pokud má obránce CP 800 Pidgeot a tvůj nejsilnější Pokémon je CP 400 Lapras, tak Gym po tomto souboji získá 500 prestiže (250*(800/400)) a ty 100 XP (50*(800/400)).

Maximální množství získané prestiže je 1000 a 100 XP.

Pokud je protivník slabší
Prestiž = 250 * (CP obránce/CP útočníka*)

* vždy se bere nejsilnější útočník ve skupině i pokud nebyl použit

XP = 25 (CP obránce/CP nejsilnější útočníka)

Příklad, pokud má obránce CP 800 Pidgeot a ty útočíš CP 1600 Lapras, tak Gym po tomto souboji získá 62,5 prestiže (125*(800/1600)) a ty 12 XP (25*(800/1600)).

Minimální množství získané prestiže je 50 a 10 XP.

Pozor! Všechna zranění, které tvůj pokémon utrží v boji mu zůstanou i po něm. Bránící pokémoni jsou při tréninku vždy vyléčeni na maximum. Po boji o zvyšování prestiže tvému Pokémonovi zůstane 0 HP. Tedy musí na něj být použit Revive.

Poznámka: všechny vzorce jsou upravené podle aktualizace 0.45

Boj o Gym

bojovat-o-gymPokud Gym drží jiný tým je třeba jej nejdříve od něj získat. Opět to probíhá bojem. Rozdíl je v tom, že k útoku máš 6 svých nejsilnějších Pokémonů. Pokud některý z tvých je v boji vyřazen má HP na 0, takže na něj jde použít Revive.

Po úspěšném boji je snížená prestiž Gym o 1000 za každého poraženého pokémona a pokud porazíš všechny tak získáš dalších 1000 (za posledního).

S tím jak padá prestiž Gym, tak se postupně snižuje i úroveň. Jakmile je úroveň menší než počet bránících pokémonů, tak ten nejslabší je z Gym vyhozen až dokud tam nezůstane žádný. Pak můžeš Gym obsadit pro svůj tým.

Proč o Gym bojovat

Jednou za 21 hodin můžeš ze všech ovládnutých Gym naráz vybrat odměnu. Ta je 10 Poké Coin a 500 Stardust za každý Gym. V případě že máš třeba 6 Gym, tak dostaneš 60 Poké Coin a 3000 Stardust.

Odměnu si vybereš tlačítkem štítu s číslem, které odpovídá počtu právě ovládaných Gym, v pravém horním rohu pod ikonkou Shop. Jakmile na něj klikneš, tak běží 21 hodinový odpočet.

Tipy

Prozatím je hra teprve na začátku, ale postupně už se od profi trenérů začínají sbíhat první tipy 🙂

 • Pokud máte na obranu speciálně vyškolené Pokémony, kteří hlídají pořád ta stejná místa, pojmenujte si je tak, abyste věděli, který co hlídá. Snadno budete vědět o který Gym jste přišli.
 • Začátečníky odradíte pořádně nabušeným Pokémonem, který má druh útoku proti normálním (normal) a létajícím (fly) pokémonům, protože právě ti jsou hojně zastoupení a začátečníci je používají. Velmi dobrý je třeba Lapras s Ice útoky.
 • Pokud bydlíte ve městě a barva tvého týmu není moc úspěšná, vyplatí se obejít si rychle Gymy a sebrat odměnu, dokud je držíš.
 • Je dobré nechat si 1 – 2 pokémony na čištění Gym protivníku. Pokud budou všichni silní hlídat, bude vás stát boj moc Potion.
 • Bránící pokémon udělá na začátku kola vždy 2 rychlé útoky. Vyplatí se proto 2x uhnout.
 • Bránící pokémon útočí každých 1,5 vteřiny bez ohledu na to jaký má útok. Takže slabé útoky jsou v nevýhodě. Momentálně nejsilnější útok na obranu je Bubble.

Další tipy a články

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

22 thoughts on “Gym”

 1. Spíš mi někdo vysvětlete k čemu je dobrý trénink v gymu(kromě zvyšování prestiže),když mojí vždy chcípnou a prestiž se zvýší o minimum.To si jako má​m pořád revivy cucat z prstu a nechat kosit svý pokese….Za minimum zkušenosti,maximum času?To je dost kontraproduktivní.

  1. Já zvyšuji prestiž přes „odpad“ co pochytám. Nedávno se mi povedlo přes 4x Murkrow cca CP 1K nafouknout CP 3,1K Snorlaxe. Prostě dáš 1K prestiže přes tento „odpad“ a pak je transferneš. Kámoš tomu říká praní HP. Z masových evolucí ti zůstane spousta pidgeotů, raticate atd. Tohle všechno slouží k prestižovaní než to pošleš pryč.

  2. Ne. Je to o umeni poskladat tym slabych pokemonu, kteri sejmou ty silne. Priklad: V gymu je banda namakanych gyrardosu s hydropumpama … Prijde tam jolteon stredni tridy a vsechny je sejme driv nez si zapumpujou … Nebo tam sedi banda Ryhornu a strizlik vapik jim rozpusti nozicky nez zacnou hazet kameni. Podobne finty lanturn/vapik, dragonit/clefairy …. Obcas jen tak pro formu expim gymy, ktere uz mam obsazene a je zabava vymyslet nestandardni metody, co tam poslu ….

 2. Víte někdo co znamená hláška „Battles won:1 (nebo 2):::.“, která se zobrazuje u hráče na gymu?
  Já tam třeba u sebe mám Battles won: 2, ale nevím proč dokonce jsem tam nastoupila, protože bylo volné místo….takže jsem ani netrénovala.

