Z deníku trenéra – Boj o Gym pro pokročilé I.

Od vydání hry uběhlo něco kolem dvou týdnů. Alespoň pro ty, co si stáhli verzi mimo Google Play / Apple Store. Hráči se rozdělili do 3 týmů a postupně se mezi nimi objevují opravdu silné levely. Zároveň se ukazuje jak celý koncept boje o Gym bude v reálu vlastně vypadat. Pojďme si to shrnout a popovídat si o prvních větších bojích.

Bojiště

Tento článek či spíše návod se týká okresního města. Pokud by chtěl někdo napsat jak to chodí v tom jejich tak piště na kontakt@pokestop.cz. Zajímala by mě hlavně Praha a Brno.

Ale teď už zpět k bojům. V našem městě je něco přes 7 Gymů. V blízkém předměstí pak dalších 5. Po vzdálenějším okolí minimálně 7. Celkový počet však může být vyšší. Bydlím v bližším předměstí, kde jsou 2 Gym + 4 PokéStop ve vzdálenosti do 700 metrů od místa kde bydlím. Tým modrá.

Ti co tu byli před oficiálním puštěním

Těsně po spuštění se nevědělo jak vlastně tuto hru hrát. Vycházel jsem ze starých her Pokémon, kde se šlo jen o to pochytat pár pokémonů a z těch udělat silnou šestici. Pokébally se tak šetřily na ty důležité Pokémony.

Vzhledem k tomu jsem špatně začal a do začátku hodně ztratil. Navíc jsem měl nedostatek Pokéballů. Jakmile se ale přidal kámoš a trochu jsme zkorigovali strategii už začal rychlý růst.

Na našem předměstí v té době hrál jeden silný hráč za tým žlutá, který byl vždy o nějaký ten level před námi. Časem se k němu někdo přidal.

Spousta Gymů na vzdálených předměstích bylo prázdných a stačilo si je vzít. Jak však vyšla reportáž v televizi, tak přibylo hráčů a člověk o Gym snadno přišel.

Současnost

Teď mám level 21, můj spolubojovník 22. Město ovládá rudá barva skupinky hráčů, kteří naplno využívají nekonečnou zásobu Pokéstop a odměn ze 7 Gymů. Jejich level je o trochu vyšší. Městský park, kde se většinou zdržují je na mapě zvýrazněný a nachází se na něm velké množství Pokémonů i hráčů, takže ideální místo pro farmení pokémonů.

Předměstí tak nějak držíme. Objevují se však noví hráči, kteří nedávno začali a většinou se připojují k týmu modrá, tak je podporujeme. Zvětšujeme gymy, aby tam mohli dát svého Pokémona a získat odměnu, předáváme jim zkušenosti a radíme jak by měli postupovat. Je to sranda 🙂

Tipy jak bojovat o Gym

Tyto tipy se týkají bojů o Gym kolem level 18 – 21.

Pojmenovávejte si pokémony podle míst, které hlídají. Jakmile Gym ztratíte vrátí se vám pokémon s 1 HP. Musíte vědět, které místo hlídal, abyste případně mohli jít Gym dobýt zpět, popřípadě dát vědět dalším spolubojovníkům ze stejného týmu.

Žádný Gym nejde ubránit. Protivníci mají k dispozici 6 pokémonů proti vašemu jednomu. I pokud by měli snižovat level Gymu po jednom, tak se k tomu vašemu nakonec dostanou a díky přesile jej prostě porazí. Bude je to sice stát nějaké zdroje, ale pokročilejší hráči jich většinou mají dostatek.

Do největšího zapadákova nasaďte to nejsilnější co máte. Projděte si tabulku v CP a posilujte pouze to co je v její horní části. Myslete na to, že máte omezené množství Candy u těch z Egg. Proč právě tam? Protože začínající hráči, kteří tam mohou bydlet anebo toto místo navštívit většinou nedokáží porazit pokémona s CP 1,5K+. Funguje to dobře. Pokud pokémon Gym ubrání uvidíte u něj statistiky počtu soubojů.

Důležitý je čas kdy vybíráte odměnu. Jednou za 21 hodin si ze všech Gym můžete vybrat odměnu. Je to 10 Poké Coins a 500 Stardust za každý. Tato doba je pro vás důležitá a chce tomu přizpůsobit styl a čas hraní. Takže pokud víte, že určitý Gym je do 30 minut dobyt zpět, protože tam jeden z hráčů bydlí, tak si jej nechte na konec.

Hráči jsou lidé a dá se s nimi domluvit. Pokémon GO je žánr hry rozšířena realita. Část se tak děje v reálném světě a to včetně PvP (player vs player). Pokud jsou ve vašem městě či lokalitě 2 dominantní týmy, dá se mezi hráči domluvit, že dopoledne dobývá a bere odměnu jeden a odpoledne druhý. Je to takové paktování ale funguje to 🙂

Berte dobývání jako daily quest. Není nad to se ráno probudit a zjistit, že včerejších nachozených 10 km je v háji protože všechny Gym ovládl někdo jiný. Nestresujte se berte to jako daily quest, tedy úkol, který se opakuje každý den. Stejně musíte vychodit ty dvě 5 kilometrové egg 🙂

Sdílej kamarádůmShare on Facebook
Facebook

Komentujte

avatar
  Přihlásit k odběru emailem  
Upozornit na