 3. Dobrý den můžu se prosím zeptat když mám vejce v inkubatoru a jedu autem tak se mi to ukazuje ze jsem přesáhl rychlost můžu prosím vědět do kolik kylomettu za hodinu můžu jed a aby mi na to zase ti neskocilo // děkuju za odpověď

  1. Je to v článku: „Aby Gym mohl mít vyšší úroveň potřebuje větší prestiž (Prestige). Prestiž se zvyšuje dvěma způsoby. Bojováním proti vlastnímu v zápase 1 tvůj pokémon vs postupně všichni obránci. Druhý způsob je přidáním pokémona do Gym, ovšem to zde musí být místo.“ V podstatě stačí na svůj Gym útočit.

   1. Jak může vyhrát jeden pokemon proti všem obráncům? Udělal jsem max. 2, i kdyby ten třetí byl weedely s cp 10, tak mě dorazí. Mám jej jednu možnost, a to vzdát se nebo dobojovat a padnout. Jakou to má logiku? Chápal bych, že jednoho porazit musím, to je jasné, ale všechny s jedním?

    1. Teď se jede čistě 1 vs 1 a pak utečeš. Musíš vždy útočit se slabším. Dobrý na to jsou fairy pokémoni s vysokým IV.

 4. Zdravím, mohl by mi někdo vysvětlit jak jenom možné že když bojuji o gym který měl 20 000, sundal jsem ho o 4500 na 15 500, a než jsem si uzdravil pokemony cca 40 sec tak měl gym zase 20 000. Byli tam dva co zběsile asi zvyšovali ale když za každého pokemonka mají 100 tak jak to mohli navýšit za 40 sec o 4500 to by museli porazit v gymu 45 pokemonků, což je pod jednu sekundu jednoho, byli dva takže 2 sec, porážka v gymu.
  Nebo existuje nějaký fígl jak rychle zvýšit prestiž gymu?

  1. Prestiž jde rychleji zvyšovat pokud trénuješ (boj proti vlastním) se stejným anebo slabším pokémonem. Podle toho je tam bonus. Dále za vložení je 2K prestiž. Zkusíme to spočítat
   Na 20K měl level 7 počítám se 7 Pokémony. Jednoho dva jsi vykopl a udělal z něj Gym level 5. 15500/16000. Někdo to rychlým bojem nafoukl na lvl 6., což u stejného level anebo nižšího není takový problém (přidám do článku vzorce). Rázem byl Gym level 6 tedy 16K/20K, přidal Pokémona a skočilo to na 18K/20K. Pokud to dělalo víc lidí a měli dobrou taktiku mohli stihnout dát těch 20K, ale za 40 sekund spíše ne, to by chtělo tak 2 minuty.

 5. Zdarec,

  tak jsem si včera večer vyrazil na pár Gymu… Samozřejmě všichni hrajou za modré (okolo mě 5 kusu). Jeden měl 5lvl tak jsem ho šel sundat. Bylo to těžké a stálo mě to docela dost věcí. Jenže když jsem to sundal na 3lvl tak najednou error a GPS mě přesunula asi o 50m jinam. Tak jsem vše restartoval a začal znova útočit. Při bitce mi to hodilo hlášku ERROR a gym prostě nešel sundat. Vedle byla tlupa lidi (modří) jak to vím? Protože brečeli jak želvy, že jim to chci sundat. Takže buď chyba Nianticu a nebo existuje nějaký program co mě to přerušil.

  1. Zdravím, jj děje se to a je to chyba GPS. Gym je chráněn více než PokéStop, ten ti případný pohyb či odchylku odpustí. Gym nikoliv. U něj musíš stát (podle GPS) po celou dobu. V poslední aktualizaci 0.31.0 Niantic něco změnil a GPS celkem zlobí. Asi to bude mít něco společného s testováním reálných dat. Ostatně díky tomuto update nefunguje PokéVision a další služby. Niantic se asi chystá na podvodníky s GPS.

   Jinak některé telefony umí přesnější GPS na úkor baterie. Koukni jestli tuto možnost nemáš. Dále GPS je ovlivněna počasím, když se zatáhne a blíží bouřka, tak jsou údaje nepřesné. Zlobí také ve vyšších patrech budov.

   1. Mám tel od Vodafonu ten jejih Smart Ultra 6 a je to zaplé na nejpřesnější. Baterku neřeším, každý si snad už koupil powerbanku.

 6. Ahoj, hraji pokémon go už 5 dní a mám level 5. Hned jsem klikla na nejbližší gym co jsem viděla, byla jsem u babičky a ta gym byla modrá a já se dala do modrého týmu. Když jsem přijela domů zjistila jsem, že v naší vesnici je taky gym ale červená. Chtěla bych se do ní přidat ale nevím jak, hlavně je kousek od našeho domu takže když budu potřebovat skočím si tam. Takže jinak řečeno nevím, jak přejít z modrého týmu do červeného týmu.

  1. Ideální by bylo konkurenci prostě vymlátit a Gym ovládnout 🙂
   Oficiálně tým změnit nejde, ale neoficiálně prý pár lidem Niantic vyhověl. Musíš napsat žádost (anglicky) a odeslat jí přes tento formulář:
   https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=319988
   Jako důvod uveď že jsi se překlikla a všichni tví kamarádi hrají za červenou. Za pokus nic nedáš. Kdyžtak napiš jestli to zabralo 🙂

  2. Ahoj,
   přechod z jednoho týmu do druhého není bohužel možný. Jakmile si jednou zvolíš barvu týmu, je tvoje. Jediná možnost je, zvýšit si level a chytit popřípadě vylíhnout nějaké silné pokemony a ten GYM co je u vás si obsadit. 😀 Hodně štěstí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *